Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady

Autor prt 
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
06. 06. 2010 10:34
Ahoj,
tak jsem si zarezervoval člun tady v čr. Za deset dní (pátek až pondělí) šest tisíc. Je to komplet Selva 320 + motor 5hp. Kauce je 15tisíc. V HR jsem si ještě nic nepůjčoval, ale vycházím z příspěvků zde na foru. Jinak pokud se nám bude dovča s člunem zamlouvat, tak příští rok koupím vlastní. Ale to už na jiném vláknu.

Standa
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
06. 06. 2010 18:03
Ahoj
Stenly
tak po dovče Tě přivítáme a budeš další nakažený pacient...
spinning smiley sticking its tongue out

bob
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 07:54
to stanly.stenly:
Zamlouvat se ti bude urcite :-) a nenech se odradit jizdou s 5HP :-) s motorem napr. 15HP je to o necem jinem.
Odhaduji, ze na 90% se nakazis.
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 09:04
stenly.stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> tak jsem si zarezervoval člun tady v čr. Za deset
> dní (pátek až pondělí) šest tisíc. Je to komplet
> Selva 320 + motor 5hp. Kauce je 15tisíc. V HR jsem
> si ještě nic nepůjčoval, ale vycházím z příspěvků
> zde na foru. Jinak pokud se nám bude dovča s
> člunem zamlouvat, tak příští rok koupím vlastní.
> Ale to už na jiném vláknu.
>
> Standa


Jen ze zajimavosti... když si pujčil tady v ČR počítam že je to i s vinětou a že řidičák máš taky... (Předpokládam že jsis ho půjčil do HR)
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 09:47
to MMS:
ridicak musi byt samozrejmosti a vinjetu bude muset zaplatit v HR na kapitanate(pokud ji nahodou clun nema od lonska platnou)
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 10:09
Já to vím, já jen že, mám pár nafukováku, které jsem mezi známejma sem tam půjčoval s 5hp, třeba si ho brali do HR, tenhle rok už nepůjčuji, jelikož tam nemám Vinětu a lidi nemaj zase řidičáky.. Bohužel už mi jich pár volalo že jsi zarezervovali u někoho nafukovák s 5hp motorem, zaplatili kauci a teď zjišťujou že to nemá ani vinětu, že nevědí kam to mají jit zakoupit, a že řidičák taky nemaj... Tak já jen v dobrým aby někdo třeba nenaletěl... Hlavně ať je s tím člunem radost na dofče.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 11:41
Ahoj, Dík za kladné reakce a připomínky. Řidičák namám, ale má ho táta, který s námi jede. A samozřejmě bude jezdit hlavně on. Pokud opravdu propadnu, jako že s tím počítám, tak si budu zkoušky dělat letos na podzim.
Ještě mám jeden dotaz. Tu vinjetu asi mít člun nebude. S tím tak nějak počítám Je potřeba k člunu mezinárodní registrace na plavební správě? Slyšel jsem že na základě registrace nám vydají vinjetu. Jeto pravda? Nebo není registrace potřeba?

Dík Standa
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 11:49
to MMS:
no prave, co me dokaze vytocit je, kdyz nekteri udaji... pujcim clun s 5HP a dodaji v CZ i HR neni nutny ridicak.
to: stenly:
je nutny mezinarodni prukaz
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 11:54
Ok dík. To jsem chtěl vědět.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 12:52
Aha, tak tady jsem se zadrhl. Problém je že většina půjčoven nemá člun zaregistrovanej na PS a tím pádem mi nedají na kapitanátu v HR vinjetu. Chápu to dobře?
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 13:08
Správně to chápeš. Bez registrace nejsou papíry a bez papírů neni viněta... i když.... Z vlastní zkušenosti Kapitanát v Pule: Přišel jsem tam minulí rok osobně (Gumák 310 a 5hp) řekl mi že ať ten gumák i s motorem přivezu k vidění. elikož jsem ho měl v kufru , tak jsem přijel, bokem zastal u chodníku, otevřel kufr a on juknul na štítek na motoru, člun nechtěl ani rozbalit, ale zodiac je poznatelný a vinětu mi prodal s vysvětlením, že jim jde jen o to aby se platili poplatky. Samozřejmě jinej kapitanát jinej kapitán ... nemusí to dát, ale myslím že jsou u těch malých 3m nafukováků schůdny...
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 13:08
no...obavam se, ze nedaji a kdyz nedaji budes prozovat clun na cerno.
u nas registrace do 4kW neni povinna, tak logicky ji pronajimatel nema.
moznost je nechat udelat v HR neco jako technickou kontrolu a melo by to byt OK.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (07. 06. 2010 13:10).
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 13:29
Přesně jak píše Standa... Pak jedině na černo, chovat se slušně, nedělat bordel a vlny v blízkosti pláže, nebo ten půjčenej jdi vrátit, jestli je to možný. Pokud je p. slušný tak ti vrátí peníze.
Když to tak vemu tak i když je finančně trochu víc nákladnější si člun půjčit tam, tak odpadaj různé ostatní věci, jako registrace, pojištění , viněta a skladnost (i když u gumáku 3m to neni tak hrozný.Já bych asi volil variantu půjčení tam. Ale to je jen můj názor. Bohužel všude jinde je tá benevolence někde jinde. Třeba Řecko, Bulharsko, Itálie, Francie... Ale to už jsem mimo vlákno.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 13:32
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no...obavam se, ze nedaji a kdyz nedaji budes
> prozovat clun na cerno.
> u nas registrace do 4kW neni povinna, tak logicky
> ji pronajimatel nema.
> moznost je nechat udelat v HR neco jako technickou
> kontrolu a melo by to byt OK.


No jo udělat v HR. Ale jak a kde? Na kapitanátu? To už je takové co kdyby. Napřed dám xy kolíků tady za půjčení a pak tam s tím budu jezdit na černo. Snažil jsem se to mít co nejlegálněji. Jedem do Novigradu. Tak snad tam bude nějaká půjčovna. Já se prostě chci svézt. Ale na příští rok plánuji už svůj a vše ofiko legálně.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 13:35
MMS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přesně jak píše Standa... Pak jedině na černo,
> chovat se slušně, nedělat bordel a vlny v
> blízkosti pláže, nebo ten půjčenej jdi vrátit,
> jestli je to možný. Pokud je p. slušný tak ti
> vrátí peníze.
> Když to tak vemu tak i když je finančně trochu víc
> nákladnější si člun půjčit tam, tak odpadaj různé
> ostatní věci, jako registrace, pojištění , viněta
> a skladnost (i když u gumáku 3m to neni tak
> hrozný.Já bych asi volil variantu půjčení tam. Ale
> to je jen můj názor. Bohužel všude jinde je tá
> benevolence někde jinde. Třeba Řecko, Bulharsko,
> Itálie, Francie... Ale to už jsem mimo vlákno.

Jj, zatím jsem žádnou zálohu neplatil. Ale tak nějak jsem s tím počítal. No nic.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 13:38
na cerno vzadnem pripade nedoporucuji jezdit....jestli to tak vyznelo.
tu kontrolu ti udelaji na kapitanate, ale mas jeste jednu moznost zvolit delku clunu u ktere neni potreba vinjeta
a to je pod 3m a motor do 5kW (ne HP).

Mimochodem nas ridicak take musi byt mezinarodni.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (07. 06. 2010 13:40).
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 13:42
Novigrad u Umagu na istrii? Když se postavíš před hotel myslím že Laguna (nejdsem si jistý) zadama k moři, tak po pravý straně kolem hotelu vede chodník. Hned na začátku chodníku je budova na rohu mají okénko, jsou tam půtače. mám tam rodinu tak vým že gumák 3m nebo i laminátová asi 4m s 5hp na celý den 400kn, 120kn za šlapadla smiling smiley jinak když by, tak novigrad si na kontroly vinět moc nepotrpí.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 14:42
Jj Novigrad u Umagu. Dík za info.
Na černo bych asi nelajsnul jezdit. Napadlo mě půjčit menší člun. Ta vinjeta je snad od 2,5metru ne?
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 15:59
Ta vinjeta by měla být od 3m, osobně bych těch 20cm neřešil. Nikdo ti člun přeměřovat nebude, když uvidí malej motůrek a že s tím neděláš bordel u břehu což ani nejde tak na tebe bude každej dlabat.
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 16:23
Právě že... viněta je od 0m Já vím je to nesmysl, ale právě že pokud řešej tak řešej i 2,5m že ji nemá. Jediný o čem vým že mají toleranci je pomocný člun k jachtě pokud slouží na dopravu z jachty. Nechci tady psát o něčem co patří do jiného tématu, ale je to tak že se snažej protláčet spíš své půjčování než aby si každý vozil svůj člun. I proto nesmyslný poplatek a vyřizování viněty i za 2m nafukovák. Jěště jednou... nechci tady rozebýrat téma Viněta. Tyhle info mám od příbuzných z novigradu. I proto já netahám tenhle rok svoji 380-ku protože přepočet PHM s vozýkem, plus drncání max 100km/h, plus silničný poplatky, plus kotvení, viněta, pojištění, případný skluz do vody, a jiné drobnosti... tak pujčení 5m laminaťáku s 15hp vijde jen o něco dráž a bez starostí. A to nepočítam třeba minulí rok ze 7 dnů 3dny plus mínus 3 stupně Bf vítr, tak že i tá 380, byla k ničemu. Tak bez starostí půjčím dle chuti a potřeb a počasí.
MMS
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 16:34
Opravuji se... je to od délky 2,5m
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 17:08
POPLATKY
[www.chorvatsko.cz]

MirekŠi
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 21:09
v loni jsme to tady preci resily....., za kazdy udava nepravdive resp. stare informace
bylo do 2,5m a od 2005 do 3m viz. zde na foru : odkaz
dale: odkaz
zde je porad 3m a vice o nicem novem nevim a vloni me to potvrdil na Makarske, pokud HR ministerstvo vydalo neco noveho tak se omlouvam, protoze jsem to nenasel.

co je od "0" je ridicak :-), ale to uz plati take dlouho.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
07. 06. 2010 21:49
Jj, máš pravdu. Neustále se to tu píše, každý rok dokola. Jsem odhodlán si to letos vyzkušet půjčením člunu v HR a přes zimu to nějak pořídit. Je pravda že v dnešní době tím dovolená stoupne rázem o několik tisíc, ale tak to je. A ta svoboda a ten nový pohled na moře určitě stojí za to.
Nad člunem už uvažuji dva roky a až s ním vyrazím na jih HR, kde to máme nejraději, tak to bude naprostá pohoda a odpočinek od toho středoevropského(a Pražského) života.

Všem děkuji za věcné a hlaně pravdivé info. Snad tato diskuze pomůže jiným nadšensům.

Standa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stenly.stenly (07. 06. 2010 21:50).
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
08. 06. 2010 19:46
nový pohled na moře, ano to je přesně ono... je tam skutečně spousta krásných míst, které jsou dosažitelné jenom takto... za ty peníze navíc to stojí... chce to jenom trochu respektu z moře...
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
08. 06. 2010 21:05
No právě o ten nový pohled na moře jde. Zatím ho znám jen z fotek z googlearth.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
09. 06. 2010 06:29
jestli chces muzu ti poslat par fotek z Makarske a Krku, at se mas na co tesit nebo je dat sem.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
09. 06. 2010 07:30
Dej se sem,bude nás víc co se budou těšit.
avatar Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
09. 06. 2010 14:57
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jestli chces muzu ti poslat par fotek z Makarske a
> Krku, at se mas na co tesit nebo je dat sem.


Jestli to jde, tak je sem pověs. Určitě se všichni rádi pokocháme.
Re: Půjčovny člunů v dalmácii ceny a rady
09. 06. 2010 21:55
tak zde jsem tedy neco vybral

1. prvni pokus, ale doslo me, ze to chce motor (kemp - nekde u Puly - sem uz nikdy)
odkaz
2. gumak 2,5m - 5HP (kemp Dole - Makarska)
odkaz
3. gumak 2,5m - 5HP (kemp Dole - Makarska a Baska na Krku)
odkaz
4. gumak lamin. kyl 3,6m - 15HP (kemp Dole - Makarska)
odkaz

takto to dopadne, kdyz te to chytne :-)
1. gumak lamin. kyl 3,6m - 15HP
odkaz
2. pokus o celolaminat
odkaz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.