Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Řidičák" na loď

Autor Ingeles 
Re: "Řidičák" na loď
06. 05. 2008 11:40
jeste dodam to co me rekli na SPS

pro VMP a MPZ do 100kW zkouska M100 a C za 450,- (bez prakticke zkousky)
jsou to v podstate dva testy M100 a C
test C je pro MPZ
pro VMP a MPZ neomezeny vykon zkouska M a C za 450,- (na praktickou zkousku jsem se zapomel zeptat)
nechal jsem si poslat prozury, ze kterych se da cerpat
jirka Z
Re: "Řidičák" na loď
06. 05. 2008 19:09
díky, taky to nechám na příští sezonu.
jirka Z
Re: "Řidičák" na loď
11. 05. 2008 18:12
ještě přikládám odpověď z Chorvatského turistického sdružení ohledně provozu člunu s elektromotorem:

Dobry den,
Na kapitanátu v Rijece mi bylo sděleno, že co se týká způsobilosti k řízení
plavidla s motorem, bez ohledu na typ motoru a jeho sílu, je potřeba mít
"řidičák", tj pro Váš případ Voditelj brodice kategorie A.

Co se týká nálepky, tak ta je potřeba pro všechna plavidla delší 3 m, (což
Váš má 3,05 m), nebo pokud je plavidlo kratší 3 m ale má sílu motoru větší
jak 5 kW.

S pozdravem,

Natali Munitić
Chorvatské turistické sdružení
Krakovská 25, 100 00 Praha 1
Tel: 222 211 812, Tel./fax : 222 210 793
E-mail; info@htz.cz , infohtz@iol.cz
www.chorvatsko.hr
Re: "Řidičák" na loď
11. 05. 2008 23:05
nevi nekdo jak to je v CERNEJ HORE? podle toho co jsem se tu docetl tak v chorvatsku na clun 298cm + elektromotor 55lbs nemusim platit za tu nalepku ale musim mit ridicak o) ,,tak ze bych popojel do cernej hory stejne chci co nejvice dolu.Clun jezdi jako das,mam arzenal trakcnich baterii ktery vzdycky beru sebou muzu jezdit 5hodin denne na plnej vykon, o tudle radost se nechci pripravit,ale ridicak urcite delat nebudu,v cr ho na elektromotor do budoucna potrebovat nebudu
Ahoj. Můj problém je stejný. Mám nafukovací člun 3m motor dvoutakt 3.8 kw. V Chorv.dříve bez problémů, ale teď mi Chorvati zamotali hlavu. Tak vůbec nevím co mám dělat. Ale ta Černá hora to mě zatím nenapadlo. Kdyby jsi se něco dozvěděl dej mi prosím vědět. Zdravím Petr
Re: "Řidičák" na loď
23. 11. 2008 13:05
Zdravím všechny,kteří se chystají na zkoušky VMP a VRP (příbřežní plavba).Já jsem se k tomu odhodlal,takže zkoušky mám 2.12.2008 na SPS v Přerově.Držte mi palce a potom vám dám vědět,jak jsem dopadl.
Re: "Řidičák" na loď
23. 11. 2008 14:05
Já už to mám díky bohu za sebou cca 1 měsíc a úspěšněhot smiley tak držím palce
Re: "Řidičák" na loď
02. 12. 2008 19:36
Tak ode dneška jsem "kapitánem" s papírama.Úspěšně jsem složil zkoušky na SPS v Přerově a jdu slavit.
Re: "Řidičák" na loď
04. 12. 2008 19:49
Tak čerte17 gratuluji a vítej mezi kapitánysmileys with beer
Re: "Řidičák" na loď
11. 03. 2009 08:06
tak pro klid v dusi:-) uz jsem od vcerejska take "kapitanem"
Re: "Řidičák" na loď
11. 03. 2009 09:21
Tak vítej StandoM mezi námi s papírama a gratulujithumbs up-mě ještě k papírům chybí loďhot smiley
Re: "Řidičák" na loď
11. 03. 2009 09:45
Diky, uz bylo na case abych je mel :-) na koupeni clunu mas jeste trochu casu, tak at ti to vyjde.
avatar Re: "Řidičák" na loď
11. 03. 2009 15:31
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak vítej StandoM mezi námi s papírama a
> gratulujithumbs up-mě ještě k papírům chybí loďhot smiley

Ahoj mne chybí zdraví loď mám, papíry ČR a chorvatské,ale mám k tomu ještě vyhřezlou plotýnku ta mrcha nějak nejde dohromady.
Re: "Řidičák" na loď
11. 03. 2009 22:29
Stando M -gratuluji k lodní maturitě ,ale praxe je tou největší školou a proto hodně zdaru přeje lada
pro Standu.já jsemsmileys with beer zrušil plotýnku své ženě na gumáku ,když při vlně seděla na přídi.Samosřejmě asi k tomu měla málo ,ale tam to tenkrát doopravdy přišlo.Stalo se to při posledních pár dnu dovolené .Nakonec skončila ns chirurgii u nás v Brně Bohunice a dostala lázně v Darkově .Nemuže si je do dnes vynachválit a já ten klídek taky ne :-))
avatar Re: "Řidičák" na loď
11. 03. 2009 23:37
lada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stando M -gratuluji k lodní maturitě ,ale praxe je
> tou největší školou a proto hodně zdaru přeje
> lada
> pro Standu.já jsemsmileys with beer zrušil plotýnku své ženě
> na gumáku ,když při vlně seděla na
> přídi.Samosřejmě asi k tomu měla málo ,ale tam to
> tenkrát doopravdy přišlo.Stalo se to při
> posledních pár dnu dovolené .Nakonec skončila ns
> chirurgii u nás v Brně Bohunice a dostala lázně v
> Darkově .Nemuže si je do dnes vynachválit a já ten
> klídek taky ne :-))

To Lada když to čtu tak úplně cejtím tu vlnu.Zattím se mnou nic nedělají klid na lůžku??? ale budu dojíždět ambulantně do Teplických lázní,až příde čas.
Re: "Řidičák" na loď
12. 03. 2009 15:49
Stando ,operace je až to poslední řešení ,budou se tě snažit léčit ambulantně ,jahličky obstřiky, masáže ,cviky atd .Operace je až finále, pokud ti nic nepomuže.Žena to měla v takovým stádiu ,že se divili ,že neochrnula.Rok a více marodila a dodnes to není ono.Sebemenší zátěž na záda a dva dny leží a to eště nejsme kurna tak staří :-))No a abychom do našich soukromých debat zavedli aji něco o lodích ,tak musíme konstatovat ,že lodě bez tlumiču nebrat.smileys with beer
avatar Re: "Řidičák" na loď
12. 03. 2009 18:25
...pánové...že bych byl mezi Vámi ...kapitánský nestor...?...zkoušky jsem totiž dělal u Labskooderské plavby už někdy v roce 1973
...akorát nevím, jestli mezi Vás přijmete nižší třídu...zkoušky totiž mám pro obsluhu člunů na podzemní říčce Punkvě v Moravském krasu...
...když tak mi aspoň říkejte ...kapitán Korkorán... grinning smiley
Re: "Řidičák" na loď
12. 03. 2009 18:41
To Bessy
řidičák jako řidičák, hlavně, že ho nemáš ještě od T.G. Masarykasmiling bouncing smiley
avatar Re: "Řidičák" na loď
13. 03. 2009 00:16
lada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stando ,operace je až to poslední řešení ,budou se
> tě snažit léčit ambulantně ,jahličky obstřiky,
> masáže ,cviky atd .Operace je až finále, pokud ti
> nic nepomuže.Žena to měla v takovým stádiu ,že se
> divili ,že neochrnula.Rok a více marodila a dodnes
> to není ono.Sebemenší zátěž na záda a dva dny leží
> a to eště nejsme kurna tak staří :-))No a abychom
> do našich soukromých debat zavedli aji něco o
> lodích ,tak musíme konstatovat ,že lodě bez
> tlumiču nebrat.smileys with beer

Já vím,že operace zatím ne říká to i neurolog,ale udělá obstřik a 14 dnů nic klid na lůžku ZATÍM už se těším až příde něco jiného dal jsem si osobní závazek 22kg dolu abych ulehčil tlaku na páteř.Za těch 2,5 měsíce mám dole 11kg /bez žádné diety/ jen pravidelně jím stejné množství,ale po menších dávkách.Už teď cejtím jak to tlačí méně na záda.Ale na druhou stranu slyšíš od ženy nojo Ty budeš štíhlej chlapák a začneš honit mladé baby nic není dnes jednoduché.
Re: "Řidičák" na loď
15. 03. 2009 22:43
Dobrý večer,
před 14 dny přesně 3.3 2009 jsem úspěšně složil zkoušky na vůdce malého plevidla +oblast C přímořská plavba na SPS Praha. Upozorňuji,že je nutné se to dobře naučit protože se u zkoušek neopíše ani čárka jestli že někdo opisuje a je přistižen okamžitě je bez pardonu vyhozen. Přeji všem kteří to mají před sebou mnoho úspěchů. Míra
Re: "Řidičák" na loď
16. 03. 2009 21:44
miroslav moulis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý večer,
> před 14 dny přesně 3.3 2009 jsem úspěšně složil
> zkoušky na vůdce malého plevidla +oblast C
> přímořská plavba na SPS Praha. Upozorňuji,že je
> nutné se to dobře naučit protože se u zkoušek
> neopíše ani čárka jestli že někdo opisuje a je
> přistižen okamžitě je bez pardonu vyhozen. Přeji
> všem kteří to mají před sebou mnoho úspěchů. Míra


Plně souhlasím,to samé na SPS Přerov.
Re: "Řidičák" na loď
16. 03. 2009 21:52
S tím, opisováním-jde vše-jen se to musí umět. Samozřejmě, že člověk to musí umět(testy), ale jako podpurný element to může být. Já sice neopisoval, ale kolega vedle si trochu pomáhal a v poho. Jak říkám-jde vše, když se chce-ale vše se musí umět-to už říkal prof. na gymplu. Vše je silně subjektivníspinning smiley sticking its tongue out
Re: "Řidičák" na loď
17. 03. 2009 07:09
jj, je potreba se na to podivat bez toho to nelze udelat jsou tam otazky se kteryma se clovek bezne nesetka, ale take otazky, ktere lze trefit vylucovaci metodou.Po precteni test. otazek jsem pak trenoval pres net a to hodne pomuze.Po prvnim testu me stouplo sebevedomi a v druhem jsem pak udelal dve chyby:-) dokonce me prislo, ze M a C tam delam sam, protoze zbytek byl hotov za 10-15min.Asi delali jen rozsireni nebo plachetnice.

to Ctirad:
a jak si pomahal? mel tahak... :-) v Prerove by to ani neslo.Je tam krasne na tebe videt a navic instruktor chodi kolem tebe.
Re: "Řidičák" na loď
17. 03. 2009 07:19
JJ měl tahák, na papírku a sem tam se na něho mrkl, ........nebudu to moc rozepisovat, aby i ostatní měli to štěstísmiling bouncing smiley
Re: "Řidičák" na loď
18. 03. 2009 20:07
Vážení kolegové,

poměrně čerstvá informace o platnosti našich průkazů v Chorvatsku:

údajně se začalo vážně diskutovat o neuznávání našich průkazů v Chorvatsku (a dále mimo jiné i různých německých a tuším i italských). Tento týden proto mělo proběhnout jednání mezi zástupci našeho a chorvatského ministerstva o vzájeném uznávání průkazů. Dnes mi jeden známý (m.j. zkušební komisař pro kapit. zkoušky u Min. dopravy ČR) poslal oficiální seznam průkazů, které průkazy bude Chorvatská strana uznávat. Jedná se o stávající průkazy Mezinárodní VMP vydávaný SPS, a současné Průkazy způsobilosti k vedení námořní jachty - oprávnění A, B a C, vydávané Min. dopravy ČR. Patrně tedy nebudou již nadále uznávány průkazy starší (pův. kapitánské průkazy 2.0, 2.1 a 2.2), případně průkazy vydávané jinými institucemi nebo kluby. Takže pokud nechcete mít zbytečné problémy, tak si pořiďte aspoň mezinárodní VMP od SPS.

S pozdravem
Pavel.
Re: "Řidičák" na loď
18. 03. 2009 20:20
to Pavel63:
ja bych rekl, ze platnost byla zrusena uz drive SPS Praha
Re: "Řidičák" na loď
18. 03. 2009 21:10
To StandaM:

Ano, máš pravdu, ale přesto je někteří dodnes používali a kromě toho ještě byly průkazy např. od ČANY.

Pavel.
Re: "Řidičák" na loď
19. 03. 2009 11:15
ja mam krome VMP(I, M , C) i prukaz od CUNJ.Nic proti CUNJ nebo CANJ, ale timto prukazem se muzu tak maximalne skrabat na pr... i v CZ. :-)
Re: "Řidičák" na loď
19. 03. 2009 11:44
StanadaM -v CZ prukazy od ČUNJ neuznávají ,ale v HR je bez problemu..
avatar Re: "Řidičák" na loď
19. 03. 2009 22:13
Ahoj já mám průkaz náš mezinárodní od SPS a Chorvatskej ale ještě ho po mne nikdo nikde nechtěl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 83
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.