Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pravidla, povinnosti související s provozem lodí

Autor Míra1 
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
04. 07. 2007 21:47
Díky za odpovědi, ......mě vyděsil ten příspěvek , kde bylo citováno: nad 2,5m nebo s motorem nad 5hp.
zkousky na rizeni lodi
24. 07. 2007 22:20
Ahoj všem námořním vlkům!
Můžete mě nasměrovat, kam se obrátit, chtěl-li bych si udělat kapitánský lístek? Prý to v Chorvatsku bylo (je?) nejlevnější.
Díky a dobrý vítr!
M.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
16. 08. 2007 15:09
Ahoj Míro 1,

mám menší dotaz. Už jeden rok vlastním řidičák na loď - VMP bez omezení výkonu. Minulý týden jsem se dozvěděla, že doklady (řidičáky), které vydávají české plavební správy jsou neplatné v zahraničí. Aby jsi získal ty pravé - platící v zahraničí, musíš složit zkoušky u Českého telegrafického úřadu a potom zkoušky na našem českém ministerstvu (teď mi vypadlo na kterém, ale to zjistím). To je šok, co? Máš o tom nějaké informace? Nezdá se ti to trochu divné? Mě teda jo, protože proč teda Státní plavební správa vydává tyto doklady a pořádá zkoušky na řidičák? Jestli někdo něco víte, tak mi, prosím Vás, dejte vědět. Doufám, že veškeré zkoušky a učení nebudu muset absolvovat znovu. Ahoj iva
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
16. 08. 2007 16:21
Ivinka-nevím přesně co máš za průkaz,ale je možné jestli máš "průkaz vůdce malého plavidla" tak je platný pouze pro ČR.Pokud máš "mezinárodní průkaz vůdce rekreačního plavidla" tak tento platí i venku a u nás platí jako "průkaz vůdce malého plavidla.Ale nejjistější bude zavolat si na SPS a podle toho co máš se zeptat tam,určitě poradí.Ahoj.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
17. 08. 2007 19:21
Fiomo - díky, špatně jsem se vyjádřila, mám průkaz vůdce malého plavidla i mezinárodní průkaz vůdce rekreačního plavidla, ale tyto, vydané Státní plavební správou prý nejsou platné. Mám v tom zmatek, jestli se někdo snaží házet špínu na Státní plavební správu. Snad je to vše platné, zatím jsme neměli problémy, ale taky ty doklady po nás nikdo zatím nechtěl. Tak díky za odpověď. Iva
Máme s otcem to samé a nikdy nebyl v chorvatsku ani nikde jinde problémsmiling smiley
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
21. 08. 2007 13:13
Ivinka: já jsem si nechal vydat normální český průkaz VMP a k tomu mezinárodní průkaz - je to v podstatě to samé, jen je to tam psané česky a anglicky - je to ten průkaz VMP, který mě opravňuje jezdit do 0,75 NM od břehu atd. To, o čem píšeš, na mě spíš dělá dojem, že je to potřeba ke kapitánským zkouškám, tam už se dělají zkoušky z obsluhy rádiové stanice apod.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
23. 08. 2007 19:12
Ahoj Ivinka není pravda že nejsou neplatné v zahraničí mám je už 5 let a žádný problém jediné co nemá VMP oprávnění provozovat radiostanici ale tu stejně každá loď nemá a jestly se plavíš do 0,75NM to nikdo nekontroluje.Jinak SPS už na požádání vydává průkaz jeden který nahrazuje oba předešlé náš i mezinárodní ahoj Standa.
Ahoj
Plánuju koupit nafukovací člun s motorem abych měl s čím jezdit v chorvatsku.
Jestli jsem to správně pochopil tak bez jakýchkoliv papíru bych se měl pohybovat do délky 3m a výkonu do 4KW.Je to tak správně?
Pokud bych s tím ale chtěl jezdit u nás tak délka 3m už je moc mělo by to být maximálně 2,5 m/5KW.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
17. 09. 2007 10:28
V HR je to stejné max 2,5m/5kW.

MirekŠi
Dobrý den,nevíte někdo náhodou o úplně nových předpisech pro plavbu malých plavidel v Chorvatsku ? Děkuji.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
04. 01. 2008 23:26
Já o žádných novinkách v Chorvatsku nevím. No a neví někdo, jaká pravidla ohledně vinět a provozu člunů platí ve Francii, konkrétně na Korsice? Už několik dní brouzdám po internetu, ale zatím jsem nic nenašel.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
07. 01. 2008 17:26
čert - Zkus se podívat na www.lode.cz-legislativa
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
08. 02. 2011 10:21
Poslední aktuální známý stav (nejrosálejší co znám) v češtině udržují tady:
Předpisy v HR
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
08. 02. 2011 14:29
Taky je v tom něco málo balastu.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
09. 02. 2011 13:49
A kde? Který? To mě zajímá...
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
09. 02. 2011 18:16
No, ja tam nic spatneho nenasel, to hlavni 3m a 5kW tam je spravne a ridicak je jasny
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
09. 02. 2011 19:54
Už třeba to co musí být - nálepka, pojištění. Pak když to člověk dočte do konce, tak se doví pomocí růných poznámek, že nálepka(vinjeta) jen tehdy a tehdy, pojištění až od 15kw atd. Problém je v tom, že spousta lidí to do konce ani nepřečte a už má hlavu v pejru. Takové informace jsou i jinde, i zde na fóru. Proto vznikají stále dokola dotazy, jestli pojištění ano/ne, řidičák ano/ne, vinjeta ano/ne.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
07. 03. 2011 08:58
no stejně z toho mám furt hlavu v pejru, protože slyším pořád různé názory.Když jsem se ptal třeba u Valúcha,tak říkal že zpráva že na člun musí být viněta až od 3m je blbost a to samé mi řekli když jsem volal na SPS. Tady jsou všude zprávy ,že je to až od těch 3m . Zatím se mi nepovedlo něco vyčuchat přímo u Chorvatů páč neumím Anglicky. Připadá mi to,že v tom maj hokej úplně všichni.Já jsem si teda samozřejmě pro sebe vybral to,že vinětu do 3m mít nemusím.thumbs up smiley
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
07. 03. 2011 10:56
Termíny zkoušek průkazu Vůdce malého plavidla v Přerově [www.spspraha.cz]

MirekŠi
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
07. 03. 2011 13:40
to trosecnik:
nemusis mit vinjetu do 3m, nekde je tu odkaz na nejake HR ministerstvo kde je to popsane
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
07. 03. 2011 14:21
Tak tak. Vinjeta až od 3m nebo motor nad 5kW. Na jeden čas to bylo od 2,5m, ale pak to zase vrátili na 3m. V tabulkách je uveden poplatek již na 2,5m, ale to se týká, pokud je motor nad těch 5kW. Nepředpokládá se, že by na člun kratší než 2,5m dával někdo motor nad 5kW, pokud to vůbec jde. Proto to asi mate a lidičkové si myslí, že vinjeta je už od 2,5m.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
07. 03. 2011 19:31
jj, jak pises, kdysi 2005-6-7 nevim byla nejaka novela kde to vratily na 3m + ten motor.

jinak jsou parniky do 3m s lamin. kylem kde muze byt klidne i 10HP-15HP, jsou to takove krasavce pro Yachtu apod.
treba i se zabudovanym motorem 20-40HP
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
07. 03. 2011 20:33
Loni jsem se v Primoštenu přímo na kapitanátu ptal, jak je to s tou vinjetou a je to tak jak píšou kolegové výše, teda do 3m. a 5kw se nic neplatí tak ti trosečníku přeji pěkenou plavbu.
apropo, kam letos jedeš?
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
20. 05. 2011 19:14
jsem nakoukl až teď. U mne to nakonec letos Pelješac, tak se těším na nová místa. Byl jsem tam naposled před 30 lety, tak nebudu stačit zírat. Jen se nějak nekrátí čas do odjezdu smoking smiley
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
30. 06. 2012 14:52
Ach jo. Studuji, čtu a jen se ujistím u dobrých rádců. Sportovní plachetnioce o délce 3,15 bez pohohu nemusí mít nic. Je to tak?? A to ani řidičák. S kolegou se chceme vypravit zaplachtit si na větší vodu, než jsou české rybníky a docela nás jeden asi neznalec poděsil s vinětama, pojištěním a průkazem kapitána.
avatar Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
30. 06. 2012 19:03
Ahoj, u takto malé plachetnice nevím. Mám zkušenosti jen s motorovým člunem. Ale tady je odkaz. Už tu byl hodněkrát vložený, tak to prostuduj a uvidíš. Jinak kluci ti to sem určitě napíšou.

Jo a nechci strašit, ale to VMP budou asi chtít.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
03. 04. 2013 14:44
Prosím může mi někdo potvrdit ze Dugi otok je príbřežni ostrov ve vztahu k vmp-c děkuji Jarin



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jarin (03. 04. 2013 18:32).
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
03. 04. 2013 20:01
Příbřežní nepříbřežní, rozhodující je 0,75 námořní míle, které máš napsané v průkazu. Pokud je ostrov od pevniny do 1,5 míle, můžeš se na něj vydat, protože se počítá 0,75 od obou břehů.
Re: Pravidla, povinnosti související s provozem lodí
04. 04. 2013 16:50
Měl jsem na mysli když mám půjčený člun od domácího na ostrově Dugi otok a jedu na druhý ostrov-třeba Veli Iž,jestli platí 0,75nm od ostrova po ostrov nebo je to vždy od pobřeží po ostrov
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.