Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Re: Koupě člunu
29. 04. 2014 08:25
Najde se zde někdo, kdo tahá do Chorvatska člun s nafukovacím kýlem na vozejku za autem? Nebo spíš, dá se to vůbec? Když to nemá laminátový kýl? Nechce se mi ho skládat a rvát s motorem do auta.
avatar Re: Koupě člunu
29. 04. 2014 19:26
mám dojem, že takto vozí člun "stenly.stenly". Zkus dát dotaz přímo na něj. Už jsem ho tu ale dlouho nezahlíd lenocha, ani na navrhované prohánění člunů nereagoval.
Re: Koupě člunu
29. 04. 2014 21:48
Nevozi, on ho ma ve voziku sfoukly a slozeny. Cluny s nafukovacim kylem vozi hodne lidi na lafete. Pokud mas konzoli, asi to i jinak nejde.
Re: Koupě člunu
30. 04. 2014 07:10
Mám dojem že člun s nafukovacím kýlem vozí nafouklý uživatel jenda. Mně ale zdá lepší (už vzhledem k rozměrům soupravy) když už tak ho vézt složený spolu s motorem v malym vozejku.....
Re: Koupě člunu
30. 04. 2014 07:38
Nad tím taky přemýšlím, že by souprava byla co nejkratší. Ten motor z káry by se vyndaval daleko snáž než z auta. A hlavně dost místa v autě.
Re: Koupě člunu
30. 04. 2014 17:11
řešil bych to asi tak nějak já vozil gumák v autě v T5 tak tam s místem nebyl problém.

Ona každá varianta má výhody a nevýhody když to vezeš nafouklý nemusíš to skládat a rozkládat, ale zas je to dlouhá souprava

co máš za člun a motor?
Re: Koupě člunu
30. 04. 2014 19:23
Co mám za člun. Prodal jsem 3m s 5hp. Nyní jsem ve fázi rozhodování. Bude to 3,6m + 15Hp. Zatím nemám jasno jakou značku, ale na tom až tak nesejde, jen už aby to jezdilo. Takže koně a délku mám , a teď zvažuji jak to vozit. S 5kou to byla brnkačka. Ono když jedeme dva, tak bych to do auta asi narval, ikdyž už se vidím jak 50kg motor cpu do auta.
avatar Re: Koupě člunu
30. 04. 2014 19:30
tak ve dvou lidech bych o tom vůbec neuvažoval a šoupnul to do auta...teda jestli nemáš nějakýho prcka. Já to vozím (3,6m + 15HP ) v kombíku a jezdíme v podstatě tři dospělí ( teda jedno dítě 16r., ale váží a měří stejně jak já). Když bych to opravdu dobře srovnal, tak to dám i bez boxu na střeše.....ale neumím to tak rovnat páč jsem panelákovej a nemám na to čas se s tím před barákem courat.
Re: Koupě člunu
30. 04. 2014 21:52
Do auta se mi to vejde, o to strach nemám. Občas s námi jezdí ještě jeden pár, a tak jsem si myslel, že by mohlo zůstat jedno auto doma. A ještě do člunu za autem se dá spousta věcí. Ale největší obavy mám s motorem a váhou. Mám totiž záda v háji a od toho se tyto spekulace odvíjejí. Má představa je, že bych doma nafoukl a nandal motor, to vše na vozejk a pak už jen z vozejku do vody a naopak.
avatar Re: Koupě člunu
30. 04. 2014 22:04
jo o zádech mi povídej. Moje anabáze zhruba před dvěma lety tu proběhla éterem. I tak to ale cpu do auta. Jen jsem vzal motor dvoutakt. Von i ten čtyřtak by tam šel, jen bych si an to udělal nějaký udělátko aby to netahaly ty záda.
Re: Koupě člunu
01. 05. 2014 06:39
15 koňový motor sám nezvládneš. Najlahší motor je suzuki 15, ten váží 43-45 kg, potom Honda 15 váží 46 kg. Ostatné sú cez 50 kg.Iba by si narobil ďalšie problémy s chrbticou. Ide to ale s malou pomocou tak, že Ty zdvíhaš samotný motor a syn či manželka Ti pomáha s nohou. Hlavne treba dávať pozor, aby nevytiekol olej. Chce to zohranú dvojicu a potom to je malina. Vozík je pohodlný, ale pomalý a sú tam navyše náklady ako kúpna cena, poistka, stk, vinjeta a v Chorvatsku je problém aj s parkovaním.
Ja jazdím tak, že podlaha a motor ide do kufra a čln zbalený v obale ide na strešný nosič. Ten zbalený čln bez podlahy váží asi 30 kg a je velký ako väčšia cestovná taška. Motor sa musí riadne zabaliť, aby nesmrdel celú cestu. Naposledy keď sme boli v Chorvatsku bolo zlé počasie, stále fúkalo a veľmi sme si neužili ten čln. Keby som nemal možnosť jazdiť doma na Dunaji, tak ten čln predám a v Chorvatsku by som si, požičal na tých pár dní. Aj to je riešenie.
Re: Koupě člunu
01. 05. 2014 07:57
Je pravda, že to využití je ponejvíc v HR, ale bez člunu by se mi tam ani nechtělo. Taky jsem si myslel, že půjčit by to šlo, ale není to ono. Dříve jsem uvažoval o 10hp, je to přeci jen 38kg. O 10víc než jsem měl tu 5ku. Jo, před 20lety bych to vůbec neřešil, a teď co. Nerad bych zase něco koupil a pak zjistil, že jsem to posr... Takže hledám pro mě nejvhodnější řešení.
avatar Re: Koupě člunu
01. 05. 2014 20:00
... člun s nafukovacím kýlem ... kombinace 3,5 metru člun a 15 Hp 4 takt Honda byla podmínka ... aby se vlezl do kufru VW Passat Variant ... vlezl se, tak se koupil ...
ale to jsem Ti asi moc nepomohl ... co ?
smileys with beer
Re: Koupě člunu
01. 05. 2014 20:47
Mal si kúpiť Hondu 20 HP. Ten istý motor, tá istá váha a 5 koníkov navyše. Tie vedia potešiť. Budeš ľutovať. Ja mám 340 cm Zodiac Kadet a Suzuki 15. Pre 3 dospelých je OK, ale pre 4 je už slabý ten motor. Vždy treba kupovať maximum čo sa dá zavesiť na gumák.
Re: Koupě člunu
04. 05. 2014 21:36
Nechal jsem si vyrobit tuhle pomůcku na přepravu motoru.
Je to na 1:30 minuta video: [www.youtube.com]
Od té doby zvládnu naložit a vyložit motor sám.
avatar Re: Koupě člunu
04. 05. 2014 23:05
to mi teda řekni, jak se ti ten vysokozdvih vejde do auta thumbs up smiley Jinak udělátko dobrý, už jsem na to kdysi koukal, ale je to další krám. I když s postupem času na něj možná dojde řada smoking smiley
Re: Koupě člunu
06. 05. 2014 21:32
Jako je to úplně jiná liga to vkládání do auta. Nechal jsem tomu udělat malý kolečka dole aby se s tím dalo zároveň popojíždět. Nebo spíš válečky než kolečka takový ty z paleťáku. Vyndáš z auta a odjedeš kam chceš. Všechno zvládneš sám.
Re: Koupě člunu
15. 07. 2014 14:40
to sebenza21: Odpovídám ti na dotaz z jiného vlákna. Pokud začínáš, koukni se spíše po nějaké již jeté sestavě. Hlavní důvod je, že určitě hned nezůstaneš u toho, co jsi koupil jako první a budeš velice brzo prodávat a kupovat jiné z důvodu nevyhovující.velikost člunu či výkonu motoru. Pro dva dospělé a dvě děti člun okolo 3,6m a 15HP motor je akorát setava na nebláznění. Hlavně aby to mělo doklady, pokud to bude sestava podléhající registraci Taky si promysli, zda to nacpeš vše do auta, protože člun a motor není vše, co povezeš. Harampádí okolo je taktéž více než dost. V první řadě si pořiď nějaký kapitánský průkaz, stačí český VMP, bez toho v HR na vodu nesmíš.
Vybírej tak, aby se to líbilo hlavně tobě, protože opravdu bude každý doporučovat jen to svoje. Hlavně zapoměň na koupi v Budějovicích.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (15. 07. 2014 14:44).
Re: Koupě člunu
15. 07. 2014 18:15
to sebenza21:
Je to přesně tak, jak říká Zahájskej. První člun, který jsme měli byl YAM 380 s Yamahou 25. Parádní motor, tichý, dostatečně silný. Dalo se za ním lyžovat, tahat nějaké hračky. Pro moje holky nádherná dovolená. Naučily se lyžovat, ... Ale muselo se vystupovat a tahat vše na břeh, tzn. vyrazit vždy na nějakou pláž. Teď máme Bayliner 175 a je to paráda. Přes den zakotvíme v nějaké zátoce, na břeh nic netaháme. Pohodička na lodi.
K těm krámům, co musíš tahat do Chorvatska je spousta. Vždy jsme měli loď na vozíku a byla naplněná až po okraj. No teď už tak ne. :-). Taháš lana, kotvy, vesty (Chorvati prý začali kontrolovat), fendry (alespoň malé), nějaký kanystr, ....
Re: Koupě člunu
16. 07. 2014 16:23
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Hlavně zapoměň na koupi v Budějovicích.

PŘESNÉ !thumbs up
avatar Re: Koupě člunu
07. 12. 2014 19:16
... co může zpestřit dovolenou s člunem ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: Koupě člunu
08. 12. 2014 11:09
ahoj všichni...já jen snad doplním, že na moři je důležitá délka člunu . Když se udělají vlnky, tak byt máte výkonu dost, menší člun začne "kopírovat terén" a hopsat po každé vlnce.Delší člun zvládne jet klidněji a v tomto případě i rychleji než menší s tím samým motorem. Pravidlo "délka jede" zde opravdu platí. Osobní zkušenost se čluny 3,40 a 4,30 m.
avatar Re: Koupě člunu
11. 12. 2014 14:08
Petře to máš z kolesového parníků grinning smiley
avatar Re: Koupě člunu
12. 12. 2014 19:17
... Martine, to není kolečko z parníku, nýbrž impeler ... z vodního chlazení lodního motoru ...
... ta druhá součástka je termostat, který nebyl funkční už když jsem loď s motorem koupil ... nicméně ten se vyjmul a dovču jsem odjezdil " na tvrdo " bez něj ...
pokud jde o ten impeler, tak ten je ve stavu, s nímž jsem jel cca 100 ... 150 metrů ... vzápětí ho ivandolacký mechanik ( auta i lodě ) vyndal a celý systém, kde se kolečko točí ... vyčistil a vrátil ... nefungoval dokonale, ale trochu jel

P.S. ... asi jsem měl po nákupu zánovní člun i s motorem vyzkoušet na sladké vodě ... ale nemůžu to tu psát obvyklou velikostí písma, aby se Michal Zahajský nešel prohlídnout do zrcadla se rčením ... " já mu to říkal 3 x "
avatar Re: Koupě člunu
12. 12. 2014 19:50
Zahája to třeba říkat nebude, ale najdou se i jiní thumbs up smiley No ale komu není rady........ tomu mechanik z Dolacu pomůže yawning smiley
avatar Re: Koupě člunu
12. 12. 2014 22:46
Bessy, mám tady jednu záložní 4T Hondu 2,3hp... samozřejmě bez impelleru grinning smiley ... motor chlazený vzduchem thumbs up smiley
... kdyby jsi cítil potřebu, že by se náhodou historie opakovala...
smileys with beer
avatar Re: Koupě člunu
13. 12. 2014 10:03
... hoši, Vás mám rád ...
... ostatně na Punkevkách mají jeden motor ještě na předku lodi, aby ušetřili za průvodce ( dřív se jezdilo ve dvou ) ...
smileys with beer
avatar Re: Koupě člunu
13. 12. 2014 11:54
... bych se na ty Punkevky měl zajet podívat... naposledy jsem se tam koupal thumbs up smiley před cca dvaceti lety.
avatar Re: Koupě člunu
13. 12. 2014 16:42
... pokud vím, tak ve svátek či narozeniny letěli do přístavu jak průvoci, tak ...tkyně ( voda má 5 st. C )
.. pouze jim bylo dovoleno sundat vlastní boty ... a erární bundu ...
smileys with beer
avatar Re: Koupě člunu
13. 12. 2014 21:26
Bessy, tak moc bych to ani nerozlišoval... do vody šel Pavel, z vody vylezl(a) po 5 minutách "Pavlína"... taková to je kosa grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.