Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Řidičák" na loď

Autor Ingeles 
Re: "Řidičák" na loď
19. 03. 2009 22:34
Dle dnešní telefonické informace se ČUNJ přejmenovala na EUNJ.Prukazy platí .ale pouze s VMP vydané u SPS.
Takže platí pouze jako školící a doplnkové k Vašim VMP.
prt
Re: "Řidičák" na loď
27. 03. 2009 14:06
taky mám VMP I,C,M,S s omezením výkonu do 100kw, dělal jsem si to v práci takže cena jen 450 kč za kolky a zkoušející z SPS přijel k nám do firmy, protože nás bylo hodně.
testa jsem udělal bez ztráty bodu, ale jak to nepoužívám tak strašně rychle ty znalosti vyprchávají.
Re: "Řidičák" na loď
25. 08. 2009 13:22
Ahoj, jsem úplně nový. Můžete mi poradit jaký průkaz potřebuji na řízení lodi například : [] . Má motor i plachtu.

Díky za info
Re: "Řidičák" na loď
15. 11. 2009 20:33
Ahoj,prosím Vás nevíte někdo jestli musím na mezinárodní VMP skládat zkoušky,mám pouze VMP.
Dík Mirek
Re: "Řidičák" na loď
16. 11. 2009 21:38
jj, musis

Písemný test

Základní část určená pro kategorie M, M100 a M20 obsahuje 5 testových listů po 7 otázkách, celkem 35 otázek. Otázky jsou vybrány z otázek z předmětů plavební provoz (ustanovení Řádu plavební bezpečnosti), základy techniky a základy první pomoci. Doba na zpracování testu je maximálně 30 minut. Test je hodnocen počtem bodů, za každou správnou odpověď je přidělen 1 bod. Uchazeč "vyhověl", dosáhl-li nejméně 30 bodů.

Doplňková část určená pro kategorie S, S80 a S20 obsahuje 2 testové listy po 7 otázkách, celkem 14 otázek. Otázky jsou vybrány ze souboru otázek ze základů konstrukce plachetnic, teorie plavby plachetnic a techniky plachtění. Doba na zpracování testu je maximálně 10 minut. Test je hodnocen počtem bodů, za každou správnou odpověď je přidělen 1 bod. Uchazeč "vyhověl", dosáhl-li nejméně 11 bodů.

Zkouška pro oblast C - příbřežní plavba na moři: je určena pro držitele alespoň kategorie M100 nebo M. Test obsahuje 4 testové listy po 7 otázkách, celkem 28 otázek z předmětů mezinárodní námořní právo a předpisy (vybrané paragrafy zákona č. 61/2000 Sb., vybraná pravidla Úmluvy o mezinárodních pravidlech pro zabránění srážkám na moři - COLREG 1972), základy navigace a značení mořských vodních cest - systém IALA, základy meteorologie, základy bezpečnosti a záchrany života na moři. Doba na zpracování testu je maximálně 25 minut. Test je hodnocen počtem bodů, za každou správnou odpověď je přidělen 1 bod. Uchazeč "vyhověl", dosáhl-li nejméně 24 bodů.

Každá otázka nabízí 3 odpovědi (a, b, c), z nichž jen jedna je správná. Test se provádí pomocí počítače
Re: "Řidičák" na loď
24. 11. 2009 21:34
Na člun 2.9m motor 2.5hp potřebuji do chorvatska nějaké papíry nebo vinetu
Díkas za odpoved
Re: "Řidičák" na loď
24. 11. 2009 21:41
vinjetu ne, ridicak ano
avatar Re: "Řidičák" na loď
24. 11. 2009 22:55
Letošním roce jsem na žádném člunu,tedy gumácích neviděl nalepenou vinjetu a to jsem projel pobřeží od Albánie po Istrii a Krk.A jestli měl někdo na gumák nějaký řidičák tak také pochybuji.Konkrétně na Krku byly mraky Slovinců a skoro každý měl gumák,že se tam skoro nedalo plavat a pokud šlo o velikost tak jen dva byly menší 3 m . Jezdily snima i kluci,kteří měly sotva tak 15 roků.Nikdo nedělal žádný "bordel" na moři.Ptal jsem se i v Černé Hoře místních a ti se jen smáli,nic neřeš,jezdi !! Určitě jsou místa kde jezdí a kontrolují ?? , ale ty jsem nezažil. Asi to nebude tak horké,ale může se stát ....... ???????

MirekŠi
Re: "Řidičák" na loď
25. 11. 2009 18:31
tvsat e : tak já si to taky tak nebral, ale jak už jsem tady psal, tak v r. 2008 jsem zaplatil pokutu 3.000 Kn + další poplatky za úřední výkon, převod v bance. Letos jsem samozřejmě měl už všechno. Ta policie je opravdu tvrdá. Letos v kempu vyjeli dva čluny, jeden polák a jeden holanďan s pruty na ryby. Ten polák už nahodil a ten holanďan ještě nestačil ani smočit vlasec a už tam byli. Okamžitě jim zabavili pruty a pasy a ještě týž den stáli před soudem. Zaplatili pokutu, tlumočníka ( oba uměli anglicky ) a pruty byly zkonfiskovány . Co se týče viněty, mnoho jich vinětu má, ale nemá ji vylepenou na člunu ( na motoru ).
Takže pozor thumbs up smiley
Re: "Řidičák" na loď
25. 11. 2009 22:42
tak tak nalepka podstate neni dulezita, dulezity je doklad s nalepenou prvni casti nalepky.
Anonymní uživatel
Re: "Řidičák" na loď
15. 01. 2010 16:27
V tomto nejsem až tak vzdělaný a proto jen jeden dotaz.
V HR se připravuje nějaká monstr akce na kontrolu a vydávání průkazů na vše co plave po vodě. Tedy co do výkonu motoru a nebo délky lodě atd. Když jsem byl v loni v HR půjčil jsem si skůtr a pak jsem byl jedním příbuzným upozorněn že něco platit bude něco je nové atd. Prostě " na vlastní nebezpečí" již nebude existovat. Nevím je-li to trest pro domácí - půjčovali komu chtěli a hlavně kdo dobře platil, nebo pro turisty? Ti si půjčili kdykoliv a kdekoliv i bez platného oprávnění.
Přiznám se , že můj průkaz je něco jak Plzeňská práva. Večer a trvalo to asi tak 20 min. i s rakijí.Co nás čeká a nemine?
osobně si myslím, že půjde pouze o určité poplatky a zprůhlednění nějakých odvodů státu atd. nebo jak bych to nazval. Ale jak sleduji za posledních asi 30 - 40 let - tak výkon motoru klesl myslím na 3ps a délka lodi asi na 3,5 m? A to bylo nějakých 25 ps a 9 m délka. A k tomu vzdálenosti od břehu? Čert aby se v tom nyní vyznal !!!angry smiley
Re: "Řidičák" na loď
16. 01. 2010 20:50
Pro VMP s rozšířením na moře platí 0,75NM od břehu to jest 1,5km s tím že pokud pluješ na protější ostrov který je 3km tak můžeš protože je to z každého břehu max 1,5km.Délka lodi bez vinjety by mněla podle info které mi dali na kapitanátě v Makarské být 3m nebo 6HP motor, tak tomu bylo v roce 2009, jakmile se jeden parametr přetáhl bylo potřeba si zakoupit vinjetu a pokud se překročil ještě výkon motoru teď nevím kolik byla stanovená hranice tak i pojištění odpovědnosti. Papíry jsou v HR potřeba na vše co se plaví pomocí jakéhokoliv strojního pohonu to zn. že i na elektromotor, na plachetnice nevím jak bo mám motorák.
avatar
mdr
Re: "Řidičák" na loď
07. 03. 2010 15:35
Poprosím znalce - takže pokud bych si v HR půjčil běžný člun s přívěsným motorem 5HP, potřebuji na to "řidičák"? Co člun? Musí mít vinětu? Nějaký "techničák"? STK? Do jaké vzdálenosti se můžu plavit? Ptám se jako suchozemec, který tomu prd rozumí, i když v r.2008 jsem tam jezdil s takovým člunem asi 2 km z ostrova Lavdara do Sali nebo kolem ostrova a domácí mi nic o nějakých papírech nabo omezeních neříkali (ani jsem se neptal) thumbs up smiley Děkuji.

A jen tak mimochodem, jak je to v ČR?
avatar Re: "Řidičák" na loď
07. 03. 2010 16:21
Ahoj

to co ti půjčí v chorvatsku vubec nemusíš řešit, jen benzín a nájem.
Vše by mělo být zaplaceno od majitele, a kdyby jsi měl svuj člun
tak defacto dneska "řidičak" musíš mít na všechno v chorvatsku.
Když jsem ještě neměl řidičák tak mi dokonce pujčili 40ks člun a nechtěl na mě nic....
Jak daleko ok břehu o vlakno výše píše Luky, a většinou je součástí lodky mapa s vyznačením všeho.

r
avatar
mdr
Re: "Řidičák" na loď
07. 03. 2010 16:30
Díky za odpověď, já jen jestli by po mně nějací námořní policisté nemohli chtít vidět papíry od člunu nebo ode mně confused smiley
Re: "Řidičák" na loď
07. 03. 2010 19:06
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky za odpověď, já jen jestli by po mně nějací
> námořní policisté nemohli chtít vidět papíry od
> člunu nebo ode mně confused smiley


"Řidičák" musíš mít i na elektromotor a to bez diskuse.
Re: "Řidičák" na loď
07. 03. 2010 19:55
to mdr:
V HR ti pujci cokoli, ale az dojde na krajeni chleba dostanes flastr i ty. To ze tam nikdy nikdo kontrolu nepotkal jsou jen silacke reci, kterych je treba se vyvarovat a nespolehat na to.
V HR je potreba prukaz (treba nas mezinarodni) a to na vse co ma kvedlacku. Na nas mezinarodni muzes kvedlat 0,75Nm od pobrezi. V CZ je nutny prukaz od 4kW.
Re: "Řidičák" na loď
30. 03. 2010 11:53
Ahoj, vloni jsem si přičuchl jachtění v HR a letos bych si chtěl udělat zkoušky na "Omezený průkaz radiotelefonisty pohyblivé radiotelefonní služby (pís. f)". Otázky a správné odpovědi mám, ale zajímalo by mě jestli se u zkoušek u ČTÚ v testu vybírá správná odpověď (a, b, c), nebo musím znát doslovně správnou odpověď popřípadě jestli jsou tam nějaké chytáky třeba podobné odpovědi a jiné třeba jenom jedno slovo v odpovědi. Budu mít jenom jeden pokus opravu bych nestihl. Dík.confused smiley
avatar Re: "Řidičák" na loď
31. 03. 2010 10:44
Obdoba jak v autoškole /a,b,c/ , jedna správná. Samozřejmě chytáček může nastat confused smiley Je to na čas. Na každou skupinu otázek je stanoven max. čas do kdy se musí zvládnout a také kolik chyb je možno udělat.

MirekŠi
avatar Re: "Řidičák" na loď
14. 09. 2010 18:25
Dobrý den všem fóristům,

dnes jsem úspěšně absoloval na SPS Praha zkoušku v kategorii M100 a C.
Učivo mi ze začátku připadalo složité a nudné, ale po týdnu jsem se do toho dostal a ke konci mě to bavilo. Teď dokonce přemýšlím o rozšíření na M a S80.

Jaké kategorie máte vy?
Re: "Řidičák" na loď
14. 09. 2010 19:32
Gratuluji, kapitane
ja mam klasiku (I,M,C) 2m, 100kW
avatar Re: "Řidičák" na loď
14. 09. 2010 20:51
Co je to I?
Re: "Řidičák" na loď
14. 09. 2010 21:12
I = vnitrozemske vody
M = plavidlo s vlastnim pohonem
C = denni plavba na mori do 0,75nm
M100 = do 100kW
20m = delka

mas to taky, pockej az ti prijde prukaz
avatar Re: "Řidičák" na loď
14. 09. 2010 21:22
Aha, dík.
Re: "Řidičák" na loď
15. 09. 2010 07:17
Taky gratuluji kapitáne, já mám I, C, M do 20 m bez omezení výkonu, mně nejvíc pomohla v začátcích tato kniha, (nemyslím ke zkouškám, ale potom, když jsem se chystal poprvé k moři s lodí) i když je bohužel v němčině, je tam pro začátek všechno, co potřebuješ, poprvé mně na ni upozornil jeden známý v Německu a myslím, že říkal, že toto je povinná učebnice u nich ke zkouškám.
[www.amazon.de]
jenom jeden citát z ní - nepamatuju si, že by to bylo ve zkušebních otázkách - jak se loď brzdí - brzdu nemá a po ubratí plynu jede dál..spinning smiley sticking its tongue out Volant a motor jsou to jediné, co má lod společné s autem...spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 3krát. Naposledy upravil sunrider (24. 09. 2010 16:41).
Re: "Řidičák" na loď
15. 09. 2010 07:39
Gratulace kapitánovi. Mám taky M bez omezení výkonu.
Re: "Řidičák" na loď
15. 09. 2010 07:58
ja jsem to testoval porad dokola na netu az jsem vse zvladl bez chyby
bylo to takove uceni, ze si to clovek zapamatoval max. na tyden :-) dnes uz vim prd, ale od toho mam i knizku ne? :-)
avatar Re: "Řidičák" na loď
15. 09. 2010 15:42
Jj, to je přesně ono. Seděl jsem u toho měsíc a pořád dokola. Knihu jsem přečetl a pak už jen testy, testy, testy. A když už jsem toho měl plný zuby, tak jsem dělal zase testy. Ve vnitrozemské jsem udělal dvě špatně a moře na plnej.
Re: "Řidičák" na loď
23. 09. 2010 21:36
Jaká je dobrá literatura na VPM M100, event na moře. Žádný plachetnice. Viděla jsem na netu takovou modrou za cca 240 Kč a taky hnědou za cca 460 Kč. Je to ono? Nevím co je tedy třeba a prosím o radu zkušené kapitány na nějaký odkaz. díky moc janča
Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 07:17
Já jsem si koupil knížky na SPS za cca 500,-
Stačí když si budeš zkoušet testy, až je spolehlivě uděláš:
[www.spspraha.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 45
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.