Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

nafukovací člun s motorem

Autor martin1980 
nafukovací člun s motorem
29. 09. 2014 07:50
Ahoj. Chtěl bych se zeptat na radu. Sháním nějaký člun na dovolené do Chorvatska. Pro dva lidi (já a přítelkyně).
Předminulý týden jsem si byl vyzkoušet na předváděcí akci nafukovací člun Zodiac - nejsem si úplně jistej, ale myslím, že to byl tenhle [www.marine.cz]
Docela mi to vyhovovalo, ale rád se pozeptám i někoho jinýho, než jen prodejce. tak by mě docela zajímalo, co si o tom myslíte. Kvalita, cena atd.
Pochopil jsem, že od motoru nad 5ku si musím dělat papíry, což se mi nechce, ale když to jinak nepůjde, tak co nadělám.
Starší čluny kupovat nechci - nemám moc dobrý zkušenosti s ojetejma věcma - nechce se mi se o to nějak starat - nejsem tak zručnej, abych si to sám opravoval, kdyby se to někde rozbilo.
V lodích jsem nováček, tak ocením jakoukoli radu.
Díky
Re: nafukovací člun s motorem
29. 09. 2014 08:55
Já si myslím, že je lepší si koupit použitý komplet. (Odkaz mi nějak neodkazuje, tak jsem se nepodíval, co přesně máš na mysli.) Pokud tě to chytí, budeš potřebovat stále větší a výkonnější, pokud ne, zase prodáš.
A průkaz vůdce malého plavidla budeš potřebovat v každém případě.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
29. 09. 2014 11:57
Osobně si myslím, že pokud to nepotřebuješ "utopit" do účetnictví, chceš to pouze 1x za rok na dovolenou v Chorvatsku a nechceš se o to starat, tak je ve hře varianta si to bezstarostně půjčit smoking smiley
Re: nafukovací člun s motorem
02. 10. 2014 08:45
Jo, tak oni to asi stáhli z nabídky nebo nevim :-(
... byl to tenhle [www.marine.cz] v kompletu s nějakým motorem 5HP
A jak to pak je s tou cenou. Když koupím novej a za rok ho budu chtít prodat, jak moc půjde cena dolů. Jak říkám, nerad kupuju použitý věci. O půjčení jsem taky přemýšlel, ale ani jsem ještě nekoukal, na kolik to vyjde a od koho to půjčit.

Jinak díky za rady :-)
avatar Re: nafukovací člun s motorem
02. 10. 2014 08:58
Je to podobné jako s obytným přívěsem, pokud ho využiješ super, pokud jednou za rok na týden, vyplatí se to půjčit. Než to někde garážovat, starat se o to, nechat dělat údržbu a podobně. Vyjde to dráž, ale vzhledem k celkové pořizovací ceně to není až tak strašné. I když půjčovny mají pocit, že by se jim měl člun zaplatit během dvou půjčení.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: nafukovací člun s motorem
02. 10. 2014 10:14
Cena nového kompletu ti po jednom až dvou letech spadne na polovinu, né-li o ještě více. Nabídka použitého v takovéto sestavě (gumák 3-3,5m s 5HP motorem) je slušná, právě od těch, kteří to koupili a po roce zjistili, že jim to nestačí a šli do většího (jako třeba jágrinning smiley). Doporučuji koupit použitou sestavu. Nejlépe se nakupuje v zimě, jsou nejlepší ceny. A kapitánský průkaz potřebuješ v HR na vše, co na vodě vrčí. Ten neodkládat, s blížícím se létem jsou termíny na zkoušky obsazené.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
03. 10. 2014 20:32
tAKÉ SE CHYTÁM TOKOVÝ KOMPLET KOUPIT. Kdyby jste někdo o něčem takovém věděl.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: nafukovací člun s motorem
03. 10. 2014 21:03
Koukej sem www.plavidla.cz nebo www.lode-bazar.cz. Určitě na něco kápneš.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
04. 10. 2014 09:59
... já, jako laik na lodě ... jsem vsadil na rady přátel a komplet, který by nový stál kolem 120 tis. Kč ... jsem letos na jaře koupil za 45 tis. ...
... člun ( 3,5 metru ) 6 roků starý, motor ( 15 Hp ) 2 roky roký ... je řádně přihlášený ( je podmínkou plavby jak v ČR, tak na Jadranu aj. ) nosnost 600 kg ...
... zkoušky vůdce malého plavidla včetně příbřežní plavby ( v našem případě kvůli Jadranu ) mám (e) ...
... aby člun jezdil tak, jak se od něj očekává ( rychlost do 40 km ( hod ) musel jsem ještě, jednak přímo v Chorvatsku udělat malou provozní opravu a po návratu domů kompletní servis ...
... také ještě před odjezdem k moři jsem instaloval na záď ( zrcadlo ) ... držák převozních koleček, která byla součástí koupě člunu ... suma cca 6 tis. ... k tomu doplňky ( vesty, lana, kotva ad. za cca 3 tis. Kč .,.. a je tím už zase připraven na příští rok ...

... to, že jsem přeskočil při prvním yawning smiley kupu .... kategorii elektrických motorů a výkonu kolem 5 Hp vděčím Zahajskému, Trosečníkovi, Selvovi, Bioubimu ad. přátelům, kteří mi radili a stále radí ...
... tady platí " líná huby, holý neštěstí " a ptát se ... je ku prospěchu věci, Vaší kapsy ... a nepochybně i bezpečnosti posádky ...
... tehdejší kup byl tak akorát na moje možnosti a zároveň byl limitován tím, že vše se musí vejít do kufru VW Passat Variant ...
... už se ale našli baziliškové, kteří mě upozorňují na to, že kombinace, rozměry a výkon v této podobě ... je jen přechodným stupněm pro toho ... kdo si nad kýlem lodi .... čuchne k hladině moře ...
tak asi tak ...
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
04. 10. 2014 10:37
Osobně to v detailech vidím trochu jinak než Bessy, ale to je přirozené.... nicméně koupi jetého kompletu za "půlku" bych také doporučil, pokud teda zavrhneš variantu půjčování... které "pouze na týden" v HR je podle mě nejlepší varianta smoking smiley

Myslím si, že nafukovací člun stárne rychleji než motor... dá se sehnat hodně motorů, které mají 10 let, ale prd najeto...
Starší člun a jeho lepené spoje jsou již trochu loterie... co se "značek" a "neznaček" týká, tak těch fabrik, co to vyrábí není nekonečně mnoho a z jedné linky ze stejného materiálu lezou různé brandy v různých cenách... Samozřejmě i skladování je věc názoru a možností, zda nafouknutý....

Osobně mám samozřejmě i elektriku 54lbs grinning smiley... na Brněnskou přehradu, Olšovec, Jabloneckou přehradu.... a další vodní plochy, kde je spalovák zakázaný to je příjemná věc. Na moře a ani na řeku proti proudu to samozřejmě není... s 320 gumákem a osazení 2 + 3 to jede cca 4km/h... ale pro celeroční využití člunu je to paráda... u nás se plavba na člunu stala velmi oblíbeným doplňkem života
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
04. 10. 2014 15:16
... Slavkov ... půjčení člunu není také špatná varianta ... pakliže je vše garantováno, nasmlouváno, u nosu, bez převozů ... atd. ...
ale možná se tady objeví Fous, který by mohl naznačit, jak to dopadlo a kolik vrazil ( aby mohl aspoň klapat u břehu ) do opravy půjčeného člunu ...
... resp. jak je to reálně ... s okamžitým řešením a přistavením náhrady za nepojízdný, půjčený člun ...
... pokud je vše O.K. tak je půjčení člunu to nejelegantnější řešení ... thumbs up

... jinak ještě ke koupi našeho člunu s motorem a všemi možnýmy doplňky ...
za to vše jsem nedal ani tu půlku toho, co za nový ...

... asi proto mi Zahajský i Trosečník kladli na srdce po té, co se společně se mnou, jako poradci ... zúčastnili obchodní transakce ...
( v autě, s naloženým zbožím ) ... ty nemáš jednu, ale 2 kliky v pr..li ...
... a ke člunu ? ... ten samozřejmě ... není lepený ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 10. 2014 15:24).
avatar Re: nafukovací člun s motorem
04. 10. 2014 18:44
Asi jo, pokud jsem dobře viděl na tvém videu, tak máš Bush Skate 350 - 410... starší model ještě z Valmex-u... a pokud je to 2007+, tak již opravdu nemáš lepený, ale svařovaný za tepla thumbs up
Jinak dobrá koupě, ta 2 roky stará 15hp Honda, pokud je v 1A stavu, tak super... i když se o něj předchozí majitel asi moc nestaral... viz. tvé trable s impellerem hot smiley
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
04. 10. 2014 18:54
... pokud kupujete starší člun, resp. motor a jste laik jako já, je dobré si vzít ke koupi někoho, kdo tomu rozumí a člun s Vámi vyzkouší ... a asi by bylo nejvhodnější vyzkoušet vše ... jak mi doporučoval Zahajský ... na vodě ...
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
05. 10. 2014 18:29
No, vrazil. V podstatě nebylo vyhnutí, neboť zkolabovala řídící jednotka a nešlo nahodit. Domácí domluvil mechanika v Jelse, motor jsem převezl ve čt. a v sobotu ráno hotovo, nakonec jednotku sehnal, vyměnil, celý motor odsolil a bylo. Pak ještě trochu pozloboval propeler, ale zklidnilo se to, asi se jenom protáčelo gum. těsnění. Je pravda, že jsem se pak raději držel blíže břehu,ale na délku plavby nemělo vliv a chodilo vše normálně. Byl to spíše takový pocit jistoty a navíc ty letošní vlny. Jednou jsme museli při odplutí ze zátoky u trafačky nechat dámskou část posádky jít pěšky na silnici a s mladým jsme pluli do Zavaly ve slušných vlnách. Vcelku jsme si zobli. Pro zbytek posádky pak musel autem.
Jinak oprava 1 800 Kn, když to tady Bessy zmínil. Bez intervence domácího by asi bylo vše jinak. Přece jenom ví, kam se obrátit a všechny tam zná.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
05. 10. 2014 19:41
Jen pro info... vypůjčen kde? ... a následné vyrovnání probíhalo jak?
Re: nafukovací člun s motorem
06. 10. 2014 08:17
To je dotaz asi pro mě. Tím jsem odpověděl na první a na druhé - dohodou:smoking smiley
avatar Re: nafukovací člun s motorem
09. 10. 2014 10:00
... Zahajskej ... nerozumím ... Ty jsi půjčil Fousovi šíf ?
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
09. 10. 2014 18:35
Také jsem to tak pochopil... nechtěl jsem nějak rýpat... nevěděl jsem...
Je fakt, že jednotka většinou odchází stylem "náhlá smrt"... tudíž i opečovaný motor půjčený v dobré víře s čistým svědomím... má nárok se pod*lat smoking smiley
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
09. 10. 2014 20:58
... jo jo ... je to taky ... sázka do loterie ... loď na dovolenou k móři ...
pořídit si člun ... t.j. suma větší než je jedna dovolená pro celou rodinu na Jadranu ...
v mém případě to taky všechno narvat do auta ... tzn. na další věci ... box na střechu ...
a až to jede po hladině ... tak Vám vletí do vrtule igelitový pytel ... eye rolling smiley
... ale na konec se všechny závady ... letos odstranily ...
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
09. 10. 2014 23:10
Bessy, nepřeháněj a nedramatizuj grinning smiley
... nevím, na kolik tě vyjde rodinná dovolená pro celou rodinu u Jadranu, ale z mého pohledu 2+3 na cca 10-14 dnů včetně dopravy... se do těch 45tkč asi nevlezu sad smiley
... vejít do Pašíka v kombajnu... to přece nemůže být problém, navíc pokud jsem si dobře všimnul, tak tvá setava je pouze 2+1... já to musím naskládat do Golfa v kombajnu thumbs up smiley
.... ten impeller jsi "prokaučoval" absencí testovací jízdy např. na Baťáku či řece Moravě... a že ty meandry mezi Bzencem-Přívozem a Rohatcem jsou nádherné thumbs up
smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s motorem
10. 10. 2014 06:33
A vidíš to Slavkove, já jsem kousek od nich a viděl jsem je jen ze břehu z jednoho místa. Už dlouho říkám, že se tam musím pořádně podívat na kole, ale myslím, že ty břehy jsou asi dost nepřístupné.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: nafukovací člun s motorem
10. 10. 2014 09:15
To, že se může něco podělat, je fakt. Jen díky tomu, že jsme měli první týden dovolené na ho..nic kvůli počasí a kocábka zahálela, vyšel bohužel Černý Petr na někoho jiného. Klaplo to právě o ten týden. A to jsem po odzimování motoru mu věnoval péči mimořádnou oproti jiným letům. Jenže průsery začaly už v den příjezdu k moři, kdy mi ulítnul ventilek u kolečka a praskla gumička v konektoru od nádrže. Ten jsem naštěstí měl sebou rezervní, i když starší, ale funkční. Dával jsem ho do auta těsně před odjezdem, protože jsem okolo něho pořád chodil a bylo mi líto ho nechat doma. Ještě, že jsem ho vzal. S koupí duše, nebo opravou u vulkanizéra jsem na Hvaru neuspěl. Takže se člun do vody nosil a pak šel na bójku. Bohužel, do třetice to byla řídící jednotka. Teď je snad do budoucna vybráno. Ještě pořešit propeler, údajně se při prudkém záběru smekne, proklouzne. Ten jsem chtěl stejně koupit jiný, malinko rychlejší a starý nechat do zásoby. Alespoň to koupi urychlí.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
10. 10. 2014 09:31
Bomiňo, osobně jsem tam nikdy nebyl "suchou nohou", ale na levém břehu (jako od Strážnice) byli nějací "suchozemci", tudíž se tam nějakou lesní cestou jistě dostat dá... Ten pravý břeh je místy hodně strmý... v některých místech je to pro děti prima písková "skluzavka" grinning smiley
Jinak, kdyby tam chtěl Bessy s člunem, tak "sjížďák" (on to není čistokrevný sjížďák) je u mostu Bzenec-Přívoz na pravém břehu trochu proti proudu, je to dobře vidět na leteckých mapách... že by nápad na víkend?
Bohužel "bufet" v Rohatci u přístaviště je docela tragédie sad smiley... ale přece se na vodu nejedeme nažr*t, že?
smileys with beer
Re: nafukovací člun s motorem
26. 11. 2014 14:16
Všem vám děkuju za rady smiling smiley

Slavkov, MotoMoto: Půjčovat si asi nic nebudu. Vyzkoušel jsem si to, baví mě to a nevim, proč by mělo přestat grinning smiley A jak říkaj Bessy a Fous, oprava půjčených věcí může přijít pěkně draho..

HonzaD, Zahajskej: Tak teda rovnou koupit něco většího? Nechce se mi kupovat něco z druhý ruky, protože se bojim, že mě někdo natáhne.. lodím nerozumim, takže se to může snadno stát. Zvažuju tenhle: [www.marine.cz]
Není novej, ale byl jenom jednou na nějaký akci, byl by to dobrej kompromis. Může tam bejt motor až 40hp, takže bych za rok (snad ani za dva smiling smiley) nemusel kupovat novej člun. Na jiný diskuzi jsem ale četl, že je dobrý mít na člunu „kabrio“, nějakou stříšku proti dešti, možná by to taky stálo za zvážení. To by se tam možná i dalo přimontovat, ne?
Re: nafukovací člun s motorem
26. 11. 2014 21:03
Hliník je dobrá surovina pro hutě. Bude to magnet na zloděje. A promáčkliny se špatně opravují. Podobnou menší loď má človíček od nás ze vsi na ryby a vypadá, jako by se na ní někdo vyřádil kladívkem. Prostě se šrámům nevyhneš. Dovoz do HR je drahý, polatky za autí s vozíkem na dálnici i případně trajekt jsou znát a v místě někam zaparkovat vozík taky problém, kolikrát není ani kam dát auto. A sjezdy do vody taky nejsou všude.
Začni na gumáku, neboj se použité sestavy. Pokud gumák není lepený a odrbaný a příliš starý, není co řešit. Motor i servisovaný může zazlobit, to je jak s autem. Prostě nikdy nevíš. A i nový se může potento. Záruka ti je pak na dovolené u moře nanic, když to nejede. A o finanční stránce při koupi starší sestavy netřeba ani mluvit.
Re: nafukovací člun s motorem
27. 11. 2014 07:19
S takovýmto člunem nemám zkušenost, ale měl jsem laminátový. Pojede určitě výborně, protože je oproti gumáku pevný. Myslím že 15-25HP by mělo stačit.
Poplatky za vozík na dálnici sice jsou, ale to je zanedbatelné (na trajektu nevím). Navíc se do člunu dají naházet věci a v autě je po cestě volno.
A je taky pravda, že jsou místa, kde nejsou sjezdy do moře, pak se platí za jeřáb (myslím že v Bašce to stálo 200 kun za každou operaci).
Použitý gumák s motorem odhaduji tak 3x levnější, než tento hliníkový člun s motorem a vozíkem.
Píšou že člun je nepotopitelný - nevím, neznám ho. Gumák se potopit nedá.
Střišku proti dešti určitě potřebovat nebudeš - spíše proti slunci, ale i o tom pochybuji. Není to člun na daleké cesty, ani na celodenní pobyt.
Mě osobně láká člun RIB, ten kombinuje vlastnosti pevného člunu a gumáku.
Takže neříkám tak ani tak, jen pár mých postřehů.
avatar Re: nafukovací člun s motorem
27. 11. 2014 13:35
HonzaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Poplatky za vozík na dálnici sice jsou, ale to je
> zanedbatelné (na trajektu nevím). Navíc se do
> člunu dají naházet věci a v autě je po cestě
> volno.

Je otázka, co je pro koho zanedbatelné, např. na Makarskou to znamená na HR dálnicích cca 2x 100kn navíc (kat I vs. kat II) za dodávkou je to ještě o něco víc (kat II vs. kat III). Případný trajekt také pěkně naskočí... přívěs stojí to, co auto smoking smiley
Pokud již využívá ENC kat I, tak to chce kat II atd.
Samozřejmě je potřeba si také uvědomit uskladnění člunu s vlekem někde doma nebo v nájmu, po čase STK atd., což jsou starosti, které původně nechtěl mít... ostatně původně to měl být nafukovací člun s motorem, jak již název topicu praví...

Osobně volbu tohoto typu člunu pro rekreační účely moc nechápu, ale to je opravdu čistě individuální záležitost...
... za ty prachy lze již s trochou snahy mimo sezónu sehnat i kajutový člun (nicméně použitý)... a pro jistotu nechat udělat motor a nohu... ale jak píšu, je to opravdu individuální smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (27. 11. 2014 13:38).
avatar Re: nafukovací člun s motorem
29. 11. 2014 17:27
martin1980 ... co máš za auto a kolik Vás jezdí ?
smileys with beer
Re: nafukovací člun s motorem
02. 12. 2014 13:22
Hmm, lepší teda asi bude začít na gumáku, jak to tak čtu.. Nevim, obojí má pro a proti.

Bessy: Kia Sportage, jen já a přítelkyně.
Re: nafukovací člun s motorem
02. 12. 2014 20:01
Gumák je dobrý vstup do sveta jachtingu. Má výhody ako skladnosť, nízka váha atď. Po čase ale človeka prestáva baviť to neustále balenie, vykladanie nakladanie do auta. Jazdili sme dlho do Chorvatska s gumákom. Predposledná a letošná dovolenka bola čo sa počasia týka nevydarená. Ťahali sme so sebou plné auto krámov, zaplatili vinjetu a potom stále fúkalo a sem-tam aj pršalo. S gumákom sme sa motkali v okolitých zátokách, proste nebolo pekne, more bolo divoké, jazdiť sa nedalo. Keď sme prišli domov, sme si spravili výlet na Dunaj. Kým sme poskladali nafúkali gumák dvakrát sa spustila búrka. Sedel som v aute a vtedy asi padlo rozhodnutie a gumák sme predali. Nechcem tu rozdávať rozumy, ale ja už do Chorvatska loď ťahať nebudem. Keď bude pekne si požičiame. Pozeral som v našej destinácii ceny a možnosti.
Za 50 Euro sa dá požičať čln na deň aj s benzínom. Toto urobím 3 x a pojazdím všetky okolité pláže do sýtosti. Ako bonus na predposledný deň si zoberiem niečo silnejšie a vyšantím sa aj v sklze. Za takéto požičanie už dostanem zľavu a cenou som niekde ca 250 EURO. Túto sumu by som približne zaplatil, keby som ťahal vlek s loďou po diaľnici plus kompa plus "vinjeta" plus prípadné žeriavovanie. Ešte raz toto je môj názor.
To martin1980: pri kúpe musí zavážiť kde a koľko budeš tú loď používať. Som na 100% istý, že neostaneš pri gumáku. Gumák ber ako spotrebný materiál. Stačí malá nepozornosť a diery a fľaky budú pribúdať a gumák sa stáva nepredajným. Motor Ti ostane, ale krátku nohu málokde využiješ pri väčších člnoch. Môj typ: keď si tú hliníkovú loď finančne môžeš dovoliť, tak si ju ber. Bude jazdiť fantasticky. Pozor ale, na fotke všetko vyzerá lepšie než v reále.
Mnoho zdaru.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.