Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 01. 2010 22:26
to mas pravdu, ja mel 2,5m + 5HP, samozrejme to staci na nejake ty projizdky, ale vzdy jsem byl nestastny jaka me ceka cesta zpet. Mel jsem 360cm(lamin. kyl) + 15HP a to uz litalo cca 45km/hod. a skluz okamzite.
Velky clun uz musis bezpecne ukocirovat, ale 20HP bude malo. Jestli ti bude stacit delka 380cm, tak s motorem 20HP to bude super.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 01. 2010 22:40
Jendo a jak si s tim spokojenej jak se ten gumak chova na vode ja mam trochu obavy aby sme z toho na vlne cela rodina nevilitla ven...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 06:38
No ja mam jen zkusenost s 3m a 5hp a u toho mne spis vlna sla do clunu, nez aby me vyhodila. Takze proto chci co nejdelsi, ale StandamM mi to rozmlouva. Ale pod 4,2m(k vuli vlnam) rozhodne nejdu. 25hp jiz neunesu, tak to asi bude na ukor rychlosti. Chci koupit clun Bush F420, pan majitel mi doporucuje F470, pry ma lepsi jizdni vlastnosti i s 20hp. Tak nevim.

Jenda
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 07:04
to Jenda685:
ne, ja te nechci odradit jen jsem chtel rict, jestli clun 470 nepotrebujes, nevyuzijes, tak by byl lepsi.
Jinak 20HP na clun stejne sam nedas. Nedivej se kolik vazi...neni to pytel cementu, ale to uz jsme zde resili drive.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 09:16
Ahoj kluci, těch 20hp by jelo na gumáku pěkně protože je lehčí než laminát. Pokud s tím nechceš závodit tak ti to stačí, spíš ale dej menší člun, tak 3,6m max. Ve vlnách stejně ve skluzu jezdit nebudeš protože by ti vylítla podlaha po pár skocích a 4,2m by se ti mohl lámat, drnčelo by to s váma o sto šest a stratit člena posádky není problém pokud by se pořádně nedržel a ta voda bude ve člunu vždy když příjde vlna buď víc a nebo míň to je osud gumáků ale i menších laminátových člunů, ty ji zase propíchnou a tím si naberou vodu. Jak píše StandaM tak 20bude celkem maso na to abys to tam nasadil, ale zase bude levnější než třeba 30hp a když koupíš dvoutakt tak bude levnější a i o dost lehčí a tím dost myslím i 20kg
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 09:38
Chlapi, měl jsem možnost se loni svést s 20hp Hondou na 4m Honde s alu. A jelo to dobre i ve ctyrech. Vybral jsem si Bushe F420, jelikoz ma svarovane spoje, tvarove se mi vic libi(je uzssi na spici), tak si myslím ze to bude mit dobry vliv i na jizdni vlastnosti. Dam chlapi na Vas a 470 teda vypustim z hlavy. smiling smiley

Jenda
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 15:47
Jendo ty mi ctes myslenky taky uvazuhu o Bushi puvodne jsem chtel Favorit F420 ale ted si myslim by mi stacil i Skate 380 tak nevim no chtelo by si je prohlidnout nebo nekoho kdo s tim jel na mori.
A ty rikas ze ti sla voda do lode na vlnach? A hodne?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 17:37
to Ttom:
Ano sla, ale to bylo u trimetrove Hondy. Po dvaceti minutach jizdy proti vlnam a vetru deset cm vody ve clunu. Ono dost foukalo, tak to i dost strikalo. Viz foto:






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jenda685 (21. 01. 2010 17:39).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 18:00
Bylo to u ostrova Murter.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jenda685 (01. 02. 2010 13:08).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 18:32
A jinak (jindy) tam netece eye popping smiley mne jde o to abych nekoupil gumak a pak se nedivil jak zjara a pokazdy z toho nevylejzal osprchovanej .... yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 18:57
Myslím ,že pokud chceš jezdit s gumáčkem ve vlnách na plno a ještě ve větru,tak raději investuj do neoprénového obleku,jinak budeš mokrej vždycky.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 19:05
Neboj, u me male hondy take cakalo, ale jen kdyz byly vetsi vlny jinak nic u lamin kylu zadna voda.
Takove to velke cakani jak popsal Jenda (jeste ted je me zima, kdyz si na to vzpomenu) je diky jizde bez skluzu a to s 5HP motorem a rodinou je vzdy :-)
Proste nevyjizdet, kdyz jsou vetsi vlny pak necaka. Kdyby do gumaku porad cakalo, tak jak si myslis ty nikdo by je nekupoval:-)
Cim delsi clun tim vetsi kyl a mene vody. Clun 380cm v tvem pripade je ta nejlepsi volba.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 19:14
ahoj

Jendo, ty trika máte super !!!

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 19:24
jj, take jsem si vsimnul, ja dostal pod stromecek namornickou cepici a vzduchovy klakson:-)

to Ttom:
muzu rict, ze ted uprime lituji, ze jsem na podzim prodal ten svuj parnik 360cm+15HP a nelituji, ze jsem pred tim prodal 2,5m+5HP.
Jak vis, tak uz nemam ani ten lamin. clun BlueStar a pujdu zpet do 360-380cm(skladacka nebo lamin. kyl) + 15 -20HP.Tohle je podle me nejlepsi volba pro 4 clenou rodinu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 19:51
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A jinak (jindy) tam netece eye popping smiley mne jde o to abych
> nekoupil gumak a pak se nedivil jak zjara a
> pokazdy z toho nevylejzal osprchovanej .... yawning smiley


Ne jindy ani kapka. Po ranu kdyz nejsou vlny, tak na kaficko zasadne clunem.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 20:22
Jendo a prosimte jak to vozis v aute motor nesmrdi ten benzin do auta? Nered bych taky jel jak navonej frajer... yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 01. 2010 20:38
Po pravde receno, kdyz to zbalis narychlo(proste to nahazes do auta a jedes), tak ten benzin dost citit, ale kdyz odpojis hadicku, pockas poutiras, hadicku(spojujici nadrz s motorem) zabalis do sacku, vyfoukas pripojeni do moto a nadrze, tak neni citit nic.

Jenda
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 01. 2010 20:02
Já si kdysi s malým gumáčkem odzkoušel ,kolik ujedu s odpojenou hadičkou ,aby se vyjel benzin z karbecu, apři dojezdu ke břehu jsem to odpojoval(a nebo zavíral přívod z nádržky)Když se zavřelo odvzdušnění nádržky ,tak nic nesmrdělo.Externí nádrž s přípoj.hadicí dávám do igelitáku a je klid.Pokud je těsná koncovka ,tak nemůže nic smrdět.FM
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 02. 2010 13:13
V Rakousku je cca za mesic Boat Show v Tullnu. Nemate zkusenosti, jake jsou tam vystavni ceny? U nas v Brne to v listopadu na Boat show nebylo nic moc. Ani ne deset procent.

Jenda
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 02. 2010 09:25
Na slevy bych moc nedal.My když jsme začali laškovat s tím, že koupíme něco většího a nového ,tak jsem si nechal udělat nabídku na výstavě v Brně.Doma jsem nabídku porovnal s cenami na INTER a světe div se byl tam rozdíl asi 12 (slovy dvanáct) tisíc korun ve prospěch prodávajícího na výstavě.A to nás přesvědčoval,že nám tam dává maximální slevu,když na výstavě dáme zálohu.FM
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 02. 2010 19:44
Na vystavach nevim ale co zjistuju tak ceny v nemecku sou lepsi jak u nas !!!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2010 20:21
Jen male upozorneni:
Pocinaje pondelkem konci moznost prihlaseni motoru bez pisemneho certifikatu od vyrobce bez ohledu na r.v. . CE na stitku nestaci a certifikat vam tezko nekdo vyda. Takze kupovat pouze nove motory nebo, ktere jsou jiz prihlasene na SPS.

Dnesni zkusenost, kdyz byl SELVA zde s fora prihlasovat motor, tusim, ze r.v. 2004.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 02. 2010 15:45
Zdravím, dnes jsem byl na sps přihlašovat svůj 13 let starý motor a přihlásili bez problémů. To nařízení ještě není v platnosti ale očekávají že vstoupí v platnost každým dnem. Správně jak píše standaM pokud byl již někdy motor registrován na sps tak se certifikace nevyžaduje, takže odpadají možnosti koupě starších motorů ze zahraničí protože ty většinou taky certifikát nemají.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 02. 2010 12:54
Jak píšete o Boat Show,tak jsme byli v září na v Šibeniku a stálo to zato. Trochu mimo naší cenovou relaci,ale to pokoukáníčko bylo úžasný.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 02. 2010 08:35
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo z Vás nejezdí s člunem, který převážíte na přívěsu za autem, do Živogošče-Blato. Kde tam parkujete prázdný přívěs. Vloni jsem viděl nějaký přívěsy za pizérií, něco bylo na pozemku vedle restaurace Vagabundo. Nebo se mám domluvit s domácím? Vloni jsem ještě netušil, že příště pojedu s lodí na přívěsu a tak jsem se o to nezajímal. Dík za každou informaci.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 02. 2010 11:51
tu..Libor T
Ahoj taky jedu letos do Blata s přívěsem a taky řeším kam tam sním dá se prý zaplatit parkovné 2 eura na den ,ale to semi nechce skusím sito domluvit s domáci třeba mi ho někam schová ,pokud budeš chtít tak mám od ní oskenovaný ceník služeb v přístavu včetně sjezdu a parkovného .
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 02. 2010 15:20
ahoj

tak kdo co koupil na novou sezonu , pochlubte se. U mě nic nového stale stejná lodka.
Ttom už něco máš? Bessy a co ty?

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 02. 2010 09:30
ja ted nemam nic :-( gumak jsem v listopadu prodal a celolaminat v lednu. Letos tedy asi jen matrace.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 02. 2010 09:49
Ahoj SELVA, budu rád když mi pošleš ten ceník služeb přístavu v Blatu na můj mail. Alespoň budu vědět na co se mám připravit. Taky se pokusím domluvit s domácím, ale nedovedu si představit kam by to bylo možné uklidit. Budu u Matého co má obchod. Auto jsem nechával u něj na zahradě, víc se tam asi nevejde. Naproti je parkoviště, ale nevím jestli nepatří apartmánům přes silnici.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 02. 2010 10:08
Ahoj Bioubi, vloni jsem se jen tak plácal na malým gumáku s veslama, moc se mi to líbilo, tak jsem se rozhodnul, že příště musí být něco s motorem. Na podzim jsem nejdřív vyřešil řidičák na SPSthumbs up. A pak nastala fáze vybírání lodi. Výběr jsem začal na Zodiaku s 5hp motorem a postupně se dopracoval na lamináťák s motorem 50hp. Tak daleko mě dotlačila moje druhá polovička, které jsem nabízel další a další lodi k výběru. Já jsem neprotestoval hot smiley a tak teď stojí za domem nový Quicksilver Cruiser 430 a postupně absolvuji kolečko přihlašování přívěsu a lodi. Doufám, že mě lodička nezklame. Jsem úplný začátečník, tak mě čeká hodně učení. Každá informace je teď dobrá.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 171
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.