Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

viněta na člun

Autor w 
Re: viněta na člun
07. 06. 2012 20:12
Bush skate 410 a Hondu bf20
Re: viněta na člun
08. 06. 2012 13:12
thumbs up mám tu samou sestavu ! To lítá po hladině co grinning smiley ten skluz co ? grinning smiley to budeš moc spokojenej akorát se do toho hůř leze z vody jinak dobrý, místa ve člunu taky dost, tak se třeba někde na moři potkáme smileys with beer
jak to přepravuveš? na vleku?
Re: viněta na člun
08. 06. 2012 13:44
Skluz paráda ale jak jsem psal 4.hod pouze Labe za 14.dní konečně moře.Přepravuju to člun v rakvy na autě motor v kufru je to prostě zarovnaný po střechu.Na Labe jsem vezl člun na střeše asi 40.km žadná sláva ale dojel.Auto není nic velkého ve to Zafira.Pokud jedeš na Hvar ke koncí června tak je tam možnost se potkat.Jinak jsem si pro jistitu koupil žebřík na to lezení do člunu.
Re: viněta na člun
01. 04. 2013 12:47
Zdravím, nevíte někdo, zda se koupí viněta ve Starigradu Paklenici, mají tam mít pobočku (Lučka ispostava Starigrad Paklenica). Děkuji za radu.
Re: viněta na člun
01. 04. 2013 19:47
Ta jejich kapetanija, nebo jak se to jmenuje je u hlavní silnice mezi hotelem Alan a tržištěm. S člunem jsem tam byl po osmé a nikdy mě nekontrolovali nikoho jsem tam neviděl. Člun 3,30. Známý tam jezdí ještě dýl než já, ten ale vinětu kupuje, napřed měl nějaký člun 5 metrů a loni koupil parník, ale taky zatím bez kontrol. Zkusím dát foto, to žluté je moje a to modré je toho známého. Pokud máš něco menšího, tak tam nemusíš vinětu kupovat.
[jpeg.cz]
Re: viněta na člun
02. 04. 2013 19:46
Dík za info. Mám člun 3,20 a ten Starigrad je tak nějak při cestě. Tam se mi to líp bude hledat než v Zadaru a pak bych se zase musel vracet. Taky bych ji raděj nekupoval, ale pro klid duše asi jo. To se ještě uvidí. Chybí mi ještě motor a nevím jestli Merkury 5hp nebo Selvu 8hp (sx).
Re: viněta na člun
03. 04. 2013 08:34
Určitě jdi do silnějšího motoru, ať je jakýkoliv. Jen pokud chceš kupovat tu Selvu v Českých Budějovicích, raději si vyber něco jiného. Čerstvá a nepříliš pěkná zkušennost.
Re: viněta na člun
03. 04. 2013 09:23
Zahajskej ted jsi mě dal brouka do hlavy sice motor nejedu do Č.B kupovat ale zajímaj mě tam ty čluny s tím laminatovým kylem nevyš o nich něco.Jsi už třetí o kom jsem slyšel že měl v Č.B problem.
Re: viněta na člun
03. 04. 2013 09:53
Tos mě dál taky brouka do hlavy, protože do Č.B. jsem chtěl. Poděl se o zkušenosti, těch není nikdy dost. Dík
Re: viněta na člun
03. 04. 2013 14:09
Já jsem byl jen jako doprovod u vyzvednutí jedné sestavy. Dotyčný (nechci jmenovat, ale dá se domyslet) snad napíše více, chystá se na to. Čluny jsem si prohlédl, něco má vystavené, speciálně RIBy. Nelíbilo se mi. Na spojích varhánky a u jednoho člunu, který byl červeno bílý, bylo u zrcadla na na spojích vidět pod červenou bílý podklad. Zřejmě, jak při lepení spoj lisují, tak se v přechodech potrhala vrchní vrstva. O přístupu prodávajícího ani nemluvím. Koukal jsem i na vystavené Selvy, ty "lacinější" 8HP a 9,9HP přeštítkované na 5sx, nemají zrovna úctyhodou povrchovou úpravu a pečlivost při zpracování. Noha vypadala, jako by jí někdo štrejchnul sprejem v garáži. Hrozný pomeranč, né tak jak bývá lak ulitý do skla. A bylo vidět i dost nepřesností při lícování dílů. Nijak pečlivě jsem nebádal, všimnul jsem si toho jen při běžném podívání.
Jinak už se těším, až bude tepleji, abych mohl provětrat svou novou, teda pro mě novou, kupoval jsem již z "druhé ruky", sestavu. Malinko jsem povýšil, natáhl jsem kousek člun a přidal pár kobylek.
Re: viněta na člun
03. 04. 2013 18:22
Tak to asi vypadá na Merkury 5hp. V tý 10hp by byl moc pěkný, ale dát jednou tolik se mi nechce. Tu Selvu odpískám. Dík
Re: viněta na člun
04. 04. 2013 14:09
Myslím že se to počítalo 1Hp/20kg aby to šlo do skluzu. S tou 5Hp ve dvou to do skluzu nepůjde tomu nevěřím. Chápu ale že cena je jinde.
J
Re: viněta na člun
04. 04. 2013 21:27
Tak nevím,v jednom mě to jede takhle a s manželkou podobně. Je to skluz a nebo ne?
[jpeg.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jirkaa (04. 04. 2013 21:30).
Re: viněta na člun
05. 04. 2013 07:22
Když už se to řeší v tomto vlákně, přidám svoji zkušenost: měl jsem kdysi člun 3m a 6HP Selvu. Podotýkám, že jsem prostorově výraznější. Pokud jsme neměli hodně zavazadel, tak to i s manželkou jezdilo ve skluzu.
Re: viněta na člun
05. 04. 2013 10:26
TO : jirkaa z toho obrázku to nevim spíš bych ale řekl že to hrne vodu..
Já si nejdřív v HR gumák 3,5m a 3,8m s 5Hp motorem půjčoval než jsem si pořídil svůj a můžu svědomitě říct že ta 5Hp víc řve jak jede.
Teď mám 20Hp a skluz nastane okamžitě ten člun v podstatě "letí" nad hladinou, na plnej se ani nedá jet...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (05. 04. 2013 10:26).
Re: viněta na člun
03. 06. 2013 19:45
Zdravím všechny-. Mám velikou prosbu a nevím kam psát tak vložím do tohohle vlákna. Chystám se se člunem do HR konkrétně budeme u města Trogir
Zajímá mě jestli někdo nevít kam tam pro vinětu případně pojištění + jaká je otvírací doba ? Někde jsem četl že kapitanáty bývají otevřeny třena jen v sobotu dopoledne atd. To mě trochu děsí. Kdokoliv víte budu rád za jakékoliv info.
¨Děkuji moc



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kenty.t (03. 06. 2013 20:09).
Re: viněta na člun
04. 06. 2013 12:40
Trogir patří pod Split
tady to najdeš je tam i otevírací doba - pojišťovnu nevim confused smiley ale jak psal luky vedle ve vlákně pokud ti pojistku neudělají přímo na kapitanátu tak ti poradí na místě.
[www.mppi.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (04. 06. 2013 12:47).
Re: viněta na člun
04. 06. 2013 15:08
Super díky....myslíš že budou chtít vidět nafouklej člun ? Přece jenom povezu ho v autě a skládat ho tam někde na asfaltu . Bývá to pravidlem nebo se spokojí s papírama ? Jaké jsou zkušenosti ? Díky
Re: viněta na člun
04. 06. 2013 15:36
Chtěj vidět jen papíry - prostě přijdeš na kapitanát řekneš vinětu molim grinning smiley a on(ona ti řekne že chce papíry od broda, tvoje VMP a dá ti vyplnit list posádky - tam napíšeš datum jména lidí co budou na loďi (děti do 12 let ? tušim) se tam nepíšou čísla jejich pasů a dáš jim to zaplatíš ona ti ten list orazítkuje a dostaneš vinětu, mapu a HOTOVO a pak už jen pro benzín a na moře grinning smiley
Re: viněta na člun
04. 06. 2013 18:45
Ttom > Nechceš jet s náma a dělat nám průvodce spinning smiley sticking its tongue out
Ne vážně díky .. jsem moc rád za tyhle informace. Poslední dobou mám pocit ,že je každej jen nasra* když se člověk na něco zeptá.
Díky moc
avatar Re: viněta na člun
04. 06. 2013 19:11
Ahoj

pojištuji si lod u Pantaenius ve Wien,
např. mám 19ku lod s 95kW motorem a platím 75Euro.
Mám to přes makléřskou firmu v Brně a je to řešeno vše jen korenspodečně
jen peníze vkládám na konto do Wien. Na kapitanatě pouze platím známku,
a když se vrátíš za rok na stejný, tak máš slevu. Další rok opět.

bob
avatar Re: viněta na člun
04. 06. 2013 20:17
Letos budu také přihlašovat člun v Trogiru. Jsou tam v sobotu i v neděli. Ale jen ráno. Bohužel to stíhám až v pondělí ráno. Jsou tam už od sedmi. Je to na promenádě kousek před tou věží.
Když jsem přihlašoval člun v Trsteniku na Pelješaci, tak loď vidět nechtěl. Také tam pojedu bez ní. Platí se vinjeta a poplatek za světla. Dostal jsem mapu a musel jsem vyplnit seznam posádky. Tak držím palce snad nám vyjde počásko.

kenty.t kdy jedeš?
Re: viněta na člun
04. 06. 2013 20:53
Ahoj stenly
Jedem druhá půlka srpna. Tak snad si to užijem. Co ty nejedeš nějak podobně ?
A co prosím tě myslíš tím poplatkem za světla ??? Jako že poplatek za maják když mi náhodou bude svítit na cestu smiling smiley

Jo a ještě ..ty budeš dělat nějakou pojistku i když nebudeš muset ?



Upraveno 4krát. Naposledy upravil kenty.t (04. 06. 2013 21:54).
avatar Re: viněta na člun
05. 06. 2013 05:41
Ahoj,
jedu příští týden. Už si přesně nepamtuju ty cifry, ale tuším že vinjeta je 220kuna a světla 80kuna. Před dvěma roky jsem měl pětikůň, tak jsem osiguranje(pojištění) neřešil. Doufám že ho nebudu řešit ani letos. Mám novou Suzuki 15HP.
Re: viněta na člun
05. 06. 2013 08:09
Jasný vím ,že máš novou 15 ku. Tak Držím palce ať si to užijete a bez komplikací. Budeš pro mě cenný zdroj informací až se vrátíš smiling smiley
Re: viněta na člun
05. 06. 2013 08:33
Platí se za člun do 4m délky 210 kuna, k tomu poplatek za světelnou signalizaci 20kuna/metr lodě, správní poplatek 40 kuna a 20 kuna za námořní infomapu. Takže za člun do 4m délky to je celkem 350 kuna. Každý další rok je cena snížena o 10% až na maximální slevu 50%. Je možno si o tom počíst zde
Re: viněta na člun
05. 06. 2013 08:44
Zahajskej > No tak těch 350 se na poprvý ještě dá zkousnout.
Já jen doufám ,že to všechno klapne a nebude mi něco chybět nebo jinej problém. Pojedu do HR poprvý se člunem tak jsem z toho lehce v rozpacích. Už takhle toho bylo až až. (papíry , nákup člunu ) teď další administrativa v HR. To je snad jednodušší si koupit letadlo a začít lítat.
Re: viněta na člun
05. 06. 2013 11:00
Letos mě taky čeká poprvé vinjeta, dva roky zpět jsem měl kocábku s 5HP motorem, tudíž jsem nermusel kupovat. Je třeba těch 350 kuna řádně využít, tak jedu letos 2x grinning smiley
Re: viněta na člun
05. 06. 2013 11:04
No vono těch věciček je dost já nechal málem doma podlážky s lištama grinning smiley je skoro dobrý si udělat seznam máš elektrickou pumpu? Tou žabkou co k tomu dávaj bys to foukal strašně dlouho, Víš kde budeš kotvit? aby ses když tak podle toho zařídil bojku a zatěž.
Re: viněta na člun
05. 06. 2013 11:08
Fidlátka já už mám připravené na hromadě, jen to naházet příští týden do auta. A ta hromada je doslova a do písmene. Ještě jsem poštrachal řetěz, je od loňska trošku zatuhlej, ale snad mám všechno. V některých věcech se dá improvizovat, ale lišty bych doma fakt zapomenout nechtěl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.