Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

zkoušky v HR

Autor michal__ 
zkoušky v HR
12. 12. 2009 21:26
Zdravím, jestli jsem správně pochopil info na webu, tak výslekem CZ zkoušek je oprávnění do 0,75 Nm, zatímco zkoušky HR jsou bez omezení této vzdálenosti od pobřeží, ano?
Pak se musím zeptat, ja konkrétně HR zkoušky probíhají? Nemám problém s EN nebo DE, ale v chorvatštině se necítím na to, být nechán přezkoušen... Podělí se někdo, kdo HR zkoušky osobně podstupoval, o vlastní dojmy? Předem díky!
Re: zkoušky v HR
13. 12. 2009 09:26
Zkousky na SPS jsi pochopil spravne, jen je omezeny vykon do 100kW, bez omezeni vykonu staci provest praktickou zkousku.

Ohledne HR mrkni sem:
odkaz
Re: zkoušky v HR
13. 12. 2009 16:20
Zkoušky jsem dělal v Zadaru, bez problémů, rozumějí i česky, s angličtinou už úplně bez problémů. Pro toho, kdo chce jachtit na Jadranu, ideální bezproblémová varianta. Na co si hrají naši suchozemští úředníci nechápu.
2 StandaM Vlada
14. 12. 2009 15:09
Díky oběma. Tak to asi fakt CZ omezené papíry vynechám.
Re: zkoušky v HR
14. 12. 2009 19:33
Jeste si to nech projit hlavou.
Pokud budes nebo mas clun, kde jsou nutne papiry i u nas budes jezdit tzv. nacerno.
Pokud mas clun do 4kW (u nas nejsou potreba papiry v HR ano), tak nepocitej, ze budes jezdit vice nez 0,75nm od brehu.
Samozrejme, kdyz je klidne more, tak je to v pohode, ale.... podminky na mori se meni a dokaze prekvapit.
Neco jineho je kvedlat podel pobrezi 5km nez se vracet z tzv. volneho more.

Doporucuji udelat u nas na SPS papiry (koupis kolek a testy si natrenujes na netu) a pokud tedy chces a potrebujes i v HR.
Re: zkoušky v HR
21. 12. 2009 14:19
>>Pokud budes nebo mas clun, kde jsou nutne papiry i u nas budes jezdit tzv. nacerno
Teď nerozumím - copak HR papíry platí jen v HR?
Re: zkoušky v HR
21. 12. 2009 14:33
Presne tak. U nas potrebujes VMP vydany SPS a pro HR a dalsi staty nas mezinarodni.
ty papiry udelane za 2 hod. v HR je takova rychlokvaska pro turisty:-)
Re: zkoušky v HR
22. 12. 2009 12:42
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Presne tak. U nas potrebujes VMP vydany SPS a pro
> HR a dalsi staty nas mezinarodni.

confused smiley nojo, pozapomněl jsem, na kterém jsem to kontinentu...eye rolling smiley
Díky za vysvětlení
Re: zkoušky v HR
27. 12. 2009 14:42
Michale nezoufej, ty papíry z HR se bez problémů uznávají i v jiných státech. Někde dokonce nechtějí žádné papíry a říkají, že když chceš na loď, automaticky se předpokládá, že ji umíš řídit a navigovat. Jinak bys byl asi šílenec. Jestli je pravda, že se HR papíry neuznávají u nás nevím, ale pokud ano, je to jen další důkaz naší suchozemské nabubřelosti. Asi je podle SPS navigace na řekách, přehradách a rybnících náročnější než na moři.... Ale hlavně - nejdůležitější je praxe a zkušenosti a ty Ti stejně žádné zkoušky nedají.
Re: zkoušky v HR
05. 01. 2010 10:29
Ahoj chlapi,

myslím že toto omezení HR papírů přestane platit po jejich vstupu do EU. Už by myslím tady neobstáli teď, kdy se jedná o jejich připojení. To nemá obdoby neuznávat v EU vydaný řidičák někde jinde v státu EU. Oni už loni vydávali mezinárodní papíry a ne nějakou kartičku. U nás to znamená jenom jedno, že by státní úředník přišel o dost výhodné koryto ! Kolik má asi tak zaměstnanců SPS ??????????????????????????? Myslím, že by tady stačili tak 3, jeden na Vltavu, jeden na Labe a jeden na Moravu.
Re: zkoušky v HR
29. 03. 2010 07:15
Pokud vím, tak papíry vydávané v HR jsou pro námořní plavbu (ale nechci se hádat). Zrovna tak jako kapitánský průkaz "C" od Námořního úřadu MD ČR (průkaz velitele NÁMOŘNÍ JACHTY) - opravňuje laicky řečeno k vedení jachty u pobřeží, případně v řekách, kam lze doplout z moře. A vnitrozemské vodní cesty jsou něco jiného, takže ani české "C" na ně neplatí.

Pavel.
Re: zkoušky v HR
29. 03. 2010 16:48
Kdyby se naši suchozemští ouřadové pořádne zamysleli nad tím, jaké mají být podmínky pro vydání mezinárodního průlkazu a rozuměli alespoň příbžežní rekreační plavbě, tak se nemůže stát, že tam pošlou člověka s čerstvými papíry bez toho, aby uměl lod aspon uvázat a zakotvit . Pro běžnou rekreační plavbu považuji limit 0,75 nm za nedostačující (myslím, rozumný limit by byl 2 nm), zvlášt když je to v kombinaci nad 100 Kw ale i do 100 kw.... ostatní - vlny, vítr, denní plavba, prosím , souhlasím... samozřejmě se dá plavit z ostrova na ostrov i ted s naším VMP na 0,75 nm, ale jak na sviňu se něco stane v těch 300m mezi dvěma ostrovy, kde to neplatí, GPS jsou dnes přesné a pojistka mi je nanic...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (29. 03. 2010 16:54).
Re: zkoušky v HR
29. 03. 2010 20:10
sunrider-sranda je ,že ti ouřadové tam nikoho neposílaj.A jestli si někdo s čerstvýma papírama troufne vyplout s lodí na vodu ,aniž by ji uměl aspoň uvázat a zakotvit,je to jeho riziko( blbost).Faktem zůstává že splnění podmínek pro vydání VMP nebo dalších oprávnění ještě nikoho nenaučilo ovládat loď.V tom dalším s Tebou souhlasím -při motoru s výkonem loo kW je 0,75nm otázkou pár minut.Asi proto je to pro" příbřežní" plavbu.Mezi náma-na průser pokud někdo nezná a neumí (nenaučí se než vyjede)stačí 5 HP ,malý člun a 20 m od břehu.
Re: zkoušky v HR
26. 07. 2010 21:40
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkoušky jsem dělal v Zadaru, bez problémů,
> rozumějí i česky, s angličtinou už úplně bez
> problémů. Pro toho, kdo chce jachtit na Jadranu,
> ideální bezproblémová varianta. Na co si hrají
> naši suchozemští úředníci nechápu.


CHCI SE ZEPTAT JAK TO TAM FUNGUJE STĚMY PAPÍRY KDYŽ SI JE CHCI UDĚLAT TAM A KOLIK CHTĚJ KUNA DÍK
Re: zkoušky v HR
28. 07. 2010 14:41
Zkoušku jsem udělal v Šibeniku na kapitanátu. Stálo to celkem 340 kun. V Šibeniku to funguje takto :
každé úterý od 12,00 hod je třeba se přihlásit na zkoušku, ta je každé úterý od 14,30 hod (je lepší tam být dříve). Test probíhá před komisí, já měl tu "kliku" že jsem šel před "velkou" komisi, kde bylo 6 lidí a předseda komise profesor university ze Splitu. Otázky byly tyto : určit na mapě místo pomocí souřadnic (prófa udělal tečku na mapě a já musel určit stupně, šířky, délky a určit zda S J V Z), na další otázky vzal 2 lodičky a já musel řešit situace - kdo kam uhne, kdo má přednost, jak v kanále atd. Pak mi dal otázku do jaké vzdálenosti od břehu musím dodržovat minimální rychlost (je to 300 metrů) - tu jsem teda určitě nevěděl, ale přilétla mi nápověda. A dostal jsem papír že zkoušku jsem udělal. Legitimaci jsem dostal mezinárodní, platí furt a všude. Mám kategorii A - tj. pro člun do 7 metrů včetně, s motorem do 20HP včetně a do vzdálenosti 6Nm (asi 10 km) od břehu. Příští rok tam zkusím kategorii B. To už ale musím nadrtit z testů, cvičební testy tam mají v prodeji (80 kun) v ch, eng, de.
Podle místních když je řidičák, vinjeta tak není problém přetáhnou těch 20 HP na 40HP. Je třeba ještě 2 fotografie, ty ale udělají kdekoliv, a pas. Domluvit se dá bez problému česky (oni chorvatsky na tebe), anglicky a německy. Myslím že v Chorvatsku je docela dobré mít chorvatské papíry, určitě to chtějí na všechno co má motor a pluje. Nekalkulujte s tím, že není třeba papíry na malý člun !!!! Bez papíru jedině na nafukovacího delfína.
Re: zkoušky v HR
28. 07. 2010 18:44
Dik za info já jedu do Rovinj s malým gumákem a tam ty zkoušky asi nedělaj no poznám až na mýstě confused smiley
Re: zkoušky v HR
26. 08. 2010 10:08
jak je to s katamaranem v HR , napr . delka 4.5m plachta 11m2 ,predpokladam ze ridicak bude asi take nutny ,pokud se najde nekdo kdo ma v tomto prehled tak predem dekuji za odpoved
Re: zkoušky v HR
29. 08. 2010 14:52
Né a né nám to prozradit.....spinning smiley sticking its tongue out
Re: zkoušky v HR
19. 10. 2010 21:44
A co chceš vědět?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.