Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

viněta na člun

Autor w 
avatar Re: viněta na člun
04. 01. 2009 11:23
Taky jsem koukal po Arimaru, mě se líbí.
To ušpinění je normální, taky jsem drhnul a pak to je na tom krasně vidět jakt to prokoukne.
Pojistku ti napíši z domova, jedni jsou brnáci a rakouská pojištovna a druhy je z mostu nebo někde tam.
Odkud jsi ty? a jaká přehrada? jsem ze středních čech a jezdím po labi.
Selvu ma p. Vlk a ten jí chválí hodně.Ale když je nový tak bude každy super z těchto značek.
Ja bych to neplatil, vzal bych všechny papíry a ukazal jim je, jsou to někdy lemplové,,,, ale beru jim
nějakou blbost a neměl jsem nikdy problém, a v techničáku maš předchozího majitele?
máš přepsanou lod na sebe, mě nedělali nový jen mi to tam dopsali.
Tak to tě bude čekat jízda s vlekem ... co?

bob



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bioubi (04. 01. 2009 11:29).
Re: viněta na člun
04. 01. 2009 11:46
Cast clunu jsem uz vycistil a jak rikas prokouklo to.Jsem z Trebice tak jezdim na Dalesickou prehradu.
Kazdy bude chvalit svuj motor to je bez debat:-)Ale od dvou prodejcu jsem se dozvedel, ze Yamaha,Selva (tech.Yamaha),Suzuki
ma stejneho dodavatele nebo tak nejak nahradnich dilu a ceka se moc dlouho.Na opravu klikovky pro malou suzuku udajne ceka uz 6 mesicu.Motor v zaruce.Ale to jen na okraj a nic proti temto znackam.
Clun se na SPS odhlasil a napsal na me.Ja chtel od predchoziho majitele pouze koupit clun, protoze motor byl stary a 2 takt.Takze jsem na SPS veden jako majitel a mam i cislo.Technicak(registraci) zatim nemam ten dostanu az prihlasim i motor.
Jinak s vinjetou budu pocitat , ale samozrejme nejprve jim predlozim vinjetu z lonska.
Jizda s vlekem bude stranda..., kdyz jsem to vezl domu tak jsem kolikrat zapomel a po D1 jsem frcel 140km/h.Vlek sedi
krasne jen nesmim zapominat, ze vezu clun.Za autem o nem ani nevim.Jen to vidim na spotrebe.

Standa
avatar Re: viněta na člun
04. 01. 2009 12:11
Tak to je okolo 150km ode mě jsem ted koukal, a na přehradě jsem ještě nejezdil nikdy,
jak to tam funguje, to je asi výtlačnou plavbou vid?
a od kdy se muže...
¨Možná někdy že bych se tam jel podívat. nějaký víkend, mohlo by to být dobré...
Je tam určitě vjezd do vody, předpokladam.
Na člunu máš ovládaní s volantem, nebo bez?
A on je lehky tak to za autem ani nepocítíš, co vlek rychlost povolená 80km? nebo víc?
ja tahnu cca 1.3tuny, to cítím a spotřeba taky ....
a 6 měs na nahradní díl je strašné, ale jestli to je v záruce davno to měl hodit jim na bedra...

bob
Re: viněta na člun
04. 01. 2009 13:21
Na dalesicke prehrade je povolena rychlost 25km/h coz je vytlak.Ale asi zalezi na lodi pokud se dostanu drive do skluzu
a udzim to v dane rychlosti, tak by to snad nemelo vadit.Je otazkou zda pri 25km/h zustanu ve skluzu.Nemam zkusenost
uvidim, ale pokud se nebude delat borcus a bude se jezdit rozumne, tak si te nikdo nevsimne.
Ve skluzu tam jezdi kde kdo i policie.Uz me 2× kontroloval, ale kdyz zjistil co mam za motor, tak jen zda mam lano,vylevku apod.
Vjezd do vody je tam jeden a to u hraze dalesice
Jinak je tam mnoho lesnich cest k vode, ale je to lesem a zde hrozi pokuta.Uz jsem platil:-)
Jezdit se asi muze porad pokud je voda.Na vanoce a v novem roce se tam poradala vyletni plavba, ale muzu se optat znamy tam dela.

Vlek mam do 750kg samotna vaha vleku je tusim 140kg, povolena rychlost 80km/h, clun cca 80kg, motor bude max. do 70kg.

Uvazoval jsem nad konzolou rizeni(da se koupit primo pro tento clun), ale zabralo by to asi moc mista.
Je to tak tyden co jsem si udelal z polystyrenu jednoduchou maketu abych mel predstavu kolik to zkutecne zabere mista a vysledek je, ze zabere.Jeste nejsem rozhodnut.Jsem si vedom kladu mit volant (mel jsem ho na predchozim clunu).

Standa
avatar Re: viněta na člun
05. 01. 2009 14:31
Ahoj tak z Třebíče mám kolegu loďaře tuhle jeho loď jsi musel na dalešické přehradě vidět občas se srazíme v Chorvatsku


Re: viněta na člun
06. 01. 2009 06:31
Podobnou lod jsem tam dvakrat videl zasitou v zatoce, ale jestli to byla ona....?!
avatar Re: viněta na člun
06. 03. 2009 22:31
Ahoj .Já vím ,že to sem nepatří ,ale nevíte někdo jak to vypadá s ledem na Dalešické přehradě ? a kde se dá sjet do vody ? mám novou lod a už se nemužu dočkat až se projedu.díky file:///C:/Users/S%C3%A1ra/Documents/Fotky/Lod%C4%9B%20a%20voz%C3%ADky/Lo%C4%8F%20Selva%20410/DSC00460.JPG
Re: viněta na člun
06. 03. 2009 22:34
Dal jsi sem odkaz na tvuj obrazek v tvemu PC:-)
Ja bych rekl, ze led tam uz nebude.Nerikej, ze tam jezdis ja to mam kousek.Spustit clun jde pouze u hraze.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (06. 03. 2009 22:37).
avatar Re: viněta na člunmoody smiley
06. 03. 2009 22:46
Tak to je fajn jestli nebude pršet tak bych příští výken vyrazil? na Dalešicích jsem nikdy nebyl ,ale to víš koupil jsem novou lod a už se nemužu dočkat až ji spustím na vodu .mužem se domluvit a jet spolu rád pojedu z někým kdo to tam už trochu zná a ví co ajak. a ohledně obrázku, jak sem dáváš fotky? nejde mi to vložit
Re: viněta na člun
06. 03. 2009 22:55
Ja mam od podzimu jiny clun, motor od vcerejska a jeste nemam udelanou registraci, technickou na SPS.Fotky musis dat nekam na net a dat sem pak odkaz nebo
zde na foru mas u sebe v pravo nahore "moje kontrolni centrum" a tam lze take dat fotku a zase odkaz sem do prispevku.
Cestu kde spustit ti klidne ukazu.
avatar Re: viněta na člun
06. 03. 2009 23:13
Díky .škoda ,že ještě nemáš přihlášený člun ten sjezd tam snad najdu jen se chci zeptat jestli není moc prudký ? a jak je to tam z policii jezdí tam ? díky
Re: viněta na člun
07. 03. 2009 09:46
Sjezd neni prudky je v pohode.A policie i Plavebni straz (nebo jake maji oznaceni) tam jezdi, ale pred sezonou to neni tak caste.Hlavne to nespoustej jinde nez zde uz jsem platil pokutu, ale to bylo za vjezd na lesni cestu.

Jak jsou ty plachetnice tak tam je sjezd
Dalesice
avatar Re: viněta na člun
08. 03. 2009 11:28
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Podobnou lod jsem tam dvakrat videl zasitou v
> zatoce, ale jestli to byla ona....?!


Teď už je v HR na Rabu v Supatarské Draze s celoročním kotvením.Majitel jí možná bude prodávat a kupovat větší.Bejt HR do 500km tak jdu také do velké lodě,ale těch 1000km mne vadí na dovolenou 2-3 krát do roka to jde,ale oni tam jezdí každých 14-20 dnů to by mne netáhlo.
Re: viněta na člun
17. 03. 2009 11:33
Tak jsem trochu zapatral a pri ceste do Zivogosce me vychazi nejlepe marina (pobocka) Baska Voda.
Rad bych to vyridil pri ceste, ale jezdim pres den a v Basce budu na vecer a uz by mohlo byt zavreno.Neni tedy lepsi si to vyridit behem dne nekde na vrchu?
Re: viněta na člun
17. 03. 2009 20:37
StandaM co chceš u té zlodějské mariny v Bašce vyřizovat?
Re: viněta na člun
18. 03. 2009 06:43
Vyřídit potrebuji pouze poplatek povoleni k plavbe tzv. vinetu.
Re: viněta na člun
18. 03. 2009 12:32
StandaM - vinětu v Bašce vodě nedostaneš.Nejblíže v Makarské. Kapitanát je na nábřeží u vchodu na náměstí a 20 m pod ním máš i pojištovnu.
V sezoně mají otevřeno 8 -12 hod 18 -20 hod. Dobrá pracovní doba :-))
Re: viněta na člun
18. 03. 2009 20:10
ty brdo to je siesta jak ve spanelsku:-)
musi se na marinu i se clunem nebo staci jen doklady?Moc se me tam nechce motat s vlekem.Zajel bych tam az druhy den po prijezdu budu to mit cca 18km, protoze ten cas netrefim
Re: viněta na člun
18. 03. 2009 21:02
nemusíš nikam s lodí,stačí doklady a kuníky.Jedu tam příští středu.smileys with beer
Re: viněta na člun
19. 03. 2009 09:59
jj, diky za informace, mam takove nutkani zajet do HR nekam nahoru na par dni jeste pred sezonou, tak bych si to mozna v klidku vybehal.
prt
Re: viněta na člun
27. 03. 2009 00:07
Prosím poraďte, je pobočka kapitanátu v sučuraj na hvaru nebo musím až do města hvar, nebo je ještě nekde jinde na hvaru, Musím koupit vinětu a nevím jestli to stihnu na pevnině, mám ubytování poblíž sučuraj a nebude se mi chtít jezdit kamsi na druhý konec ostrova s nejistým výsledkem zda někoho zastihnu na pobočce.Díky
Re: viněta na člun
27. 03. 2009 07:03
ja jsem nasel pouze marinu Vrboska a Hvar.V Sucuraji jsem byl myslim si, ze tam vinjetu nekoupis.
prt
Re: viněta na člun
27. 03. 2009 08:15
V Sučuraj jsem také několikrát byl, buhužel mě nenapadlo se podívat po kapinátu. Asi tam pobočka nebude. zkusím to vyřídit ještě na pevnině, než se přetrajektujeme na hvar. Ta pobočka kapitanátu v makarské má otevřeno i v sobotu a v něděli? prosím o zveřejnění kapinatátů včetně poboček s provozní dobou a s kontaktem. na chorvatských stránkách mmpi to neumím najít. dík
prt
Re: viněta na člun
27. 03. 2009 09:14
Trošku jsem pohledal na netu a našel seznam kapitanátů včetně poboček natomto odkaze

kapitanáty a jejich pobočky


vypadá to že v sučuraj je pobočka
Re: viněta na člun
27. 03. 2009 09:24
opravdu vypada, ze je tam pobocka, snad tam tu vinjetu dostanes.Ja mel v planu koupit vinjetu Basce Vode kde je take pobocka, ale Lada me ujistil, ze ji tam nedostanu.Jedine v mestecku Makarska coz mam take pri ceste.
Az budes v Sucuraji, tak za mnou muzes prijet budu hned naproti na pevnine:-)
avatar Re: viněta na člun
27. 03. 2009 10:42
Ahoj známka se dá koupi i na kapitanátu v JELSE na Hvaru na druhé straně nábřeží jen se musíš obrnit trpělivostí místní mořský vlk vždy místo uřadu posedává na nábřeží v kavárně ,ale má tam tel čislo mužeš mu zavolat a on dorazí . Ps vem si sebou tak 4 pivka pro něj vždcky se sním hned jinak jedná ,smileys with beer
prt
Re: viněta na člun
27. 03. 2009 13:49
to standam: asi nepřijedu myslím, že pro malý člun a 5 hp motor je cesta z hvaru na pevninu riziko.

zkusím cestou makarskou a když to nepůjde tak budu hledat v sučuraji. Do jelsy je to z gdinje přece jenom dál než do sučuraje. To pivo je dobrý nápad.
Re: viněta na člun
01. 07. 2009 09:28
Overoval jsem si na HTZ ulici a dobu provozu kapitanatu v mestecku makarska, treba se to bude nekomu hodit

Ulice: Kralja Tomislava 1a
Provozni doba 7:00-13:00 a 18:00-20:00
tel: +385 21 611 977
prt
Re: viněta na člun
11. 07. 2009 09:58
kupoval jsem vinětu v makarské a v poho, pracovní doba souhlasí, akorát na gumák 3,10 po mě chtěli seznam posádky, cena 330 kun
Re: viněta na člun
11. 07. 2009 20:11
Chteli ridicak a mezinarodni osvedceni?
a za co jsi platil 330,- kn? vinjeta pro tvuj gumak by mela byt snad 210,- kn nebo ti snad douctovali seznam osob?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (11. 07. 2009 20:33).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.