Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

viněta na člun

Autor w 
prt
Re: viněta na člun
14. 07. 2009 19:34
VMP jsem dal automaticky a dívala se na něho, pak jsem ještě dal pas, člun mám zaregistrovaný od firmy český lodní a průmyslový registr, s.r.o. stálo to 300 kč, stačilo, poplatek se skládá z safety of navigation fees - 210 kn, Light dues - 60 kn, Government administration fee - 40 kn, Sea information chart - 20 kn, dohromady 330 kun. zkráceně viněta 210, světla(majáky) 60, administrativní poplatek 40, informační mapa a pokec 20.
seznam osob jsem musel vyplnit, je možno až 10 osob a děti do 12 let se nepočítají.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prt (19. 07. 2009 17:22).
Re: viněta na člun
14. 07. 2009 20:14
ok, diky, za tyden to budu take resit, mam vse od SPS, tak by to melo byt v pohode.
Re: viněta na člun
03. 08. 2009 22:05
Dobrý den nevíte nekdo jak je to letos v chorvatsku s lodním průkazem do 5 ps a 3 m delky jsou potřeba nebo ne. dik za odpověd.
Re: viněta na člun
03. 08. 2009 22:43
uz mas 3m, mel/a by jsi mit vinjetu i ridicak a ridicak pozaduji pri vyrizovani vinjety na kapitanatu. Pokud mas pod 3m a do 5kW neni nutna vinjeta a tim padem by te pripadna kontrola mohla ignorovat. Bohuzel ridicak by mel byt i na kvedlacku s 2m clunem.
Re: viněta na člun
06. 08. 2009 10:07
Ahoj všichni. Píši v sekci Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další rady :
Od letošního (chorvati tvrdí že to bylo už loni, ale nevyžadovali to tak vehementně) je nutné mít řidičák VMP na čluny : od 0 metrů a motory od 0HP. Já tam letos měl člun 2,95 m a motor 5HP a musel jsem mít řidičák. Dělal jsem si ho tam v Šibeniku (píši to v Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další rady). Dokud tě nikdo nepráskne, nechytí a nekontroluje tak je to OK, ale než mít hrůzu z policie (a už dost jezdí, alespoň mezi Splitem a Zadarem) je lepší ho mít.
Re: viněta na člun
18. 09. 2010 20:49
Stále nevím z této diskuze jak to vlastně je, když si chceme pořídit gumák do 3m. Napíše někdo přesně co je třeba a kde případně u nás nějakou tu zkoušku udělat? díky
avatar Re: viněta na člun
19. 09. 2010 19:20
avatar Re: viněta na člun
19. 09. 2010 20:00
Je to skoro jednoduché. Na SPS si uděláš VMP s rozšířením na C. Pak si musíš zaregistrovat člun i s motorem. Buď na SPS nebo zde.

Po příjezdu do HR zajdeš na jeden z kapitanátů a předložíš VMP s registrací. Po zaplacení dle délky člunu dostaneš vinjetu.

Ze své zkušenosti nemohu přesněji specifikovat detaily koupení vinjety. Do HR se potáhnu s lodí poprvé příští rok, ale jiní zde zkušení námořníci ti určitě poradí.

Standa
Re: viněta na člun
20. 09. 2010 10:08
Kromě viněty se musí zaplatit i pojištění - pokud ho už nemáš.
prt
Re: viněta na člun
20. 09. 2010 11:36
pro Janča:

Do 3 metrů nemusíš mít vinětu pokud je motor slabší než 5kw, ale VMP s rozšířením C(moře) nebo obdobný průkaz např chorvatské A musíš mít vždy, pokud řídíš člun s jakýmkoli motorovým pohonem.
Re: viněta na člun
20. 09. 2010 12:05
jen to upresnim:
pojisteni je nutne az od 15kW
vinjeta do 3m ne (pokud je motor do 5kW), 3m uz ano (bez ohledu na vykon motoru)
avatar Re: viněta na člun
20. 09. 2010 17:15
Dle tohoto ceníku se platí už od 2,5m. Máte někdo odkaz na to chorvatské ministerstvo moře ať teda víme jak je to doopravdy?

Mě se to netýká. Mám loď 3,6, ale chtěl bych v tom mít jasno.

Dík Standa
avatar Re: viněta na člun
20. 09. 2010 20:49
zatím jsem našel toto. Ale kde mám najít ten originál? V tom by jsme snadno odvodily jak to má být.

Máte někdo vlastní zkušenosti přímo z kapitanátu?
Re: viněta na člun
20. 09. 2010 21:06
to platilo drive: odkaz clanek 5.

to plati doposud: odkaz clanek 7.
avatar Re: viněta na člun
20. 09. 2010 21:42
Dík,
v tom případě je to jasné.
Re: viněta na člun
21. 09. 2010 06:55
Jasno v tom nemají ani kapitáni. Letos byl kolega se člunem 298 cm / 10HP a kapitán mu řekl, že žádnou vinětu nepotřebuje.
Re: viněta na člun
21. 09. 2010 08:34
a proto jsem sel do clunu delky nad 3m :-)
avatar Re: viněta na člun
21. 09. 2010 12:33
Já jsem při výběru vycházel z ceníku 2,5-4 za 210kun. Nijak jsem to neřešil jsem tři dospělý a tři metry s výbavou jsou na výlet málo. Klidně bych koupil čtyři metry, ale jsem zase omezen motorem.
Nejlepší je mít VMP i s C a loď přihlásit. Není to zas tolik práce navíc a můžu jet kamkoliv po evropě.

Ještě se zeptám, jak je to s tím pojištěním. Dá se to pojistit i u nás? A kolik to cca stojí?
Re: viněta na člun
21. 09. 2010 19:35
už jsem to řešil v jednom mém příspěvku, kde jsem popisoval pojištění u naší allianz pro člun 50 - 100 kw, letos jsem to pojistil v Chorvatsku za 360 kn, ovšem jenom odpovědnost z provozu vůči třetím osobám na nemateriální škody (když někoho přejedu.. ) , uzavřel jsem to přímo na kapitanátu v Zadaru při koupi viněty u Croatia osiguranje, přímo kapitán byl současně i pojišťovák spinning smiley sticking its tongue out. a je to podle tohoto ceníku [www.allianz.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (21. 09. 2010 20:05).
avatar Re: viněta na člun
22. 09. 2010 06:49
No to je mnohem výhodnější než tady v čechách. Včera jsem volal na alianz infolinku a pokud to toho půjdu tak, jedině v HR. U nás je to mnohonásobně dražší.
prt
Re: viněta na člun
09. 03. 2011 16:24
ahoj námořníci,
dotaz: svůj starší člun jsem prodal a už dvakrát jsem platil vinětu, samozřejmě, že už mám při své závislosti objednaný větší nový, ale zajímá mě jak to bude z platbou za vinětu, tj započítají mi slevu, když předložím orginál doklad o zakoupení loňské viněty, ale papíry na nový člun? nebo pěkně odznovu plnou platbu,
avatar Re: viněta na člun
09. 03. 2011 20:39
Tu prt .
Tak vše začne odznovu sleva platí jen na konkrétní člun do 50 % slev ze základní ceny aspon tedy má zkušenost vždy s novým sleva skončila a započítal plnou cenu viněty -eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SELVA (09. 03. 2011 20:42).
Re: viněta na člun
10. 03. 2011 07:04
Asi mi něco uniklo - nevím nic o slevách u vinět. A to je kupuji od té doby, co je zavedli. Prosím trochu to rozveďte.
Díky.
prt
Re: viněta na člun
10. 03. 2011 09:14
První rok platíš plnou sumu, a každý další rok o 10% menší cenu jen viněty, ostatní poplatky jsou stejné. Maximální sleva na cenu viněty je 50%.
Ta sleva není nijak výrazná, pokud jsi první rok např. zaplatil 210 kun tak další rok při nezměněné ceně viněty se stejným člunem zapaltíš 189 kun a tak dále až do max. slevy 50% z aktuální ceny viněty v tom roce kdy slevu docílíš. Všechny ostatní poplatky, tj světla, mapa a administrativní poplatek jsou hrazeny v plné víši na ty se sleva nevztahuje.
Re: viněta na člun
10. 03. 2011 21:20
jak jiz bylo napsano slevu lze uplatnit, ale pouze na clun (ne jmeno)
pokud koupim clun a byla placena vinjeta staci doklad o vinjete, kterou muze prodavajici k clunu dat, je mu je jiz na nic
Re: viněta na člun
25. 05. 2011 22:39
Ahoj, tak jsem si tady přečetla co se dá a zas nic nevím. :-) Příští týden jedu do Chorvatska, mám nafukovací člun 2,8m s malým motorem - menší snad už ani být nemůže :-). Myslela jsem si, že nemusím mít nic, ale jak tak čtu, tak to není tak jasné. Nemáte prosím někdo další informace? Musím mít tedy řidičák, nebo ne? A musím mít tu vinětu, nebo ne? Když se totiž podívám na tyto dva odkazy, tak to vypadá, že není český metr jako chorvatský :-). Nařízení má stejné datum, ale v článku 7. je jiný text:
česky:
[www.mdcr.cz]
chorvatsky:
[www.mmpi.hr]
Moc díky!!!! C
avatar Re: viněta na člun
26. 05. 2011 09:01
Viněta ne,řidičák ano.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (26. 05. 2011 09:03).
Re: viněta na člun
26. 05. 2011 12:46
Ten Český preklad je už starý, platí ten Chorvatský. Tam sa píše do 3 metre. Člny 3 metrové, alebo väčšie musia mať vinjetu.
Na každý motor v Chorvatsku musíš mať minimálne Preukaz voditelj brodice "A", alebo Českú verziu. Píše sa tu o tejto problematike hoooooodne, tak čítaj.
Re: viněta na člun
27. 05. 2011 10:57
Ahoj, mel bych dotaz ohledne dokladu plavidla. Jedna se mi o to, ze mam clun s motorem, ktery nepodleha registraci v CR, ale pro zakoupeni vinety v HR je zrejme potreba. Mate tento dokument od nejake spolecnosti napr. cslloyd vystaven, nebo mi budou stacit pro zakoupeni vinety papiry od vyrobce clunu a motoru??? Dekuji. M
Re: viněta na člun
27. 05. 2011 15:46
ahoj všem, potřeboval bych poradit jak je to letos v HR s vinětou a pojištěním za škody způsobené třetím osobám
něco jsem se na forech sice dočetl ale každý asi jezdí do jinýho chorvatska.... mám člun 3,6m a 15kW motor vinětu,jak jsem pochopil mít musím ale to pojištění nevím. také by mě zajímal ten seznam posádky jesli ho mohu doplňovat sám nebo musím na kapitanát.děkuji za odpovědi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.