Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

RIBy a vše kolem nich

Autor mupet 
avatar Re: RIBy a vše kolem nich
09. 08. 2015 11:26
Ahoj

nevím proč by s dvoutaktem někdo měl jezdit podél pobřeží???
To je čtyčtakt v tomto jiný? To je divná informace.
To Martasik : měl jsem možnost zkusit něco podobného, 50ks je dostatečných,
poletí to jako vítr, jen s Rib by to byla daleko komfortnějčí jízda a i v menších vlnách.
A dvoutakt bude ostrý jako meč...:-) , ráno po "oleji" to poletí...
Každopádně jakýkoli člun je parádní dovolená...

bob
Re: RIBy a vše kolem nich
10. 08. 2015 08:58
Martasik
Myslim ze je to asi lepsi nez RIB v te same delce, hlavne u starsiho Ribu clovek nikdy nevi preci jen je to jenom guma.. Pokud jsi tedy neuvazoval o novem. Laminat je laminat i kdyz treba zrovna ten quicksilver bude slabsi material jde o to aby se to na mori nekrouitilo. Bavil jsem se jednou s Chorvatem co ma pujcovnu a pujcuje Selvu tak rikal ze se to na mori krouti. Preci jen to na vlnach skoci.... Ale uvidis sam motor mas super znacku a kdyz poridis smartcraft budiky.... Bude to bomba v smoking smiley
Re: RIBy a vše kolem nich
10. 08. 2015 20:08
Děkuji za info,
uvažoval jsem o novém RIBu V500, ale ta cena je dost vysoká, tak jsem byl rád že se naskytla celkem dobré koupě Quicksilvera 470. Doufám že to nebude tak hrozné s tím kroucením a bude to snad lepší než s původním člunem. Kde seženu smartcraft, nikde na webu jsem to nenašel. Dneska na Vltavě to byla bomba i bez budíků hot smiley
avatar Re: RIBy a vše kolem nich
11. 08. 2015 09:59
to Ttom - strašně by mě zajímalo, jak se může RIB člun kroutit . . . spinning smiley sticking its tongue out když je spodek úplně ten samej laminát jako u celolaminátovýho člunu (nafukovací jsou jen buřty). To jen tak pro info, že je to pěkná blbost . . .
avatar Re: RIBy a vše kolem nich
11. 08. 2015 14:33
lukas vlk, být tebou, tak ze svých ortodoxních tvrzení o blbostech trochu uberu...Mimochodem i železobetonový panel či sloup se běžně prohne v rámci (EDIT: elastické nikoli plastické) deformace... natož nějaká laminátová skořepina smoking smiley
Právě ty bočnice (místo kterých jsou ty buřty) mají obrovský vliv na tuhost celé konstrukce...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (12. 08. 2015 09:42).
Re: RIBy a vše kolem nich
11. 08. 2015 18:36
lukas vlk
říkal mi to Chorvat kterej lodě pujčuje, konkrétně mi to říkal u Selvy kterou má v půjčovně... moje loď váží cca 1,2t pokud vlítnu do vln je to dost rána kdyby byla z tenčího lamitátu tak se to logicky prohne víc nevím co je na tom divnýho.
Re: RIBy a vše kolem nich
11. 08. 2015 22:39
Ano, deformacia je bezna vec ale nie plasticka ale pruzna. To su take kraviny co tu pisete ze jedine ospravedlnenie je to teplo. Je jasne ze material pracuje, ale urcite nie tak vyrazne ze sa ohyba. To by sa vam aj auto takto deformovalo. este tu napiste nejaku o karkulke a najlepsie tu ktoru povie chorvat co ma pozicovnu lodi. smiling smiley
avatar Re: RIBy a vše kolem nich
12. 08. 2015 09:38
Samozřejmě jsem měl na mysli elastickou (pružnou) deformaci (v původním příspěvku opraveno). Díky.
smileys with beer
Re: RIBy a vše kolem nich
12. 08. 2015 10:14
Janíku, tebe to teplo taky zmohlo, že jo? Už sis někdy zkusil dát za jízdy autem prsty do mezery mezi dveřma a kastlí? Na rovné silnici to zkusit můžeš, jen ti je to lehce přiskřípne, ale na větších nerovnostech to nedělej, nebo o ně přijdeš. Auto se totiž kroutí tak, že by se ti o tom ani nezdálo. A při konstrukci se s tím i počítá.
avatar Re: RIBy a vše kolem nich
12. 08. 2015 11:11
... chlapi. buďte rádi, že to jezdí ...
mně zase při větších vlnách Bush praská v podlaze ... že jsem si po prvé myslel, že se ten nafukovák zlomí ...
samozřejmě, že nejedu krokem ... yawning smiley
jediné, co s tím dělám, je to, že jezdím ze šikma na vlny a to i tehdy, když to není přímo k cíli ...
smileys with beer
Re: RIBy a vše kolem nich
12. 08. 2015 12:44
Zahajskej: neviem ale odkedy som predal Skodu 130 ziadne medzery na karoserii kde by sa vosiel prst uz moje vozidla nemaju. Pleties jablka s hruskami, pisali tu o poastickej deformacii a ze sa Rib kruti kvoli nej vyraznejsie ako cisty plast. To by pri tej plastickej deformacii po par jazdach ten cln vyzeral uplne inak ako bol zakupeny.
avatar Re: RIBy a vše kolem nich
12. 08. 2015 15:35
Petře to musíš taky nafouknout tu podlahu grinning smiley
avatar Re: RIBy a vše kolem nich
12. 08. 2015 19:44
... Martine, to občasné praskání při nárazech na vlny dělají spoje v těch hliníkových plotnách, ze kterých je poskládaná podlážka ... ale že se nafukuje i kýl, který tlačí na podlážku ze spodu, to máš pravdu ...
smileys with beer
Re: RIBy a vše kolem nich
12. 08. 2015 22:01
Janiku
nejedná se o nic strašnýho prostě se laminát prohne...slabší víc, silnější míň, zrovna jak tu psal bessy tak u gumáku se mi běžně na vlnách ta podlaha mírně prohýbala v těch spojích... a i ty desky v místě styku byly odřené prostě se to ve vlnách hne to je normální nic tragickýho.
Re: RIBy a vše kolem nich
12. 08. 2015 22:09
Porovnavat skladanu lod pomocou hlinikovych, drevenych ci plastovych casti podlah spevnenych bocnymi lictami a nafukovacim kylom s plastovovym dnom RIBu je nezmysel. Plastove dno RIBu alebo celoplastaku je navrhnute tak aby vedelo absorbovat energiu z narazov do vln bez boskodenia s tym ze sa vzdy jedna o pruznu deformaciu, ktoru volnym okom urcite neuvidite. Ak tu je taky borec co to uvidi dostane odo mna komplet veceru hocikde na Makarskej. Budem tu este tyzden takze hlaste sa vsetci co ste presvedceni ze vas zrak to zvladne 😄



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janik (12. 08. 2015 22:10).
Re: RIBy a vše kolem nich
13. 08. 2015 10:38
Souhlasím s Janikem, konstrukčně je spodek RIBu to samé jako trup celolaminátového člunu. Můžou více či méně pracovat buřty vůči dnu (v závislosti na způsobu jejich upevnění), ale na dnu samotném nemá šanci nikdo žádnou deformaci vidět (na rozdíl od skládaného dna)
avatar Re: RIBy a vše kolem nich
17. 08. 2015 10:26
to Slavkov - ty uber trochu plynu v komunikaci. myslím že je tady řeč o člunech a ne o teorii deformace železobetonovýho panelu. Pokud vezmu v úvahu RIB o stejné celkové hmotnosti jako celolaminátový člun, myslím že spodek člunu se bude chovat velice podobně při najezdu proti vlně. Každýmu tady je naprosto jasný že gumák s pevným kýlem (RIB ) je daleko vhodnější pro jízdu na zvlněné vodě než gumák s vkládaným popř. nafukovacím dnem - kýlem. To že celolaminátový člun bude mít rozhodněně tužší konstrukci na vodě - o tom žádná. to je jasný. Ale na druhou stranu zase přeprava těžšího celolaminátového člunu na přívěsu, nutnost použití silnějšího motoru, větší problémy při manipulaci se člunem - alespoň pro mě dělají RIB (pro použití na pár týdnů v roce) ideální volbu. Ale je to samozřejmě každýho věc a volba . . .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lukas vlk (17. 08. 2015 10:27).
Re: RIBy a vše kolem nich
24. 08. 2015 15:10
lukas vlk napsal(a):
-------------------------------------------------------

Ale na druhou stranu
> zase přeprava těžšího celolaminátového člunu na
> přívěsu, nutnost použití silnějšího motoru, větší
> problémy při manipulaci se člunem

Tak přeprava na vleku je to poslední co by mě vadilo tahám 1800kg bez problému manipulace nevím jakou myslíš prostě přijedu na jeřáb a za 5min je loď na vodě.
Re: RIBy a vše kolem nich
25. 08. 2015 08:46
Vozík jsem na vleku nafukovací člun s dřevěnou podlahou, musel jsem nasadit motor 20 hp cca 70 kg. Teď vozík laminátového Quicksilvera a manipulace je o mnoho jednodušší. Jízda je mnohem pohodlnější.
Re: RIBy a vše kolem nich
25. 08. 2015 11:41
Mohu potvrdit, že jízda s vozíkem s nafukovacím člunem není žádný med. Měl jsem Yam380. Většinou se člověk vleze do 750kg a má nebržděný vozík. Samozřejmě to na dovolenou zatíží a pak to je v krizové situaci na mrtvici. S laminátem musí mít bržděný a to je jiná liga. Až na rozjezd a spotřebu člově skoro nepozná, že něco táhne. Je třeba jen mít slušnější motor na autě, ale to je jasné.

Do vody jsem vozík s Yamem tlačil a taky nic moc. Ted přijedu pod jeřáb, s lodí bleskově zmízím a manženka odjede s autem. No nemá to chybu.
Re: RIBy a vše kolem nich
25. 08. 2015 11:56
martasík
a životnost laminátu proti gumě mnohem delší grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (25. 08. 2015 12:12).
Re: RIBy a vše kolem nich
08. 09. 2015 08:06
Při pokukování po novém člunu jsem zjistil, že to nebude RIB , jak jsem původně myslel, ale celolaminátová loďka. U nás ten výběr není nic moc (zvláště pro můj motor...je moc silný na to , že má krátkou nohu a ruční ovládání), ale u našich severních sousedů se dají pořídit nádherné čluny za velice zajímavé ceny.
jak se Vám líbí? :-)
Re: RIBy a vše kolem nich
26. 05. 2016 23:53
Tak jsem zvažoval koupi RIB, ale normálně jste mě tady vyděsili. Se současným člunem 380 s nafukovacím kýlem a 10HP motorem jezdíme ve skluzu ve 3,5 lidech úplně v pohodě a vy tady píšete, že RIB ve více lidech i s výrazně silnějšími motory do skluzu skoro nedáte??? Jsem si vždycky myslel, že RIB je na plavbu daleko lepší, lépe to jede, lépe to řeže vlny, je to rychlejší atd. Jsem si říkal, že bych zkusil ten RIB 380 od Boat007 , že to s 20HP musí letět, ale teď jsem teda na vážkách.

EDIT: tak už jsem na to přišel. "V" kýl se víc zařezává do vody než nafukovací kýl a tím pádem potřebuje větší sílu, aby začal klouzat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Míra1 (07. 06. 2016 00:13).
Re: RIBy a vše kolem nich
28. 05. 2016 21:48
No nevím ale zhruba se to počítá 1Hp/20kg aby to jelo ve skluzu.
Re: RIBy a vše kolem nich
09. 06. 2016 15:48
NO a já svou situaci aktualizuji :-)
po zhodnocení všech (ale opravdu úúúúúplně všech) pro a proti....se vracím zpět ke "gumenjaku"...
a bude to člun od Lotyšů :-) DULKAN,
ale až příští sezónu...letos jedeme po ČR, tak moři zdar :-)
Re: RIBy a vše kolem nich
29. 06. 2016 13:49
Dobrý den,

můžete prosím někdo poradit jak nejlépe zabezpečit člun a motor na vleku při převozu do Chorvatska, případně jaké jsou Vaše zkušenosti.
Vezu to své poprvné na vleku a budeme po cestě přespávat, tak abych se ráno neprobudil a nebylo to fuč.

Předem děkuji
avatar Re: RIBy a vše kolem nich
29. 06. 2016 15:54
Ahoj

zavolej mi klidně.

bob
Re: RIBy a vše kolem nich
29. 06. 2016 16:53
Pošli čislo prosím.
Re: RIBy a vše kolem nich
03. 07. 2016 11:15
panton Myslíš jako aby ti někdo nesundal motor nebo případně neodepnul vlek ? Já mám na vleku zamykací tažnou spojku, ne ani tak proti krádeži to by šlo stejně sundat - uříznout ale spíš kdyby nějakej vtipálek když někde stojím nezvednul páčku :-) Nikde extra nespím a když tak zastavím tak že stejně bez hnutí auta neodjede a v lodi mám GPS lokátor ..
Re: RIBy a vše kolem nich
18. 07. 2017 23:25
Ahoj nemáte někdo zkušenosti z Adventure V-500 nebo V-550, uvažuji o něm, ale nevím s jakým motorem? Mám nyní Qucksilvera Activ Cabin 470 s 50hp, a na moři při relativně malých vlnách je to trápení bouchání atd. Zajímalo by mě zda bych si tím pomohl, a nekupovat to zbytečně přemotorované, ale zase aby to vytáhlo 100 kg wakeboardystu a trochu to jelo. Prodejce tvrdí že 60 hp stačí, ale nevím abych nelitoval a zase za nedlouho neměnil. Nafukovací člun 4m s 20hp mi vydržel 1/2 roku a tuhle lodičku mám 2 roky. Pokud by někdo vlastnil a dalo by se vyzkoušet v okolí Prahy, tak budu rád.
Předem dík Martin
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.