Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

max.šířka přepravovaných lodí

Autor lada 
max.šířka přepravovaných lodí
26. 03. 2007 23:05
máte někdo osobní zkušenost ,přepravovat do HR lod širší než 2,50 m??
V mém případě se jedná o šířku 2,55 .Potahnu to za Tranzitem ,ale mám obavy z celnic a cestarin ohledně šíři prujezdu.Případně, kde si dat cestou bacha.Díky.Ahoj
avatar Re: max.šířka přepravovaných lodí
29. 03. 2007 15:09
Ahoj také tahám loď za Nissanem šíře 2,57 průjezdnost celkem v pohodě nejhůře hranice Rakušáci Slovinsko mají dolu závoru a nehodlají ji zvednout.Na cestinách úplně v pohodě akorát chce už z větší vzdálenosti najíždět kolmo na cestinu a nepřejíždět.Těch pár cm tolerují ale netolerují jestly auto má v TP napsáno nižší hmotnost než TP připojeného přívěsu.Už několikrát mne kontrolovaly ale mám to dobré.Ahoj Standa
Re: max.šířka přepravovaných lodí
02. 04. 2007 22:34
Díky za odpověd .T u závoru mezi A-SLO ,si pamatuji je tak na čtvrtku zavřená.Mám obavy když je upozorním tak je naštvu a začnou měřit.Mám to dost vysoký 3,5 m ,tak asi budou zvedat.Ahoj
avatar Re: max.šířka přepravovaných lodí
03. 04. 2007 13:31
Ahoj určitě jí zvedat nebudou ještě dělaj to že si stoupnou až na okraj obrubníku a čekají co bude musím mít kolo těsně vedle obrubníku abych projel vadí to spíše šířce vysoké je to tam dost paradox je že mává ať jedu ale uhne na poslední chvilku u nás v ČR na Hatích už mne sami ukázaly najet do pruhu pro autobusy,ale ukázal to dost pozdě a já neměl nadjeto takže pak byl problém z toho pruhu vyjet byl tam stožár veřejného oosvětlení a bylo to o fous.
Re: max.šířka přepravovaných lodí
24. 04. 2007 23:33
Díky za odpověd Stando,kdy letos vyrážíš??Já chci 19.6 .na Rab.
Re: max.šířka přepravovaných lodí
25. 04. 2007 05:56
Asi 4 roky jsme vozili do chorvatska loď širokou cca 3m. a vždy bez problémů. Letos povezem 3,5 m., chceme s přítelem projed chorvatsko od Zadaru asi po Hvar už se nemůžu dočkatsmiling smiley))
avatar Re: max.šířka přepravovaných lodí
25. 04. 2007 22:43
Ahoj lada letos jedu 15.6. jako tradičně Krk marína Punat na Rabu je pomálu za polovičku kotvení než v Punatu ale ve městě moc živo a zase v Supatarský moc mrtvo.Také jsem tam byl v obou marínách na Rabu,ale základnu mám opět v Punatu.
Re: max.šířka přepravovaných lodí
25. 04. 2007 23:33
OsarkaO ,čím to taháte, na nákladáku? 3,5 m je teda už maxi široký a bez doprovodu si to nedovedu představit.Přesto Vám přeji dobrý dojezd a žádný šrámy na laku.Určitě to bude krasavec.
Re: max.šířka přepravovaných lodí
25. 04. 2007 23:57
Stando,na Rab jedu do kempu ,poněvadž jsem k tomu všemu ještě nadšený karavanista.Nebyl jsem tam už 4 roky a letos se mne konečně podařilo v unoru zablokovat parcelu na 2 měsíce.Jinak určitě víš ,že moje základna je na Brele.Kotvení na Rabu jsem doposud praktikoval v písku na takové vývrtce ,kterou jsem si nechal z nerezu vyrobit.Jelikož je tam mělko a mírný vlny i při silnějším větru, mužeš na to uvázat i 1,5 tunovku.Samozřejmně musím to jisti i ze zadu a 1x za noc hodit oko.V krajním případě do místní mariny za pár babek.Skočíme na pivko na Goli otok? Ahoj lada
Re: max.šířka přepravovaných lodí
26. 04. 2007 09:19
taky bych rád viděl 3,5 m širokou lod bez doprovodu na silnici. Jakpak je to asi dlouhý a vysoký, při takový šířce ?!
Re: max.šířka přepravovaných lodí
26. 04. 2007 14:03
jsem trubka, tak si od těch mejch mír odečtěte 1 m. a je to tak jak má být trošku jsem machrovalasmiling smiley))
avatar Re: max.šířka přepravovaných lodí
26. 04. 2007 14:25
Ahoj lada také kotvím občas v té mělké zátoce co mluvíš najedem tak na hloubku 1,2m a pak loď dostrkám blíže ke břehu tak že pod kýlem je 40cm stačí vytáhnout kotvu s 20m řetězu a loď udrží jen ten řetěz ale také tam kotvím na 2 kotvách vítr mě loď otáčí ahoj Standa
Re: max.šířka přepravovaných lodí
07. 03. 2009 22:17
Ahoj ,letos jsem obnovil lodičku ,ale osvědčení bohužel napsali šířku 2,59,tak se chci zeptat jak moc na tom bazírují v rajchu.
S tou váhou budu taky trochu mimo 3360 kg +700/vlek +náplně,tak to se asi nevlezu do normy 3500kg.Myslíte ,že je lepší cestovat přes madary?Mimo celníku asi nikdo neměl chtít papíry od lodi ,mužou chtít doklady od nákladu, ne?No když jsem stím jel z Prahy k nám na moravu tak jsme v nedeli potkali 3 pol.hlídky a každý raději uskočil.Takže asi vyberu den odjezdu neděli.Stando jak se daří??Ahoj
avatar Re: max.šířka přepravovaných lodí
07. 03. 2009 23:44
Ahoj vše je v pohodě firma šlape ale co se týká zdravotního stavu tak se to pomálu zlepšuje myslím bolest,ale je to na dlouho a určitě ne letos Chorvatsko škoda.Počítám tak ještě měsíc ležet a pak začnou cvičení.Cesta do HR nepřichází v úvahu dám letos loď na Žernoseky
[www.marinalabe.cz]
a letecky někam k moři.
Tu šíři bych neřešil ,ale na váhu bacha hodně váží Rakušáci a dávají velké pokuty jednou zakázali jízdu dále. Jinak jsem psal StandoviM :
Jet přes Maďarsko tak pozor nevím jak teď,ale před 5 lety problém.Jeli jsme dvě lodě jedna jela o 3h,dříve a podávala informace.Při průjezdu hranicema požadovaly kauci 10% z ceny lodě a na výjezdu to vracely po odečtení nějakých 5% z té ceny.Ten kluk co tam tenkrát táhl se mnou loď tak jim řekl 200tis chtěly 20tis dal jim eura a pak měl na výjezdu problém chtěli mu dát forinty a ještě tu marži dolu.Já projel a nikdo se mne nevšiml všichni jen okukovali loď a auto bylo to nové,ale na výjezdu to samé chtěli pořád po mně ten paír na kauci.říkal jsem jim ,že po mne nikdo nic nechtěl tak někam volal a pak mávl rukou.Maďarsko s lodí NIKDY.Ahoj Standa
Re: max.šířka přepravovaných lodí
16. 03. 2009 21:25
Stando ,nevíš jak je to letos z dálniční známkou v Rakousku.U nás to je asi nejhorší ,tj celková hmotnost soupravy do 3500 kg.
V rajchu to bylo za vozidlo do 3500 kg,nevíš jestli tam není něco novýho?
avatar Re: max.šířka přepravovaných lodí
17. 03. 2009 23:26
Ahoj Lada v Rakousku pořád stejné normální známka na osobák mají to auto 3,5t+přívěs 3,5t váha se nesčítá jako u nás.Dokonce ani Slovinci vidřiduši nesčítají váhu auto+ vlek známka jako na osobák.
Re: max.šířka přepravovaných lodí
03. 06. 2009 23:08
Standa* napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj vše je v pohodě firma šlape ale co se týká
> zdravotního stavu tak se to pomálu zlepšuje myslím
> bolest,ale je to na dlouho a určitě ne letos
> Chorvatsko škoda.Počítám tak ještě měsíc ležet a
> pak začnou cvičení.Cesta do HR nepřichází v úvahu
> dám letos loď na Žernoseky
> [www.marinalabe.cz]
> a letecky někam k moři.
> Tu šíři bych neřešil ,ale na váhu bacha hodně váží
> Rakušáci a dávají velké pokuty jednou zakázali
> jízdu dále. Jinak jsem psal StandoviM :
> Jet přes Maďarsko tak pozor nevím jak teď,ale před
> 5 lety problém.Jeli jsme dvě lodě jedna jela o
> 3h,dříve a podávala informace.Při průjezdu
> hranicema požadovaly kauci 10% z ceny lodě a na
> výjezdu to vracely po odečtení nějakých 5% z té
> ceny.Ten kluk co tam tenkrát táhl se mnou loď tak
> jim řekl 200tis chtěly 20tis dal jim eura a pak
> měl na výjezdu problém chtěli mu dát forinty a
> ještě tu marži dolu.Já projel a nikdo se mne
> nevšiml všichni jen okukovali loď a auto bylo to
> nové,ale na výjezdu to samé chtěli pořád po mně
> ten paír na kauci.říkal jsem jim ,že po mne nikdo
> nic nechtěl tak někam volal a pak mávl
> rukou.Maďarsko s lodí NIKDY.Ahoj Standa

Já jezdím zase zásadně už několik let jen přes Maďarsko a žádný problém. Právě proto, že mám v papírech šířku lodě 2,55m a rakušáci jsou na to a na váhu prevíti...yawning smiley
Re: max.šířka přepravovaných lodí
04. 06. 2009 23:02
Tak jsem se rozhodl ,že to raději potahnu přes madari.Včera jsem to nechal převážit a má to 4450 kg.Tak jsem začal odlehčovat ,vše co jde z lodě ven.Kotva ,řetaz,rezerva-vlek,náplně , a další - 260 kg.Motor už se mě vyhazovat nechtělo smiling bouncing smiley Puvodně jsem chtěl přes madari po dálnici ,ale prý cesta Csorna -Szombathely-Nagykanizsa je dobrá a dostatečně široká.,nemáte někdo zkušenost s touto trasou? V neděli to tam vezu a ve středu návrat.Díky za případnou odpověd.Ahoj
avatar Re: max.šířka přepravovaných lodí
05. 06. 2009 07:57
To lada....myslím,že to projedeš v pohodě a tím lepší,že jedeš v neděli bez kamiónů.
Dodržuj rychlost a dej si pozor místy na vyjeté koleje a sem tam horší povrch cesty.
Nevím odkud jedeš,ale u nás na Valašsku jsou některé úseky ještě mnohem horší
než v HU.Benzinek je po cestě dost a ty větší jsou nonstop,cena benzinu je momentálně
lepší jak u nás.Více info máš na vlákně: Doprava - Přes Maďarsko.A jestli pojedeš
přes Goričan,tak tam prosím tě omrkni ten nový příjezd z M7 jestli je potřeba dálniční známku.
A jestli jo tak to vem na starý je přes sezónu otevřen i pro osobní auta.
Kdyby jsi chtěl ještě něco vědět klidně písni.....smileys with beer
Re: max.šířka přepravovaných lodí
18. 03. 2010 22:44
vojto62 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To lada....myslím,že to projedeš v pohodě a tím
> lepší,že jedeš v neděli bez kamiónů.
> Dodržuj rychlost a dej si pozor místy na vyjeté
> koleje a sem tam horší povrch cesty.
> Nevím odkud jedeš,ale u nás na Valašsku jsou
> některé úseky ještě mnohem horší
> než v HU.Benzinek je po cestě dost a ty větší jsou
> nonstop,cena benzinu je momentálně
> lepší jak u nás.Více info máš na vlákně: Doprava
> - Přes Maďarsko.A jestli pojedeš
> přes Goričan,tak tam prosím tě omrkni ten nový
> příjezd z M7 jestli je potřeba dálniční známku.
> A jestli jo tak to vem na starý je přes sezónu
> otevřen i pro osobní auta.
> Kdyby jsi chtěl ještě něco vědět klidně
> písni.....smileys with beer
No chlape poslechl jsem tebe a bylo to okthumbs upPřes madary opravdu pouze v neděli a cesty teda nic moc.Občas jsem si myslel ,že muj propeler udělá zemědělský práce na poli za ně ,no a nakonec na kruháči v Sombathely jsem špatně odbočil a neměl jsem šanci se otočit zpátky.Madaři na hranicích oddělali kužele, protože jsem nemohl projet klasickou hranicí, ale byli bez problému .Chorvati si mne začali vychutnávat .Převažováním zjistili díky bohu že mám pouze 300 kg nad limit ,ale vážili celou soupravu včetně auta s dvěma osobami,:-)). Mimochodem vlek do max 3500 kg vezl váhu lodě 4200 kg .
Navážili tedy 6850 kg a byli spokojeni s kartonem gambáču.Cesta zpáteční byla zase přes madary a ok ,už jsem prostě vše vypil smileys with beer
Bylo to tenkrát o fous ,ale letos zase přes H.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.