Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

viněta na člun

Autor w 
Re: viněta na člun
27. 05. 2011 18:27
Pri nákupe vinjety nahrajú Tvoje údaje do počítača, potom vytlačia A4 dokument. Na jednej strane sú všetky údaje lode, platnosť atď a druhá strana je vlastne "popis osoba, list od persons" prvého tam napíšu Teba, vynechajú asi 12 kolóniek(podľa velkosti lode) ostatné sa škrtne. Do tých volných potom napíšeš svojich ludí. Z vinjety sa ešte nalepí čiarový kód na ten hárok a môžeš ísť.
keď máš 15 kW tak už potrebuješ v Chorvatsku (podľa zákona od 15 kW)poistenie. Môžeš uzatvoriť doma, vlastne by si mal mať, lebo podľa zákona každá registrovaná loď musí mať povinné poistenie, aspoň na Slovensku.
Re: viněta na člun
27. 05. 2011 20:22
ozzi, díky za info to je přesně to co jsem potřeboval vědět.Jen jsem se překlepl a místo Hp jsem uvedl kW,
takže na patnáctikoňák pojistku v HR nepotřebuji(jestli jsem to dobře pochopil) a u nás jsem to ještě neřešil protože jsem se ještě nikde neplavil a člun mám teprve10 dnů ani jsem ho ještě nepřepisoval na SPS koupil jsem ho z pozůstalosti a tak jsem žádné info ani nedostal. Každopádně ješťe jednou dík za odpověť
Re: viněta na člun
27. 05. 2011 21:16
Dobre si to pochopil. Sám mám 15 HP (Suzuki 15 DF) vlani v Rogoznici chceli poistku, ale si myslím že si snažili predať nejakú tú poistku. Keby chceli od Teba tiež, treba tvrdo a nekompromisne citovať ich zákon, ktorý ukladá povinnosť povinnej poistky od 15 kW. Mimochodom kam idete?
Re: viněta na člun
27. 05. 2011 22:44
do HR jezdím každý rok dá se říci že místa střídám od puli až po dubrovník
letos jedem do staniči u omiše.dopůosud jsem si bárky půjčoval ale z deseti dnů
dovolené si půjčit člun na dva je málo a na více dnů jsem asi velkej skrblík....
takže letos na vlastním a to z něho snad ani neslezu......
Re: viněta na člun a VMP
02. 06. 2011 11:48
Čau, prosím o info...už se to tu jistě řešilo, ale stejně bych potřebovala ujištění.
Mám člun 3,20m s 5Kw motorem, co vše je potřeba do Chorvatska?
Děkuji za rady.
Re: viněta na člun
02. 06. 2011 12:14
Člun 3m a delší viněta. Kapitánský průkaz na moře, neboli Vůdce rekreačního plavidla - moře. Člun s motorem "techničák", při koupi viněty to vyžadují, nebo udělají technickou na kapitanátu, ale musí se jim člun dotáhnout. Motorem byl myšlen asi 5HP, ne 5kW.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (02. 06. 2011 12:16).
Re: viněta na člun
02. 06. 2011 12:30
jj, potvrzuji, mas 3m a vice proto je nutna vinjeta zde bez ohledu co mas za motor
diky motoru musis mit i ridicak a doklady k clunu
Mas motor 5HP tj. 3,7kW, zde neni nutna registrace a ani ridicak v CZ doporucuji udelat oboje pro HR jinak muzes mit problem a pokazenou dovolenou
Re: viněta na člun
02. 06. 2011 12:35
Děkuji za info, ano myšleno 5Hp :-)
Re: viněta na člun
09. 06. 2011 01:19
Ahoj, prosím o info, chtěla bych koupit "nafukovací vodní skútr" pohánění baterií 7Ah. Jsou nějaká pravidla nebo předpisy pro provoz těchto vpodstatě hraček? Začetla jsem se do vašeho fóra a jsem zmatená všemi těmi řidičáky, vinětami apod.
dík Jana.
avatar Re: viněta na člun
09. 06. 2011 07:40
Ahoj

nekupuj si nic , na moře je to uplně k ničemu a jinak se tě známka netýká.

bob
Re: viněta na člun
09. 06. 2011 08:22
Ale řidičák na loď jo, ten musí být na vše, co je motoricky poháněno.
avatar Re: viněta na člun
13. 06. 2011 20:43
jestli má něco pohon na baterii 7Ah , tak s tím bych osobně nejel ani 500m na pivo podél pobřeží. I takovej malej moped má minimálně dvě tyhle baterky a to to se podle mne nedá vůbec srovnávat se zátěží motoru na vodě. Souhlasím s bioubi ...určitě raději nic, než tohle.thumbs down
avatar Re: viněta na člun
13. 06. 2011 20:48
Máte někdo odkaz na to jak toto plavidlo vypadá?
Re: viněta na člun
14. 06. 2011 04:40
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jestli má něco pohon na baterii 7Ah , tak s tím
> bych osobně nejel ani 500m na pivo podél pobřeží.
> I takovej malej moped má minimálně dvě tyhle
> baterky a to to se podle mne nedá vůbec srovnávat
> se zátěží motoru na vodě. Souhlasím s bioubi
> ...určitě raději nic, než tohle.thumbs down


a trochu respektu k moři taky není nikdy na škodu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (14. 06. 2011 04:50).
Re: viněta na člun
14. 06. 2011 07:43
[www.enikibeniki.sk]
Keď to Kakichlup chce, nech si ho kúpí. Pre deti to bude zábava. Vodičák by som na to neriešil, ale pozor! nepoužívať to na pláži medzi luďmi. Mohol by byť problém. My sme začínali s nafukovačkou.
Re: viněta na člun
15. 06. 2011 13:22
Ahoj, dík za rady, my to opravdu chcem na blbnutí s dětička v malé zátoce a samozřejmě budou mít vesty. Na pivo chodíme pěšky.
Jinak stačí do vyhledávače zadat "nafukovací vodní skútr" a vyjede vám spousta odkazů, kde tuhle hračičku prodávají, a ještě zajímavější je "podvodní skútr" .
Jana
Re: viněta na člun
15. 06. 2011 13:25
Re: viněta na člun
18. 06. 2011 13:55
Zdravím námořníci, potřebuji radu. Jezdím s člunem do Chorvatska už několik let, na kapitanátu si koupím vinětu atd. Ale letos si člun sebou bere múj syn a bude muset koupit vinětu on. Prodají mu jí nebo bude muset mít ode mě plnou moc, majitelem člunu jsem já. Setkal jste se někdo s podobnou situací.
Re: viněta na člun
18. 06. 2011 15:06
Pro jistotu mu napiš na papír kde bude tvé jméno jako majitele člunu že zapůjčuješ člun té a té osobě na dobu tu a tu a nech ověřit podpisy u notáře. Pak by neměl být problém jak na kapitanátu tak na hranicích při případné kontrole
Re: viněta na člun
18. 06. 2011 15:25
Díky za radu ale myslíš že to schroupnou když to bude v češtině. Nerad bych si platil překlad a nevím jestli by to v chorvatštině posvětil notář.
Re: viněta na člun
18. 06. 2011 20:39
Keď Tvoj synátor predloží lodné osvedčenie a SVOJ preukaz voditelje brodice tak mu bez problémov predajú vinjetu. Pnú moc si napíš doma v angličtine, je to svetový jazyk námorníkov, všade sa uznáva. A nehovor mi, že mevieš po anglicky! Otvor si internetový slovník a slovo po slovku si to prelož a napíš. Ste ako deti kurňa.
Re: viněta na člun
19. 06. 2011 14:08
Ozzi nevim jake maš zkušenosti s Chorvatskými úřady ty ale já by jsem nebyl takový optimista. Třeba jak píšeš ve svém příspěvku z 27.5.11 jak údaje nahrajou do počítače atd. Možná je nahrajou ale on line nejsou, protože každý rok probíhá moje přihlašovací proceura jinak a v počítači moje údaje rozhodně nehledají, což se projeví hlavně při poskytování slevy kterou by ti měly každoročně dát až do výše 50% myslím. Loni mi jí nechtěly dát, že prý sebou nemám papír z předchozího roku a už vůbec ta sleva nenarůstá stejně tak poplatek za úřední úkon se skoro vždy liší, takže platím každý rok více méně stejně. Mám motor 15k a s tím pojištěním to na mě taky už zkoušely. Když třeba dojedeš do Sučuraje na Hvar, najdeš kapitána který pobíhá po přístavu v lepším případě pije vedle v restauraci kafe tak už chceš mít celou procedůru za sebou, protože tě čeká třeba dalších 50km do Ivan Dolac a další kapitanát je tuším až ve Hvaru což je taky z ruky. Chci tím říct že se s nima moc nedohaduji a snažím se aby vše proběhlo hladce. Proto jsem vznesl svůj dotaz jestli někdo nemá s popisovanou situací zkušenost.
Re: viněta na člun
19. 06. 2011 17:26
Možno som mal vlani v Rogoznici šťastie. Ako píšem vyššie boli tam dvaja mladí chlapci a vybavili mňa za 5 minút 12:00!!!! Teda tesne pred obedom a boli v pohode. Tú zlavu Ti dajú len keď máš paier z vlaňajška. Tento rok ja nekupujem, lebo vlani sme kupovali 01.08. a tento rok idem začiatkom červenca. Ja by som z vybavovania strach nemal, tvojmu synovi určite predajú vinjetu bez problémov. Je to pre nich biznis. Známý má na Rabe jachtu ktorá neni na jeho meno písaná, má plnú moc v angličtine a každý rok kupuje vinjetu bez problémov.
Re: viněta na člun
19. 06. 2011 17:41
Šimako, na netu je spousta lejster na zápůjčku např. auta, ke stažení a jsou nachystané přímo na HR. Některý z těchto dokumentů si stáhni a místo zápůjčky auta tam doplň člun :-)
Minulý rok jsem známému půjčoval auto a je to takto bez problémů, ověřit podpisy jsme byli u notáře a taky v poho. Nazpět jel kamarád dříve a na hranicích v poho.
Re: viněta na člun
19. 06. 2011 23:34
Díky za rady, dám plnou moc v angl. a myslím že to bude v poho. Je jasný že je to pro ně byznys, nicméně doufám že ty jejich šaškárny s vypisováním posátky aby zamezily charterování jim EU při vstupu zatrhne.
avatar Re: viněta na člun
20. 06. 2011 19:20
Ahoj loni mne kupoval vinětu kolega v Šibeniku měl moje doklady ale zapoměli jsme plnou moc.Zavolal mne do ČR napsal jsem na papír ručně zmocňuji pana xy... bez ověření bez ničeho a nafaxoval jsem to na kapitanát do HR vše trvalo cca 3 minuty.Jenže co bylo loni nemusí být letos a co chce kapitán v Šibeniku nemusí platit třeba na Rabu každý má svoje vlastní vysvětlení zákonů a vyhlášek a je pán svého úřadu.
Re: viněta na člun
05. 08. 2011 07:03
ahoj všem

tak jsem novým příživníkem v teto oblasti :-)
splněný sen ,koupil jsem bayliner takže jsem gumaky nejak přeskočil :-) odjíždím za 14 dnů smer peljesac kousek od orebic.
mam dotaz přijedu v sobotu budu moc nekde koupit vinetu i o vikendu? kde najdu nejaky aktualni seznam kapitanatu popr. jestli není přímo v orebiči? budu sam s přítelkyní bojím se skladání člunu do vody na co bych měl dát bacha , děkuji

Fany
avatar Re: viněta na člun
05. 08. 2011 10:04
To Fany1000: kapitanát je přímo v Orebiči, akorát nevím jestli tam bude někdo o víkendu. Špatně se hledá (když půjdeš po nábřeží - od odjezdovýho místa trajektu na Korčulu směrem doleva (doleva když se díváš na moře) , tak po cca 300m je známá cukrárna s vyhlášenou zmrzlinou - jdi stále dál a po cca 60m po pravé straně je malá kancelář s nápisem Lučka Kapetanija. Nebo se někde zeptej) Další možnost je přihlásit na kapitanátu na Korčule (ve městě Korčula) nebo je kapitanát v Trpanji. Co se týče dávání člunu do vody - nepíšeš co máš za člun (velikost, hmotnost), předpokládám že to nebude na jeřáb. Najdi nějakej slušnej vjezd do vody, pokud možno betonovej, sundej elektriku z přívěsu, zacouvej aby člun po rolnách sjížděl při povolování lana od navijáku....) Dávej bacha - většinou jsou sjezdy porostlý velmi kluzkou řasou - tak aby ti nesjelo auto do moře (na tu řasu autem rozhodně nenajížděj). případně mi zavolej (do úterý 9.8, pak jsem v HR) poradím s kapitanátem - 608966165.
Re: viněta na člun
05. 08. 2011 18:24
oooooo dekuji , ja uz se nemohu dockat ,mam bayliner capri a potahnu to touaregem tak jsem zvedav:-)
Re: viněta na člun
05. 08. 2011 19:53
Nevíte někdo prosím, zda na kapitanátech (konkrétně pak ve VISu) berou karty nebo je třeba mít cash? Potřeboval bych to zohlednit při výměně valut.

Díky!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 45
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.