Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kapitánské zkoušky

Autor fotoPetr 
Kapitánské zkoušky
03. 10. 2012 13:03
Ahoj,

další naší akcí v termínu 13.10. - 20.10.2012 je kurz jachtingu se zkouškou na chorvatském kapitanátu. LastMinute cena je 7990,- Kč za kurz. Pro bližší informace pište na yachting@divelive.cz, případně volejte 775711251. Celkem ještě tři volná místa.

Zdravím a přeji hezký den - Petr



Upraveno 2krát. Naposledy upravil fotoPetr (03. 10. 2012 13:04).
Re: Kapitánské zkoušky
10. 10. 2012 12:45
Ahoj,

tak ještě dvě volná místa a super Last Minute cena 9990,- Kč ( v ceně výuka, pobyt na lodi, doprava a strava = komplet servis ). Odjezd v neděli 14.10.2012 večer.

Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Re: Kapitánské zkoušky
26. 10. 2012 10:28
S blížícím se vstupem Chorvatska do EU by údajně měly přijít i změny v legislativě vydávání chorvatských kapitánských průkazů.

- od 1.10.2012 bude údajně vyžadována vedle teorie i praktická zkouška. Praktické zkoušky má provádět několik certifikovaných chorvatských společností, což by prakticky znamenalo konec chorvatských průkazů pro Čechy a samozřejmě i ostatní cizince.

- od 1.7.2013 mají údajně Chorvaté přehodnotit uznávání českých průkazů VMP. Průkaz VMP/oblast C již pravděpodobně nebude uznáván v takovém rozsahu jako doposud.




Co tomu říkáte ?
avatar Re: Kapitánské zkoušky
26. 10. 2012 11:23
No jo, není nad výhodami "Evropské unie" pro druhořadé země - fůra úředníků, kteří vymýšlejí .ičoviny - zakřivení banánů, pomazánkové máslo, bankovní dohled a v neposlední řadě, přehodnocení uznávání čehokoliv. No zkrátka - paráda.
Re: Kapitánské zkoušky
26. 10. 2012 17:32
Pokud je VMP/C uznáván jinde v EU, tak proč by nebyl uznáván tam? Oni rychle přijdou na to, že vlezli do jámy lvové.
avatar Re: Kapitánské zkoušky
28. 10. 2012 20:07
Předpokládám, že jim tahle kokotina neprojde.
Kde jsi čerpal tyto info?
Jestli tohle zavedou, tak už začnu fakt přemýšlet nad jinou destinací.
Re: Kapitánské zkoušky
29. 10. 2012 15:38
avatar Re: Kapitánské zkoušky
29. 10. 2012 20:56
Vaše dolená na jachtě! To je jen laciný trik jak nalákat další zákazníky. Legilastiva daného státu jsou jasná. Tyto legislativa určuje vláda(ministerstvo) daného státu. Pokud na jeho stránkách není nějaká změna, tak není nutno se touto informací zabývat.
Jednoduše řečeno. Pokud takovou zásadní změnu chystají od 1.10.2012 a následné změny od 1.7.2013, tak to pravděpodobně dají včas vědět. Rozhodně tím nepověří jednu jedinou firmu v ČR na získávání průkazů.
Google je skvělá věc!
Re: Kapitánské zkoušky
30. 10. 2012 09:38
Trochu jsem kolem toho počmuchal. Od 1.10.2012 probíhají zkoušky úplně stejně jako dříve, tj.beze změn. K druhému datumu není co dodat, kachna, jedna paní povídala atd. Jinde bylo dokonce i uváděno s o rok mladším číslem. VMP/C je a bude uznávaným dokladem. Dokonce v materiálech HR ministerstva moří a dopravy, nebo jak se to ministerstvo jmenuje je uvedeno, že je uznáván v rozsahu rezoluce č.40 EU, tj.pro Coastal waters, kdy není definována vzdálenost od břehu atd. Jen český bezmořský úředník si vymyslel suchozemské omezení. Asi mají starost, aby se jejich ovečky neutopily.
Re: Kapitánské zkoušky
30. 10. 2012 15:45
OK smiling smiley No nedávno jsem dělal M100 + C tak bych nerad aby mi to bylo na prd. Plánuju první cestu do chorvatska až teda něco koupím...smiling smiley
Re: Kapitánské zkoušky
30. 10. 2012 18:17
Tak se pochlub, co máš za kocábku.
Re: Kapitánské zkoušky
31. 10. 2012 10:56
Jo určitě napíšu...momentálně mám v plánu trochu přišetřit a jít do suzuki df20a + nějakej člun 360 ... nemám vlek takže budu skládat a rozkládat a převážet v autě se sklopenými sedačkami. Pak jen ještě najít nějakej kemp (Slapy - Orlík - Labe) kde bych ho mohl mít a i se ubytovat grinning smiley
Re: Kapitánské zkoušky
05. 11. 2012 17:01
Já říkám furt lepší skládat a rozkládat než vlek, s vlekem se jízda dost protáhne eye rolling smiley
avatar Re: Kapitánské zkoušky
06. 11. 2012 08:05
to TTom: jsem přesně opačnýho názoru, mnohem lepší je mít člun na vleku, a jednoduše při příjezdu pouze odkurtovat a dát hned na vodu, než něco skládat/rozkládat a převážet v autě. Navíc do člunu na vleku dáš plno dalších věcí, který si vezeš na dovolenou. Nevím teda jak jezdíš ty rychle, ale mě připadá cestovní rychlost 130-140 km/h kterou jezdím s vlekem po kvalitní dálnici víc než dostatečná. Toť můj názor.
Web: www.arimarseapioneer430.cz
Re: Kapitánské zkoušky
08. 11. 2012 10:45
Je jasný ,že když má člověk možnosti tak je lepší ten vlek. Na druhou stranu se to prodraží do Chorvatska. Prosím vás všechny kdo jste byl někdy v Trogiru v Chorvatsku chystám se tam příští léto..nevíte kde tam je nějaký místo kde koupím vinětu a vyřídím papíry ke člunu ? Kdyby někdo náhodou ..děkuji
Re: Kapitánské zkoušky
08. 11. 2012 15:22
Trogir: Lučka Kapetanija

Adresa:TROGIR, Obala bana Berislavića 19 na nábreží kde zastavujú výletné lode.

Telefon:021/881508
Fax:021/796468
Re: Kapitánské zkoušky
09. 11. 2012 14:37
Díky...napíšu a snad najdu smiling smiley
Re: Kapitánské zkoušky
20. 11. 2012 13:58
TO lukas vlk

Takovejch už jsem slyšel 140km s vlekem grinning smiley ani prd kamaráde za jedno v Chorvatsku smíš jet s vlekem 90km ( pominu-li že to riskneš ) tak se nezlob ale jenom vůl jede s vlekem jak prase. Za druhý když tě v Rakousku chytěj tak se nespokojej jen s pokutou jako Chorvati ale patrně si u nich dojezdil
Moc dobře vědí že takováhle souprava je ve 140km jak neřízená střela.(mimochoden i v Rakousku můžeš jet max 100km a jestli jsi souprava nad 3,5t tak jen 80km)
Až pojedeš tak napiš chci ti vidět jak to valíš v Rakousku 140km vlekem.grinning smiley
avatar Re: Kapitánské zkoušky
20. 11. 2012 20:16
Ani v Rakousku,natož jinde nemůžeš jet s vlekem nebo přívěsem víc než 80 km/hod. Musíš mít otypováno na vyšší rychlost tzv. TEMPO100 včetně tabulky 100 km.Proto je na všech přívěsech tato tabulka povinná,vyznačuje konstrukční rychlost a ta je i vyznačena v TP. Pozor,ale v některých zemích platí omezení,ať máš tabulku jakou chceš,je třeba předem se podívat na rychlostní limity pro daný stát. Platí i různé váhové limity,třeba na Slovensku když překročíš váhu 3500kg soupravy musíš mít DZ dvě,jednu na auto,druhou na přívěs. Jinak něco kolem této problematiky najdete třeba zde [www.uamk.cz] Jezdil jsem s obytným přívěsem skoro 10 roků a vím o čem je řeč.Nad 100km/hod. je to hazard,ne jenom pro toho co táhne,ale i pro ostatní.Známí jeli 90 km/h. a přívěs se jim rozkmital a otočil se na bok i s autem,vyjeté koleje. Otočených v HR na dálnici ke sv. Roku bylo už nespočet.

MirekŠi
Re: Kapitánské zkoušky
22. 11. 2012 11:16
Tak to že max. povolená rychlost přívěsu se nesmí překročit je snad jasný.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (22. 11. 2012 11:17).
avatar Re: Kapitánské zkoušky
22. 11. 2012 17:26
jj je to tak,nejdůležitější je takovéhoto "sebevraha" na cestě nepotkat.Doufám,že ho co nejdřív lapnou,než někoho zabije. thumbs down

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 132
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.