Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

koupě lodního motoru

Autor mirek b 
koupě lodního motoru
28. 12. 2010 13:45
Potřeboval poradit.Po koupi lodního motoru by se měl provést záběh motoru a po 20hodinach ho dát nebo svěřit odborníkum na výměnu oleje atd.Mam problem dvacet hodin provozu udělám za dvanáct dní a co ten další týden.Nový motor jsem ještě nekupoval měl jsem motory použité tak se ptám jestli se už někdo z vás s tímto problémem setkal.Prodejce avizuje aktualizovanej servis.Díky Mirek
Re: koupě lodního motoru
28. 12. 2010 14:38
Pokud bys byl někde na dovolené tak si sebou vem 1L oleje do motoru a olejovej filtr kterej bys měl dostat k motoru, výměnu si provedeš na místě za cca 15min. to je dá se říci ten nejdůležitější úkon krom dotažení všech šroubů grinning smiley
Pokud nejsi lama tak je to brnkačka
Re: koupě lodního motoru
28. 12. 2010 19:19
to mirek:
to je velky problem najet 10-20mth u nas a do HR jet uz se zajetym a oservisovanym motorem?
stejne by jsi mel dodrzovat zajizdeci postup, kde je i nejezdit na plny plyn resp. jen sem tam.
Re: koupě lodního motoru
29. 12. 2010 17:37
mirek b-neber to tak doslovně-ten první záběh se dá udělat i doma v sudu.Sundáš vrtuli a můžeš i zařadit rychlost.potom vyměníš olej a jedeš na dovču.A pokud na dovolené najedeš 10-2O hod.za 12 dní tak za těch 2o dnů to nebude zas tak velký rozdíl.Ta první výměna oleje je stejně pro vypláchnutí případnýho bincu .Pro klid duše to můžeš po dovolené dát do servisu,stejně nepoznaj jestli má najeto 20 nebo 4O hod,pokud nemá počítadlo.
Re: koupě lodního motoru
29. 12. 2010 19:49
to fioma:
bohuzel, pokud si clovek udela servis sam tak jak je predepsano je to poznat
jinak jak pises sud, voda a start, takto se to dela i v servisech
Re: koupě lodního motoru
30. 12. 2010 13:09
StandaM-je to tak,řek bych ,že servis ví co si může dovolit(odrbat)a podle toho to vypadá.Pokud víš co udělat a jak ,je vždycky lepší si to udělat sám.Vyjde to levnějc.
avatar Re: koupě lodního motoru
30. 12. 2010 20:12
O jaký motor se vlastně jedná?
Re: koupě lodního motoru
31. 12. 2010 11:00
Motor mercury9,9hp
avatar Re: koupě lodního motoru
31. 12. 2010 13:14
Jj, dík.
Asi bych postupoval podle Luky. Nastuduj co je vše potřeba udělat a vyměň olej sám.
Re: koupě lodního motoru
31. 12. 2010 13:39
Ja jsem si oleje na starších motorech měnil sám. byl jsem u dvou prodejcu motoru ty mě neustále odkazují na vlastní servisní sít.proto se radši informuji
Re: koupě lodního motoru
31. 12. 2010 17:40
je jeste otazkou, jak se zachova prodejce pri prvnim problemu, kdyz si budes delat servis sam
pokud bude vyzadovat servisni knizku a zde nebude zaznam, muze se kroutit a na zavadu, ktera viditelne nebude zapricinena vlastnim (tvym) servisem te muze odmitnout.
jen spekuluji, vzdy jsem si servis delal sam, ne abych usetril, ale abych to udelal kvalitne :-)
Re: koupě lodního motoru
01. 01. 2011 12:31
snad motory mercury nebo jiné jim podobné jsou kvalitní a že by se nemuseli vyskytovat nějaké záludnosti které bych nečekal.a výrobce motoru neni čina jako u jedné nejmenované značky.
Re: koupě lodního motoru
01. 01. 2011 12:50
No ono dneska tvrdit, že něco není čína, je trochu ošemetné.
Re: koupě lodního motoru
01. 01. 2011 17:32
kdyz pominu, gumaky jmenem Honda, Yamaha a i Zodiac Zoom a dalsi, ktere bohuzel zacaly delat v cine a kvalita sla dolu, tak bych byl vklidu

hodne veci, prislusenstvi se dela v cine, coz dnes asi jinak nejde, ale zalezi na tzv. vystupni kontrole a pouziti kvalitnich materialu a celkoveho pristupu

Mercury porad patri mezi dobre znacky

pokud vyrobek na stitku nema made in china bude to OK, ale porad jsou to veci, kde se muze cokoliv porooochat:-)
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 15:30
Stále se snažím dopátrat nějakého motoru 5HP, jetého, nejlépe 2T. Prolézám na netu bazary, které znám, ale jsem značně na rozpacích. Inzerátů na takový motor jako šafránu. Včera mi byla např.nabídnuta historická vykopávka, tj.motor 23 let starý za úctyhodných deset tisíc. Jiný se nezdráhá nabídnout motor 15 let starý, rok za tisíc peněz, tj.patnáct. Dal jsem si i inzeráty, že koupím a nic. Tak jsem tak zabrousil virtuálně na Slovensko a najednou je támhle Tohatsu za 450 éček, támhle 420, vše v této kategorii do 500, r.v 2003 a mladší. Když to vezmu kurzem, nedá se to se zdejšími cenami srovnávat. Jen pro zajímavost, Selva Oyster 5 HP nový včetně DPH 1045,- euro. Tento motor prodává již zde na fóru jmenovaný prodejce za stejnou cenu, ale bez DPH. Jenže na Slováč t máme mi středočeši daleko. Proto kapitáni, raďte.
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 15:47
Treba kupovať tam kde je to lacnejšie. Keď si kúpiš nový motor tak záruku máš aj na Slovensku 2 ročnú a keď si kúpíš jazdený motor, tak záruku Ti nedá nikto. A lokalpatrioti nech platia lenivým predajcom za predražený tovar. Dnes keď chceš niečo predať, tak musíš mať dobrú cenu. Ludia nie sú sprostí.
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 17:16
Ozzie, dovolím si s tebou nesouhlasit. Já pro zákazníka který si u mě koupí loď, dodám mu i motor byť jetý ale vždy je v perfektním stavu za cenu lepší než se prodávají běžně u nás a i s příslušenstvím. Polský prodejce těchto jetých motorů (motory beru jen od roku 2006, není k nim třeba na SPS dodávat papírové CE, mají ho na štítku) dává mi na každý motor 1 rok záruku.
Je pravda že u nás jsou všechny motory dražší než jinde ale v třeba v Polsku si cení také těch malých motorů byť kolikrát X let starých, ty silnější motory ale mají za podstatně nižší ceny než u nás(bavím se o použitých motorech)
U nás je cena těch malých motorů vysoká protože se na ně nevztahuje stáří motoru a nemusíš je registrovat, proto si ty motory každý drží a cení. Kdyby u nás nevládl lobing tak sou ceny ne jen motorů úplně jinde.
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 19:39
to zahajske:
vydrz, dockas se
jinak skoda mel jsem veterana 2T 5HP a dal jsem ho za 500,- mozna najdu fotku

to Ozzie:
Ja zase souhlasim :-)
jen dodam nez jsem sel do noveho, byl jsem se podivat na par ojetych motoru a z toho bylo 80% papirove nepouzitelnych
chybel stitek, majitel neznamy apod.

Bohuzel byl jsem i 2x v SK a zde mam nejhorsi zkusenost
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 20:10
No a já mám motor Yamaha 60 HP 2006 jako nový, po servisu a za best cenu. Pro svýho zákazníka sem koupil Yamahu 60 hp rok 2008 stříkačka s digi budíkama, kabelama teleflexu a boxem řazení za 105tis. oba motory mají záruku 1 rok a sou po servise. Asi si kápnul na blbý prodejce. Motor pro zákazníka je na lodi s modrým pruhem a na mé žluté je ta má Yamaha [luky2chybny-odkaz-rajceRuzne]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (27. 01. 2011 20:18).
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 20:10
Na nový teď bohužel není. Prostě chci už od této sezóny na vodu, tak za to málo, co je v kasičce, se snažím něco pořídit. Mám rozdělaný barák (rekonstrukce), k tomu něco uškudlit na pár dní na dovolenou v HR, takže dát ještě něco víc stranou, je trochu problém. Do další sezóny se zase pár chechtátů sejde, takže půjdu třeba do něčeho mladšího a silnějšího.
Koupit v zahraničí, toho se u nového nebojím. Horší to je s ojetinou. Inzerát zní třeba lákavě, pak jedu 500km tam, abych zjistil, že nabídka je úlet a zase fičet zpět, to se mi jaksi nechce.
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 20:21
keď si ide človek kupovať jazdený motor, tak treba dať bacha na nasledovné veci: Motor kupovať vždy le s papiermi!!! Aj pri malých ,motorov ktoré sa neregistrujú by mali byť nasledovné papiere: faktúra, servisná knižka, návod na obsluhu a samozrejme by mali byť štítky v poriadku. Neulakomiť sa na nízkú cenu. Peniaze majú strašnú moc a ušetriť 100-200 Euráčov je super. Na druhej strane ten motor môže byť kradnutý, alebo pri opätovnom predaji papiere budú chýbať, ba až znemožnia predaj. proste treba si vybrať motor z dobrej rodiny. A ešte niečo, ja by som už dvojtakt nekupoval. Taký motorček na rekreačné jazdenie môže kľudne slúžiť aj 20 rokov a nikto nevie kedy zrušia dvojtakty niakým zákonom.

Luky, čo si napísal je pravda. Ja som myslel na predajcov ktorí pohodlne z kresla objednávajú tovar, dajú nato svoju maržu a my to kupujeme aj napriek tomu, že v nemecku to isté dostaneš o 30% lacnejšie. Tiež mi bol ponúknutý motor Mercury 15 za akciovú cenu "teraz a len pre Vás" za 2.999.- EURO. ten motor ponúkali v Madarsku za 2.550.- a v nemecku bol ešte lacnejší. tak na toto som narážal. Za ten rozdiel zaplatíš v Chorvatsku apartman na celý týždeň pre celú rodinu. A to vie potešiť!
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 20:26
První pravidlo pro nákup ze zahraničí je cena+spousta aktuálních fotek jak motoru tak štítku, podle výr. čísla na štítku ti na plavebce dokáží zjistit jestli je motor nahlášenej jako čorka. To nejdůležitější je kápnout na solidního prodejce a to já naštěstí kápnul, mám od něj tři motory, 2xYamaha 60HP a jedna Honda 90HP z roku 2010 se vstřikováním+budíky+box řazení atd. za cenu 145tis. no a novej, samozřejmě o rok mladší u nás stojí 250tis. bez příslušenství tak se myslím ten jetej trošku vyplatí, je na něj záruka.
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 20:32
Ozzie, chlape, máš recht. Někdo bývá nenažranej, já se řídím heslem: NEMUSÍ PRŠET, STAČÍ KDYŽ KAPE. Ten app samo potěší.
Kuci kdyby náhodou byl někdo v období 9.7.-30.7. v oblasti Makarské tak ať dá vědět, rád si pokecám, jedeme v tomto termínu do Drašnic grinning smiley
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 20:36
Ja tento rok idem na Rab, ale neide niekto na výstavu do Tullnu? Ja tam idem asi sobotu t.j. 05.03.2011.
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 20:37
Do Tullnu nejedeme ale chystáme se na lodě na vodě do Práglu
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 20:47
A ty budou kdy?
Re: koupě lodního motoru
27. 01. 2011 20:51
Ještě nevím přesně ale měly by být kolem dubna +- 14 dní
Ještě není známej pořadatel tak se o termínu špekuluje
Re: koupě lodního motoru
18. 02. 2011 20:52
Tak já se tady taky na něco zeptám a sice kdo poradí kde v zrcadle na gumáku vyvrtat díry na tahadlo hraček. Jde mi o to že jsem úplný začátečník a nerad bych to dokurvil dal to blbě a pak z toho měl cedník dík.grinning smiley
Re: koupě lodního motoru
18. 02. 2011 22:28
Tome, cca 5cm od horniho okraje, nize to nema vyznam, nekdy by jsi mel oka pri tahani pod vodou :-)

jinak staci odolny silikon morke vode nebo jen gum. tesneni pod podlozku (oko)

az najdu foto, dam ho sem
Re: koupě lodního motoru
18. 02. 2011 23:18
No to by bylo dobrý to foto thumbs up v prodejně mi říkal že se to dává na motor do těch otvorů ale když sem se ho ptal že jak potom otočím motorem tak zavadim o to lano tak mi říkal že to nevadí a že se to tam dává... confused smiley přišlo mi to jako blbost navíc v návodu je že ten otvor je pro zajištění motoru takže říkáš 5cm od vršku a kolik ze stran od buřtů? Nebo to mám dát co nejvíce do stran?
Se silikonem počítám to je jasný.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.