Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

nafukovací člun s motorem

Autor martin1980 
avatar Re: nafukovací člun s motorem
02. 12. 2014 21:17
... Martin1980 ...
Martine, máme VW Passat Variant, jezdíme se střešním boxem ... ve 3 ...
do auta do zadu vejde nafukovací 3,5 m člun ( Bush Skate, nosnost 600 kg, resp. 6 osob ) s podlážkami, motorem a příslušenství ... ještě i 2 boxy na potraviny a další věci ... co nevejde do zadu ... jde nahoru do boxu ...
motor 15 hp Honda je dostatečný k tomu, aby sis užil zážitek z jízdy ...
P.S. člun i motor jsem koupil s pomocí a po radách přátel ze zdejšího Fora ... oboje zánovní a přitom ani ne za polovinu ceny nové ... zatím se držím zásady ... vše musí vejít do auta ... důvod ? ... poplatky za dálnici, trajekt, manévrovatelnost na komunikacích ... nevýhodou proti člunu za autem je nafukování, skládání podlážek, umístění motoru ( přípravu člunu k plavbě ... zvládám sám za cca 30 až 40 min. ) čistění, vyfouknutí, složení ... jednou tolik ...
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
02. 12. 2014 22:06
A to jsi ještě neřekl,že s vlekem pojedeš po dálnici mnohem pomaleji než sólo. Teoreticky 80 km/hod.,prakticky i víc,ale zase jsem viděl hodně platících rychlíků před cestarinou. Policie je vždy nečekaně tam kde ji člověk nečeká.Osobně souhlasím s Bessym a s ostatními.Pokud máš člun jen na pár dní v HR,tak je to až až velká investice i do toho gumáku.Jinak u nás není také moc míst,kde se může jezdit s motorem /benzín/ a o skluzu ani nemluvě.Někdy fakt je lepší a levnější si člun půjčit přímo tam.Vše se ale točí kolem peněz,kolik na co máš.

MirekŠi
avatar Re: nafukovací člun s motorem
03. 12. 2014 07:42
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 08. 2015 11:32).
Re: nafukovací člun s motorem
03. 12. 2014 09:43
By mě zajímalo, co by si dělal, kdyby to box s příčníky nevydržel? Před pár lety jsem viděl na odmorišti Marune box opřený o kontejner. Zlomený a ještě jinak pocuchaný, spíše sedřený, jak se koulel po silnici.
Dříve jsem se s 3m gumákem s 5HP motorem tak tak vešel do auta s boxem. Dnes s větším člunem a motorem 15HP jezdím se stejným autím bez boxu. Je třeba si udělat seznam věcí, které sebou tahám a proškrtat je, protože se spousta věcí tahá naprosto zbytečně. I jídlo jsme už hodně zredukovali, protože se mnoho věcí koupí za stejné, či nižší peníze tam.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
03. 12. 2014 18:59
... i špatný náklad, nevhodně umístěný ... dokáže při prudším zabrždění projet boxem při rychlosti do 100 km ...
a není to jen nosníky, rychlostí, nákladem ale taky třeba tím, jak je velká myší díra ...
v Belgii jsem si všiml tohoto boxu, který měl s ohledem na značku ... vydržet fšecko ... yawning smiley [www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
03. 12. 2014 19:39
Taky jsem viděl, jak v HR běhají lidé po dálnici a sbírají věci z boxu. Nebyl to pěkný pohled. S boxem Thule jsem jel jen několikrát v zimě na lyžovačku a 130 je pro mě akorát příjemná cestovní rychlost. Ale to už jsem dost mimo téma.
Nafukovák s motorem pokud vleze do auta bez vozíku bych také bral, určitě pro začátek. Když to pak už někoho chytne víc, no tak potom co už zbývá. Domluvit se s Abramovičem, ať tu svou kocábku dá aspoň za polovic.
Abramovičovy hračky

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: nafukovací člun s motorem
04. 12. 2014 08:03
Že by se rýsoval další kapitán?
avatar Re: nafukovací člun s motorem
04. 12. 2014 17:40
Michale, u mě je to jednoduché. K moři jedeme rádi když se podaří každý rok, v zimě nějaký ten den lyžování a na zbytek Ti odpovím otázkou: Znáš tu písničku....many many many? Takže žádný kapitán se v dohledné době nechystá.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: nafukovací člun s motorem
05. 12. 2014 09:03
Péťo, já snad ani jinou písničku neznámgrinning smiley
Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
06. 12. 2014 06:22
Vážení,nevím kde se zeptat tak to zkusím zde: kolik km je to asi z Makarský na protější Hvar?
Re: nafukovací člun s motorem
06. 12. 2014 08:03
Dúfam, že nerobíš srandu. Google Earth má funkciu pravítko. Môžeš si odmerať čiaru, alebo aj cestu. Tiež si môžeš vybrať v čom chceš vidieť výsledok, metre, míle, yardy atď. Ináč z Makarska na Hvar je vzduchovou čiarou najbližšie 16 km.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
06. 12. 2014 18:18
Zahajskej, ještě se pochlub, v jaké konfiguraci osazenstva a s jakým povozem to proškrtání funguje ve verzi s člunem a bez rakve...
Tak nějak to mám 2+3, respektive již spíš 3+2... a to už by bez rakve (Golf Variant) bylo jenom na tři kreditky a pár ponožek grinning smiley
Samozřejmě, pokud pojedu s Multivanem nebo Caddy Maxi, tak ještě někoho přiberu...
Re: nafukovací člun s motorem
06. 12. 2014 20:50
Autí jsem již mockrát zmiňoval, Xsara Pikačů. Jezdíme 2 dospělí plus jedno dítě 6let, ale trochu přerostésmiling smiley Vyndavám dvě zadní sedačky. Foto snad napoví.


avatar Re: nafukovací člun s motorem
06. 12. 2014 21:28
thumbs up, tak to máš luxusně místa... u nás (2+3) to vypadá trochu jinak... i kočárek se bezproblémově vešel grinning smiley
avatar Re: nafukovací člun s motorem
08. 12. 2014 11:10
Ozzie: díky
avatar Re: nafukovací člun s motorem
08. 12. 2014 11:27
... Michale ... červená kabela zase na kraji u dveří eye rolling smiley
... Katka Ti 100x říkala ... " červenou kabelu s vajíčkama nahoru doprostřed, ať do ní nepráskneš při zavírání ... "
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
11. 12. 2014 22:21
Nemáš pravdu, vejce byla ve fialové tašce nahoře a zabalená do tangáčů. Spíš by mě zajímalo, na co měl Míša junior ten sviňák a navíc takto poruce? Pokud je mi známo, rybolovu se nevěnovali. Asi měřil výšku na mýtnici......grinning smiley

Jinak letos jsme jeli ve dvou a nacpal jsem do Octávky + truhla na neskladné pi.....y. Zadní sicy ven a podlážky za přední sicy jako přepážka, zbytek do té samé úrovně a pro sichr přetaženo gumcukovou sítí. A to již není combík.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: nafukovací člun s motorem
12. 12. 2014 08:22
Mišák jako hračky obvykle používá věci, které jeho táta pak marně hledá, když je potřebuje. Tento "sviňák" jsem nějakou dobu postrádal a mám pocit, že nakonec v HR i zůstal.
Jinak vajíčka byla v té modré nákupní tašcegrinning smiley
avatar Re: nafukovací člun s motorem
05. 09. 2015 10:57
... motor vyčistěn, zkontrolován, propláchnutý, vyměněn olej ...
... člun vyčistěn, zkontrolován, neuniká, přifouklý se připravuje na zimu ...
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
07. 09. 2015 12:40
Rovněž jsem provedl příslušné kroky. Motor odsolen, vyčištěn a ještě před zimou se provede zakonzervování nástřikem směsi k válcům. Člun již zavěšen v garáži, ale pořád se ještě vtírá myšlenka na podzimní Baťák
Re: nafukovací člun s motorem
07. 09. 2015 14:35
Tak to já jsem lajdák. Motor odsolen, promazán a nakonzervován - pár kapek směsi oleje a petroleje do každáho válce a protočení nasucho. Bohužel člun je stále v tašce tak, jak jsem ho od moře přivezl. Sice jsem ho před apartmánem opláchl hadicí sladkou vodou, ale závěje soli jistě budou. Snad už tento víkend, nějak se nedostávalo času, resp.volný čas byl vyčleněn na jiné věci.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
07. 09. 2015 19:29
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ale pořád se ještě vtírá
> myšlenka na podzimní Baťák

Přestaň "myšlenkovat" a vyjeď... do konce září se komoruje pá, so, ne 10 - 18 smoking smiley
Na zazimování motorů je stále ještě dost času...
Třeba se potkáme smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
07. 09. 2015 22:06
V Petrově je fungl nový přístav...

Po cestě proti proudu budete křižovat u Strážnice Veličku...

No a ve Vnorovách si můžete dát čepované Svijany ...


____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: nafukovací člun s motorem
08. 09. 2015 00:27
Bomiňo, koukám, že jsi to jel na kole.
Mezi Petrovem a Strážnicí už je to průjezdné nebo tam stále jsou uzavřené části?
Docela hezká Tour de Hospoda... Petrov, Strážnice... u té Veličky také točí... Vnorovy... grinning smiley
Mimochodem, na ty Svijany na komoře Vnorovy I se na kole dostaneš kudy? Musí se to celé objet až na most a vracet se nebo to jde nějak přes jez a komoru?
avatar Re: nafukovací člun s motorem
08. 09. 2015 13:14
... Bomiňo, Ty už fakt jezdíš ?
... to je Tvoje kolo ? [www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
08. 09. 2015 17:54
To je zrovna sedlo mojí ženy, já mám to kolo na předcházející fotce (taky tam nemuselo být, ale tady to byla spíš jen dokumentární fotka). No, jezdím, max do 30ti km na jednu jízdu. Začal jsem hned po dovči cca po 20.7., většinou jezdíme jen mezi 10-15km. Dělá mě to zdá se zatím dobře na ty záda. Je to takový relax po pracovním týdnu, někdy i v týdnu večer po práci.
Slavkov, túr de hospoda to zrovna není, víc jak dva kousky za jízdu nedám. Ono je těch cyklistů kolem baťáku celkem dost, aby ses s některým srazil.
Od Petrova až k té křižovatce za Strážnicu je hráz srovnaná a rozšířená buldozerem, takže se tam už dobře vyhýbá, povrch je ale jen hlína, takže po dešti asi nic moc.
Přes komory na Baťáku kolo normálně převezeš, i když je tam zákaz vstupu a moravní jez je teda horší, musíš kolo vynést a snést po dost strmých schodech (zvládla to i nějaká cizí ženská, na kterou se vy.. její chlap jedoucí před ní - kdybych neměl včudu ty plotýnky...), takže se nic neobjíždí.
Spodní komora (pod Moravou, pro ukázku)



Sorry, že jsme trošku mimo vlákno, ale nějak kolem vody se to motá.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bomiňo (08. 09. 2015 20:15).
avatar Re: nafukovací člun s motorem
08. 09. 2015 21:52
avatar Re: nafukovací člun s motorem
08. 09. 2015 22:12
Neřeš, kolo máš pěkné a stejně je to jedno, na čem jedeš, hlavně, že jsi spokojený a děláš něco pro sebe a nejlépe s rodinků.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: nafukovací člun s motorem
09. 09. 2015 08:49
Myslel jsem, že to přenášení kola s vlekem nebude komfortní ne-li nemožné... rozpojit, poskládat, přenést...
Design až tak moc neřešm... hlavně účel... však se podívej flaša "stylová", vozejk "číňan"... Hlavně, že "malá" je šťastná a já dřu jako v*l + 50kg thumbs up smiley
Asi zvítězí úsek okolo Babic... byť po Baťáku je asi nejhezčí úsek právě mezi Petrovem a Strážnicí
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
09. 09. 2015 19:08
No jo, na takovou soupravu je asfalt výhra. Přes komory bys to snad nějak dal, ale ten moravní jez nene. Na Babicku jsem ještě nebyl, ale určitě tam někdy zajedeme.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.