Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromotor u moře

Autor prt 
avatar Re: elektromotor u moře
01. 02. 2010 21:14
...tak jsem se začetl do kombinace nafukovacího lehátka s vrtačkou a vyšlo mi to takto...
člun Fish Hunter HF 280 pro 2 + 1, váha 12,2 kg, 6 komor nosnost do 250 kg...velikost 280 x 140 cm, dva páry vesel po 800,- ... á 1kg
... za člun 4.200,-...
... el. motor SBM 18 ... 2,45 kg ...2 rychlosti vpřed, 2 vzad, 2.752,-
... baterie Deta BTG 12 v / 12 Ah 8 kg ...bezúdržbová hermeticky uzavřená s pevným elektrolytem 1.909,-
... zrcadlo ( držák motoru ) ...1,5 kg... 1385,-
... nabíječka baterie 1 kg DL 12 - 2 za 2.422,-
=========================================
...25,65 kg ..............13.468,- drahá hračka...? ....může to být funkční pro pojíždění kolem pláží...?smiling smiley
avatar Re: elektromotor u moře
01. 02. 2010 22:27
ahoj

Bessy a proč ne?
Nebude to pelášit, ve vlnach vubec, ale nebudeš muset pádlovat.
A když tě to chytne, a budeš chtít dál si zajet.....
Uvidíš a řekneme si za rok, dva... hahahahah
Pak tady budou tvé fotky pěkné jachty, jak tě znám...
Jen do toho... A hračka? ano je . ale co není hračka?

měj se bob
Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 06:55
to Bessy:
Funkcni to bude, ale nutne vedet jak dlouho muzes kvedlat aby jsi zpet nemusel padlovat.
Vloni jsem jel z Makarske (Blato) skoro az na Hvar pro dobrodruha, kterymu dosla stava:-) uz dokonce zacal plavat a za sebou tahl clun.
Jestli by nebylo lepsi misto elektr. motoru tam dat malou spalovaci kvedlacku do 2HP, tento motor vzdy prodas a vaha bude mozna podobna jak slozeni elek. motor + baterie. Stejne tak i tak potrebujes ridicak:-)
avatar Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 09:24
...Biobi a Staňo...souhlas... ale co tam dát za spalovací motorek, aby se to nepotopilo... nosnost člunu je cca 250 kg... má to být spíš pro projetí se podél břehu... a taky aby motor nestál 20 tisíc...
...právě na té elektrice je nejtěžší baterka aby se to nezastavilo po 10 minutách a nemusely se tam dát " 4 tužkové..."
...ale ať se svezou děcka ve svém... a taky bez papírů ( zkoušek )...
...a taky abych to vše dal třeba do boxu na střechu resp. do části kufru...děkuji, hezký den mořští vlci....Vy už se pohybujete v jiných sférách...ale já zatím jen oťukávám jak ryba na návnadu...grinning smiley
Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 10:01
Nepřesvědčujte -ať se na tu návnadu zasekne sám-ospoň nebude mít na koho nadávat.smiling bouncing smiley
avatar Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 12:45
...fioma... mám stejný názor jako Ty...nicméně já čekám na názory a ne na přesvědčování...bylo to takovým dobrým zvykem i na jiných vláknech...
... jako naschvál řeším ve firmě výběrové řízení do 1 mega... a taky mám několik nabídek... a je rozhodnutí na mně...
...tady mi navíc ani Standa či Bioubi nenabízí nějakou ojetinu z druhé ruky... já se k názoru musím nějak dostat... elektrika je taky řešení...ale je těžká baterie a opravdu omezený radius... chtělo by to dojet aspoň 20 ...30 km...
...takže ještě jednou prosím o radu ...ne přesvědčování , natož aby někdo jiný byl za něco oprcáván....myslím, že na Foru...nikdo nikomu takto něco neomlátil o hlavu...smiling smiley
avatar Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 13:46
Ahoj

Takto malá investice, jsem pro nové, osobně jsem přeskočil elektromotor, a píšeš 20-30km,
taková vzdalenost na moři je dosela kus!!! Nezda se to v autě kde jedeš devadesat
ale na vodě je to daleko, myslím že s takovou barkou nepojedeš tak daleko, vlastně to ani nejde.
Měl jsem ZOOM 310 + 5 tohatsu starší a za stejné jsem prodal po roce...
Jezdili jsme denně cca 10-20 km, a byla to někdy až nuda , než jsme dojeli zpět.
A nebo 2HP motor jak píše Standa, k tomu co jsi si vybral.
A vše daš do rakve jako nic, motor do kufru-krátká noha.
Váhu si sám najdeš ale myslím že to bude stejné jako elektroset.
Něco v tomto duchu. Jinak už se vidím jak pečuji o baterii a nabíjím a....
PS kdokoli tě rád sveze větším aby jsi se namlsal... hahahahha

bob

PSII benzinový motor bych koupil starší, do pěti let je bez chyby.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bioubi (02. 02. 2010 14:38).
Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 13:52
to Bessy:
novy motor bude, tak kolem 17 tis. 2,5HP od 13kg. + rez. kanystr.
20km je hodne i pro spalovaci motor:-) u 2,5HP to bude cca 3/4l/hod. odhaduji tak 7km/hod.
max. vaha a vykon motoru je napsan na clunu...tim bych zacal.
avatar Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 17:06
[www.g-obchod.cz]
... u tohoto člunu je prý možnost spalovacího motoru do 2 HP.... Staňo...já našel ten motor, jak uvádíš a snad 0,5 koně navíc nebude revoluce na Jadranu...a jako celek to i se spalovacím motorem bude o 10 kg lehčí ( díky baterii )
[www.boat007.cz]
...Bioubi...je mi to jasné...jestli mě někdo sveze s motorem Chevrolet... tak je celý plán v háji....to musí začít ..." piánko...langsám " ...grinning smiley
Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 17:38
Bessy-omluva ,nemyslel jsem to až tak špatně ,jak bylo pochopeno.Ale jak sám píšeš,rozhodnutí je na tobě.A jak píše Bioubi-přeskočil elektromotor.Pokud to chceš skládat do kufru-jsi omezen pouze velikostí kufru.Pokud chceš po vodě na výlety tak do 20-30km ,tak zapomeň na takovou malou elektrosestavu.I se spal. motorem 5HP je to výlet tak na 2 a více hodin při klidné vodě a pěkném počasí.A počasí se u moře změní během 1/2 hodky.Elektromotor bych bral tak do 5 km(max).a to je na vodě pěkná štreka. A to co jsem napsal minule ,jsem myslel tak,že jestli to "zabere",budete pořizovat větší.A můj názor- 3,6m a 5 až8 HP ,to se do auta vleze.Nejlepší je si nějakou sestavu ,buď elektro nebo spalovací vypůjčit a vyzkoušet.Nakonec ,v dubnu bude výstava lodí v Praze na Rašínově nábřeží,možná tam bude nějaká inspirace k vyzkoušení.S nákupem bych nespěchal,to je to nejjednodušší až se pro něco rozhodnete.FM
avatar Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 17:55
...Fioma...díky... já si to tak neberu...však se podívej na vlákna ostatní ...jak se tam špičkuje...možná bych lecos našel i na jiných vláknech o lodích...no já začal u elektriky...smiling smiley
...ale máš pravdu...nic neuspěchat...a já ani neměl ponětí...kam se dojede na baterku či na 2,5 HP motor...to jsou pro mě cenné rady a třeba bude někdo něco prodávat i slušného staršího...
myslím někoho kdo už je " v pyramidě zkušeností smiling smiley " o stupeň dál... Bioubi je liška... on ví jak přeskočit dva až tři stupně na mazáckém žebříčku
a povozit někoho na něčem jak máte Vy... zkušení mořští vlci...
...a jinak opravdu i ta výstava může být inspirace k nezaplacení, zvlášť když tam bude někdo umět přímo na místě a u konkrétních variant ...poradit...smiling smiley a nejen !!! chtít prodat...smiling smiley
Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 18:31
Bessy, já začínal taky na takovém člunku, 2HP vmotovaná nádržka vydrží asi tak 10 km, záleží na vlnách a větru.
Jenomže, po první sezóně jsem zjistil, že naše zadky vytlačí ve dně boule a člun se špatně ovládá.
Takže jsem vyrobil laminátovou podlážku a bylo to o něčem jiném. Samozřejmě že se nejde pustit nikam dál na vodu,
přece jenom je to trošku malé a ta příď je nízká. Jednou jsme se zapoměli a s ostrůvku jsme se vraceli 3 km v 1 m
vlnách. V podstatě jsme seděli ve člunu stále jako ve vaně, vylívat vodu už skoro nemělo smysl. Míjeli jsme větší jachtu,
všichni z té jachty byli na palubě a usilovně si nás ofocovali. Naznačovali, zda nechcem pomoc. Rázně jse pomoc
omítl, žena jenom mlčela a více si utáhla záchrannou vestu a vymýšlela katastrfické scénáře. Ale dorazili jsme docela
v pořádku jenom trochu vyzáblí. Dodnes si to pamatujeme, byla to však zkušenost. Nikdy takový výlet nepodceňovat,
mohlo to dopadnout daleko hůře.
avatar Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 19:07
Bessy

chtěl jsem tady napsat jednu věc. Respektive jak jsem na to koukal před prvním startem a koupí.
Několikrat jsem si pujčil v chorvatsku lodku, a zkoušel jestli na to rodina vubec má!!!
Myslím tím když jsi najednou uprostřed vody a je pod tebou taková ta tmavě modra hlubina.
A k jakémukoli ostrovu dál než doplaveš. My jsme zjistili, že nam to problém nedělá a
naopak se nám to líbí. Není problém skočit z lodi a zaplavat si kdekoli na moři.
Není to o strachu ale o pohodě a radosti.
A poté to jde samo... spinning smiley sticking its tongue out
Chceš povozit? 135hp... hahahahahha

bob
avatar Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 19:49
Před několika lety jsem si pořídil také gumáček Adventure 220 a motorek Tohatsu 2.5,psáno dva dospělí,ale plouží kolem břehu i se čtyřma.Pokud bych mohl skromně poradit Bessymu tak ne elektro,to je na nic.Benzín a dvojtakt k nezaplacení.Celé vejde do rakve na střechu.Možná podlážka na dno kufru.Celá sranda setu vyšla nějak mezi 40-50 tisícovkami i s doplňkama.Lano,kotva,brašna pod lavici,žebříček na vylézání s vody,vesty atd. S 10 litry vydržíš jezdit skoro týden.To byla doba než jsem to vyjel při zajíždění.Hned bych šel do většího,ale finanční rozpočet nedovolí,většinou jezdím sám a kochám se okolím,moje druhé já leží na madračce na vodě a opaluje se,já se kochám přírodou a okolím.Taková projížďka z Blata do Drveníku kolem FKK pláží a sem tam zastávka stojí za ty prachy.thumbs up smiley Bessy jdi do benzínu,na 2.5-ku ti bude stačit půl litru rezerva v petce a vždy dojedeš.Těch 5 km i více určitě,a při vlnách budeš poskakovat jako špunt,poněvadž rozestup vlnění bude větší než tvůj člun.Budeš sice závidět těm Standům, ale nebudeš se nudit celou dovolenou jen na břehu a uvidíš Biokovo s moře eye rolling smiley

MirekŠi
avatar Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 20:19
...chlapi a vo tom to je...
...asi opravdu vynechat elektriku... zjišťuji, že tam začne ten, komu nemá kdo poradit...
...díky... a teď už začnu slídit po jednotlivých vláknech... Bioubi...s těmi 135 HP...to mi nerob...grinning smiley
Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 20:25
to tvsat:
me urcite nebude zavidet :-) ted a pravdepodobne i letosni sezonu jsem bez parniku. Svuj gumak jsem prodal a ten celolaminat take. Celolaminat jsem prodal tak trochu do Blata, tak se snad i povozim:-)

Jinak jak pises ta projizdka z Blata - Drvenik stoji za to, mam tam svoje oblibena mista, hlavne ta zatoka pred Drvenikem to nema chybu.
Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 20:27
to Bessy:
jestli ti to rozpocet dovoli...doporucuji(nepresvedcuji) 5HP a k tomu patricny gumak
avatar Re: elektromotor u moře
02. 02. 2010 22:53
Ahoj také doporučuji alespoň 5HP a odpovídající gumák jinak je risk v HR při větru se dostat ke břehu ono ani tohle není to pravé,ale budiž.Komplet se dá pořídit za dobrý peníz na výstavě v Tullnu která bude.Letos měním kotviště parníku marína Solaris Šibeník tak jsem zvědav jak to jetos dopadne.Nějak mne začíná vadit ta cesta do HR.
prt
Re: elektromotor u moře
05. 02. 2010 10:23
Začal jsem s elektromotorem a jednou jsem ho vyzkoušel u moře a docela to šlo. Loni jsem koupil v setu zoom 310 + tohatsu 5 hp s externí nádrží a zase to zkoušel na moři. Samozřejmě, že to je lepší než elektromotor, ale s jídlem roste chuť. Chtěl bych něco většího, ale zde platí jedno pravidlo, kterým se řídím a to malá loď=malé starosti, velká loď=velké starosti. Pokud bych bydlel přímo u vody použitelné pro větší loďku s motorem tak bych neváhal, ale zatím vydržím s tím co mám. sám se dostanu do skluzu, jinak to brbláme na výtlačnou plavbu. Závidím všem s těmi silnějšími loděmi ale proti nim s tak malou sestavou nemám žádné starosti- v chorvatsku koupím nálepku skoro kdekoli to hodím na vodu a sám, kotvení buď na úvazu nebo to prostě s manželkou vytáhnu na břeh ( nejlepší kotva bez jakýchkoli starostí ), 12l nádrž při každodenním ježdění vydrží klidně 5 dní, přistanu s tím skoro všude atd. Letos bych chtěl zkusit na víkend plachetnici na přehradě v ČR, ale to už je jiné téma.
Mimochodem elektromotor dál používám i s původním člunem na přehradách Vranov, brno, letovice a je to velmi příjemné. Loňská dovolená týden na Vranovské přehradě, kdy nám vyšlo počasí neměla chybu, člunem jsme si zajeli kam jsme chtěli, ve vodě viditelnost až 3 m, nejlepší koupání za odběrem pitné vody za zatáčkou - prostě super. Pokud má někdo dotazy pište.
Re: elektromotor u moře
05. 02. 2010 11:05
prt-310+ 5Tohatsu musí jít do skluzu i ve dvou.
prt
Re: elektromotor u moře
05. 02. 2010 13:41
S mou osobou to jde do skluzu tak tak, při běžných dvou osobách se to do skluzu dostane taky tak tak.
avatar Re: elektromotor u moře
05. 02. 2010 13:47
Hoši měl jsem tuto sestavu a šel do skluzu ve dvou já(100kg) a dcerka (15kg), a letěl jako vítr hahahhah

bob
prt
Re: elektromotor u moře
05. 02. 2010 14:06
Dobrá budu konkrátní se mnou 145 kg do skluzu s manželkou 55 kg s dětmi 40+30kg taky do skluzu.
zkrátko do 150 kg zstížení do skluzu.
Re: elektromotor u moře
05. 02. 2010 20:07
tak se take pridam: 80kg, 50kg, 40kg, 30kg

2,5m+ 2,3HP skluz nikdy
2,5m + 5HP skluz nikdy
3,6m + 15HP skluz okamzite

ted madracka skluz jeste nevim
Re: elektromotor u moře
05. 02. 2010 22:40
Standa M-záleží na tom ,jak rychle umíš mávat rukama(na madračce
prt -Zodiac 285+ Tohatsu 5HP- Já -75+ moje -55+ 12 l nádrž+ kabela jídlo ,pití+kotva ,vesla,nářadí do skluzu v pohodě --někdy i pes 15 kg a taky to jde do skluzu
Re: elektromotor u moře
06. 02. 2010 09:36
to fioma:
Kdyz jsem jel sam na 2,5m + 5HP, tak skluz byl, jinak nic, ale zde to bylo spice delkou clunu 3m by se choval lepe.

madracka - zacnu trenovat, ale uvidime, treba to jeste stihnu koupit, ted uz vim co me bude stacit a co uz je moc.
Vyzkousel jsem si prepravovat clun v kufru a davat ruco na vodu, tahat gumak na vleku a zajizdet s vlekem do vody, tahnout celolaminat.... uz mam jasno:-)
avatar Re: elektromotor u moře
06. 02. 2010 11:55
...StandoM... pokud by jsi byl v Rudém moři a uviděl za sebou trojuhelníkovou ploutev ... věř, že by šla do skluzu i nafukovací matračka...grinning smiley
Re: elektromotor u moře
06. 02. 2010 21:22
S tím elektromotorem bych byl opatrný, taky jsem tak začínal. Po jednom výletu na nedaleký ostrov u Pakoštane jsem při návratu zjistil že místo
ke břehu nás proud a vítr tlačí na otevřené moře. Elektomotor nebyl schopen překonat tento odpor. Nafukovácí člun Sevylor 2,60, já, manželka a dvě dcery. Díky dvěma pádlům a elektromotoru, jsme se pomaličku dostali ke břehu. Po této zkušenosti jsem další rok pořídil starší nafukovací člun s rozkládacím pevným dnem 3.10 m a motor Suzuki 2.5 k. Když jedu sám, tak člun jede ve skluzu a i s manželkou to ještě jde (dohromady máme cca 125 kg. Tato sestava se ještě dá převézt v octávii v kufru plus čtyřčlenná rodina.
Re: elektromotor u moře
06. 02. 2010 21:52




Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkaa (06. 02. 2010 21:56).
Re: elektromotor u moře
06. 02. 2010 22:00

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 162
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.