Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Re: Koupě člunu
19. 01. 2013 21:42
Samozřejmě, když přijdou vlny, tak maximálně se pohoupat u břehu. Kam jezdíme my, tak většinou do těch dvanácti je to jak rybník.
prt
Re: Koupě člunu
25. 01. 2013 23:28
karlossk - na tento clun max. elektromotor a to max do 44lb tahu, taky jsem tak začínal.
Re: Koupě člunu
07. 02. 2013 20:52
Nabízím svou kocábku, gumák 3m s 5HP motorem. Podrobnosti pošlu SZ.
avatar Re: Koupě člunu
10. 02. 2013 21:40
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nabízím svou kocábku, gumák 3m s 5HP motorem.
> Podrobnosti pošlu SZ.


Zahajskej pošli foto.
Re: Koupě člunu
28. 02. 2013 18:39
Zdravim příznivce nafukovacích člunu.Měl bych takovej dotaz nema někdo zkušenosti s nafukovacímy čluny s laminatovým dnem kolem 4.50m.Nabízí je pan Jiří Řepa z Českých Budějovic jsou to asi vlastní výroby na fotkách vypadají pěkně.Napište prosím jestli jste je někdo viděl a něco o nich slyšel.Děkuji
Re: Koupě člunu
03. 04. 2013 18:15
Poprosím o informaci jak je to, když přihlásím člun na SPS. Chodí se na nějakou technickou s motorem? Jestli ano, tak za jak dlouho a za kolik. Jsem před rozhodnutím jestli 5hp nebo 10. Pro to moje strkání při břehu ve dvou na 10 dní v HR by mi asi stačila ta 5hp a mít to bez starostí, ale nevím. Dík za info
avatar Re: Koupě člunu
03. 04. 2013 19:03
jako čerstvý majitel motoru 15HP si dovoluji dát ti radu. Motor 5HP jsem měl 2 roky a nakonec došlo na názory ostatních a udělal jsem výměnu za motor 15HP a člun 350cm ( původně 3m ). Vzhledem k výše uvedenému si myslím, že ušetříš možná i nějaký peníz, když vezmeš rovnou ten 10HP, který by ti pro dvě osoby na to postrkování u břehu měl asi stačit. Se synem ( já asi 85kg a syn cca 70kg ) jsem se dostal i do jakéhos takéhos skluzu s 5HP, ale žádná sláva to nebyla.
Jestli budeš jezdit jen v HR, tak bych to u nás ani nepřihlašoval a koupil maximálně v HR vinětu. Já to tak ostatně budu dělat i se svým 15HP, páč jsem koupil "kamuflovaný" motor na 5HP. Tímto také nabízím případným zájemcům svůj názor na motor SELVA NAXOS a potažmo pana Řepu jež je jeho prodejcem. Někde se tu na něj někdo už i ptal. Později udělám na něj souhrný názor.....a časem i na motor yawning smiley.
Tož asi tak.
Re: Koupě člunu
03. 04. 2013 19:57
havebo, jak píše trosečník, absolvoval jsem totéž. Když bude silnější vítr a větší vlny, s 5HP budeš rád, když se vůbec dostrkáš domů. A říkat, že když budou vlny, že nikam nepojedeš, je liché, protože ráno odjedeš a voda bude olej a za hodinu budou vlny metr. Pokud můžeš, jdi raději rovnou do silnějšího, ušetříš si pozdější výměnu motoru za silnější. Nemusíš kupovat rovnou nový motor, kup něco staršího, ale s papírama tak, aby to šlo přihlásit. V případě, že by si později nový motor prodával, budeš tratit spoustu peněz. A věř, že je to hrozně nakažlivé a budeš si později silnější motor chtít koupit. Administrativa na SPS není nijak složitá a že jim jednou za čas přivezeš kocábku ukázat, tě nezabije.
Re: Koupě člunu
03. 04. 2013 20:29
Kluci dík, tak jsem dost nahlodanej na ten silnější. Chci se zeptat trosečníka, jak koupíš vinětu, když to nebude registrovaný. Ta 15ka za ty prachy je dobrá, ale když to nejde přihlásit? Bez viněty to pro mě není, nemám na to nervy.
Re: Koupě člunu
03. 04. 2013 20:45
Československý Loyd, registrace stojí 555,- Kč, vystaví bumážku s kulatým razítkem. Ta ti na koupi viněty v HR stačí. Druhou možnost ti poradí možná trosečník přes SZ.
avatar Re: Koupě člunu
03. 04. 2013 22:44
no já ti zatím i bez SZ mohu říct, že Loyd ti přihlásí asi cokoliv na co budeš mít nějakej papír. Měl jsem u něj registrovaný i člun 3m a motor 5HP a to jen z důvodu abych měl nějaký papír že je to moje kdyby něco ( asi to bylo stejně na prd ). Co jsem se ptal i jinde, tak by mi snad v HR dali vinětu i když bych jim ukázal papíry ( doklad o koupi ) o vlastnictví člunu a motoru, kde by byl nějaký popis. Letos budu vinětu kupovat na "průkaz" od Loyda, kde je v podstatě všechno o sestavě uvedeno. Loyd by mi udělal registraci na člun a na motor s " certifikátem" že je to 5HP ( to jsem se ptal ). Stejně bych v HR musel kupovat vinětu jen z důvodu že je člun dlouhej 3,5m. Předpokládám, že když na člunu bude viněta, tak to Chorvati už při kontrole dál studovat nebudou. ( teda taky částečně spoléhám na to, že žádná kontrola nebude, když nebudu dělat vylomeniny thumbs up smiley ).
Re: Koupě člunu
04. 06. 2013 20:58
Zdravim.Chtěl jsem se zeptat už jste někdo kupoval lodní motor z druhé ruku.Pročítam inzeráty na bazarech a stale se tam objevuje jmeno Secka nevim jestli jsem to napsal dobře myslím že je z Hodonína a nabízí otory které jdou přihlásit a byly prý provozovány pouze na sladké vodě jak se tomu da věřit.Dík Mirek
Re: Koupě člunu
04. 06. 2013 21:11
Sečku znám z doslechu, je to konkurent smiling smiley
Jestli se ti nějaký motor zamlouvá tak v klidu do něj jdi. Je sice cenami trošku výše ale teď je po motorech poptávka a jsou nedostatkové zboží. Ten kdo tvrdí o motoru z druhé ruky že nikdy nebyl na slané vodě ale buď lže nebo musí být ten motor přímo jeho,jinak to zjistit vživotě nemůžeš. Toho že byl motor provozován na slané vodě bych se ale vůbec nebál, motor pokud se o něj dotyčný staral, tak na slané vodě netrpěl více jak na sladké....snad jen impeler ve vodní pumpě se dříve obrousí ale to není za sezónu nebo dvě. Výměna impeleru je pak na pár kaček.
Apropo, každý motor od roku výroby 2005 lze bez problémů přihlásit na SPS bez pořád dokola omílaného prohlášení o shodě a certifikace CE.. Každý motor má štítek s daty a je na něm i ono CE kde se dočteš výrobce a datum produkce. Z číselného kódu se pak dá dohledat i série motoru a tím i přibližný datum výroby. Pokud by jsi potřeboval pomoct s přihlášením tak jsem schopen ti v jeden den motor nechat přihlásit a rovnou i nechat vystavit papíry(techničák) takže budeš odcházet už s ním..
Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 00:17
Ahoj,pokud máš VPN +C,tak o slabším vůbec neuvažuj.Co se týče registru na SPS,tak to jak je již výše psáno není žádný problém.Co se týče přelepování výkonu,tak mi připadá,že ten kdo to přelepí ze sebe dělá pitomce.15hp od 5hp pozná každý kdo to jednou viděl.Navíc výrobní číslo řekne vše a věřte že ti policajti to znaj,s jedním se znám a již jsme toto rozebírali.Když se na Vás bude chtít vyřádit,tak tohle nikomu neprojde.
Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 00:42
Reno napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,pokud máš VPN +C,tak o slabším vůbec
> neuvažuj.Co se týče registru na SPS,tak to jak je
> již výše psáno není žádný problém.Co se týče
> přelepování výkonu,tak mi připadá,že ten kdo to
> přelepí ze sebe dělá pitomce.15hp od 5hp pozná
> každý kdo to jednou viděl.Navíc výrobní číslo
> řekne vše a věřte že ti policajti to znaj,s jedním
> se znám a již jsme toto rozebírali.Když se na Vás
> bude chtít vyřádit,tak tohle nikomu neprojde.

Reno, spíš jde o to že když někdo chce koupit motor a nevyzná se tak si lehko splete 10HP Yamahu s 15HP Yamahou, vypadají identicky a i váha je stejná! To samé je třeba narychlo Yamaha 50HP od 60HP nerozeznáš...jen podle štítku a to samé je u 50 a 60HP u Mercuryho a tak by se dalo pokračovat dál. Spousta lidí ještě dnes řeší 8HP staré Yamahy protože vypadají stejně jako 5HP a ty se u nás registrovat nemusí takže policajt když neděláš bordel a nebude ti dělat na vodě jó echt důkladnou kontrolu ale jen mrkne na motor tak tě nechá v klidu.
Lidi se strašně nechají okecat na motory ježděné jen na sladké vodě ale mezi náma...kdo z vás pozná u 5HP motoru že někdy jezdil na moři? U větších motorů už to poznat jde na anodách ale ty se dají vyměnit, pak je ještě jedno vodítko a to stav nohy která bývá pod vodou. Sůl trošku za delší dobu ježdění odbrousí lak na noze a ten je pak jakoby matnější, to sladká voda neudělá. Jde se dívat na různé šrouby u motoru jestli jsou moc zrezlé a motor je poměrně mladý tak to by taky svědčilo o tom že motor byl používán na slané vodě, ale nemusí to platit vždy.
Pokud někdo motor používá rekreačně na 3týdny v roce na dovči u moře a dá mu údržbu, z čehož je nejdůležitější po vytažení motoru z moře motor propláchnout sladkou vodou, tak nikdo nemá šanci poznat ani po 6 letech že ten motor jezdil na slané vodě.
Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 01:00
Reno napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,pokud máš VPN +C,tak o slabším vůbec
> neuvažuj.Co se týče registru na SPS,tak to jak je
> již výše psáno není žádný problém.Co se týče
> přelepování výkonu,tak mi připadá,že ten kdo to
> přelepí ze sebe dělá pitomce.15hp od 5hp pozná
> každý kdo to jednou viděl.Navíc výrobní číslo
> řekne vše a věřte že ti policajti to znaj,s jedním
> se znám a již jsme toto rozebírali.Když se na Vás
> bude chtít vyřádit,tak tohle nikomu neprojde.

A pokud jsi narážel na Trosečníka kterej chce mít v papírech místo nové 15HP(dvouválec),5HP(jednoválec) rozdíl bude i v masivnosti motoru, tak to mu vysvětlí pak případná kontrola která už má v oku co je jaký motor. Ono totiž k vinjetě dostaneš i papír kde je druhá část nálepky od vinjety se seznamem posádky a to se taky kontroluje. Někdy se divím že lidem to za to stojí, ta dovša se totiž v případě takovéhoto průšvihu může docela dost prodražit. Samozřejmě, někdo jezdí na moře dvakrát ročně s člunem a nikdy policajty na vodě nepotkal ale taky funguje zákon schválnosti. Navíc nevím jak se budou tvářit na registraci od Loyda. Celkem jsem se pobavil i tím že když ukážeš fakturu od člunu a motoru tak ti prodají vinjetu smiling smiley
Pokud nebudeš mít ucelený a podle HR zákonů platný doklad, což doklad od Loyda být může ale taky nemusí a dojedeš jen s fakturama, tak ti vinjetu prodají až po tom co zaplatíš a proděláš technickou kontrolu na ten komplet v HR. Kdo to ale u nich zařizuje nevím.
Nejjednoduchší je zajet na SPS a tam ten komplet registrovat. Pak je tento průkaz, i jako doklad že jsi majitel a odpadají faktury za prokázání vlastnictví což může chtít celník na hranicích. Nás tam minulý rok skoro hodinu s lodí lustrovali, né při cestě tam...to je jim šumák, ale při cestě domů.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Luky (05. 06. 2013 01:49).
Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 01:23
mirek b napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim příznivce nafukovacích člunu.Měl bych
> takovej dotaz nema někdo zkušenosti s nafukovacímy
> čluny s laminatovým dnem kolem 4.50m.Nabízí je pan
> Jiří Řepa z Českých Budějovic jsou to asi vlastní
> výroby na fotkách vypadají pěkně.Napište prosím
> jestli jste je někdo viděl a něco o nich
> slyšel.Děkuji

Pana Řepu z CZ Maríne většina loďáků zná, pokud něco kupuješ tak ok ale jak dojde k nějakému problému a reklamaci tak je to pak většinou průser kdy některým lidem ani nezvedal tel.
Já osobně mám s panem Řepou špatnou zkušenost, kdysi jsem u něj koupil použitou loď a pak to šlo ráz na ráz z kopce. Spousta lidí co u něj nechávalo dělat servis na lodích na něj nadávalo a už k němu nechodí.
Ještě k tomu motoru Selva, kup si rovnou Parsuna a budeš to mít stejný a možná i kvalitnější a hlavně to bez problémů přihlásíš a spotřeba u 2T je taky trošku jinde než u 4T. Novej tě vyjde na solidní peníz ale osobně bych volil jetou 10 nebo 15HP Yamahu nebo jinou známou a kvalitní značku. Jeté jsou už za dobré peníze k sehnání.
No a k tomu že vyrábí Ryb čluny. Pozor na to, není jednoduché udělat na lodi kvalitní dno!! Taky se ti může stát že ti na tom nepojede ani 15HP motor tak dobře jako na značkovém nebo aspoň fabrickém Rybu s 10HP motorem. Jednu dobu jsem dovážel lodě z Polska a vydávali je za kopie Quicslivru ale ty lodě nejely ani s 40HP motorem tak jak Quicksivr s 25HP motorem! Na tom dně a rozložení váhy strašně moc záleží. Platí že čím ostřejší dno do V tím líp bude řezat vlny ale potřebuje silnější motor než stejně dlouhá loď která bude mít mírné V pro plavbu na skluz!
Pokud dáš 10 HP na gumák s nafukovacím kýlem a délkou min.3,2m tak ti pojede velmi dobře i ve dvou dospělých a dvou dětech, to mám vyzkoušeno na gumáku 3,2m(značku už si nepamatuju ale kupoval jsem ho tenkrát v obchodě ve Zlíně) a 10HP novej Parsun a skluz nebyl problém ani s rodinkou. Ten motor jsem pak dal na Ryba od Hyfei a i s ním nebyl problém jít do skluzu s manželkou a dvěma dětma + já ale už to nejelo tak dobře jak na tom gumáku bo se ryb více boří díky ostřejšímu V do vody. Obecně platí že na 1HP by mělo být max. 20KG zátěže aby to šlo do skluzu. S 10HP tedy můžeš do 200kg váhy na celý komplet, to znamená že v těch 200kg máš váhu člunu+motoru +paliva a posádky.

Sem se zase po dlouhé době rozepsal smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (05. 06. 2013 01:29).
avatar Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 13:01
Já to nebudu moc komentovat. Stejně je to všechno v zásadě pravda. Jen koukám, že se stále najde někdo kdo nepochopí, že se tu najdou jedinci co třeba na některý věci peníze prostě nemaj, nebo maj jiné priority. Já si za sebe nestěžuju, ale prostě je to tak. Jak dopadnu se svým kompletem v HR, to se dozvím už za nějakých 10 dní.
Jinak Luky, ten můj krám se nestaví jako motor 5HP, ale jako motor, který je vložkou UPRAVEN na výkon 5HP, což už jako laik já považuji za přijatelné. Stejně to samozřejmě každý pozná, ale jak jsem uvedl dříve, spoléhám na to, že když nebudu dělat lumpárny, tak nebude důvod dělat hloubkovou kontrolu a hledat mouchy. No a na Řepu už mám také svůj názor, který jsem v SZ již několikrát napsal tazatelům.
Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 14:55
Selvu naxos jsem měl již defacto objednanou v CB. S Trosečníkem jsem mluvil a tímto mu děkuji ,že mi dal upřímně všechny informace. Nakonec jdu do Parsuna 15 ,ale ne proto ,že bych měl až takový strach z policajtů v HR . Důvod je ten že kupuju i člun. A nový člun se Selvou mě vyšel na 56 000,- ,kdežto nový člun s Parsunem 15 mě vyšel na 60 000 ,- Tak v tomhle případě už jsem si fakt řekl že teda asi půjdu do toho Parsuna. Ale jinak jsem byl rozhodlej brázdit chorvatské vody s 15hp selva přeštítkovaným na 5hp spinning smiley sticking its tongue out
PS: Prodejce dal na komplet slevu skoro 5000,- a to už je znát.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil kenty.t (05. 06. 2013 15:09).
Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 16:42
No ale k čemu je to přeštítkování dobrý ? confused smiley
Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 20:42
Ttom
Upřímně mě láká dvoutakt jako takový Super váha (30kg vs 50kg) a hlavně o hodně skladnější a taky bez oleje !!! U mě je to taky tak že to vytáhnu 2x 3x za rok tak potom mě šlo hlavně o praktičnost. Kdyby EU nezakázala dvoutakty tak jdu rozhodně do něj ,A argument spotřeby pro mě není priorita jelikož najezdím úplný prd za rok, Takže přeštítkování kvůli EU jelikož legálně 15hp dvoutakt už nelze.
Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 21:54
Trosečníku, v žádném případě se do tebe nebo do tvého člunu nechci navážet! Začínal jsem s gumákem a 2,5hp Evinrude motorem a pak postupně když finance dovolily kupoval silnější jen mě udivuje ze v dnešní době je ještě někdo ochoten koupit 15hp motor v 2T na
místo mírně jetého 15 HP 4T. Ale abych nehanil 2t, tak oproti 4t jsou živější a díky váze se někomu může zdát že i silnější.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (05. 06. 2013 23:49).
Re: Koupě člunu
05. 06. 2013 23:53
Máš recht, a to lítání s kanystrama pro benzín je aspoň sportovní vložka grinning smiley

kenty.t napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ttom
> Upřímně mě láká dvoutakt jako takový Super váha
> (30kg vs 50kg) a hlavně o hodně skladnější a taky
> bez oleje !!! U mě je to taky tak že to vytáhnu 2x
> 3x za rok tak potom mě šlo hlavně o praktičnost.
> Kdyby EU nezakázala dvoutakty tak jdu rozhodně do
> něj ,A argument spotřeby pro mě není priorita
> jelikož najezdím úplný prd za rok, Takže
> přeštítkování kvůli EU jelikož legálně 15hp
> dvoutakt už nelze.
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 00:54
ahoj,.nemluvím 10hp versu 15Hp,ale 5Hp a výše..Papíry Na VPN jsou od 5Hp.Ale i 10 versus 15 je na pohled jiná konstrukce a pozná to i amatér.Já taky nejsem člověk,který jezdí každý den.pouze jsem napsal názor na otázku.Jenom nechápu ,proč český človíček stále hledá obchvaty,když legálně je to jednodušší.Co se týče čtyřtaktu? je to něco jako čistá en. z fotovolt.
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 07:47
Reno víš v jaké se dělala Selvu Naxos výkonostní řadě? A nejenom Selva. Motor byl stejný např.od 6HP až po 15HP. Jen byl jinak naladěn. Výrobci by se nevyplatilo dělat 4 různé motory. Některé starší motory 4HP a 5HP měly taky dva hrnky a byly to robustní motory. Vše se týká 2T motorů. Dnešní 4T 5HP motor je téměř stejně velký, jako 2T 15HP. Pro každého jsou pro výběr motoru jiná kritéria. Taky jsem šel do starší 2T patnáctky kvůli váze. 50kg 4T motor se mi tahat nechce a ani pořádně nemůžu, jsem po operaci kýly a záda jsou taky jaksi na šrot. A k té spotřebě? Byl jsem strašen, že 2T motor bude žrát i trávu na břehu. Jsem mile překvapen. Pokud 4T žere méně, tak pak už nepotřebuje asi benzín žádný.
avatar Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 09:09
kurňa chlapi s váma je to jak s kozou na ledě yawning smiley
Reno nejde o to dělat obchvaty. Samozřejmě je legální cesta tou nejlepší a za normálních okolností ji i 100% volím, ale u mne hrálo hlavní roli : cena a váha. Cenově bych za ty prachy co jsem dal za novýho Naxose sehnal starší motor, ale háček je, že jak píše i Luky, motory nejsou. Čekal jsem víc jak půl roku jestli se něco objeví a prd. Byly jen věci které zaváněly průserem víc, jak teď můj Naxos. Čtyřtakt jsem vyloučil z hlediska váha. Jsem chabrus na ruku a s cca 51 kg bych nemohl manipulovat. To nemluvím už o odvozu všeho do HR. Už takhle tahám zadek auta po zemi a na vozejku za sebou to tahat v žádném případě nechci. Jinak Luky já jsem to nebral nijak osobně. Beru tě jako odborníka a v zásadě s tebou ve všem souhlasím, ale jsme na tom trochu rozdílně. Jdu balit věci na cestu, za 6 dní odjezd.hot smiley
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 10:33
Mám Hondu 20Hp váha je cca 50kg a lidi mně před koupí od toho odrazovali že je to blbý na transport, že s s tím nedá moc manipulovat a tak ..Nakonec jsem jí koupil a je to naprosto v pohodě a to nejsem žádnej "Arnold" mám na to skládací vozejk (ten co jsem koupil značkovej z pozinku vydržel jednu sezonu) udělal jsem si vlastní skládací z nerezu a je klid motor vyndám z auta dám ho na ten vozejček a jedu s tím až do vody naprosto v pohodě. Je jasný že vyndat motor z auta mít ho jen v rukách a pak s ním jít někde 100m do vody a třeba po schodech skončí pádam po držce do moře grinning smiley Já teď naopak trochu lituju že jsem mohl prakticky za stejnou cenu koupit 25Hp suzuki má 70kg a věřim že bych jí utáhl taky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (06. 06. 2013 13:37).
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 11:40
Ahoj, to:Zahajskej,znám selvu dobře,ani bych to nechtěl,protože už vlastním zpracováním to vypadá dost mizerně.Co se týče výkonu,tak 15hp a chabá konstrukce jakou mají jiní výrobci pro 5hp se mi také moc nezdá.To je ale můj názor na Selvu.Jinak 2t doslova zakázaný není.V požadavku pro přihlášení na SPS je prohlášení o shodě kde stojí ,že motor splňuje požadavkyvyhlášky č.174/2005.V roce 2011 jsem za těchto podmínek přihlašoval Tohatsu 15hp 2t r.v. 2005 dovezený ze Slovenska.Je také pravda,že těch starších patnáctek nebo 9.9 ze kterých se dá jednoduše patnácka udělat,teď na trhu moc není.I když nic zrovna nesháním,tak to trochu sleduju.
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 14:25
Jo, takhle motor šel přihlásit. Ale nepřihlásíš nový 2T motor. Taky vím, že v té době se to i nějak lámalo, takže šlo víceméně přihlásit cokoliv. Dnes už né.
Já jsem si počkal, až se objevila dobrá koupě a koupil jsem člun i s motorem registrovaný tady u nás, takže s převodem problém nebyl. Sice člun nemá úplně ty parametry, které bych chtěl, ale kupoval jsem to hlavně kvůli motoru, protože nabídka samotných motorů byla mizerná a pokud se něco naskytlo, byl tam vždy nějaký háček. Člun můžu vyměnit kdykoliv.
Re: Koupě člunu
06. 06. 2013 15:13
Reno > Neveřím tomu ,že když ty motory vyráběj už asi 20 let a pořád je hrnou z fabriky ven ,tak že by ,měli nějakou závadu.
Na to aby to člověk hodil párkrát za rok na vodu to bude rozhodně stačit. Já bych se toho nebál
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.