Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatskem na lodi

Autor 0sarka0 
avatar Re: Chorvatskem na lodi
23. 02. 2021 12:50
Re: Chorvatskem na lodi
23. 02. 2021 12:52
Dobrá práce Bessy.
thumbs up
Re: Chorvatskem na lodi
24. 02. 2021 17:01
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nějak se mi to nezdá.
> Vypadá to jako byto tam někdo hodil včera, už po
> měsíci, by to muselo být porostlé drobnou řasou.
> Vždyť jak vypadá spodek lodě vytažené po dvou
> měsících v moři, už je na ni usazený povlak.
> Nepřinesl si to tam ten potápěč nakonec sám ?
> spinning smiley sticking its tongue out


Přesně tohle mně taky napadlo navic ve videu šel od jednoho k druhýmu ..... dost najisto ani nepátral...
avatar Re: Chorvatskem na lodi
25. 02. 2021 08:26
... pokud jsou funkční, tak potěš ... to je hloubka, kde se na tohle dá i šlápnout ... a i kdyby funkční nebyly, tak to v moři nemá co dělat ...

smileys with beer
avatar Re: Chorvatskem na lodi
01. 03. 2021 17:32
Bessy zajímavé toho musí být mezi Chorvaty mooooc grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Chorvatskem na lodi
11. 03. 2021 15:27
No vidíš, a to tu Bessy řešil namotaný sáček od koblih na propeleru. grinning smiley
avatar Re: Chorvatskem na lodi
11. 03. 2021 18:04
Sáček od koblih říkáš, jo?
To ho jako zaměstnance holding vybavil i na cestu, jo? thumbs up smiley

P.S. "Sorry jako", jsem musel...
smileys with beer
Re: Chorvatskem na lodi
13. 03. 2021 17:27
Ahoj, ja som bol tiež v Trogire 2015 prvý krát s gumakom zodiak mark2, motor evinrude 40hp 2takt. Kapitanat je v centre mesta, vybavil som rýchlo. Ako písali vyššie tak kanál v centre mesta je parádny, dalo sa vyviazať bezproblémov. Netreba zabudnúť že v trogire je dvíhaci most ale s nižším gumakom sme prešli aj pod zavretým. V Kastelanskom zálive až tak nefuka tak na gumak sa dalo. Odporúčam ísť do Modrej lagúny pri ostrove Drvenik Veli. Pre gumak to bola nasa hraničná vzdialenosť kde som mu ešte dôveroval, boli už potom väčšie vlny. Ale dve nádrže som mal tak dojazd bol fajn.

Čo sa týka poistenia, ja to robím tak že si poistujem len na leto jún - september. Kooperatíva umožňuje takéto poistenie, je tam síce nejaká prirážka ale proste 3/4 roku stojí v garáži. V 2018 som vymenil gumak za väčší laminatovy 6,2m , 200hp a ten mám poistený na cely rok pzp + kasko. Dobrú skúsenosť mám s yacht pool, a teraz mám sea help. Pokial nepotrebuješ kasko hlavne kvôli krádeži tak išiel by som do sezónneho poistenia.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
16. 03. 2021 22:06
Jsem čekal, kdo na to zareaguje, záměrně jsem neudával jiné pečivo grinning smiley. Mohl to být i míšek od rajčat.....A v holdingu už ale není, tenkrát snad ještě ano.

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (16. 03. 2021 22:07).
avatar Re: Chorvatskem na lodi
08. 07. 2021 19:23
... no jo, o čem jiném na tomto vláknu může Fousek, Vlad Popichovač plkat, když prodal loď ... raději obrátím list ... smoking smiley

... tohle úterý proběhl na jezeře Náklo (u Olomouce) test lodi, jestli bude moci jet na Jadran ... po dvou letech (s nabitou baterkou) motor chytil na první ťuk ...
pravda, jezero je krátké, takže zatím na 2/3 výkonu motoru ... a taky aby mu chutnala slaná voda drinking smiley

[www.youtube.com]


smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 07. 2021 11:43).
Re: Chorvatskem na lodi
09. 07. 2021 06:56
Bessy paráda.
Jachting je jiné kafé a měl bys to zkusit jak fičíš v náklonu.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Chorvatskem na lodi
09. 07. 2021 11:47
... Leošku ... já vím, jednou možná dojde i na tu jachtu ... rozhodně je dovolená na jachtě podstatně levnější a navíc ji nemusíš na Jadran táhnout, ale půjčíš si ji až na Jadranu ...

smileys with beer
avatar Re: Chorvatskem na lodi
09. 07. 2021 19:23
Včera půjčen jako dárek11 m Cobalt s Volvem Penta 2x 160 hp, výlet směr Korčula, Mljet s návštěvou nar. parku, nazpátek potom procházka Korčulou. Celkem 3x zastávka na koupčo.

Po několika letech jsme se podívali na dříve navštívená místa. Paráda, krásné počasí s příznivými podmínkami na plavbu. Nejhorší byl úsek zpáteční cesty po vyplutí z Korčulanského kanálu, kde to cestou na Ščedro trochu házelo. Celkem 10 velmi pohodových hodin.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
12. 07. 2021 23:26
A v sobotu půjčena 6 m Manta,115 koníků. Plavba směrem Gromin Dolac, Ščedro, ID, Sv.N, Lučiště. Zkrátka známá a nikdy se neokoukající místa. Odpolko vyplula omladina, ale vlnění je vrátilo dříve, na Vis se nedostali, byly nepříznivé podmínky.

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (12. 07. 2021 23:27).
avatar Re: Chorvatskem na lodi
17. 07. 2021 22:19
Minulou sobotu, když jsem vyřizoval půjčení člunu, mi Eva povídá, zdali bych chtěl něco vidět. No, kdo by nechtěl, že. Vzadu a dvoře na podválu fungl nová 8,5 m Manta v černém carbon line s bílou 300 Yamahou. No nádhera. Já hned, kdy to lze půjčit. Letos budou sami testovat a od příští sezóny už jo. Asi do toho půjdu. Od pondělka to vidím na boji. Jen tak uslintávám...

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Chorvatskem na lodi
20. 07. 2021 20:35
........... Manta v černém carbon line s bílou 300 Yamahou. ......dyť mu to za 3 sezóny zaplatíte grinning smiley
avatar Re: Chorvatskem na lodi
01. 08. 2021 21:43
V Pisaku jsme si půjčili na pár hodin odpolko laminátovku s 5 hp Hondou. Nic jiného tam stejně není k mání. Ale chtěli jsme vidět pobřeží, tak jsme to vzali na Mimice a pak zpět až na Vrulju. Krásná panoramata, zajímavá místa v mnohém Hvar připomínající.
I za ten motor to stálo. Návrat ke kořenům po mnoha letech. Stejně jsme chtěli kochačku, ne závody. Dal bych i foto, ale asi by mě někteří ukamenovali za ten výběr plavidla thumbs up smiley
Re: Chorvatskem na lodi
03. 08. 2021 19:49
Musím se podělit.. Poprvé za celou dobu jsem v úterý minulý týden dopoledne pozoroval, jak vypadá zásah pobřežní stráže. Z ničeho nic se na moři objevily tři lodě a kontrolovaly snad vše, co na tom moři zrovna plavalo. Od skútrú až po větší čluny. Dost mně bavilo, jak na to ti v těch hlídkových člunech šlápli. Okamžitě příď nahoru, zrychlení jako ve formuli, siréna. Myslím, že by asi neujel nikdo.Respekt..
avatar Re: Chorvatskem na lodi
05. 08. 2021 21:00
... během letošní dovči ... několik cest na Lučište s rúznými posádkami kamarádi a rodina ... párkrát Ščedro na opalovačku ... několik cest podél pobřeží za Zavalu a taky tahání kruhu (hračky) s dětmi i dospěláky ... všichni to zvládli bez katapultu, i tak byla podmínkou vesta a brýle do vody ...
... projeto cca 100 lt. benzinu100 ... po většinu jízdních dnů se ale dělaly střední vlnky, takže jsem jezdil do cca 35 uzlů (5.000 ot.) max. otáček je 7000 ... loď je teď s křídlem nad vrtulí rychlejší ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (05. 08. 2021 23:06).
avatar Re: Chorvatskem na lodi
24. 01. 2022 13:14
... určitě bych to nezkoušel dělat závody s bratry Slovany ... přesto, že ten náš "škuner" než ho dovezli do Itálie a potom do ČR, původně patřil pobřežní stráži USA ... grinning smiley

smileys with beer
Re: Chorvatskem na lodi
24. 01. 2022 16:43
No netuším kolik jim to bratrům uhání ale mit 12m Baju která frčí 130km/h ......cool smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.