Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 10:03
to Ozzie:
nevim jak v SK, ale tady v CZ je malo takovych (plati pro marine obchody)

V Rakousku jsou dobre ceny, stejne 80% sortimentu pro marine je CZ v obchodech z Rakouska
Zbyle veci jsou orig nebo specialky apod.
Vsak v Rakousku je dodavatel - mozna i vyrobce tohoto prislusenstvi (Alourdmarin apod.)
V italii je toho take hodne, mozna, ze dokonce italove delaji veskere prislusenstvi pro lode i motory
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 10:08
když už jsme u těch zkušeností s obchody.Máte někdo nějakou zkušenost s AVAR-YACHT, s.r.o. ?? Poslali mi zajímavou cenu na ten impeller a tuto náhradu ( od firmy CEF ) mi schválil i sám Valúch thumbs up smiley . Tak jen jestli s nimi někdo má nějaké zkušenosti confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (19. 01. 2011 12:10).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 10:18
Firma Avar_Yacht má s impellerom velmi málo spoločného, asi len tolko že Ti ho predá. Podľa mňa je to úplne jedno kde si kúpiš ten impeller. Skôr je dôležité kto ho vyrobil. StandaM má pravdu vtom, že tie veci väčšinou pochádzajú z Allroundmarine. Sám som mal na mysli práve túto firmu, len som im nechcel robiť reklamu. Pred rokom som u nich kupoval drobnosti na môj Suzuki DF15. telefonicky som to overil a keď som na druhý deň prišiel osobne, boli súčiastky prichystané na moje meno. A čo je podstatné všetky boli originál Suzuki súčiastky. ja by som preferoval originálne diely. Viem napríklad, že firma BRP (Johnson, Seadoo, ale patrí tam aj Mercury) majú logistické centrum v Rakúsku, presnejšie vo Welse.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 10:29
hadry cucky necky....vy tady nemáte žádný sociální cítění k těm co vydělávaj 15t hrubýho eye rolling smiley thumbs up smiley . To že je lepší origo je jasný i mě .Jenže penízky nějak nejsou, tak v tom člověk kličkuje jak může.Že bych si jel pro kolečko do Rakous ...to bych se musel nechat hospitalizovat u Chocholouška thumbs up smiley Je jasný,že by nejlepší bylo si nechat udělat celkovou údržbu a výměnu někde u profiků smoking smiley Vy to berete chlapi z výšky svých lodních můstků.....sejděte do podpalubí k prostým lodníkům yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 11:17
Gumák 340 CM dlhý ešte nemá mostík, takže problematiku vidím asi z Tvojej výšky. A keď ten impeller bude original to ešte neznamená, že bude stáť trojnásobok. Orginal impeller na Suzuki DF15 stál v Rakúsku 16,60 Euro + 20 MWST. Najlepší spôsob šetrenia je že kupuješ kvalitné (nie predražené) veci ktoré Ti slúžia. Vlaste aký motor máš Trosečník?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 11:46
to trosecnik:
AVAR-YACHT znam, take jsem u nich neco kupoval a zadny problem, bylo vse pres net, takze osobni kontakt nemam
Je to dalsi z tech dobrych prodejcu

Porovnej ceny pripocti postovne apod. a uvidis zda to koupit v praze nebo dobirkou jinde
Impeller pro tve tohatsu bude stejne vsude stejny vyrobce, i od techto vyrobcu si vyrobci motoru berou dily
u clunu tj. 100% (preci nebudou delat zvlas vyrobu pro zbyle prislusenstvi)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 12:08
nechci ušetřit za každou cenu.Nakonec jsem se dohodl s Valúchem,že se mi koukne jestli to všechno sežene on a dá vědět.Raději podporuju někoho kdo je solidní a vyzkoušenej,než to podporovat někoho neznámého.Jak jsem psal.....Valúch dle vašeho popisu je poslední jedinec svého druhu,tak to to raději zajedu k němu. thumbs up Když si na někoho zvyknu a je dobrej,tak pak už jezdím jen k němu...nerad měním zajeté zvyky.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2011 15:44
nemohu jinak,než na fóru veřejně poděkovat Ozzimu za vyčerpávající rady v technických otázkách rozebrání motoru,které mi telefonicky asi 15 minut předával .thumbs up
Teda jestli to teď podělám,tak vrátím bobříka z technických dovedností thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2011 20:49
Prosím Ťa nepreháňaj!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 01. 2011 09:15
to trosecnik:
hlavne po oprave to nejprve testni a udelej kontrolu zda ti vyteka voda (voda musi vytekat z mista nekde kde zacina blok motoru)
musi to byt "silny" neprerusovany "proud" vody
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 01. 2011 09:52
předpokládám,že myslíš tu trubičku nahoře pod motorem.Počítám s tím thumbs up

Jsem právě ve fázi rozdělávání.Pořád se bojím co na mne kde čeká,protože zatím mi to připadá že jsem koupil nový motor.Vzhledem k tomu,že jsem ukázkový příklad majitele trpaslíka.....tak čekám nějakou záludnost.thumbs up smiley
Moje první dojmy jsou,že by výměna oleje a impelleru měla být v podstatě brnkačka tongue sticking out smiley teda samozřejmě za spolupráce místní komunity.thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 01. 2011 20:55
Ahoj,
jaký typ kotvy můžete pro Chorvatsko doporučit, nebo používáte a jaké zkušenosti máte.
Skládací čtyřramenná mi moc nevyhovuje.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 01. 2011 22:22
Já zrovna používám 4 ramenou skládací 8kg a zatím vyhovuje.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 01. 2011 08:27
Kdesi jsem četl, že skládací čtyřramená jo, ale chorvati prý používají s užšími listy. Asi vědí proč.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 01. 2011 11:31
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdesi jsem četl, že skládací čtyřramená jo, ale
> chorvati prý používají s užšími listy. Asi vědí
> proč.
Ahoj chorvati když jezdí těma jejich malejma loděma tak úplně nejvíce používají zřejmě samodělané kotvy protože jsem je nikde neviděl u nich v prodeji je to takovej trojhák ze silného drátu /ve filmech je to na vystřelení a zaháknutí s lanem/.Vždy když jsem někde kotvil tak měli skoro všichni tuhle kotvičku a držela jim až jsem se divil.
Jinak u velkých lodí kterýma už také jezdí Ti majetnější mají kotvy klasické co jsou vidět v na lodích a v katalogu Standa.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 01. 2011 17:06
Ahoj,
taky jsem si všiml, že místní rybáři jezdí s dělanou kotvou - trojhák. Já mám skládací čtyřramennou 6kg a mám takový pocit, že to není ono. Chtěl jsem jen vědět, zda někdo používáte kotvu tvaru "delta" (její případné varianty) a porovnání přídržnosti na chorvatském dně s obdobnou váhou kotvy. Chci si ji na zkoušku pořídit a zatím váhám nad konkrétním typem.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 01. 2011 07:03
Já taky na elan 495 používám 4kg sklápěcí čtyřramenou s 2 m řetězu a taky nejsou výsledky nijak oslnivé, zkoušel jsem i danforth a to bylo ještě horší, skutečně záleží na místních podmínkách, taky jsem viděl používat trojhák ze silného drátu, ale myslím, že je to hlavně z důvodu, že se dá doma svařit z čehokoliv.

To Libor T - kotvou delta myslíš toto :

[cgi.ebay.de]

většinou bývá větší, toto je nejmenší verze, ovšem ta cena je ujetá,.. to by chtělo zkusit doma vyrobit něco podobného, recenze na ni jsou velice dobré, okamžitě se zahrabává a neklouže po dně, bude zřejmě dobrá spíše na písčité dno, kde se sklápěcí nezahrabe..
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 01. 2011 17:40
Chlapi, ještě jedna otázka. Našel jsem si kapitanát v oblasti kam jedu. Je ve Stonu. Mají tam nějaké ordinační hodiny? Nebo mají otevřeno pořád. Nebo prosím alespoň o radu jak to zjistit.

Dík Standa
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 01. 2011 18:37
Kdy tam jedeš? Já jedu od 20.7.-5.8. kousek před Drače. Máš vyzkoušenou cestu...kudy jedeš ?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 01. 2011 18:40
Ston, Tel: 00385 20 754 661 nezbývá, než tam zavolat.. ale po 8 ráno do 15 odpoledne jsou všude..
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 01. 2011 19:44
Trosečník: Jedu 25.6.-9.7. Jedu klasiku po dálnici na jih. Praha-Hatě-Vídeň-Graz-Zagreb-Ravča-Luka Dubrava. Jinak v 2008 jsem jel přes Bosnu a mohu jen doporučit. Jo a cestu jedu dva dny. Někde okolo Zagrebu se ubytujem v pensionu.

Sunrider: To číslo jsem také našel. Kvůli jazykové bariéře se mi do toho moc nechce. Jde o to že do Luky přijedu někdy v sobotu večer. To už asi nebude čas tam zajet. A chci zjistit jestli dělají v neděli. Jinak budu muset čekat až do pondělka. Nejde až o tak velký problém. Jen chci mít maximum informací.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 01. 2011 21:21
Ahoj, práve som sa zaregistrovala a dúfam,že mi niekto poradíte. Máme 6 m čln (polokabína), motor 75 Evinrude,nosnosť 750kg. Chcela by som kúpiť manželovi na narodky (ako prekvapenie) vrátok alebo elektrický navikák alebo ako sa to volá. On sa totiž do tej loďky zbláznil a od leta o tom počúvam. Máte niekto skúsenosť? Ja neviem posúdiť, aký je v nich rozdiel,niečo som našla v USA, aj v ČR, aj Avaryacht niečo má - ale najlepšia je vždy osobná skúsenosť. Takže...?
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 01. 2011 07:33
myslíš něco na vytahování kotvy?
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 01. 2011 07:48
Jak se říká s jídlem roste chuť(u mě i břicho), tak po začátcích s elektromotorem jsem pořídil ZOOM 3,10 + 5HP, ten už má nového majitele a já už objednáno něco většího (allroundmarin dynamic 380 + tohatsu 20hp). Jak to tak pozoruju nejenom u sebe, ale u věch ostatních námořníků tak už dopředu předpovídám, že až to zaplatím tak začnu pokukovat po něčem silnějším. Asi je to závislostí na vodě, kdy při mé postavě mrože(když se vyvalím na pláži tak hned priběhnou greenpeace a začnou mě tahat zpátky do moře) se mi ve vodě tak nějak lépe funguje.
Už mě ta zima se.e, ja už chci na vodu. dovolená zamluvená a teď už je čekat a těšit se.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 01. 2011 09:53
prt....u tebe už to teda asi není chuť,ale nutnost thumbs up smiley Počkej až k nastupování do člunu budeš muset mít stejný udělátko jako měli dřív rytíři pro zvedání na koně yawning smiley....já už se taky líp pohybuju pomocí Archimédova zákona thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 01. 2011 13:11
to prt:
jj, tak nejak to bude, ale v mem pripade jsem si vyzkousel i otevreny celolaminat a vracim se zpet ke gumaku s konzoli

to trosecnik:
pokud se budes snazit dostat i do gumaku na otevrenem mori, jinak receno nebudes mit vodu po pas, je to hodne velky problem se do clunu nasoukat, ja osobne jsem mel skladaci schody.
zde ani nejak vyjimecna sila v pazich nepomuze, protoze se natahujes pres 45cm burt.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 01. 2011 13:30
manželka říká,že je zvyklá lést i přes většího buřta ......nevím jestli si to nemám brát osobně thumbs up smiley...no pro jistotu vyrábím provazový žebřík.Bude stačit a je skladnější yawning smiley
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 01. 2011 13:34
standam: jak to? Většina lidí co vyzkoušeli laminát tak už o gumáku nechtěji ani slyšet. Já sám jsem měl smíšené pocity při jízdě na laminátu - bylo to takové nějaké vratké, zkrátka gumák mi zatím sedí líp a pak praktičnost je u gumáku lepší. Volil jsem poslední rozumnou velikost co nepotřebuje vozík, ale motor má startér a v případě pořízení většího auta nebo vozíku se dá přikoupit konzole na trubce a motor předělat na DO.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 01. 2011 14:30
To Prt: Tvôj čln je ešte v pohode, tých 48 kg dvaja unesú, ale ten 20HP Tohatsu má cez 50 kg a s štartérom je to ešte ťažší. Podľa mňa velmi rýchlo tú súpravu začneš voziť na vozíku a vtedy budeš lutovať, že si nekúpil RIB.
Vozím v kufri auta Suzuki 15DF, 42 kg a je to váha. Sám by som ho povesil na čln iba s velkými problémami.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 01. 2011 14:31
Ten vrátek je pěkná věcička, taky sem nad ním uvažoval. Odradilo mě ale to že bych na špičce přídě musel mít rolnu a ten vrátek, trošku by mi to zavazelo při nastupování do lodě. Cena značkových vrátků i s ovládáním se pohybuje okolo 25tis. to se dá spolknout. Musíš ale počítat že potřebuješ kotevní schránku kde se ti bude řetěz ukládat. Spolkne dost místa protože se musí dobře skládat aby se ti neblokoval.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (27. 01. 2011 14:35).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.