Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Řidičák" na loď

Autor Ingeles 
Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 10:30
No taky jsem to zkoušel jen testama a nic moc. Koupil jsem od nich tu chytrou literaturu, přečetl a hned jsem měl úspěšnost testů o sto procent lepší. Ono hlavně moře, vyhybání se, světla atd. je třeba si napřed přečíst, aby člověk pochopil o co kráčí a pak je to nějak snažší. Ono nestačí jen vědět, která odpověď je správně, ale taky proč.
avatar Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 10:38
Tak tak, stačí jednou dvakrát přečíst a pak už děláš testy jedna báseň.
Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 15:09
Takže pořád žádné doporučení na konkrétní knihu- bohužel.
avatar Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 16:21
Podle tohoto jsem se učil já.
Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 16:55
Mám dojem že v té knize co uvádíš jsou i plachetnice, což není třeba, Co tato kniha?
[www.yachting2000.eu]
avatar Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 17:31
Ty "modré publikace" jsou jen testy a pro učení ne moc vhodné.V podstatě stejné jako na netu na zprávě.Podle toho se učí hůř.Mnohem lepší jsou ty dvě knížky co uvádí stenly.Znám jen ty modré,ty jsou pak jen na procvičování.Neznám sice obsah těch učebnic,ty ještě nemám,ale možná by stačila i ta levnější [www.imramovsky-marine.cz]

MirekŠi
avatar Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 17:42
Jj, jsou to jen soubory testů. Tu co mám já je fakt dobrá. Nejní tam toho zbytečně moc navíc. Placetnice tam mají jednu kapitolu, kterou můžeš vynechat. Myslím že cena 450kč je lepší než dávat někomu 3-5tisíc za kurz. Kde ti vše vysvělí a na SPS musíš stejně.
avatar Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 17:53
Tak asi v té publikaci je vše co potřebuji na zkoušky pro tuzemsko i moře ??? Neprodáš ji ??

MirekŠi
avatar Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 18:06
Nezlob se, ale neprodám. Když už jsem za ní dal ty prachy chci si jí nechat. Čert ví třeba ji někdy budu na něco potřebovat.
Každopádně doporučuji koupit. Také Mám knihu Mototrové čluny. Bohužel jsem jí nenašel nikde na netu. Koupil jsem jí v Avaryachtu. Sice stála také cca 500kč, ale je v ní vše o teorii. Například jak kotvit, jak dostat loď do skluzu, jak vjíždět do zatáčky, jak ošetřovat člun. Pro některé je to jasné a mají to odzkoušené a za ty roky naučené. Ale pro nováčka zajímavé a poučné čtení.
Re: "Řidičák" na loď
24. 09. 2010 20:17
to janca:
zavolej na SPS a oni ti poslou co potrebujes, mam je take uz si to presne nepamatuji, ale stalo me to zhruba 600,-
Re: "Řidičák" na loď
25. 09. 2010 10:22
Zde je odkaz na stránky vydavatelství knih, které prodává plavební správa. Objednané zašlou na dobírku.
Re: "Řidičák" na loď
25. 09. 2010 16:43
Jo, to je pořád dokola, na to vydavatelství jsem dávno koukala a je zajímavé že tam je právě jako základ ta modrá co o ni píšu. Tvsat ji neguje a Stenly se taky učil podle jiné ( hnědé za cca 450 Kč - kterou toto vydavatelství ani nenabízí). Tak jsem na tom stejně jako na začátku. Mám ráda jednoznačné odpovědi , ale jak vidno, každý preferuje jinou literaturu.
avatar Re: "Řidičák" na loď
25. 09. 2010 17:23
Škoda zrovna jsem půjčil foťák. Nafotil bych jí. Hlavně obsah a nějaké ty důležité věci. Budu ho mít za deset dní. Tak pokud vydržíte.
Re: "Řidičák" na loď
25. 09. 2010 19:09
to jenca:
v odkazu co vlozil Zahajskej je vse co potrebujes, nevim co tam postradas.

1. Vudce maleho plavidla
2. Vudce rekracniho plavidla MORE
3.Mezinarodni pravidla pro zabraneni srazkam na mori
4.Rad plavebni bezpecnosti
avatar Re: "Řidičák" na loď
25. 09. 2010 21:12
to jenca: ty skripta co je u nich napsáno "soubor testových otázek" jsou stejné jako na internetu.Tak si to můžeš procvičovat aniž by jsi to kupovat.Když se chceš něco naučit tak podle mého je lepší mít učebnici,tu si přečíst a pak teprve si dělat testy.Prostě hádat něco aniž bych věděl o co jde je prostě podle mne haluz. Leda že by jsi si to v těch testech zakroužkoval a pak se to naučil nazpaměť.Pochop,je to stejné jak v autoškole,když začínáš a prakticky nevíš nic !!! Sedni si a dělej test,za kolik bodů to asi zvládneš a na čas? Buďme rádi,že je to na člun jednoduší a nemusí se dělat jízda před komisařem,že se stačí jen našrotit pravidla=teorii.Já doporučuji učebnici a pak procvičovat třeba na internetu.Nic víc mne lepšího nenapadá. Že to bude stát třeba 500 Kč navíc,je myslím pomíjející.Kdyby ta učebnice za nic nestála tak by mi ji určitě stenly prodal.A nebo se stav na plavební správě a vyber si co potřebuješ osobně.StandaM ti přesně napsal co je potřeba a stenly ti doporučil další krásnou publikaci.Já ty testové otázky mám,poněvadž jsem je dostal od kamaráda a literaturu k nim si dokoupím,to je jasné. Nebo ještě jinak-zkus si udělat testík na plavební správě,jen tak pro srandu,na čas a napiš jak jsi to zvládl,bez studování ?? !!

MirekŠi
avatar Re: "Řidičák" na loď
26. 09. 2010 08:29
Jj, pro objasnění celé věci píši jak jednoduché je získat řidičák na loď. Vše jsem to dělal nedávno a mám čerstvě zažité.

Na SPS předložit:

Žádost o vydání plavebního dokladu - 0kč
Lékařský posudek - cca 500kč
Výpis z rejstříku trestů - 150kč
Fotografie pasového formátu - 100kč
Správní poplatek(kolek) - 450kč

Celkem tedy 1200,-

Možno dokoupit:

Učebnice VMP - 150-500kč

Pak už si jen sednout na měsíc k počítači a dokola dělat testy. V mém případě to byl měsíc, ale můj otec se to naučil za týden.

Celkové náklady se vyšplhají do 1700,- v té horší variantě. Podle mého názoru to je přijatelná cena za průkaz, který tě opravňuje k vedení ne jen malých nafukovacích člunů. Ale i lodí do délky 20metrů. Například dovolená na hausbotu.

Další varianta je se přihlásit do kurzu, který stojí 2000-5000kč a oni to tam do tebe za víkend nalejou. Problém je že stejně musíš zaplatit všechny výše vypsané věci a stejně musíš na SPS k počítači udělat test.
Re: "Řidičák" na loď
26. 09. 2010 10:13
Díky, díky. 100% si pořídím literaturu, to je bez diskuze. Vletět přímo na testy bez přečtení knihy dělat nebudu. Jenom stále hledám tu "lepší" literaturu k učení. Nic víc, nic míň . I na autoškolu je vydáno spoustu literatury a některá je lepší na učení a jiná horší- a o to tu jde. Uvítala bych proto " praktické" poznatky více lidí na určitou literaturu.
avatar Re: "Řidičák" na loď
02. 10. 2010 23:15
Je tu dlouho ticho. Tak dám jednu otázku do placu.
Kde všude platí můj VMP? Někde jsem zaslechl že třeba ve Španělsku ho neuznají. Znáte nějaký odkaz, kde je seznam států v evropě, ale i jinde kde konkrétně náš průkaz platí nebo ho uznají/neuznají?
Ptám se jen ze zvědavosti. Do tichomoří se svým 5hp zatím nejedusmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stenly.stenly (02. 10. 2010 23:16).
Re: "Řidičák" na loď
03. 10. 2010 15:14
státní plavební správa uvádí toto:

Dotaz: Kde všude mohu používat mezinárodní průkaz vůdce rekreačního plavidla? Mohou používat mezinárodní průkazy rekreačního plavidla vystavené ve své domovině pro plavbu v České republice cizinci?
Odpověď: V zahraničí v těch zemích, které přistoupily k rezoluci č. 40 EHK/OSN (v přechodném období, jehož konce zatím nebyl komisí pro vnitrozemskou plavbu EHK/OSN určen, i země, které přistoupily k předchozí rezoluci č. 14 a zatím nepřistoupily k rezoluci č. 40) o mezinárodním průkazu vůdce rekreačního plavidla.

Jde o tyto země: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Finsko, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Litva, Lucembursko, Holandsko, Polsko, Slovensko, Švýcarsko, Velká Británie.

Přesto je vždy vhodné předem na zastupitelském úřadu země, kterou hodláte navštívit, zjistit, jaké požadavky v tomto směru na návštěvníky ze zahraničí mají.

Občané výše uvedených zemí mohou používat mezinárodní průkazy vůdce rekreačního plavidla vystavené oprávněnými úřady jejich zemí pro plavbu v České republice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (03. 10. 2010 15:14).
Re: "Řidičák" na loď
19. 10. 2010 21:43
Dovolil bych si upozornit na petici k tomuto (není vhodné slovo)....vše je na

http://jachting.info/petice.pdf
avatar Re: "Řidičák" na loď
22. 12. 2010 20:01
Jakej řidičák je na tuto lodičku?


Lodička
Re: "Řidičák" na loď
22. 12. 2010 20:24
od ministerstva dopravy:-)
Re: "Řidičák" na loď
23. 12. 2010 02:03
Libor Stacho, odkaz na petici internetového formuláře [albert.vimjak.cz]
Myslím že je to lepší než něco tisknout a shánět podpisy :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (23. 12. 2010 02:06).
Re: "Řidičák" na loď
08. 02. 2011 10:26
Lepší pro IT znalé ano.
Ale mezi jachtaři je spousta mladšího ročníku...yawning smiley a ty na netu nepotkáš.

Zejména teď v Libštátě jich bude jako obvykle více.

Po akci v Libštátu, ještě během února, bude sběr podpisů ukončen a nastane další kolo...
avatar Re: "Řidičák" na loď
14. 08. 2015 11:54
Ten řidičák na loď není zrovna levná záležitost. Pokud tedy budu chtít na moře v HR, tak nějakých 13000,-kč, pokud to dobře chápu.
KAPITÁNSKÉ ZKOUŠKY

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: "Řidičák" na loď
14. 08. 2015 13:07
Péťo huš od takových nabídek. Žádný kurs dělat nemusíš, naučíš se sám a pak jen na Státní plavební správu udělat zkoušku. Tvoje nejbližší je v Přerově. Testy se dají zkoušet na stránkách Plavební správy, dovíš se tam i co vše budeš potřebovat pro získání průkazu, tj.prohlídka od lékaře, foto a správní poplatek (tuším že 500,-) Takže s doktorem se vejdeš do tisícovky, teda pokud to není doktor zlatokop. Zkouška se pak skládá ze dvou testů, napřed se dělá Vůdce malého plavidla (VMP) a pokud test uděláš, pustí tě do dalšího testu Vůdce rekreačního plavidla (tj.moře). Nově již není skupina M100, kdy si směl řídit plavidlo s motorem do 100kW výkonu a nedělala se praktická zkouška. Teď je skupina jen jedna bez omezení a praktickou dělají všichni. Neboj se na SPS zavolat, jsou ochotní a vše ti rádi řeknou.
avatar Re: "Řidičák" na loď
14. 08. 2015 13:26
A kdo říkal, že si chcu dělat papíry? thumbs up smiley Prozatím ne, ale naši domácí asi budou mít na vodě loďku,( takovou tu klasickou cca 5,5m dlouhou) a něco jsem v rodině zaslechl, že bych si to mohl udělat. Druhá otázka je, jestli by ji půjčovali a za třetí, pokud bych měl nějaký ten brod kupovat, tak není jaksi za co.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: "Řidičák" na loď
14. 08. 2015 13:39
Nevím,zda jsem to správně pochopil,ale když člověku stačí něco menšího,tak M20 je jen teorie ?? [plavebniurad.cz]

MirekŠi
Re: "Řidičák" na loď
14. 08. 2015 22:32
Ano, M20 (motor do 20kW) a S20 (plachty do 20m2) jsou jen teoretická zkouška (tedy tak, jako byly dříve M100 a S80).
avatar Re: "Řidičák" na loď
15. 08. 2015 08:22
Podmínky k získání průkazu.
Osobně myslím ,že když už se to učit tak na papíry bez omezení a tu praktickou zkoušku vykonat. Pak je vidět plno zoufalců snažicí se zakotvit u mola nebo v plavební komoře bez sebemenších znalostí.

Nemáte někdo radu nebo kontakt (doporučení) k získání kapitánských zkoušek skupiny B v Chorvatsku? Díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.