Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Koupě člunu
24. 11. 2009 21:23
Potřeboval bych jednu drobnou radu ohledně koupy nafukovacího člunu.Jedná se oto jestli koupit lepený nebo svařovaný za studena.Když jsem kontaktoval jednoho prodejce tak ten mě říkal že devadesat procent člunu je stejně děláno v Číně myslým ty s cenovkou tak do těch 30000korun.Na rozdíl mezi lepeným a svařovaným mě dostatečně neodpověděl ale říkal že lepený jsou lepší.Sám pouze lepené prodává.Chtěl bych slyšet par názoru.Ďekuji vam
Re: Koupě člunu
24. 11. 2009 21:55
clun Honda (lepeny, vyrobeno v cine) - vyzkouseno
clun Arimar (svarovany, vyrobeno v italii) - vyzkouseno

Honda nekvalitne odvedena prace, spoje popatlane od lepidla, podlazka sama ostra hrana
Arimar lamin. podlaha, docela dobre odvedena prace, spoje temer 100%

jine zkusenosti nemam:-)

Mrkni na cluny v tomto poradi Adventure, Bush, Zodiac atd.

Muj nazor je do Yamahy a Hondy nechodit a do levnych china kopii uz vubec ne.
prt
Re: Koupě člunu
26. 11. 2009 12:41
teď byla a ještě možná je dobrá akce u firmy boat007 na člun busch s motorem mercury 5 hp za 49500, ten člun vyhrál nejaký test, je to v odkazu na jejich stránkách. já sám mám zoom od zodiacu dělaný ve francii a zatím spokojenost, ale musel jsem reklamovat, protože první člun co jsem dostal byl zmetek-křivě usazené zrcadlo. kdybych kupoval teď tak busch 300 s mercury 5hp za tu cenu nemá konkurenci.
Re: Koupě člunu
19. 02. 2010 20:33
Chci touto cestou varovat před člunem Arimar F24. Je označen jako "luxusní", ve skutečnosti je luxusní jen cena, jinak je podřadný. Po týdnu na moři se začala objevovat koroze na dřevěných částech (není to teak, ale obyčejné dřevo) i na kovových částech. Navíc do něho začalo téct. Po sezoně vypadal katastrofálně. Jízdní vlastnosti s motorem 20HP má dobré, takže jen ta kvalita....
Re: Koupě člunu
20. 02. 2010 09:27
to Vlada:
a co na to p.Repa? uz vidim jak je ochotny:-)
Re: Koupě člunu
22. 02. 2010 08:12
Tohle šlo mimo něho. Arimar výrobce se k tomu postavil čelem a reklamaci uznal.
Re: Koupě člunu
22. 02. 2010 11:58
Ja mel jeste loni na mori Arimar Top Line 360 a s 15HP, take jezdil dobre na prehrade i lital :-)
Bohuzel nekdy vyrobci nedavaji nerez casti tridy A4 a pak se tvori povlak.
Pises, ze mas 20HP....neni tam povoleny pouze max. 15HP motor? :-)
Re: Koupě člunu
23. 02. 2010 23:45
No ,abych pravdu řekl tak kvalita minulého století je v pr......!
V 1998 jsem začínal s Valiant ,který dnes patří mezi špičky ,ale ucházel a byl pouze lepený a spoje od lepidla.Potom jsem skočil do Bombardu C4 ,2000 BYL SVAŘOVANÝ ,ale opět ucházel ve špici ,po reklamaci jsem sice dostal nový ,ale moje rostoucí záliba se vžila do Bombardu 500 ,ten byl ok .Mněl laminátovou podlahu a 50 koní 2takt s ním frčel jak vítr.Dnes mám na své 9 m mot lodi pomocný gumák od Guick Silver 240 a myslím ,kdybych se vrátil do gumáku tak vezmu Q.S.Bohužel tento člun se nevyrábí s laminátovým dnem kromě 300s.Dnes bych si po odstupu těch 12 let vrátil do GUICK Silver. -,Valiant, Pokud pouze začínáš vem na co máš yawning smiley stejně časem budeš kupovat větší.
Re: Koupě člunu
25. 02. 2010 15:14
Stando, sorry je to opravdu 15HP.
Re: Koupě člunu
25. 02. 2010 18:32
pokud chceš koupit novej člun, pak ti může být jedno, jestli ho lepili nebo svařovali. Tak 3 roky ti určitě vydrží a dýl ho stejně mít nebudeš, protože tě to přestane bavit. Přesně takhle jsem byl nadrženej, koupil jsem za super cenu už poměrně pěkně vybavenej Zodiac s řízením a bavilo mě to přesně 2 sezony. Nejlepší a nejlevnější je, občas si ho tam půjčit. Žádný starosti, kde koupím vinětu, kde natankuju, jak ho nafouknu, jak dostanu do vody a z vody, kde zakotvím, jestli mi ho nesebere bura, jestli mi ho neukradnou, jak ho vůbec dovezu tam a zpátky a kolik na tom nakonec provařím, až ho budu chtít jednou prodat. Dej mi pokoj, never more !
Re: Koupě člunu
25. 02. 2010 18:52
jj, ja jsem si tim uz prosel, ale muzu ti rict, ze jsem nic netratil.(3x novy motor, 1x novy gumak, 1x zanovni gumak, 1x zanovni celolaminat). Dobre jsem koupil novy a pri prodeji dal standartni cenu. Dulezite je chovat se ke clunu a motoru slusne, pak se to lepe prodava a spokojeny bude kupujici i prodavajici.
Re: Koupě člunu
26. 02. 2010 17:56
Já mám za poslední dobu nejlepší zkušenost po dvou starších amerikách do 17 stop s motory merc 120 a 140 s člunem elan 495 gt sport pro dva lidi motor suzuki df 70 čtyřtakt, max rychlost 32 kn, cestovní 25, při takovém tempu spotřeba 8,1 l/h, (ověřeno počítadlem motohodin, dlouhodobý průměr.) Váha i s vlekem Ellebi 900 kg, samotná lod 650 kg. Na rozdíl od amerik nikdy se nestalo, abychom schytali vlnu až dovnitř, vlastnosti ve vlnách do 1 m excelentní, asi to chtělo lod, která byla dělaná na Jadran, domácí tvrdí, že v táto kategorii jsou nejlepší, taky jsou v Chorvatsku velice ceněné. . S původním dvoutaktem 70 hp (klasika mercury míchání olej benzin 1:50), který měl 85 kg, jezdil ještě líp, ale smrděl a žral podstatně víc. Při montáži Suzuki, který má cca 150 kg, to chtělo hydrofoil kit a balast dopředu, což je ale současně nádrž vody na sprchu.Ten jeho kačení předek není zrovna poslední dizajnérský zázrak, ale krásně rozhazuje vlny a vysoký zadek zastaví vlnu, která se mě snaží zalít, když prudce zpomalím...smileys with beer



Upraveno 4krát. Naposledy upravil sunrider (01. 03. 2010 19:13).
avatar Re: Koupě člunu
01. 03. 2010 09:55
to mirek b: mám člun Arimar - model Sea Pioneer 430, gumák (svařovaný) s laminátovým kýlem, kupován nový, ježděný 4 sezóny, žádné závady, velice dobře vyroben, pokud ho udržuješ, tak vypadá pořád jak nový. Veškeré nerez a chrom části bez povlaku a známek koroze, jsem s ním zatím max spokojen. Více info a fotek u mě na webu: www.arimarseapioneer430.cz
avatar Re: Koupě člunu
20. 04. 2010 10:51
Na trhu se objevily tyto čluny,aký je názor zde znalých kapitánů ?moody smiley [www.speedoboat.cz]

MirekŠi
prt
Re: Koupě člunu
20. 04. 2010 18:42
Na pohled pekný, ale to je všechno. malá obsaditelnost, vysoká cena s 5hp 110 tis. za ty prachy mám super gumák s 10 hp jezdím jak pán a složím v pohodě do auta.
avatar Re: Koupě člunu
20. 04. 2010 19:52
Ahoj

viděl jsem to v realu, hezká hračka tak na Slapy pro člověka.
který nekoukne na korunu.
Řekl bych něco podobného jako prt.

bob
Re: Koupě člunu
22. 04. 2010 07:00
to tvsat:
v podstate asi na nic. To muj nazor.
Re: Koupě člunu
22. 04. 2010 08:12
No, na nic ani ne.Záleží na tom ,co od toho člověk čeká.Pokud to koupí někdo ,kdo na ničem nejezdil,tak asi bude nadšený.Ale pokud se na to dívám z praktického hlediska,gumáček splní asi to stejné a sbalím ho i s motorem do kufru.Toto by možná dostal do karavanu tvsat ale toho místa co mu to tam zabere.Seděl jsem v tom jednou na suchu ,ale 3m gumáčku bych řekl ,že je místa víc. Ale zase je to pevná lodička.Každý jsme jiný ale za sebe říkám -nebrat.FM
Re: Koupě člunu
22. 04. 2010 21:12
Také jsem měl člun Honda lepený - nic moc neustále ucházel na vnitřní straně málo, ale přece
Teť mám Zodiac ZOOM 310 motor 15 HP mám ho 4 roky a žádný problém. Vím , že může mít jen 10 HP, ale zrcadlo to vydrží. Jezdí super 3 dospělí na moři v pohodě ve skluzu zatím mi nepřestal bavit.
Re: Koupě člunu
23. 04. 2010 06:52
Pěkný.K tomu když přiděláš nějaký křidýlka ,tak už vodu ani nepotřebuješ.
avatar Re: Koupě člunu
06. 05. 2010 19:31
Ahoj

Pochlubte se , kdo co pořídil na novou sezonu, u nás je to stale stejná bárka.

bob
Re: Koupě člunu
06. 05. 2010 19:40
ja si letos dam pauzu...(oba parniky jsem prodal) na novy parnik bude az pristi rok, ted to u me jisti matrace, kterou jsem koupil:-) aspon letos zvladnu nejake vylety na ktere se chystam uz 4 roky.
Re: Koupě člunu
06. 05. 2010 22:41
Já letos konečně dorenovoval náš člun který jsme koupili minulý rok v srpnu a od té doby až do teď když byl čas tak jsme na něm s klukama makali hlavně o víkendech.





Upraveno 3krát. Naposledy upravil admin (14. 06. 2010 20:30).
Re: Koupě člunu
02. 06. 2010 09:51
Zdravím. Chci se zeptat zkušených námořníků na zprovoznění člunu a motoru. koupili jsme s otcem nafukovací člun s motorem Parsun F5MB. Motor i člun mám již doma, ale jak jsem zjistil, tak do něj potřebuji samozřejmě olej, ale nikde jsem se v návodu nedočetl o olejovém filtru. Zkrátka bych prosil o radu jak postupovat při prvním spuštěním člunu na vodu od A do Z(jaký olej atd), abych ho hned při první plavbě nez... Předem všem děkuji.
prt
Re: Koupě člunu
02. 06. 2010 11:49
Pokud tomu vůbec nerozumíš, tak doporučuju navštívit nejbližší servis a zaplatit si připravení motoru na sezónu. cena asi do 1500,-

Jinak pokud vím tak 5 hp olejový filtr nemá, je to bez tlakového mazání jen rozstřik, ale pozor na převodový olej do nohy, namazání všech pohyblivých míst, seřízení atd. Opravdu doporučuju servis, protože na záběhu motoru záleží jak pojede potom a jak dlouho vydrží.
Solidní prodejce by ti měl motor na provoz připravit. ale pokud jsi kupoval na internetu přes dodání kurýrem tak už je pozdě, navíc čtyřtakt jen jedna poloha na přepravu s olejem atd. Servis Servis Servis
Re: Koupě člunu
02. 06. 2010 13:24
Už sháním kontakty na servis. Asi to tak bude opravdu nejlepší. Díky
prt
Re: Koupě člunu
02. 06. 2010 14:37
napiš místo, kde potřebuješ servis a zde přítomní námořníci ti rádi poradí.
Například
Brno - tps medvedev 603......
pokud máš zájem napíšu do SZ
Re: Koupě člunu
02. 06. 2010 18:59
Jsem od Mělníka cca 50km od Prahy. Pokud mi něco doporučíš, budu rád.
avatar Re: Koupě člunu
15. 06. 2010 06:37
Ahoj, všem starým mořským vlkům.
Jak už jsem psal na jiném vláknu, tak si na příští sezónu chci pořídit člun. Zatím jen tak pokukuji po netu. Zajímal by mě váš názor na tyto čluny.

Také se mi zamlouvají tyto.

Představoval bych si tak něco okolo těch tří metrů. Motor bych si představoval nějaké tohatsu, tak do 5HP,ale kvůli ceně jsem koukal i na parsun. Jaké máte zkušenosti s těmito značkami?

Dík Standa
Re: Koupě člunu
15. 06. 2010 07:52
cluny Adventure jsou moc dobre. Motor Tohatsu take, mel jsem Hondu 2,3HP a 5HP, pak Yamahu 15HP vse nove a naprosta spokojenost. Parsun je cina (je lepsi si priplatit), ale vse je o penezich.

Ja bych doporucil clun Adventure, motor Honda, Yamaha, Tohatsu a i Mercury (zde me, ale vadi vzhled) :-)

Vybiras si asi zduvoudu prepravy, ale od 5HP necekej velkou bourku.

Cluny Honda,Yamaha ted uz asi i Zoom Zodiac nebrat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (15. 06. 2010 07:56).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.