Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Řidičák" na loď

Autor Ingeles 
avatar
mdr
Re: "Řidičák" na loď
09. 05. 2023 16:29
Bessy, dobré postřehy, hlavně body 3 a 4
avatar Re: "Řidičák" na loď
09. 05. 2023 17:30
Petře (Bessy), díky.
Přesně toto jsem čekal, že mu napíšeš...
smileys with beer

Petr (couddy) má VW Transportéra T5, tudíž naložení gumáku i s větším motorem by mělo být snadno řešitelné... smoking smiley
Re: "Řidičák" na loď
12. 05. 2023 09:48
Ahoj Bessy,
rozhodně díky za informace ucelé a věcné. Co čtu, tak to vím. Podle lodě kupuj auto. Zatím jsem ve stádiu "pojďme na papíry". Poté bych to řešil zápůjčkou v místě. Do astry, byť s rakví to cpát nebudu. Transportérem pojedu asi až nevím kdy (Slavkov ví smiling smiley

Ale můj sen je po výměně T5 za T5.1 4motion s vozíkem "něco", co udělá radost třeba na Krku v Bunčuluce. Představoval jsem si, jak s tím sjízdím z mola, ideál proto asi ta 4kolka, aby se to nenamočilo (auto).

Je to výhledový sen. Který si chci uskutečnit. Ale je fakt, že musím uvážit, že aktuálně už nenám kde loď skladovat a tudíž, bych se omezil zřejmě ještě nějaké roky na půjčování.
avatar Re: "Řidičák" na loď
12. 05. 2023 12:04
... chlapi to zde trochu popsali, ale když se couddy ptá, co je to M a C ... ? ... tak pár poznámek pro základní orientaci ... (tím není myšlena sexuální)

... mám za to, že pokud má zájemce o průkaz vůdce malého plavidla (VMP) motivaci ... tak se dá připravit především na základě šrotování zkušebních testů každý den aspoň hodinku ... za 14 dnů ... a to i bez absolvování placených kurzů ...

... předpokládám, že potřebné doklady, tudíž i zkoušky si couddy ještě před nákupem kapitánské čepice ... vyřídí u Státní plavební správy, na pobočce Přerov ... [plavebniurad.cz]

... tam se dělají (pokud jde o lodě) technické prohlídky plavidel, vystavování lodních dokladů, vedení rejstříku malých plavidel
[plavebniurad.cz] ... i převody lodí (člunů) ... [plavebniurad.cz]

... no a pokud jde o osoby, tak se tam vede evidence a vydávají průkazy způsobilosti vůdce malého plavidla ... a taky se tam provádějí zkoušky, na jejichž základě lze získat příslušný průkaz způsobilosti ...
... tady jsou sazby poplatků, vodítkem je to, že nás asi bude zajímat pouze "malé plavidlo" .... položka 37 ... bod 14) a 17) [plavebniurad.cz]

... pokud zájemce nebude dělat zkoušky na plachetnici ( což má označení pro osvědčení, i testy "S" )
tak bude jistě absolvovat "M", což je osvědčení (a označení testů) pro vůdce malého plavidla ... a "C" což je osvědčení (a označení testů) pro příbřežní plavbu po moři ...

... zde je žádost o vydání osvědčení pro vůdce malého plavidla (písmeno M) ... a oblast C, tj. příbřežní plavba po moři ... [plavebniurad.cz]
... tady je něco ke zkouškám vůdce malého plavidla (VMP) pro M a C ... [plavebniurad.cz]

... zkušební testy pro M jsou zde [www.spspraha.cz] [www.spspraha.cz]
... zkušební testy pro C jsou zde [www.spspraha.cz] [www.spspraha.cz]

... před zkouškami bude potřeba lékařský posudek ... formulář je zde ... [plavebniurad.cz]

... pokud jde o přípravu k praktické zkoušce (vyzkoušení si ovládání člunu na vodě), tak mám člověka, který jezdí testovat čluny na jezero Náklo u Olomouce ... a pokud bych mu zavolal, tak se s ním dá domluvit na menší průbě, když by tam vezl nějakou motorovou loď ... on dělá i servis lodí ...

tož tak ...

smileys with beer
avatar
mdr
Re: "Řidičák" na loď
12. 05. 2023 14:13
Hlavně aby ten tvůj člověk byl oprávněn vydávat osvědčení o praktické zkoušce, které je potřeba kromě lékařského posudku, aby člověka pustili k testům z teorie.
avatar Re: "Řidičák" na loď
14. 05. 2023 16:02
... mdr ... je potřeba číst a přemýšlet ...
člověk o němž píšu by mohl připravit ... praktické zkouška, která je povinná .. by byla pod dohledem SPS ...
... můj jiný kamoš se zájmem o průkaz vůdce malého plavidla absolvoval dvoudenní přípravu teoretickou a pak ... na Labi 2 hodiny z praxe na lodi s dalšími 3 lidmi ... tzn. na každého 1/2 hodiny ... drinking smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (14. 05. 2023 16:07).
Re: "Řidičák" na loď
17. 05. 2023 10:47
Nejsem v tomto moc odborník, možná moje informace nebudou přesné, ale moje sestřenice s jejím manželem mají průkaz vystavený z HR, ze Zadaru. Vím, že si občas pronajmou loď s plachtami a motorem v HR. Tedy mají oprávnění jak na motor tak i plachty. Co vím tak se učili sami doma a zkušky dělali v Zadaru v angličtině. Myslím, že dělali jen teoretické zkoušky, praktické myslím vůbec nedělali.
Re: "Řidičák" na loď
17. 05. 2023 11:08
Ano, tak to je. Jen byl problém s tím, že tento kapitánský průkaz nebyl uznáván v jiných stâtech.
avatar Re: "Řidičák" na loď
23. 05. 2023 11:42
... MartinR ...

... pokud Tví blízcí dělali zkoušku v Chorvatsku, a už tam i jezdí na plachtách, tak bych řekl ... že si je tamější komisaři přezkoušeli i z plachetnice ... víc by Ti asi sdělil dollpa ...

smileys with beer
avatar Re: "Řidičák" na loď
30. 06. 2023 12:16
... už se to zde někde psalo (myslím že i Michal ... Zahajský) ...
dotaz bude znít takto ... jaký je výklad k průkazu VMP po 65 letech věku "jeho majitele" ... ? ...

... je mi jasný, že kromě platného mezinárodního průkazu VMP potřebuji na formuláři, (viz. Státní plavební správa) t.j. potvrzení lékaře o tom, že mi po zdravotní stránce nic nebrání v řízení turistického plavidla ...
... průkaz mám na neomezenou dobu a potvrzení lékaře mám z května t.r. ...

... podle nějakého výkladu bych měl jít na St. plavební správu a obojí tam předložit ...
... ptám se proč ... pokud jezdím na člunu pouze na Jadranu a jinde ne ... ?

... nikde jsem totiž nenašel výklad k tomu, co by následovalo při kontrole HR kapitanátu na Jadranu ... kapitanát totiž zajímá mezinárodně platný průkaz VMP, zaplacená virtuální vinětapro plavbu na moři ... a ne nějaký potvrzení zdejšího lékaře, které ostatně mám ... ?

smileys with beer
Re: "Řidičák" na loď
30. 06. 2023 20:44
Potvrzení se týka jen pro tuzemskou plavbu.
Jinak jak dopadlo moje dopisování s SPS? Rozporoval jsem jeich odpověď na můj dotaz, kde šli proti sobě, tj.jejich výklad byl v rozporu s vyhláškou. Jejich reakce byla, že mi v nejbližší době odpoví. To se doteď nestalo. Nevím, zda mám zaurgovat, ale asi to nemá smysl, protože nemají asi co odpovědět. Konzultoval jsem celé i s právníkem a ten mi dal zapravdu. Resumé, povinností je mít platný plavební průkaz. Mít u sebe potvrzení o lékařské prohlídce u prúkazů vydaných před je nad rámec povinnosti a nemohou ho při kontrole vyžadovat. Pokud tak činí, porušují legislativu. Prostě to někdo nedomyslel.
avatar Re: "Řidičák" na loď
01. 07. 2023 09:13
... na druhou stranu ... jít na periodickou komplexní lékařskou prohlídku není k zahození ... člověk by měl vědět co se s ním děje, když nemá čas se podívat do občanky na svůj věk ... tzn. ... jaterní testy, PSA, štítná žláza, moč, bílé a červené krvinky, tep, tlak, plíce, cukry, cholesterol ad. ... vše OK ... měl bych prý ale shodit nějaké kilo ...
... s tou váhou (hmotností) má ale paní doktorka pravdu ... protože při seskoku ze 4000 metrů už nechci platit váhový příplatek ... a taky je potřeba šetřit kyčelní klouby ... jejich výměny jsou totiž indikovány tím ... co na nich nosíme ...

smileys with beer
avatar
mdr
Re: "Řidičák" na loď
02. 07. 2023 17:10
Na preventivní prohlídku chodím každé dva roky. Stačí?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.