Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Re: Koupě člunu
06. 02. 2015 19:30
Ttom
loď Regal je samozřejmě krásná, ale trošku jiná relace - pořízení je jedna věc a provoz od servis přes spotřebu. Asi se to nedá s gumákem srovnat. Lákalo mě na gumovém člunu mobilita, váha a provozní náklady - myslím si že je to relativně levné. Uvidím třeba časem změním názor. Nikdy jsem na takovém člunu nejel - mám rád rychlou jízdu, ale asi ten benzín tam pěkně poteče když se za to vezme. Stejně je to v ČR dost omezené si pořádně zajezdit.
Re: Koupě člunu
06. 02. 2015 20:32
Spotřeba je jinde servis taky. Gumák tě povozí krásně jen prostě jak se říká s jídlem roste chuť s laminátkou jsou větší možnosti. V ČR jsem na vodě nikdy nebyl nebaví mně to tady... V 8.lidech jsem jel na moři 70km/h spotřebu jsem nějak moc neřešil prostě došel benzín tak jsem jel natankovat.
avatar Re: Koupě člunu
07. 02. 2015 11:59
Ahoj

je to jak to bylo několikrát napsáno : S jídlem roste chut. Prošel jsem od půjčování (jak jsme říkali "redbulu" - Rent a boat),
přes různé gumáky , a motorizace a ted máme Bay 195 bowrider. Motor 3.0l, vestavný. K servisu Vám povím, že za tu dobu jsou minimální, je to strašně jednoduchý motor oproti závěsným. Samotná lod nepotřebuje žádné investice. Hodně si doma udělám sám. Baví mě to a nejsem na někom závislí. Věci kupuji u pana Valucha a jeho hezké paní. :-)
Ano spotřeba nemůže být stejná, i jen z důvodu hmotnosti. Na dopravu jsem si zvykl a rodina taky, jezdíme kvuli prckovi na noc , a ráno jsme u modrého zázraku. Auto k tomu vleku taky musí být, ale i Octavie to zvládne. Je mnoho pohledů a faktů na které se musí při pořízení pohlížet. Jak píše Pavel i garážování. Vše dohromady to je velké rozhodnutí. Ale moje rodina mi řekne, že bez lodi k moři nechce jet. Tak za to vynaložené úsilí a peníze si myslím, že to stojí za to....
Jinak mimo moře jsme několikrát na Labi a na Slapech, jasně že to je nesrovnatelné, ale zážitky jsou to taky. Tak to vidím já, a nikomu nic nenutím. Ale když přijde kupec tak i prodám ... :-) a koupím určitě jiný :-).
Všechny pacienty tady zdravím.

bob
prt
Re: Koupě člunu
13. 02. 2015 15:42
zdravím Martasik
mám podobnou sestavu Bush 410 a tohatsu 20 hp.
Hračky tahám tak, že mám na zrcadle dvě oka a na karabiny dám v-úvaz s kladkou. já to skládám do auta a zatím se vlezeme. na kotvení stačí skládací kotva cca 2,5 kg. S sebou vozím nářadí na motor, lepení a nějaká lana na vyvazování. Myslím si, že budeš spokojený, chtěl jsem letos jít do laminátu, ale vzhledem k četnosti využití zústávám u gumáku. jen koketuji s možností konzole řízení, ale nějak nejsou peníze a vůle to udělat, tak ještě budu dále přemýšlet.
avatar Re: Koupě člunu
13. 02. 2015 18:58
A jak je to legislativně v HR, tuší někdo? Kontrolovali někoho s nějakým tahadlem?
Re: Koupě člunu
14. 02. 2015 06:46
Čln v sklze, lyže, hračky len ďalej ako 300 m od brehu. Rátajú sa aj malé ostrovčeky! Kto robil u nich papiere musí to vedieť. Chorvati sú na tieto pravidlá veľmi prísny.
Re: Koupě člunu
14. 02. 2015 21:48
Ahoj,
take jsem uvazoval o konzoli rizeni pri koupe clunu, ale prodavajici me to nedoporucoval. Clun 4m a motor 20HP je podle prodejce idealni sestava - rizeni zabere dost mista, a urcite i mobilita(stejne to asi budu vozit sestavene na voziku), ale to misto bude asi take rozhodujici. Uvidim po prvni sezone.
Re: Koupě člunu
15. 02. 2015 17:36
Ten predajca je blbec. Keď budeš poskakovať hodiny na mori a ešte k tomu vykrútený jak v gaziku, budeš lutovať tú konzolu. S konzolou je to iný level.
avatar Re: Koupě člunu
15. 02. 2015 17:57
já bych zase takový slova nepoužíval. Mám sice sestavu o chloupek menší, ale o konzoli vůbec neuvažuju. Je to sice prďácký, ale má to pro mne moc prostorových a transportních problémů. Prostě jako vždy... co člověk, to jiný názor. Ještě to ale nemusí být blbec yawning smiley
Re: Koupě člunu
15. 02. 2015 19:03
Na gumáku jsem konzoli neměl tak to nemůžu posoudit ale je fakt že řízení volantem je úplně jinde. Na druhou stranu v případě gumáku to zabere zas další místo kterýho není příliš a montovat se s tím....To už je snad lepší vézt gumák v nafouklým stavu na vozejku, jenže to už se člověk dostává do fáze že to už může tahat rovnou laminátku yawning smiley
Co se kotvy týče u plavidel jejíchž celková hmotnost včetně povoleného zatížení je větší jak 1000kg musí být vybaveno jednou hlavní a jednou pomocnou kotvou:
hlavní kotva - na každý 1 m délky 2,5 kg,
pomocná kotva - na každý 1 m délky 1,5 kg.
Hmotnost pomocné kotvy by měla odpovídat polovině hmotnosti kotvy hlavní.
Udává ti to přímo vyhláška Ministerstva dopravy o způsobilosti plavidel.
Na gumáku 4,10m jsem vozil jednu 4kg a jednu 1,5kg můžu říct že byly chvíle kdy ta 4kg byla málo ! vytrhla se člun se hnul ale vždy se zas zasekla o jinej šutr....
ona je každá kotva na tahání těžká ale dost lehká když jde do tuhého...
jak někdo radil že má 2,5kg na 4m člun tak myslim že to risk.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (15. 02. 2015 19:50).
Re: Koupě člunu
15. 02. 2015 19:55
OK zatim jsem poridil 4 kg kotvu, nevim zda mam koupi jeste nejakou mensi cca1,5 kg jde mi spis o misto na clunu, to je cajku co k tomu potrebujispinning smiley sticking its tongue out.Vypada to ze ho budu vozit postavany na voziku - sundal jsem bocnice a prisrouboval tramky k podlaz pod uhlem dle zrcadla. Co se tyka prevozu je to stejne jako RIB nebo laminat. Co se tyka skladani a nastrojeni konzole rizeni, tak tam problem nevidim. Gumak jsem poridil z duvodu ceny co jsem byl ochoten do toho prozatim investovatyawning smiley
Ma tady nekdo zkusenosti s rizenim na gumaku okolo 4m,na co to asi prijde a je to opravdu tak velky rozdil confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martasik (15. 02. 2015 20:00).
Re: Koupě člunu
16. 02. 2015 00:47
TO martasik
Já tu 1,5kg používal třeba na vyvázání člunu ke břehu... a prostě jako záložní kdybych velkou utopil grinning smiley.
takže ty člun povezeš nafouklý a s nasazeným motorem ?
S konzolí nevím zkus to bez a uvidíš....
Re: Koupě člunu
16. 02. 2015 07:21
Povezu člun nafouknutý, motor povezu v lodi. S nasazenym motorem by to zbytecne trpělo. Když jsme jezdily bez člunu tak vzdy plný, a teď přibude k člunu ještě mnoho věcí, tekže by jsme se nevešli (2 dospělí, syn 16 - takže 3 dospělí a dcera 12 let).smiling smiley
avatar Re: Koupě člunu
16. 02. 2015 17:07
... Martasik ... motor budeš mít na zrcadle, nebo bude ležet na podlážce ?
avatar Re: Koupě člunu
16. 02. 2015 18:00
Besíku píše ...v lodi... yawning smiley Na zrcadle by to byla asi blbost. Teda dle mého.
Re: Koupě člunu
16. 02. 2015 21:08
Bude lezet v lodi s další bagáží. Asi by to zrcadlo hodne trpelo, nedej buh se do me nekdo opre.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martasik (16. 02. 2015 22:21).
Re: Koupě člunu
16. 02. 2015 23:34
TO: martasik
To bude asi lepší vézt ho v člunu. Jen mně tak napadlo naložíš ho a vyndáš přes ty buřty a výšku vozíku...
Re: Koupě člunu
17. 02. 2015 07:28
Nemam na voziku bocnice, takze je relativne nizko. Snad mi s tim pomuze syn nebo mazelka smiling bouncing smiley . Mam 12v navijak, tak povytahnu clun vyklopim kolecka a uz budu odvijet az ho dostanu na zem - tam uz by nemel byt problem. Zatim jsem to nezkousel, tak uvidim az se otepli smiling smiley
avatar Re: Koupě člunu
20. 02. 2015 06:52
... pane jo ... [www.novinky.cz]
smileys with beer
avatar Re: Koupě člunu
28. 02. 2015 20:48
... nemuset skládat loď ... má taky své výhody ...
[www.youtube.com]
smileys with beer
Re: Koupě člunu
07. 03. 2015 17:10
Dnes prvni hodinka plavby na Labi počasí bylo super, voda take.
avatar Re: Koupě člunu
19. 03. 2015 10:27
Nový obyvatel garáže. Zatím se drží při zemi, ale půjde na závěsy ke stropu, aby mohl být skladován v nafouknutém stavu.
[www.rajce.net]
avatar Re: Koupě člunu
19. 03. 2015 19:22
ty budeš na léto hubnout Aleši? Kam nacpeš hezčí polovičku? yawning smiley Ale vypadá hezky a má spoustu úchytů....budeš moct skákat ve vlnách. Motor jsem chtěl stejný. Kurňa zase nebudu spát a Zahája z toho má pupínky thumbs up smiley
avatar Re: Koupě člunu
19. 03. 2015 20:45
Ale, kdepak. Prostě se naskytla příležitost ke koupi v cenově přijatelných mezích, tak jsme do toho šli. Stejně to bylo v plánu, pouze se čekalo na adekvátní nabídku. No a jelikož jsme se ozvali prodejci jako první, tak jsme si plácli a inzerát byl vyvěšen pouze pár hodin. Navíc na Zlínsku, tak jsem nemusel nějak daleko. Ještě mi přidal vozík na motor a plastový sud na možnost spustit motůrek doma, eventuálně provést odsolení.
Nyní je motor v servisu na preventivce, abych se v létě nedostal do potíží a plánuji ještě nějakou tuzemskou plavbu, asi na Baťáku. Jen pro info, má naběháno asi 30 mh na sladké vodě. Takže nic moc. Při prodeji byl odzkoušen a běhal velmi tiše.Ještě bude nutno pořídit nezbytné pičičandičky a pak jen čekat na termín odjezdu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Koupě člunu
19. 03. 2015 21:08
by mne zajímalo, proč se prodávají zásadně motory, co běhaly pouze na sladké vodě thumbs up smiley Jsi mne ale naštval chlape....já to na preventivní kontrolu nedávám, tak jsem ti ho zrovna letos chtěl půjčit thumbs up smiley
avatar Re: Koupě člunu
19. 03. 2015 21:33
Protože původní majitel byl rybář a používal na jezerech ve Švédsku. Nyní se míní specializovat na jiné druhy mořských ryb v Norsku a tak bude potřebovat zcela jiný člun, který si tam bude půjčovat. Tím je zodpovězeno,to, proč nebyl člun doposud registrován a musel jsem na PS.
avatar Re: Koupě člunu
23. 03. 2015 12:22
Tak jsem v pátek při pěkném počasí provedl řádné umytí, vysušení a následně zase putoval do garáže. Teď přijdou na řadu úchyty a pak jen čekačka...
[www.rajce.net]
avatar Re: Koupě člunu
23. 03. 2015 14:36
ty si koukej ostříhat tu trávu kocoure....jsi psal že je tu jaro, tak koukej makat thumbs up smiley
avatar Re: Koupě člunu
23. 03. 2015 22:01
Zobrazený pažit jest sousedovic, já mám hotovo. Od té doby, co jsi mi za vydatné spolupráce Bessyho v Doksech poradil na jaře na trávník výhradně Roundap, mám jasno a vícekrát rady Loskutáka neberu grinning smiley Ale že by jsi pochválil krásně umytý gumenjak, toho se asi nedočkám.
Nápravné opatření: nikdy Tě nesvezu moody smiley
avatar Re: Koupě člunu
23. 03. 2015 22:30
no tos mne teda nas.... Nejdřív si pořídí tak krásnej tlačnej remorkér a pak mne nechce vzít na první plavbu. Ještě že jsi si tam ještě nenalepil název šífu Titanic...to bych pak nepřežil vůbec thumbs up smiley Takovej Zahája mne bere s oblibou sebou, neboť se mnou počítá jak s náhradním motorem.....ví proč...šak jeho motor dobře znáš thumbs up smiley.
O místo v člunu Fouse,
všici z fóra rvou se.
Palubní on nemá vytištěné lístky,
knihtisk nezná u něj nikdo z vísky.
O místa v šífu se snad i poperem,
třeba Radek,ten platí rovnou kačerem.
Moraváci koulí rovnou sudy,
jiní nabízejí zase svoje dudy yawning smiley
No a teď se ukaž Fousi ty starý brachu,
čí platbě dáš přednost,jestli nemáš strachu.
Považ, že jestli se to potom provalí,
Zdena tobě ráda jednu ubalí thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.