Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 12. 2010 17:54
Nevíte jak je to v HR s tím světlem? Je v povinné výbavě? Mám člun 3,6m s 5hp. Jaká je vlastně povinná výbava?
Světlo stojí cca 900kč, ale pokud není ve výbavě je zbytečné ho kupovat(samozřejmě budu jezdit ve dne). Jaký máte názor?

Dík Standa
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 06:23
svetlo apod. je tusim od 7m, ale stejne v noci resp. od zapadu do vychodu nesmis jezdit

jinak je potreba:
padla, vylevka, lano, nalepena vinjeta (ale dulezitejsi je papir od vinjety + seznam osob)
a ridicak

dale doporucuji: lepeni, foukacku, naradi, kotvicku, kolík, hacek, karabiny a dle typu motoru (nadrz na motoru) rezervni palivo, nahradni startovaci snuru, svicku atd. urcite jsem neco zapomel:-)

samozrejme vesty, ale nejsem si jisty zda jsou povinne
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 13:01
Jj, dík to jsem si nějak myslel. Akorát tu startovací šňůru jsem nevěděl.

Nemáte někdo prosím fotku té vinjety? Nebo alespoň popište jak se nalepuje na člun. Nemám vůbec představu. Také mě zajímá jak vypadají ty papíry a kolik toho je. Mám na to pořídit nějaké vodovzdorné desky?

Dík Standa
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 16:20
Ty vesty u nás nejsou povinné ale v Chorvatsku ano. Vinjeta se lepívá třeba na kryt motoru nebo nějakou jinou pevnou část lodi která jde vidět.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 16:26
Já to dával vždy na motor a spousta lodí to mívá na motoru nebo vylepené na kokpitu lodi [luky2chybny-odkaz-rajceNasi_motorovi_mazlicci]
[luky2chybny-odkaz-rajceNasi_motorovi_mazlicci]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 16:51
Luky, takhle?


____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 16:53
To je přesně vončo thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 19:47
to stenly
je to jedno kam ji das hlavne aby byla videt. Ja ji daval na zrdcadlo, ona poradne drzi a na novy motor jsem ji nechtel davat a po ociste jsem se ujistil, ze jsem udelal dobre.
ja pouzivam na doklady apod. pouzdro AQUAPAC, do ktereho se me vejde i fotak a fotim pod vodou.

vinjeta v pravo na zrdcadle:




Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (10. 12. 2010 20:04).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 20:19
Dík za vysvětlení. Ještě se zeptám co ty papíry? Co všechno obsahujou? Někde jsem četl, že hlavně seznam posádky? Co všechno se vyplňuje při to kupování vinjety? Mám jen základní znalosti chorvatštiny a manželka zvládá dobře angličtinu. Zvládnem to?

Také ještě jedna důležitá věc. Mám člun přihlášený na CLPR. Z dřívější diskuze jsem pochopil, že nebude problém s koupením vinjety. Musím toto potvrzení vozit sebou na lodi při plavbě? A nebo raději jinak. Jak probíhá prohlídka policií na moři? Co všechno kontrolují?

Je to spousta otázek, ale pojedu poprvé s lodí a nerad bych něco zanedbal nebo pokazil. Předem děkuji za vysvětlení.

Standa
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 21:19
StandaM..dotaz.Jak velký je to člun na tom obrázku s vinětou? Moc velký nevypadá a má perfektní dno jestli dobře vidím. To jen ze zvědavosti yawning smiley .Podle toho jak dobře vypadá tak asi bude mimo mé možnosti sad smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 21:48
ahoj tak ja tam jezdím už několik let a bez problémů bez vinjety a papírů po ostrůvkach podle pobřeží v pohodě sice je pravda že je to samota ale kontrolu sem mněl ale jestli nelovím mušle člunu si ani nevšimli
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2010 21:53
to trosecnik:
clun ma 3,6m, dno je laminatove a dvojite, tj. rovna podlaha vzduch a lamin kyl, ve spici jsou dve schranky (takove schody, kde se dobre sedi nebo lezi) na veci a to same po odklopeni polstovaneho sedaku, zde je nadrz, naradi a plno dalsich veci, ve clunu se ti nic neprekazi a presto mas vse potrebne.
dnes se tusim tento typ da koupit cca za 50 tis. osobne muzu rict, ze radeji pridam 20 tis. a budu mit dobry parnik, samozrejme dalsi penize na vlek. Prodava se k tomuto clunu i krasna lamin. konzole rizeni s uloznym prostorem.
Mel jsem ji koupenou, ale uz jsem ji nestihl nainstalovat:-)
Prikladam foto z jine strany. A az bude cas jdu zpet do tohodle clunu + 20HP Yamaha.
Tento clun s timto motorem jde hned do skluzu cca 2s. tj. cca 12-15km/hod. a hned vas to nakopne na 30km/hod. a skluz drzi trvale i pri 15km/hod. pak je jen slyset jak cvrdlika voda o kyl :-) (skoro jak sex) :-)


to stenly:
s jazykem se nezalamuj, chorvati ti budou rozumet, denne na kapitanat prijde mnoho cechu.
mej u sebe veskere doklady co mas
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 12. 2010 11:47
No tak jsem se zase pokochal pohledem a zase se vrátím do reality eye rolling smiley . Začíná to se mnou být špatný,protože už slintám nejen u toho co má standa,ale i u standyM smoking smiley . Jo a na lovení mušlí mne nachytaj i s madračkou thumbs up smiley . ,ale už to s mušleme naní co bejvalo.Jo to tak před 30-35 lety to byly časy thumbs up,to jsem normálně nacházel i želvy.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 12. 2010 15:50
Kluci prosím,ještě jeden dotaz na vás mám(nevím kam tento příspěvek napsat)kamarád jede s lodí do HR,auto dodávka pro 7 osob(Vit),loď 5 m,stačí mu SLO dálniční známka za 30eur nebo s vlekem musí být známka jiná?Podle mne je to do 3,5t a to by stačit mělo ale radši se ptám,dík
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 12. 2010 17:00
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 12. 2010 20:12
Slofik -s vlekem do 3,5t stačí ve SLO známka za 30eur.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 12. 2010 09:36
LiborT:děkuju
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2010 04:34
Kolegové,kamarádi,chlapíííí....potřebuju poradit.Mám možnost koupit ke člunu (3m) starší motor Mercury 6HP 2válec,2 takt za cenu cca 17 000,-Kč. Prodejce nabízí přeštítkování na 5HP a ´´otevření´´ motoru na cca 9 HP.
Dotaz :
1) má přeštítkování smysl když jsem u 4 taktu našel že jeho výkon je 4,4 kW ( u 2taktu to bude asi podobný - nikde jsem ho už v prodeji nenašel ) a viněta musí být od 5kW ?
2) jak probíhá kontrola na moři ? Musím mít u sebe papíry o původu motoru ( ty by byly asi na oněch původních 6HP )
3) má někdo zkušenost s ´´otevřením´´ motoru na vyšší výkon?
4) motor je rok cca 1999 a má asi už něco za sebou - je dobré kupovat až takhle starý motor ( podle zpráv tady,by asi 2 takt mohl něco vydržet,ale není to už moc starý)??
5) takhle starý motor jsem vyrozuměl že nemohu nikde přihlásit.Budu s tím u moře mít problémy?

Tisíceré díky za všechny rady a názory!!!thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2010 08:26
to trosecnik:
vinjeta musi byt od 5kW a od 3m co mas v papirech za udaj o delce clunu?
jinak to zkratim, jeste pockej....motor je drahy, za ty penize nebo neco malo vice sezenes mladsi

v prodeji novy 2T nenajdes, protoze se nesmeji 2T motory prodavat v EU, resp. ano, ale ne jako maloobchod.

za 16tis. dnes koupis 25HP 2T 1999 bez vetsich problemu



Upraveno 2krát. Naposledy upravil StandaM (21. 12. 2010 08:29).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2010 15:26
to StandaM:
byl by kontakt na nějaký bazar, kde prodávají za takovéto ceny? Už si nějakou dobu hlídám inzerci, taky sháním něco podobného (cca 5HP 2T) co trosečník. Ceny obvyklé jsou okolo 14 tis.Kč. Když se objeví něco levnějšího, buď má dlouhou nohu, nebo prodejce o motoru nic neví a když chce člověk přečíst údaje alespoň ze štítku, tak přestane komunikovat (že by kradené?). Nehledě na to, že motory podléhající přihlášení kolikrát prodejce nabízí, i když ví, že motor nejde přihlásit a tají to.
Rád si nechám podarit, klidně SZ.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2010 16:28
No já bych měl právě štěstí na ty motory kolem 25HP a víc,ale to je tak na posun těch vašich necek thumbs up smiley a ta moje nafukovací ´´bójka´´ co by měla mít asi cca 297cm by se s tím motorem asi hned potopila yawning smiley.
Jak je to prosím s registrací motoru kolem těch 5-6HP? Musí se registrovat ? Někde se tu píše,že starší motor jak asi 9 let už mi nepřihlásí,tak já jen jestli ho vůbec přihlašovat někde musím confused smiley
Úplně vidím jak nakonec žádnej motor neseženu a budu akorát vzadu kopat nohama hot smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2010 17:16
Na loď kolem 300 cm je většinou max síla motoru 10HP (koní). Takový motor se dá koupit do 20.000,-. Já jsem koupil loni v zimě Mercury 2T 10HP za 19.000,- ve velice dobrém stavu a jsem velice spokojen. I když stáří je tuším 15 let, byl ježděn jen na sladké vodě a opečováván. Myslím, že na stáří tak nezáleží, spíš na stavu. Pokud byl již 2t motor s lodí registrován, a je s ní i prodán, lze jej přepsat na nového majitele. Pokud by měl být 2t motor registrován s jinou lodí, tedy "nově" registrován, "oficiálně" to nelze. Znám však způsob, jak to udělat, sám jsem to tak udělal. Není to žádná černota, a ani to není moc složité, takže pokud má někdo zájem, tak poradím.
Byl jsem ještě nedávno začátečník, takže jsem řešil otázky jako vy noví budoucí kapitáni (podívejte se do historie zde). Již po dvou sezónách mám druhou loď a druhý motor. Moje zkušenosti jsou: klidně jděte rovnou do 10 koní, pokud dobře koupíte, nebude vás to stát o moc víc. Nebojte se registrace, vinět, řidičáků a další administrativy, není to vůbec složité, i když se v tom člověk ze začátku špatně orientuje. Ale kluci z tohoto fóra vám určitě hodně pomohou, jako pomohli mně.
tady je inspirace:
první loď: bombard tropic 305cm (laminátové skládací dno) + 5HP tohatsu 2t (stáří cca 8 let) koupeno za 24.000,-. Po sezoně prodáno. Lod´za 12.000,- Kč a motor za 16.000,- (lod i motor byly v servisu - cca 2,000,- kč) - takže jsem netratil.
současná loď: zodiac zoom 310cm - pevné dno-kýl, koupeno za 26.000,- rok starý, 10HP mercury 2t za 19.000,- cca 15 let starý, ale řeže jako břitva
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2010 20:59
to Zahajskej:
ja lezu a hlavne, kdyz prodavam na:
plavidla.cz
lode-bazar.cz
inzeruje tam i nejaky p. Secka, ktery pokud nema sezene a ma dobre ceny a myslim si, ze dokaze i zaregistrovat neregistrovatelne, tak jak pise zacatecnik

to trosecnik:
4kW je u nas povinna registrace tj. 6HP
zase jak pise zacatecnik mel kvedlacku:-) presel na silnejsi a vi proc, protoze je to o necem jinem a obavam se, ze takto dopadne temer kazdy. 5HP na vic udela s clunu pohodlnou projizdku, kde se nebudes zabyvat tim .... jaka te zase ceka cesta zpet, tam to jde zpet uz je to horsi:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (21. 12. 2010 21:01).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 12. 2010 22:39
Ahoj StandoM, když už jsi napsal pan Sečka a dobré ceny........
Pan Sečka to kupuje na Allegru nebo i tady [www.anmarin-marine.pl]
pak dá vysokohorskou přirážku cca 15-25tis.
U nás by měl být motor o výkonu 6hp stejně registrovaný. Jistota je koupit motor od roku 2004 u takto starých motorů SPS ani nepožaduje papírový certifikát CE a nedělají problém s přihlášením, mám s tímto osobní zkušenost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (21. 12. 2010 22:48).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 12. 2010 06:43
to Luky:
ahoj
on nakupuje i ve spanelsku, zde vysel nejaky zakaz o pouzivani 2T , nevim presne.
uprime je me jedno kde to bere a jakou ma prirazku:-)
pokud se dostane na prijatelnou cenu, tak je to burt:-)
to co od nej v loni SELVA zde s fora koupil pro muj clun lamin. BlueStar, ktery byl zase ode me:-)
tak takova cena nebyla nikde na netu.
hele nekdy je to drazsi nekdy levnejsi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 12. 2010 01:52
Tak to máš svatosvatou pravdu, já koupil v Polsku Yamahu 60hp včetně digi. přístrojů a boxu řazení(manetky) 2007 RV, za 80tis. u nás je běžná cena okolo 100-110tis.
Mimochodem Stando, nechci aby to vyznělo jako pomluva ale slyšel sem to už od více lidí, včetně toho mojeho poláka že bere ty motory i od člověka kterej je kšeftař a zrovna nehledí na to jestli nejni ten motor čorka. Dobrá cena nemusí být vždy terno, a než někoho doporučím tak většinou s ním musím mít osobní zkušenost, toť můj názor.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 12. 2010 07:09
Tak to nevim, ja od nej motor nemel. Osobne jsem pri vyberu motoru narazil na dva, tri podezrele motory, bylo to v SK.
Takze osobne do SK pro motor uz nikdy nejedu:-)
Navic jsem se zarekl, ze se na to muzu vyprdnou. Vzdy jsem mel novy motor a tak to bude i nadale:-)
Radeji ukecam u noveho motoru 20HP 10tis. jako slevu nez usetrit 20tis. na jetem motoru.
Ale samozrejme se najdou hodne dobre jete motory, par jsem jich take videl.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 12. 2010 09:29
hele kluci, už jsem to tu psal,ale není mi to pořád jasné.Potřebuji mít na dovolené v Chorvatsku u sebe nějaký papír o koupi staršího motoru cca 6HP ? Byl jsem prodejcem ujištěm,že pro nutnou registracin tady u nás ( tady stejně jezdit nebudu) to spraví přeštítkování na 5HP ( na motoru prý nikdo rozdíl výkonu nepozná ).Ale jak to vypadá třeba při kontrole v Chorvatsku?? Podotýkám že člun bude do 3m a motor do 5kW. Průkaz na řízení lodi si vyřídím a budu ho mít u sebe.Může mi někdo trochu popsat děj kontroly na moři?
Díky moc.
No a jinak tu všem přeji krásné Vánoce a ať Vám všem lodičky i motory v tom příštím roce šlapou jak hodinky a nikoho nenechaj na holičkách !! smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 12. 2010 16:21
Trosečník, proč řešíš jestli něco potřebuješ. Nech si loď i s motorem zaregistrovat (motor 6hp se registrovat má) a máš po problémech. Dostaneš lodní osvědčení a o nic se v chorvatsku nestaráš, odpadnou ti tím papíry o vlastnictví a vinjetu stejně s tímto motorem i bez přeštítkování platit nemusíšsmoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 12. 2010 16:36
Stando, ty se tady bavíš o 10tis. a já o ceně nového motoru cca 180tis. a to už se slušně jetej motor vyplatí, navíc mám k tomu motoru od prodejce písemně danou garanci na jakoukoliv závadu motoru na jeden rok, a to sem si o záruku neřekl ale dal mi ji automaticky sám od sebe. Než koupit jetej motor u nás v mém případě za cca105tis.a mít možná zákonnou záruku půl roku (a když se ti něco s motorem stane tak prodávající je najednou mrtvý brouk)
Raději ho pojedu koupit do toho polska kde ten motor koupím o 25tis. levněji a ještě mi k tomu prodejce dá záruku na rok a komplet příslušenství k motoru jako jsou digi. ukazovatele a třeba i v mém případě nerez sportovní propeler. Jen za ty budíky bys u nás dal okolo 13tis a ten propeler co tam mám stojí 10tis.bez náboje. Češi mají jednu krásnou vlastnost a to že i když "ti" někdo prodá motor s příslušenstvím tak "ty" se to snažíš prodat dráž bez příslušenství a to pak prodáváš za další penízek zvlášť. Je pravda že nejsou všeci stejní a vychcánci, ale bohužel těch poctivých a slušných je málo, viz co je napáno výše, sotva se zeptal na štítek už se prodávající neozval. Poláci sou sice kšeftmeni ale co vím i od ostatních tak většina je solidní, mají slušné jednání a komunikují taky bez problémů když se něco stane. Tohle abys u Čecha pohledal
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 149
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.