Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Povinná výbava

Autor Lounker 
Povinná výbava
09. 04. 2010 19:13
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda někdo z vás neví jak je to s povinnou výbavou lodě v Chorvatsku.Slyšel jsem že je poviná vysílačka.?Mam loď cca 8m tak jestli se mě to taky týka,nebo je to pro větší lodě???Předem děkuji za odpovědi.
Re: Povinná výbava
10. 04. 2010 07:04
Ahoj, v jedné z příruček na VPM je uvedena minimální výbava plavidla do Chorvatska.

- kotvu odpovídající váhy a nejméně 30m řetězu nebo lana
- dvě lana pro úvazy, každé o délce nejméně 10m
- vylévačku
- dvě pádla a háček
- lékárničku první pomoci
- vrcholové světlo 360°
- baterku
- signalizaci pro případ nouze nebo nehody
- zápalky ve vodotěsném pouzdru
- u člunů pro vodní lyžování zpětné zrcátko

o vysílačce jako povinnosti tam není zmínka, také nevím jestli to není povinnost od nějaké délky lodi. Pokud na lodi vysílačka bude, budeš muset mít zkoušky radiooperátora. Určitě se s odpovědí někdo přidá a dáme to dohromady.
Libort
Re: Povinná výbava
11. 04. 2010 19:02
Jezdil jsem asi 8 let na malou kajutovou plachetnici (předpokládám, že loď 8m je taky kajutová) do Chorvatska a vysílačka tam nebyla. Z několika důvodů bych ji tam rád viděl.

Výhoda nepřítonosti vysílačky:
- na loď ti stačí průkaz VMP (mezinárodní samozřejmě), nepotřebuješ nic dalšího. Takže nemusíš dělat Průkaz operátora námořní pohyblivé služby (omezený nebo plný, dále jen "radioprůkaz" ) .
- nemusíš kupovat vysílačku a registrovat ji na loď.

Výhody vysílačky na lodi:
- bezpečnost - i v éře mobilů se můžeš dostat do problémů, byť budeš jen pár set metrů od břehu. A může jít o život (nejen tvůj).
- možnost přijímání předpovědi počasí, která je někdy skoro životně důležitá, stejně tak i různá varování vysílaná na kanále 16. Předpověď lze samozřejmě chytit i na běžném rádiu, nicméně ze zkušeností vím, že ne vždy musíš chytit danou stanici a pak jsi namydlený. A informace typu, že bude slunečno a teplo a mírný až čerstvý vítr je pro jachtaře nedostatečná, protože potřebuješ vědět, co bude (a z jakého směru) foukat v noci a jak bude foukat přes den, případně zda bude změna počasí, pokud budou bouřky nebo přechod fronty, jak se změní vítr atd.

Vysílačku lze samozřejmě koupit i ruční, zkušenosti s ruční radiostanicí jsem už psal a pokusím se sem doplnit odkaz.
Tak je to tady:
[www.navigatour.cz]


Pavel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel63 (11. 04. 2010 19:25).
Re: Povinná výbava
13. 04. 2010 22:20
Nezapomen manželku hot smileysmileys with beer
Re: Povinná výbava
21. 04. 2010 10:32
Ta povinná výbava je pro všechny nebo se např. gumáků netýká? Mám pocit, že v mém oprávnění je, že nemůžu jezdit v noci (nevím, jestli nekecám ...), pak vrcholové světlo ztrácí smysl.
Re: Povinná výbava
21. 04. 2010 13:49
Míro 1-ale jsou i tací kteří v noci můžou ,nebo mohou ??A nebo kotví někde.
Re: Povinná výbava
21. 04. 2010 23:33
Na klasické ZÁKLADNÍ -VMP nemáš co dělat na vodě po západu slunce ,pokud nenocuješ někde v zátoce.Mimochodem noční jízda je hodně riskantní i když máš lodní GPS.
Re: Povinná výbava
22. 04. 2010 06:50
bezny gumak ci laminat:, ktery ma kazdy druhy

jizda od vychodu do zapadu slunce a 0,75nm od brehu

1. lano
2. vylevka
3. pokud jsou soucasti clunu vesla, tak vesla
4. pumpa a manometr
5. vesty
6. bojku dle potreby
7. kotvicku a nerez kolik pro zachyceni k brehu
8. nerez karabiny
9. naradi k motoru (vymena svicky apod.)

vice jsem nikdy nepotreboval a je toho vic nez nutna vybava.
Re: Povinná výbava
28. 01. 2011 16:28
Chlapi chci se zeptat ta vesta na gumáku (mám 3m dlouhý)musí být a kolik kusu na každou osobu jedna a nemusím ji mít doufám na sobě a jsou nějaké nafukovací pro lepší skladování na člunu.Předem díkas za odpověd
Re: Povinná výbava
28. 01. 2011 17:55
Vest musí být tolik kolik je osob na palubě. A správně by ty vesty měly být oblečené. Bavím se o moři. U nás v čr. není vesta povinná
Re: Povinná výbava
28. 01. 2011 17:56
jsou ruzne vesty, ja mel vykladanou EPS, ktera se slozila do rulicky a neprekazi
jinak lepsi a zaroven hodne drahou
povinna (oblecena) neni, ale pro deti urcite ano a pro neplavce tu , ktera dite otoci na zada



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (28. 01. 2011 17:57).
Re: Povinná výbava
28. 01. 2011 18:01
Jak říkáš, pro děti vesta vždy oblečená, má límeček a ten je právě na ty záda přetočí. Jinak já mám vesty od H+H a sou na vodní sporty. Sou pohodlné, lehké,tenké ale nejdou stočit do ruličky, cena jedné cca 1000kč.
Re: Povinná výbava
28. 01. 2011 18:06
ja mel pro decka za 450,- nebo tak nejak, uz jsou velke a plavci
vyber si zde:
vesty
Re: Povinná výbava
28. 01. 2011 18:59
Díky za odpovědi.Ještě jeden dotaz v Chorvatsku v marínach na kapitanátech jsou formulaře pro registraci nebo přihlášení. Nevím přesný název.Náhodou na netu nejsou ke stažení.
Re: Povinná výbava
08. 02. 2011 10:17
Jezdím tam bez vysílačky a nikdo to nekontroluje...
Formuláře ke ztažení jsem naposledy viděl tady: http://web.jachting.info/downloads/archive?cat=3
Re: Povinná výbava
21. 07. 2014 07:43
Ahoj námorníci. Blíží sa naša dovolenka a chcel by som sa opýtať na povinnú výbavu na gumák (340 cm, 15 HP) Videl som tu rôzne zoznamy, ale mňa zaujímajú konkrétne či sú pre takýto gumák povinné: Hasičák? Signalizácia, myslím konkrétne na signálne rakety?
Máte stým skúsenosť?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.