Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 04. 2010 23:42
lada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stando kolik váží ta pasarela?


Ahoj samotná váží 55kg ale dalších 50kg dolaminátování - výztuha zadku lodě aby šla namontovat.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 04. 2010 23:56
Tak to si tam zas nechám tu lešenářskou fošnu smiling bouncing smiley Jak ses rozhodl o Solarisu pro letošní parking
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 05. 2010 14:32
lada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to si tam zas nechám tu lešenářskou fošnu
> smiling bouncing smiley Jak ses rozhodl o Solarisu pro letošní
> parking

Ahoj já už bych to tam také nedával docela to dost zatížilo a stálo to balík a moc práce.Koncem týdne jedu na otočku do Solarisu domluvit kotvení a okouknout to tak uvidím jsem teď docela časově vytížen a nějak nestíhám.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 05. 2010 15:25
ahojky,
můžu mít jěště dotaz? Kde najdu nějaký seznam kapitanátů v HR?
Díky
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 05. 2010 20:42
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 05. 2010 12:45
Ahoj

Kapitáni a kapitámky dejte mi par tipu na dvou až třídenni výlet z Vodice na Kornáty.
Přespaní bud na lodi a nebo někde na ostrově.
Ráno brzo vyjet , na Kornatech poznat par míst, zakotvit, přespat
druhý den znova nějaká místa a večer zpět do Vodice.
Člun motorový , ne jachta.
I třeba mapu kde seženu.
Co Vás napadne uvítám.

děkuji dopředu
bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 05. 2010 21:33
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
>
> Kapitáni a kapitámky dejte mi par tipu na dvou až
> třídenni výlet z Vodice na Kornáty.
> Přespaní bud na lodi a nebo někde na ostrově.
> Ráno brzo vyjet , na Kornatech poznat par míst,
> zakotvit, přespat
> druhý den znova nějaká místa a večer zpět do
> Vodice.
> Člun motorový , ne jachta.
> I třeba mapu kde seženu.
> Co Vás napadne uvítám.
>
> děkuji dopředu
> bob
Když pojedeš z Vodic tak se stav na Murteru ,kde si kup lístek pro vstup na Kornaty./je tam za polovic než na Kor./a platí 24h.Poplatek je za délku lodě,ne za osoby.Kornaty jsou krásné a nejvíc ti pomuže knížka 808 zátok.Já osobně mám rád nocování na kotvě v zátoce Lopatica na Kornatu .Je tam klídek a dobrá konoba Beban.Pokud se chceš na noc uvázat na boji tak zátoka Lavsa,Mana nebo marina -ACI Piškera.Když tam budeš mrkni se do zátoky Telaščica na Dugim Otoku a zaplav si v jezeru Mir. Spaní je tam taky na bojkách , za poplatek 60 kuna za osobu. / to už ale není N.P, Kornaty ,ale NP Telaščica.thumbs upsmileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 05. 2010 05:45
Ahoj Lado

děkuji, Murter znám.
a mam se čeho chytit.

bob

A NIKDO DALŠÍ TAM NEBYL???



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bioubi (12. 05. 2010 11:00).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 05. 2010 21:50
Ahoj Bioubi,

to víš že byl, a ne jednou, ze Sukošanu (asi 10 km jižně od Zadaru) tam trefím i poslepu, ale vždycky s kajutovkou a vždycky jsme buď jen "nakoukli" zadarmo (když po nás nikdo nic nechtěl), nebo jsme tam byli na dýl a kotvili jsme přes noc a pak se opravdu vyplatí koupit lístek mimo Kornati, tam je podstatně dražší. Nicméně ty ses ptal na spaní na břehu - a s tím nemám žádné zkušenosti a nevím, jestli někdo z jachtařů ti bude schopen poradit, protože jachtaři obvykle spí na lodi, kterou tam připlují. Ale jelikož se jedná o NP, tak bych si rozhodně nelajznul zkoušet tam spát třeba na břehu ve stanu, nehledě na to, že by asi ani nebyl kde postavit - samé kamení a obvykle ostré. To když už, tak snad pod širákem na břehu u lodě, když bys našel nějakou kamennou "lavici" nebo jiný rovný plac. Nicméně jsem někde četl, že tuším dokonce na Kornatech se dá sehnat ubytování pro robinsony v některém ze starých domků, ale netuším už, kde to bylo.

Pavel.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 05. 2010 00:23
Pavel63 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Bioubi,
>
> to víš že byl, a ne jednou, ze Sukošanu (asi 10 km
> jižně od Zadaru) tam trefím i poslepu, ale vždycky
> s kajutovkou a vždycky jsme buď jen "nakoukli"
> zadarmo (když po nás nikdo nic nechtěl), nebo jsme
> tam byli na dýl a kotvili jsme přes noc a pak se
> opravdu vyplatí koupit lístek mimo Kornati, tam je
> podstatně dražší. Nicméně ty ses ptal na spaní na
> břehu - a s tím nemám žádné zkušenosti a nevím,
> jestli někdo z jachtařů ti bude schopen poradit,
> protože jachtaři obvykle spí na lodi, kterou tam
> připlují. Ale jelikož se jedná o NP, tak bych si
> rozhodně nelajznul zkoušet tam spát třeba na břehu
> ve stanu, nehledě na to, že by asi ani nebyl kde
> postavit - samé kamení a obvykle ostré. To když
> už, tak snad pod širákem na břehu u lodě, když bys
> našel nějakou kamennou "lavici" nebo jiný rovný
> plac. Nicméně jsem někde četl, že tuším dokonce na
> Kornatech se dá sehnat ubytování pro robinsony v
> některém ze starých domků, ale netuším už, kde to
> bylo.
>
> Pavel.


Asi myslíš severní část ostrova Kornat u Vela Proversa,syn tam spal ,ale nic moc.Pod širákem se vyspíš ,ale pozor na strážce N.P. Dříve tě prozradí tvuj člun.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 05. 2010 08:00
Ahoj

díky za nazory, ale nemyslel jsem uplně pod širákem,
nebyl jsem tam tak nevím a myslel jsem, jak píše Pavel,
nějaké ty staré domky a nebo ubytování.
Třeba bude lod s přespáním. Zatím hledám varianty.
A kde najdu lepší mapu?
bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 05. 2010 12:04
male karte 14, v případě zájmu mám jako jpg...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 06. 2010 22:07
To Bioubi:

Ubytování - moje paměť mi už neslouží, tak si nemůžu vzpomenout, kde jsem to četl. Ale někde se kdosi zmiňoval o nabídce dovolené jak Robinson - prostě tě vysadí na ostrově se zásobami a za týden pro tebe zase dojedou. A strávíš tam týden úplně sám (tedy myslím malá skupina lidí) bez větších vymožeností soudobé civilizace. Ale jestli je to na Kornatech nebo někde jinde, to už si nejsem jistý.

Pavel.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2010 10:11
ahoj Pavle

jojo to vím a četl jsem to taky, ale myslel jsem to trošku jinak, mam lod, a je bez spaní
tak se vracíme každy den "na základnu".

Otázka pro majitele lodí: Děláte si někdo sám servis? Výměnu oleju apod? Potřebuji poradit
jaký je vhodný olej pro 4takt vestavěný, zatím jsem se dopídil 25W-50... to je vše, nevím jestli synt., nebo polo, nebo mineral...

děkuji předem bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2010 11:58
to bioubi:
ja jsem si vzdy delal servis sam a i na motorech kde byla zaruka.
Jelikoz jsem byl servisak velkych i malych spal. motoru (od 5kW - 4000kW) :-) tak jsem se toho nebal:-)
Napis co mas za motor, pak se urci marine olej, ale nepocitej, ze ti doporucim jiny nez doporucuje vyrobce.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2010 12:55
Ahoj

tady na Vás je spolehnutí, určitě chci co tam patří.
Našel jsem v papírech pouze 25W-40 part number 92-802837A1
je to Mercruiser 3.0l, 4 takt, 4 válec, 135HP, 2004.
děkuji

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2010 13:38
to bude urcite on ma jiny part number, ale to se mohlo zmenit
pripadne ti poradi po zavolani, ale urcite ho tam muzes objednat spolu s olejovym filtrem

olej

filtry
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2010 14:40
děkuji za ochotu a rychlost

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2010 20:08
za malo od te doby co je googl je hledani na par minut :-)
jeste muzes zavolat na marinesport.cz p.Valuch, znam ho osobne a vrele doporucuji i cena by mohla byt slusna o proti jinym.
Nebo ti to muzu dohodnout mam tam slevu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (14. 06. 2010 20:12).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2010 21:21
Ano

dneska mu napíši , znám ho a kupoval jsem už několikrat, znám ho osobně.
Jen jsem myslel že to koupím někde tady...blíž.

bob děkuje
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 06. 2010 07:52
jsem na tom stejne, take v okoli nic nemam:-(
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 06. 2010 19:12
ahoj Kapitáni,
tak kdo už letos okusil mořské vody?

My byli v květnu 14 dní v HR a super. Chystáme se zase v září.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 06. 2010 20:24
Zdravim vsechny nadsence moreplavby, jsem tu novy a jsem i cerstvy kapitan (VMP+MPZ+S20) a mel bych dotaz:
chtel jsem si poprve letos vzit do chorvatska gumak s 30HP motorem a nevim jak je to s kotvenim. Mimo mariny, v zatokach a tak muzu kotvit jen tak bez poplatku? kdyz jsou v zatoce k dispozici nejake boje smim je pouzit, nebo se musim s nekym domluvit? Jedu do Gonaru na ostrove Rab. Pro priklad prikladam fotku z lonskeho roku, kdy si tam jen tak prijel nejaky nemec na gumaku a kotvil si tam 3 dny, tak me zajima, jestli to mel s nekym domluvene, nebo se to jen tak muze. Dekuju predem za odpovedi.

a tady jeste misto na mape, kde to je:
maps.google.com
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2010 07:39
kazde molo je o dohode, zatoky a mista, ktera nejsou oznacene zakazem lze okupovat. Urcite neparkuj v zone pro koupani (je za to flastr). Pouzivat cizi bojku je take o dohode.
Takze muzes v klidu parkovat na sve bojce jinak je nutne se informovat zda misto (molo, boje) neni placena.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2010 19:54
diky za info... pises, ze se mam informovat, ale jde mi o to kde? Jak mam zjistit komu to molo patri, nebo kdo se o nej stara? Kdybych u toho videl apartman, tak je to jasne... Bojku si muzu klidne vyrobit svoji v zatoce? A jeste jeden dotaz, kdyz budu kupovat vinjetu a pojisteni, musim i na gumak delat seznam posadky? A budou chtit tu lod videt? Pripadne posadku? confused smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2010 20:21
zjišťovat komu co patří na moři je trochu obtížný, tak se hlavně nevaž na dlouho k cizím bójím nebo na stání u mola. Jak říkáš, je asi lepší vyvázat si nějakou svojí bóji. Jestli se trochu potápíš, poohlídni se po dně. Vždycky tam najdeš něco příhodnýho, na co tu bóji vyvázat. Pokud to je někde mimo civilizaci, je dobrý mít svojí kotvu. Ostatně bys jí měl jako součást výbavy tahat sebou. Nečetl jsem, co máš za člun, ale pokud menší gumák, tak se na tebe povinnost pojištění nejspíš nevztahuje. Ten seznam bys bohužel měl mít taky. Loď vidět nechtěj, papíry od ní ovšem ano. Posádka je jim ukradená. Může se ale stát, že tě někde na moři budou kontrolovat. Já to osobně ještě nezažil, ale proto je ten systém vinět a seznamů zavedenej, aby tě mohli buzerovat. Takže s tím počítat musíš.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2010 22:17
JirkaK: prave beru Gumak 4,5M dlouhy s 30HP motorem, takze pojisteni musi byt... asi si teda udelam svoji bojku... Pripadne kdyz potkam nekoho, kdo se bude zajimat proc stojim u toho mola, tak se ho zeptam, jestli tam muzu na noc zustat, pripadne co za to chce...
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2010 22:20
Ahoj

jak píše Jirka podívej se po dně , najdeš tam blok který se nepoužívá,
zkontroluj oko a pořadně nadvakrát pěkný provaz a bojka je na světě.
U mě je to lehčí že muj domáci ma několik bloku a vždy mi jeden pujčí.

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2010 22:56
já jsem takhle kotvil v Brele několik dní, než mně můj domácí zjebal, že tam stojím na cizím místě. To je fakt těžký vůbec zjistit, kde komu co patří a co je případně volný. Kolikrát myslíš, že tam nikdo nestojí a on se pak majitel třaba vrátí pozdě v noci z ryb.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 06. 2010 08:55
jj, je to tezke, take jsem byl vyhozen :-)
jinak pojisteni musi byt nad 15kW, posadka napsana a pokud budes chtit nabrat nekoho dalsiho staci dopsat do seznamu, ale co nejdrive zajit ukazat novy seznam na kapitanat (tomu se neda nic rict :-) ).
Kotva je dobra vec, ja vozil kotvu a kolik (ktery byl na brehu a kotva drzela smer). Na brehu je zakazano vyvazovani na strom apod. Na volnem mori, boje, ale pokud nenajdes nejaky poradny kvadr, tak dve kotvy, ale na noc bych to takto nenechaval.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.