Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 16:21
Si řekněte Luky-mu on by snad motor sehnal myslim..confused smiley
avatar Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 16:28
teda nevím.
1 - Luky jede podle toho co jsem tu okouknul v motorech někde od 50HP
2 - když by ho dokázla sehnat, tak by to průběžně dělal a prodával dál. Měl by sice urvaný od kupců obě ruce, ale mohl by si přikoupit do flotily další kocábku thumbs up smiley
Hele lidi ono to není tak jednoduchý. Teda takhle od stolu možná jo, ale kdo opravdu nezkusil neví. Jedině když má člověk kliku jako Zahájskej, ale ten si díky klice nemůžu ani sednout thumbs up smiley Když budu chtít ale starší čtyřtakt, tak si můžu celkem vybírat. U dvoutaktů který jdou přihlásit je to nalevačku.
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 16:52
Motory můžu mít i 5HP ale ty už se tak nevyplácí pro zákazníky tak jako ty silnější. Někdo odtud mi psal na email ohledně motoru tak večer jak budu mít volněji odepíšu.
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 17:40
TO: trosečník
já měl na mysli čtyřtakt.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (06. 06. 2013 17:41).
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 17:49
Ahoj
Jak je to tedy koupě s motorem z druhé ruky nebo spíše jak se objevují inzeraty v inzerci myslim že to je p.Secka nebo tak podobně a je tam psano že to je provozováno na sladké vodě dá se tomu věřit nevim.nema někdo zkušenosti dík mirek
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 22:45
Ahoj,to:Zahajskej ten motor jsem přihlašoval v Praze a bylo to už po platnosti nové vyhlášky,tedy za nynějších podmínek.V tu dobu dokonce bez certifikátu,který splňuje podmínky nechtěli ani přepsat motor na jiného majitele,který byl již registrován.Od toho již upustili.Kdyby někdo potřeboval prohlášení o shodě na Tohatsu,tak můžu poskytnout.Je tam vypsáno více motorů.Kenty.t já jsem nemyslel nějakou závadu,ale nelíbí se mi to zpracování a ta chatrná konstrukce.Já jsem o ní totiž také přemýšlel.Selvu koupila Yamaha,tak nové 4t jsou vlastně Yamahy.Když jsem o ní přemýšlel,tak jsem měl Tohatsu 9.8 2t a objevil jsem inzerát na Tohatsu 15 2t za 1000E na Slovensku.Motor byl 5let starý a jako nový.Byla to klika.Mám ho tři roky a naprostá spokojenost.Jinak nevím kde hledáte inzerci,já se dívám sem [www.lode-bazar.cz] nebo na plavidla.cz tam občas něco je.
Re: Koupě člunu
07. 06. 2013 11:31
Pánové jak převážíte člun+motor v autě aby jste se neudusili benzínem-výparama když jedete třeba na jeden den k vodě ?
Jde vůbec ten motor nějak zbavit smradu abych to naházel do auta a neufetoval jsem se ? Nádrž vyleju do kanistru a nechám otevřenou vyvětrat. Benzín v motoru nechám vyjet do konce a nechat třeba 30 minut vyvětrat na vzduchu ? Díky za postřehy



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kenty.t (07. 06. 2013 11:32).
Re: Koupě člunu
07. 06. 2013 15:12
kenty.t
Tohohle jsem se taky obával abych pak nejel jak navoněnej frajer grinning smiley odpojím nádrž, nechám motor běžet a vyjedu zbylej benzín nic pak nesmrdí.. hadičku od benzínu dám do igelit tašky.
Na jeden den se mi většinou nechce skládat to a rozkládat pak vyndat mokrej člun a cpát to mokrý do auta.... sad smiley
Re: Koupě člunu
01. 03. 2014 18:23
Zdravím námořníky. Loni jsem prodal gumák a teď pošilhávám po malé laminátce Malibu 360 Lux. Máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Nevím jestli tohle, a nebo větší gumák než jsem měl. Přeci jenom to tahat za autem do HR je asi komplikovanější než gumák v kufru, ale zase je to trošku komfortnější na svezení. No a teď nevím jestli je to dobrý nápad.
avatar Re: Koupě člunu
01. 03. 2014 19:31
ki.ki, jde o to, co od toho čekáš...pokud popojetí někam vedle na pláž aby jsi si užil samotu, gumák jasná volba, pokud chceš někam dojet, třeba po ostrovech, to chce už pořádnou loď. Ne že by jsi gumákem nedojel, ale je to o bezpečnosti. No a dotáhnou to do Chorvatska není zas takový problém... já tahám 3,8 t a je to v pohodě. Má to i své výhody, krásně se vyspíme v lodi na parkovišti, rádo uděláme snídani a jedeme dál...
Re: Koupě člunu
02. 03. 2014 09:07
No,je to pouze náhrada za gumák, tím chci říct, že je to na menší vyjížďky, jako s gumákem a je to pořád docela lehké 115kg (větší ambice nemám, nebo spíše na větší ambice nemám). Jen jsem si myslel, že je pohodlnější než gumák. Jde na to max. 20Hp, tak si myslím, že s 15 - 20Hp by to mohlo být dobrý šmejdidlo.Jezdíme už jen sami s manželkou, takže se mi to líbí jak je to malý a lehký. Ale, právě na druhou stranu s gumákem nejsou žádné starosti s přepravou.
avatar Re: Koupě člunu
02. 03. 2014 11:38
Také bych volil gumák, už jen k vůli kotvení. Gumák vytáhneš na břeh skoro všude, laminát musíš ukotvit kus od břehu. Aspoň moje zkušenosti.
Jo a kdyby někdo prodával něco gumového tak pro 4 lidi i s motorem za zajímavou cenu tak bych se asi hlásil.
Díky
avatar Re: Koupě člunu
02. 03. 2014 12:04
Na to co říkáš opravdu gumák dobrá volba. Laminátku si kup až budeš mít na větší se spaním a hlavně s WC, jinak to nemá cenu...a na blbnutí a popojetí ti gumák fakt stačí. Já začínal s BUSHem s 5Hp a stačilo mi to taky, pak jsem koupil 5,5 m kajutovku s 90-tkou motorem, ale bez záchodu a tak jsem ji měl jen rok. Teť už mam vystaráno :-) a ta dovolená na moři je uplně něco jiného než bez lodě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dragon33 (02. 03. 2014 14:47).
Re: Koupě člunu
02. 03. 2014 12:32
Asi to nakonec skončí u toho gumáku. Myslíte, je dobrá volba Busch 3,6-3,8m s Hondou nebo Suzuki 15-20Hp?
avatar Re: Koupě člunu
02. 03. 2014 14:50
Za mě určitě ano, jen motory volím spíše mercury. K tomu dvě kotvy, vesty a další ty potřebné nepotřebné záležitosti a můžeš vyrazit :-) Zjsisti si co se letos všechno platí a jaký potřebuješ papíry...dost se to měnilo!
avatar Re: Koupě člunu
03. 03. 2014 08:01
Ahoj kdo jednou brázdil moře s lodí tak ho to přitahuje pořád.Začínal jsem také s gumákem 360 motor 15HP.Pak jsem koupil kajutovku 8m,ale ze zdravotních důvodů jsem jí prodal.Zdravíčko se probralo,proběhlo pár dovolených ne špatných.Řecko,Maurícius,Emiráty byla to hezká místa.Loni jsme zkusili zase staré dobré Chorvatsko a půjčil jsem si loď.Na dovolenou na lodi v HR na to žádná výše uvedená destinace nemá.Jdu opět do lodě ovšem je to trochu problém.Jak se jednou namlsáš na kompletně vybavenou loď, tak zpět do menší se špatně vrací.Takže jediná možnost došetřit nějakou pětku a půjdu do motorové Bavárie 35-37 Standa.
avatar Re: Koupě člunu
12. 03. 2014 10:18
Stando, tak to jsi nasadil laťku hodně vysoko... jak to tam chceš tahat? Moje 29-tka je myslim maximum co si ještě člověk odtáhne, větší už se asi musí nechat tam, co? Ale máš pravdu, vracet se k menší, to neni nic moc :-) a každá loď je malá !!! Tak hodně štěstí v šetření a někdy na moři...
avatar Re: Koupě člunu
12. 03. 2014 13:08
Nebo po vlastní ose. Do Černého moře a po Dunaji nahoru.spinning smiley sticking its tongue out

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Koupě člunu
13. 03. 2014 12:10
dragon33 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stando, tak to jsi nasadil laťku hodně vysoko...
> jak to tam chceš tahat? Moje 29-tka je myslim
> maximum co si ještě člověk odtáhne, větší už se
> asi musí nechat tam, co? Ale máš pravdu, vracet se
> k menší, to neni nic moc :-) a každá loď je malá
> !!! Tak hodně štěstí v šetření a někdy na moři...


Ahoj to tahat nejde,to je už váha 6,5t bez náplní šíře 3,9. Je to na celoroční provoz v maríně tak nějak s tím počítám.
avatar Re: Koupě člunu
14. 03. 2014 21:34
Tak to jo, ale já se tam dostanu jednou za rok na tři týdny a to by byla škoda aby tam jen stála. Takhle brázdim i tady u nás, užiju si lodění daleko víc a každý víkend :-) A pro dva lidi je ta 29-tka až dost :-)
avatar Re: Koupě člunu
21. 04. 2014 08:48
... pánové ... tak jsme se díky Zahajskýmu a Trosečníkovi ( poradci ) stali majiteli 3,5 m Bush Skate a Honda BF 15D ...
dnes tvrdím jedno ... šel jsem do toho s podmínkou, že se vše vejde do kufru VV Passat Variant .... což se podařilo ...
... to, že bude následovat změna filosofie týkající se objemu ostatních věcí na dovolenou, které se musí vlézt do boxu ( na střechu )
... je nabíledni ...
... když to tady čtu ( dosud jsem se účastnil víceméně ptákovin na tématech jako Ostatní apod. ) ... tak se mi stahují půlky při představě ... jak se časem mění i filosofie při vývoji lodí a finančních možnostech kapitán(ů)ek, či jejich partnerů ... ( zatím si myslím, že výše uvedená varianta je hranice našich možností yawning smiley )

smileys with beer
avatar Re: Koupě člunu
21. 04. 2014 09:01
S tou poslední větou v závorce začínal každý a teď někteří dokují šífy celoročně v HR.
Ale má to své výhody, nepovezeš spoustu blbostí, možná že i nějaká důležitá věc se nevezme, třeba ponožky.....
Peťo, přeju vám hodně šťastných námořních mil a malé vlny.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Koupě člunu
21. 04. 2014 13:09
Bessy, gratulace a vítám tě mezi nás. Nejde velikost člunu, výkon motoru atd. Jde o to, a tebe to taky postihne, že si dovolenou bez člunu potom nedokážeš představit.( mě ty lodě prostě baví od mala)
avatar Re: Koupě člunu
21. 04. 2014 17:36
A teď čeká jen radost a výdaje.Koupí to neskončí. HR je tou pravou zemí,kde se platí i za vzduch,bohužel je to tak.Pohled z moře na břeh je mnohem krásnější,než ze břehu na moře.

MirekŠi
avatar Re: Koupě člunu
21. 04. 2014 19:42
... a tak ... uvidíme ...
... dosavadní zkušenosti s lodí ? ... občas jsme si na dovolené zaplatili Fish Piknik a bylo to ...
před loňskou dovolenou, po 5 návštěvách Hvaru jsme si řekli ... dá li Pán Bůh, tak příští rok za ty samý prachy last minute na Krétu ... slovo dalo slovo, Jitce ( 2 ) jsme to v půli dovolené s nostalgií oznámili ( ona nám v duchu blahořečila, že si Hvar oddechne ... ) yawning smiley

... jo jo ... předsevzetí ...

... pak jsme si jeden den půjčili od místního dobráka za 300 HRK laminátový 5ti koňák a vyrazili na Ščedro ( z Ivan Dolace jsou to dobrý 4 km ) samozřejmě bez kapitánských zkoušek ... s proškolením ve smyslu ...
... rukojeť gazu je jako na motorce ... ta kotva se dá otevřít ... šetřete motor, pač je v záběhu ... kdyby pálila zoncna, tak si na člunu otevřete slunečník, který je vedle vesel ( připadal bych si jako Fantozzi alias pan účetní ) a kdyby se něco stalo, tak tady máte telefonní číslo ...
... odjeli jsme po ránu ... vrátili se někdy po 16,00té hodině ... zpátky, v metrových vlnách ... voči jak tenisáky, mokří od vodní tříště, nasolení jako tresky od toho, co se smetalo po hladině ... ale ...
.... ale nadšení ...
... a Kréta ? ... nic ...
... následovala domácí porada a shoda v tom, že si pořídíme loď yawning smiley ... a tím jsem se dostal k předchozí zprávě určené pro Vás ... zkušené mořské vlky ...
... jo a ještě jednou ... co ta Kréta ? ... tak to leda, že bychom to vzali podél Korfu, podjeli Peloponés ... a pak holaj duša ... vždyť je to jen o kousek dál, co na Ščedro ... yawning smiley
P.S. ... tohle je asi potřeba znát ... [www.vsetko-o-chorvatsku.com]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 04. 2014 21:35).
avatar Re: Koupě člunu
22. 04. 2014 10:30
To víš,Chorvaty ani slavná Unie nedokáže zkrotit.Nejsou jako Češi,kteří zavedou blbost a nesmysl dříve než ji Brusel vymyslí.

MirekŠi
avatar Re: Koupě člunu
22. 04. 2014 14:06
Vítej mezi postiženými. To, co jste udělali je jen první krůček, teď to statní. Takže se budeme na Hvaru letos nahánět mezi ID a Zavalou. Kdyby jsi potřeboval poradit, víš kam volat. Jinak Tě nemine vstupní runda, jen aby jsi byl připraven.drinking smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Koupě člunu
22. 04. 2014 17:09
... Si, Padre ... jen malá poznámka ...
... po škramli nemůžeš jet, to budeš muset svůj šíf odtáhnout do Zavaly jako Burlak ...
avatar Re: Koupě člunu
22. 04. 2014 22:15
Kdo má chut si užít jarní vodu a je trochu poblíž tak 1.5.2014 otvíraní řeky Moravy a Batova Kanálu .Start akce Otrokovice přístaviště a po proudu hurá dolu .smiling smiley
avatar Re: Koupě člunu
22. 04. 2014 22:19
Bessy, ten místopis. Jadran má hodně daleko k matičce Volze....sad smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.