Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poprve more , ma smysl zalozni elektromotor ?

Autor Fany1000 
Poprve more , ma smysl zalozni elektromotor ?
12. 08. 2011 22:58
Ahoj vsem

jedu poprve s lodi na more do chorvatska , koupil jsem baylanier capri 2.3l , furt premejslim co budu delat kdyby mi nekde chipnul motor , jsou tam sice vesla ,ale mam moznost koupit takovy mal 400w elektromotor , tak jsem myslel jako zalohu?

Co vy na to?
Re: Poprve more , ma smysl zalozni elektromotor ?
13. 08. 2011 09:08
Ahoj můj názor je elektro motor asi nebrat jako záložní určitě nějakej menší dvou nebo čtyř takt do těch 4hp ale je tady dost odborníků rada příjde brzo hezkou dovču
avatar Re: Poprve more , ma smysl zalozni elektromotor ?
14. 08. 2011 12:05
Ahoj

na lodi máš 100kW a chceš mít záložní 400W???....
To nejde dohromady, trošku vítr a nehne to s tebou,
nehledě si můžeš spočítat jak dlouho vydrží baterie...
Když si koupíš i 2kw benzináček, tak je to jiná "káva".

bob
avatar Re: Poprve more , ma smysl zalozni elektromotor ?
14. 08. 2011 17:51
Ahoj ten záložní elektromotor s tou lodí při malém větru ani nehne a baterka jeho provoz dlouho nevydrží,mám příďovej elektromotor na otáčení a lepší manévr z lodí je 2Hp při silném větru stojí loď na místě.Je pravda,moje loď váží 3,5t ale jde spíš o plochu do které se opře vítr.Spíše měj dobrou kotvu,možnost dostatečně dlouhého lana.Při poruše motoru je rychlost ukotvení to nejdůležitější.Než zprovozníš záložní motor tak tě může proud vlny a vítr nahnat na skálu.Základ je být dobře ukotven a pomoc si seženeš po telefonu fungují dobře různé SEA Help atd.Platí se snad 120 euro ročně a zásah je zdama Standa.
Re: Poprve more , ma smysl zalozni elektromotor ?
14. 08. 2011 19:16
jo to zni dobre , to radsi dam 120eur :-) pohledam jak to funguje , dekuji za odpoved
Re: Poprve more , ma smysl zalozni elektromotor ?
14. 08. 2011 19:35
Fany1000 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jo to zni dobre , to radsi dam 120eur :-)
> pohledam jak to funguje , dekuji za odpoved

Nebo se to necha zaplatit jen na 14 dni za 50 E.

[www.sailingboatscroatia.com]
[www.sea-help.eu]

Tady je uplny cenik zakroku, z ktereho si lze udelat obrazek o tom, kolik clovek zaplati za zasah jako neclen:

[www.sea-help.eu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Gabriel (14. 08. 2011 19:53).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 100
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.