Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatskem na lodi

Autor 0sarka0 
Re: Chorvatskem na lodi
04. 10. 2016 18:40
Před pár lety jsem na dálnici u Zagrebu viděl nějaký menší hatchback s rakví na střeše a přívěsným motorem 5HP na držáku na kouli. S vrtulí ve výši nárazníku vypadal trochu jako schwimmwagen spinning smiley sticking its tongue out Něco na způsob tohoto, ale malé auto a ten motor uprostřed.
Re: Chorvatskem na lodi
05. 10. 2016 09:52
Taky jsem se potkal cestou do HR s jedním divochem, co měl držák na kola na pátých dveřích kombíka a na něm patnáctku motor. Na střeše pak box a vedle něj smotaný gumák. S tímto uspořádáním bych nejel ani do trafiky pro noviny
avatar Re: Chorvatskem na lodi
05. 10. 2016 19:58
... na té první fotce ... taky slušný oddíl ... smiling smiley
ta druhá je mimo zápis, pač nepatří do tohoto vlákna, ale jak se zavlnil, tak jsme dali první raketovou a rychle mu ujeli ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: Chorvatskem na lodi
08. 10. 2016 12:20
... podlážky do člunu, boční lišty a sedačky ... nezaberou ani polovinu objemu složeného člunu a přitom váží o 1/2 víc, jak člun ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: Chorvatskem na lodi
25. 12. 2016 10:38
... teda, z našeho pohledu to bylo jen tak tak ... yawning smiley
ve skutečnosti se ale míjeli v dostatečné vzdálenosti ... thumbs up
[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: Chorvatskem na lodi
25. 12. 2016 11:09
Foto č.3, člun vpravo - špatně vytrimovaný motor. Člun vlevo - řekl bych dvojnásobně překročená kapacita lodi?
Jinak má oblíbená pláž.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
25. 12. 2016 17:53
... jo jo, byl tam kolem " Podskálí " slušný provoz ...
mimochodem ... tady, na fotce č. 4 ... to už je za Štědrem nějaký vysílač na Korčule ?

[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: Chorvatskem na lodi
29. 12. 2016 00:46
Nad Vela Lukou se nachází.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
21. 11. 2018 17:52
... při tankování ve Hvaru je docela tlačenka ... a nikoho nesmíte potopit (ani se nechat) yawning smiley

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: Chorvatskem na lodi
26. 11. 2018 12:29
Co zkusit tankování ve Vela Luce, vzdálenost bude z ID přibližně stejná jako do Hvaru,stojany jsou tam nejméně dva, ne-li tři a frontu jsem tam neviděl. Člun to určitě při klidném moři zvládne a ještě je možnost navštívit pláže na Proizdu nebo zátoku Gradina, ta ale není moc čistá.
Re: Chorvatskem na lodi
27. 11. 2018 09:54
S VMP to bude asi problém, ne?
Re: Chorvatskem na lodi
27. 11. 2018 13:20
Zatím to vypadá, že když je Viněta a povinné ručení mezi ostrovy toto Chorvati moc neřeší. Ze Ščedra je to na Kočulu do průlivu 12 km s Ribem na klidném moři při kontrole počasí to není daleko ani dlouho a není to ani otevřené moře ,tak bych očekával toleranci. Chtěl jsem to zkusit letos opačným směrem, časově to nevyšlo a s gumákem by to asi byla dost odvaha, tak jsem to vzdal. Taky mezi pevninou, Bračem a Hvarem lidi běžně jezdí a není to 2x1.5 námořní míle. Jinak jsem těch 12 km běžně jezdil i když na gumák je to relativně dost. Mám ale 3.5 m a 20 Hp motor,
tak to jede docela slušně.
Re: Chorvatskem na lodi
27. 11. 2018 13:59
Jezdil jsem mezi Pelješacem a Korčulou. Jednou i pod dohledem policajtů. Jen přijeli, viděli mladého ve vestě, ostatní vesty na dně a tehdá vinjetu na deklu motoru a jeli dál. Z ID na Hvaru jsem dal s gumákem Lukavce a pak celý Ščedro okolo. Celkem asi 35km i se zajíždkama do zátok. Kromě kolizního kursu s trajektem katamaránem a následně málem rozbití se o molo pod majákem na Ščedru kvůli vlnám ze stejného trajektu, cesta v pohodě. Alespoň to nebylo nudné.
Od Ščedra na Korčulu jsem měl několikrát zálusk. Jenže vždy po obeplutí východního cípu byly najednou dvakrát takové vlny, které mě přesvědčily, že ne. Teda mě nepřesvědčily, ale zbytek posádky jo. Mám o pět kobylek méně, než ty.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
28. 11. 2018 06:58
Marabu
Re: Chorvatskem na lodi
26. 11. 2018 12:29
Co zkusit tankování ve Vela Luce


... Marabu, dobrý nápad ... na jaře bych chtěl v Chorvatsku udělat "papíry" na moře a tak by vzhledem ke vzdálenosti (Hvar/Vela Luka) neměl být problém s námořními mílemi ... to spíš, aby pak nebyly 2 metrové vlny, jak píše Michal ...
smileys with beer
Re: Chorvatskem na lodi
28. 11. 2018 10:03
No vzhledem k některým handicapům gumáku jsem letos pečlivě sledoval předpovědi počasí, na rozdíl od ID je na jih a západ moře otevřené. Kombinoval jsem Windy a AccuWheater, Windy byly méně přesnější ale horší předpověď( zhruba poloviční vlny oproti předpovědi), AccuW. byl na Korčule prakticky přesný. Na Windy je i výška vln v dané lokalitě a podle síly větru mají vlny příslušnou výšku - rychlost větru byla celých 14 dnů na AccuW přesná i s rezervou . Na těch 24 hodin fungovala předpověď dobře a dalo se podle ní plánovat kam se pustit a večer, pokud se nežene bouře se ty vlny kolem Ščedra uklidní, i když letos bylo počasí poněkud méně stále než jiné roky. Počasí jsem koukal večer a pak ráno ještě kontroloval případné změny, předpovědi byly spolehlivé. Jinak existuje tabulka přepočtu rychlosti vln ale také směru větrů na Jadranu, podle směru větru se také dá usoudit co nás na vodě čeká. Bora sverovýchodní vítr - opravu špatné počasí atd.
Re: Chorvatskem na lodi
28. 11. 2018 12:13
Počasí jsem kvůli plavbě v HR nikdy nesledoval. Myšleno na webech. Překvápka se samozřejmě párkrát objevila. Dva návraty ze zátoky Lučišče byly více než o adrenalinu. Při druhém, abych vůbec zjistil, kde je druhá kocábka, jsem se musel v člunu postavit, jak byly vlny vysoké. Tehdá ještě s 5HP motorem. V obou případech mírný vítr, nikde žádý mrak, jen se udělaly během chvíle velké vlny. Zkušennost mám i s bludnými vlnami. Najednou se odněkud přižene vysoká vlna, samozřejmě že neočekávaná. Zažil jsem u Ščedra, kdy se přes nás přelila a z gumáku byl bazén sotva koukající z vody. Přitom široko daleko nebyla žádná loď, natož velká. Byl jsem rád, že jsem se dohrkal na pláž, patnáctka strkala jak 2HP motor. Několikrát jsem takhle zažil bloudící vlnu mezi Hvarem a pevninou. Přijde z jiné strany, než jdou normálně vlny či fouká vítr. To jsem si s člunem i zaletěl vzduchem kousek nad hladinou, když jsem pelášil na plný plyn na klidné vodě a najednou na hladině jáma.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
28. 11. 2018 12:26
... ten den, kdy jsem jel pro benzin do Hvaru jsem loď místy vyzkoušel na rychlost ... tam to bylo z ID něco přes půl hodiny ... zpátky jsme nakukovali do zátok, včetně Lućiste ... asi na půl cesty zpět jsem v rozmaru dal plný, nebyly totiž žádný vlny ... (až na jednu)
k tomu musím říct, že na rozdíl od gumáku, v tomto člunu i při rychlé jízdě ani kapka vody ... no a já, v dobré rozmaru jsem projel vlnou jako prase, to bylo snad 5 kyblů vody do člunu, nechápu kde se ta vlna vzala, a to nikde nic velkýho nejelo .... když to člověk nečeká, tak jsem vlnu nestačil projet ani ze šikma ... já, stál, čuměl do leva do zátok, ale držel jsem se volantu málem by mě to katapultovalo ... holky vzadu nadávaly, pač si myslely, že to byl po schválně, ani nechci vidět, jak dlouhý to byl skok ... no co, mají rády adrenalin, tak ho měly ...
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (25. 12. 2018 15:49).
Re: Chorvatskem na lodi
27. 01. 2019 20:53
Bessy,

to tankování ve Hvaru je zážitek, ale vy jste motoráři s přívěsným motorem, takže celkem dobrá manévrovatelnost. Já tam byl loni (2018) koncem července, ale s 12 m plachetnicí, ponor 1,90. To byl teprve mazec. Navíc je benzinka zašitá v poměrně malé zátoce, všude kolem spousta lodí na bójích, to se tam pak s 12 m plachetnicí manévruje …


A k těm vlnám - občas prostě přijde bludná vlna, nikde v dohledu ani trajekt (mimochodem velké námořní lodě a trajekty dělají menší vlny, než nadupaný motorák ve výtlačném režimu …). Taky s tím mám občas problém.


Pavel.
Re: Chorvatskem na lodi
27. 01. 2019 22:21
TO: Pavel63 neříkej že v maríně a benzínky manévruješ bez motoru ...yawning smiley
Re: Chorvatskem na lodi
28. 01. 2019 11:31
To: Pavel 63,
To bych chtěl vidět a šel bych na praxi k tobě.
Zdarecsmileys with beer
avatar Re: Chorvatskem na lodi
28. 01. 2019 12:54
Já to vyřešil loni přivstáním. V 1/2 6 jsem docupital pro člun do přístavu, nalodil polovičku a s krásným svitáním jsme byli v 1/2 7 vyvázáni u čerpačky. A sami. Zkoukli jsme pár flamendrů, kteří se tam potáceli cestou z diskošky, dali si jogurt, kafíno z termosky. V 7 nacupitala obsluha, natankováno. Propluli jsme kolem Pakleňáků, nakoukli do zátok /Dubovica, Piščena,Lučiště/,podráždili Bessyho v ID /jeho polovičku jsme se marně snažili vlnami shodit z paddleboardu/ a v 1/2 9 zpátky v Zavale. Při vracení člunu už se jen drobně dotankovalo na místě. Stejně tak při dalším půjčení většího plavidla jsem se domluvil na tankování u nich. Bylo to na jeden den a přece kvůli 16 l nepopluji do Hvaru.
Byl tam letos také jeden týpek, co si brali 115 hp na jeden den a plul tankovat na Korčulu do V.Luky. Večer připluli pěkně obouchaní, potomstvo mělo zelenobílou barvu na licach. Asi tam nesvítilo yawning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
28. 01. 2019 14:39
… já letos natankoval něco rovnou do člunu, cestou na Hvar u suchozemské čerpačky … pak něco v Jelse do kanystrů, abych mohl dolít hlavní nádrž ve člunu, plná má cca 80 l benzinu a vydržet by měla nějakých 150 až 180 km rozumné jízdy při rychlosti do 40km/hod
… po ujetí nějakých 140 km (při čemž to nebylo vždycky jen langsám) jsem se rozhodl, že dotankuji plnou ve Hvaru ...
naštěstí jsem si uvědomil, že v záložním kanystru lítá vítr a tak jsem skočil naplnit rezervu k Juremu, místnímu námořnímu vlku … tem má vždycky nějakou zásobu benzinu doma, pač půjčuje i lodě a co kdyby … dobře jsem udělal …
po asi 5 minutách jízdy … škyt škyt a loď sehla příď … první tušení se ukázalo být správné, dolil jsem benzin z rezervy, nasál balonkem do potrubí … a nic … zkoušel jsem i se sytičem … po asi 5tém startu naskočil motor jak hodinky … pak už jsem to bez problému dotlačil na námořní INU ve Hvaru …
… faktem je, že tam největší bordel dělal nějaký černoch, který na vodním skútru za sebou na laně táhl další, prázdný skůtr, a ten s tím teda bojoval … s námi dojíždělo tankovat ještě nějakých 5/7 lodí, něco stálo u mola, no frmol … taky mě asi dva čluny pro moji neznalost místních zvyků grinning smiley předběhly … ale nakonec se to zvládlo … dotankoval jsem i náhradní kanystr, ten jsem pak nalil zpátky Juremu a bylo to ...
tož tak …

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (29. 01. 2019 08:39).
Re: Chorvatskem na lodi
29. 01. 2019 08:16
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO: Pavel63 neříkej že v maríně a benzínky
> manévruješ bez motoru ...yawning smiley


No, já jsem nikde nepsal, že jsem tam jel na plachty. Ale pokud máš řekněme 6 m motorák, zkus na chvíli přejít za kormidlo 12 m plachetnice a manévrovat ve stísněných prostorách, byť taky na motor …

Pavel.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
29. 01. 2019 17:59
... jel někdo člunem z ostrova Hvar do Vela Luky ? ... pokud ano, kudy to od Ivan Dolace střihnout nejlépe (vím že po moři smiling smiley ) ... ?

smileys with beer
Re: Chorvatskem na lodi
30. 01. 2019 09:08
Předpokládám, že z Ivan Dolac na jihu Hvaru do Vela Luka na západě Korčuly. Pak bych určitě jel kolem o. Ščedro, abych v případě zhoršení počasí se měl kam schovat. I tak je to na otevřený člun poměrně daleko.

Pavel.
Re: Chorvatskem na lodi
30. 01. 2019 14:59
Nick lukas vlk, najdi si jeho příspěvky. Mám pocit, že to i popisoval.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
30. 01. 2019 18:02
Michale ... nenašel jsem ...

smileys with beer
Re: Chorvatskem na lodi
30. 01. 2019 20:43
Tak jsem hledal a vzpoměl si, že měl hodně fotek na svých webovkách, které už ale nefungují. Vím, že z ID na Korčulu člunem jezdil a v galerii to měl zdokujmentované.
Re: Chorvatskem na lodi
31. 01. 2019 14:11
Vela Luka, pokud si dobře pamatuju, má jednu nectnost - pro motorové čluny je to asi jendo, ale pro plachetnici, když dojede navečer natankovat a chce tam pak někde přespat třeba na kotvě, tak Vela Luka včetně zátoky s bójemi u vjezdu severně je placená. Netuším, proč se tam vybírá, ale vybírá se.

Pavel.
avatar Re: Chorvatskem na lodi
31. 01. 2019 18:07
... díval jsem se na You Tube, průvodce i letecké obrázky a ta Vela Luka asi nebude pro člun to nej ... pokud budou hlásit slušné počasí na celý den, tak bych to asi zkusil na první ostrůvek u Korčuly ... Proizd ... z druhé strany je i konoba ...
... je to asi 10 km od Ščedra, t.j. 15 až 20 minut ... ale nesmí být 2 metrové vlny, je tam víc otevřené moře ...

už jsem tam pokukoval dřív (na videu cca 40 sec.) ale to byl ještě 3,5 metrový gumák ... zato počasí tehdy bylo dobrý celý den ...
[www.youtube.com]

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.