Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
avatar Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 20:22
Hmm, tak to je pokrok. Určitě bych šel do té dvacky. Do osiguranje se vejdeš a váha je stejná. Prachy jsou jasný. To záleží na tobě.
Na Orlíku budeš King a na moři budeš mít rezervu.
avatar Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 20:27
Jo ještě jedna věc. Až tomu propadneš úplně a za dva nebo tři roky tě omrzí ty dřevěný podlážky, tak si můžeš koupit rib a s tou dvacítkou ti pomaže lépe. To už budeš za tou kotou vesele tahat vozejk.
Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 20:47
stenly.stenly >Tak nějak jsem to tu pročet křížem krážem....a je mi jasný oč tu běží s rib podlahou...
no upřímně pro mě vždycky bude člun známka toho že ho můžu zabalit a hodit do kufru. Ale když tomu propadnu tak to bych spíš koupil to co jsem teď viděl stát na Slapech. Značku nevím ale byl na kotvě uprostřed vody před kempem tobogan. Cena asi 25mil. On cca 55-60let ona cca 19-23let grinning smiley
dobře tak něco do 250 tis spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kenty.t (08. 10. 2012 20:58).
Re: Koupě člunu
09. 10. 2012 07:23
Pro 2 lidi je 15HP více než dostačující. I pro 3. A s rezervou. Mít 20HP je hezčí, ale silně pochybuji, že někdy pojedeš na plný plyn. Třeba se do skluzu dostaneš o pár vteřin dříve, ale na tom přeci nezáleží.
avatar Re: Koupě člunu
09. 10. 2012 07:40
já jsem pro tři lidi dokonce volil variantu 10 nebo 15 HP. Faktem je že 15 HP bude lepšejší, ale 20HP už mi připadá úplně zbytečné. No ale jestli někdo má zbytečné peníze, nebo jezdí na voru co má velký odpor, pak by asi 20HP bylo vhodnou volbou spinning smiley sticking its tongue out
Re: Koupě člunu
09. 10. 2012 08:14
No já to spíš beru ,že to jsou stejné motory a budu tahat stejně to samý železo (váhu) a zřejmě to na pár let kupuju tak jen z tohohle důvodu jsem nad tím přemýšlel. Ale jinak máte pravdu že ta 15hp by asi stačila v poho. No a zbytečné peníze to bych radši ani nezmiňoval. Ono je to totiž tak nějak celé "zbytečné" v době krize kdy všichni šetří já si kupuju člun a motor. Ale to samé jsem kdysi udělal s motorkou. Jen jsem měl pak strach na ní jezdit. Ne že by mi to nešlo ale prostě jsem se nemohl zbavit myšlenky že skončím někde na vozíku atd. Tak jsem přešel na vodu smiling smiley Motorku jsme koupil za 170 000,,- a za rok prodal za 90 000,- bylo to zbytečné ?? yawning smiley
Re: Koupě člunu
09. 10. 2012 14:25
Kenty, keď máš bubáky ber tú 20 HP Suzuki. 15 HP na 360 cm gumák je akurátný, ale je tam povolená minimálne 20 HP. Ja mám 15 ku na 340 gumáku a veruže by som tú 20 koňovú aj potreboval.
HonzaD na základe čoho radíš? Aký máš gumák? 15 HP, traja dospelý a rozprávaš o rezerve. Neni tam žiadná rezerva!!! Vlastne je keď tí dospelí sú 60 kiloví.
avatar Re: Koupě člunu
09. 10. 2012 20:49
Mrknul jsem na stránky suzuki. A je to pravda. Nabízejí nové motory. Ta patnáctka je stejná jak dvacka. Myslím váhově. Já bych rozhodně šel do dvacítky. Váha, osiguranje, spotřeba, rezerva ve výkonu. To vše hraje pro!!!
Až to budeš tahat z kufru auta k lodi, tak si budeš říkat ještě, že jsem si koupil ten silnější. Ta jízda bude stát za to!
Re: Koupě člunu
09. 10. 2012 21:36
No asi to tak udělám tak jestli mám dát 95 nebo 110 tis to už mě asi fakt nepoloží. Druhá věc bude spolehlivost. Přece jenom ty karburátory už byly vyzkoušený a zaběhnutý. na druhou stranu Suzuki už přímý vstřik dělá zřejmě dlouho u silnějších motorů tak by to pro ně neměla být zas taková novinka. Taky doufám že ti dementi nezvednou to dph...zase další peníze nahoru...
avatar Re: Koupě člunu
09. 10. 2012 22:03
když moc neřešíš 95 a 110 tisíc, tak to DPH taky přežiješ thumbs up smiley
To mě je furt takový prachy za 14 dní v roce líto dát a plácám se v ojetých motorech a nebo v nejhorším v prd značce. Dát 81 tis za novou Suzuku by mne asi jeblo a doma by mne dodělali thumbs up smiley To už bylo lepší dát asi 57 tis za Suzuki 15HP co ji vyprodávali před časem.
Re: Koupě člunu
09. 10. 2012 22:37
trosečník > No ono to asi doma (přítelkyně) taky nebude jen tak. Zatím jsem cenu tak trochu zatajil a připravil na cenu 70000,- za všechno...Až se dozví že jsem koupil za 80 000,- motor tak si asi bude v lepším případě jen ťukat na čelo v horším případě to budou řeči do bláznů řeči o nezodpovědnosti atd atd...ale co už ...
Ono je to vždycky o prioritách. V dnešní době pracující člověk s + - průměrnou mzdou určitě zvládne koupit něco za 100 000 ,- když si to dá prostě jako prioritu. Není to zas taková darda. Jen se prostě musí zaměřit třeba jen na to. Pokud je rodina je to horší to je jasný. Já rodinu nemám ..jen malýho psíka a ten mě moc nestojí drinking smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil kenty.t (09. 10. 2012 22:41).
Re: Koupě člunu
10. 10. 2012 07:52
to Ozzie:
můj názor se zakládá na zkušenosti ze člunu Allroundmarine 298cm dlouhého s motorem Yamaha 9,9HP. Jezdili jsme na něm 2 dospělí, jedno skoro dospělé dítě a 1 dítě. Vážím skoro 2x více než uvádíš. Dokud se motor neporouchal, tak výkonově stačil.
Momentálně mám Yam 380cm s motorem Yamaha 25HP. Letos jsem jel ve skluzu se 4mi dospělými (všichni hodně přes 60kg a 2 přes 100kg) a 3mi dětmi už dost velkými (všechny skoro 50kg) + nějaký náklad (jídlo, pití, věci na koupání,...).
Motor má dlouhou nohu a vozím ho v autě v kufru napříč (Octavia a teď Superb). Člun jsem vozil též v kufru, ale teď když jezdíme už jen 3, tak je pohodlnější ho dát mezi přední a zadní sedalo a je volný kufr.
Tak asi tak.
Re: Koupě člunu
10. 10. 2012 13:40
Dík za skúsenosť. Gumák 380 + 25 HP, ano tam môžeš mať rezervu, ale keby si tam dal 15 HP, tak ten mančaft čo opisuješ už nedáš do slkzu.
avatar Re: Koupě člunu
05. 12. 2012 17:14
Ze zdravotních důvodů prodám komplet sestavu,včetně příslušenství pro nenáročné.Jedná se o člun Adventure Travel 2 T220K motor Tohatsu 2.5S,taška na motor,taška pod lavici,2xvesta,kotva,lana,přepravní kolečka ke člunu a mnoho dalších doplňků.Nic není třeba již dokupovat.Informace najdete na stránkách Adventure [nafukovaci-cluny.cmpboats.cz] . Cena dohodou.Vejde se lehce do kufru auta. Váha člunu 26kg,motoru 12,5kg. Telefon:603473563

MirekŠi



Upraveno 2krát. Naposledy upravil tvsat (05. 12. 2012 17:20).
avatar Re: Koupě člunu
19. 12. 2012 21:01
Tak nová lodka už je doma hot smiley

[www.rajce.net]

[www.rajce.net]

[www.rajce.net]



Upraveno 3krát. Naposledy upravil SELVA (20. 12. 2012 15:28).
Anonymní uživatel
Re: Koupě člunu
20. 12. 2012 17:00
Pěkná, moc pěkná...thumbs up
avatar Re: Koupě člunu
20. 12. 2012 20:25
Stačí jeden odkaz a jsou " vidět všechny " lodé v albu . Pěkné .
Re: Koupě člunu
28. 12. 2012 07:38
Koupě člunu.Zvažuji koupy člunu s laminátovým kýlem nemáte někdo zkušenosti s čluny od p.Řepy z czech marine z Č.Budějovic.Na fotách nevypadají špatně.Ale nevim jak je to s kvalitou.Děkuji
avatar Re: Koupě člunu
28. 12. 2012 13:48
já jsem si od Řepy objednal gumáka 3,5m s Naxosem, tak doufám že ty čluny nejen vypadaj celkem dobře, ale i celkem dobrý budou thumbs up smiley. Dodání někdy v únoru, tak jsem na to zvědav. Laminátový kýl jsem taky zvažoval, ale vzhledem k přepravním možnostem jsem zůstal u gumáka. Jízdě by to byl sice posun kupředu, ale za cenu značných komplikací. Tedy alespoň v mém případě. Hlavně aby už bylo teplo a mohlo se jedíííííít hot smiley
Re: Koupě člunu
28. 12. 2012 14:02
Ja mam už velké problémy ty zbalit do auta člun ,motor kon.řízení a příslušenství a to že příští rok jedu na stejné místo do HR tak jsem tam něco nechal.Už jsem se letos rozhodl že koupím vlek a alespon pro přesun tady v čechách.Ono se nedá na autě vozit 4.10 gumák ale jezdil jsem tak ale nesměly být v gumáku podlážky.Ony ty čluny vypadaj opravdu pěkně a ještě si mužeš zvolit barvu.Ještě nikdy jsem u něj nebyl ale ani jsem o tech člunech moc neslyšel akorát se někdo na foru zminoval s reklamaci motoru že byli problémy.
avatar Re: Koupě člunu
28. 12. 2012 14:34
Jo je fakt, že Řepa nemá zrovna nejlepší pověst. U člunu jsem si barvu vybral a ještě si dohodl nalepení dalšího úchytu na předek člunu ( jestli to tak bude při předání ví jen Bůh). Nechtěl jsem vepředu tu jeho hroznou ceduli, ale s tím byl problém ( nějak to s ní přežiju ). Dole vzadu na buřtech by mělo být zesílení. Motor jsem vzal Nasxos 15HP s vědomím, že lezu do průseru. Tady by to sice měl ošetřit jejich papír že je to 5HP, ale na Jadranu raději kopím vinětu a budu doufat, že do toho nebude nikdo rejpat když budu mít zaplaceno.Motor je lehkej a vypadá technicky tak primitivně, že na něm nebude snad tolik k pos...í. Teda doufám drinking smiley
Re: Koupě člunu
28. 12. 2012 20:22
Koukal jsem se na jeho stránky na ten člun vypadá dobře.Prosimtě co to je to naxosem to jsou kvalitnější tubusy.Ja vlastním busch skate 410 druhým rokem a jsem s nim spokojenej předtim jsem taky buše ale třímetrák mohli taky dělat jiné barvy těch člunu.Od jednoho staršího pána co se zabývá stavbou lodí mě poradil at skládací podlážky člunu převaži nebo spojim nerezovým profilem se zrcadlem lodi.Při takovejch rozfoukanejch vlnkach se nedá moc dobře s nafukovacím kýlem plout rupou podlážky myslim zvukově a vlněj se.Tvrdí že se jízda znatelně zlepší a člun se chová lépe.Skládání člunu se trochu prodlouží ale stojí to prý za zkoušku.Začal jsem na tom pracovat takže jsem zvědav.Prosimtě trosečníku kam tady v č.r.jezdíš na vodu.
avatar Re: Koupě člunu
28. 12. 2012 20:25
Ahoj, to bude pěkná lodička. Na ten Naxos jsme také koukali, ale ta legislativa nás odradila.
V těch budějkách jsem byl a pan Řepa je opravdu hodně zvláštní člověk. Tak ať ti to dobře dopadne.
avatar Re: Koupě člunu
28. 12. 2012 21:34
mirku já toho zatím u nás moc nenajezdil. Zatím jsem byl u nás na vodě asi 4x, ale s novým člunem budu asi muset jezdit víc, abych si ty prachy vojezdil co jsem do něj dal thumbs up smiley. Řepu zatím osobně neznám a vzhledem k tomu, že jsem známej jako chovatel trpaslíků co hodně rostou, jsem zvědav jak dopadnu s člunem ( tam tomu celkem věřím ) ale hlavně jsem zvědav na motor Selvu Naxos 15HP. Zkušenosti ( tedy vlastní, né vyčtený z internetu, ty by mne móóóc zajímaly ). Chtěl jsem koupit starší motor 15HP, ale většinou se takové motory prodávaly na Slovensku a byly by s tím jen komplikace. U nás se nic moc nenabízelo a když, tak to zavánělo průserem. Tohle zavání průserem sice taky, ale legislativním thumbs up smiley. Na Plavební správě jsem to testoval a tam by certifikát k motoru na 5HP asi měl opravdu stačit, ale venku to může být oříšek. Čluny se mi celkem pozdávaly. Snad to všechno ještě narvu do auta. Jinak k výstuhám člunu. Měl jsem teď třímetrák s překližkovou podlahou, která byla spojena jen H lištama a na boku měla spojovou lištu C. Podlážky byly hned oštípaný a každej rok jsem je měl do luku prohnutý. Teď se už dělá všude překližková podlaha olemovaná lištama a na boku ty spojový lišty samozřejmě jsou, tak vyztužovat asi víc nebudu. Jezdíme v tom jen tři ( stejný jak u Standy dva thumbs up smiley ), tak to snad bude solidně upalovat. Ve větších vlnách mám stejně bobky jezdit. JInak tu byla na fóru zkouška pořádat srazy majitelů malejch člunů, tak by se to mohlo zase zopakovat. Posledně se to solidně vyvedlo a hlavně počasí bylo super. Když dostane doma Standa vycházky, Zahája namíchá super oktanovej koktejl a přidaj se další, mohlo by to být prima.
avatar Re: Koupě člunu
29. 12. 2012 09:09
To je dobrej nápad. Můžem udělat sraz hned teď na jaře. Něco vymyslíme!
Re: Koupě člunu
29. 12. 2012 17:58
Já mám s Řepou dobré zkušenosti a měl jsem Selvu (6HP) - bez problémů.
avatar Re: Koupě člunu
30. 12. 2012 15:13
S panem Řepou je jednání v pohodě, korektní a na úrovni. Nikdy žádný problém...
avatar Re: Koupě člunu
30. 12. 2012 16:00
jsem rád, že se objevily i první vlaštovky ohledně pana Řepy yawning smiley Doufám, že se k nim také přidám. Ještě kdyby se podobné uklidňující zprávy objevily ohledně motoru Selva Naxos. Chlapí to nikdo není takový tele že si ho koupil? Tedy v mém případě zatím pouze zaplatil...když dá Bůh a pan Řepa, bude někdy v únoru.Párkrát protáhnout sladkou vodou a v červnu tradááá na slanou vodu hot smiley
Re: Koupě člunu
01. 01. 2013 03:08
trosečník : Česká republika je podle mě malinkej lodní revír. Jen bych měl trochu obavy aby už na sps tyhle motory neznali. Přece jenom by měl bejt správně přihlášenej kvůli výkonu,. Tak jen bych asi přemýšlel co bych vyprávěl přpadné kontrole.. Ale jinak si myslím ,že ten motor na vodě splní to co má.
Re: Koupě člunu
01. 01. 2013 08:38
Ty nemusíš pri kontrole vyprávať nič, lebo Ty nechceš od spomenutého úradu nič. To oni musia dokázať, že ten motor neni 5 koňový.
A ako to dokážu, keď na motore je štítok 5 HP, na certifikáte s číslom motora je 5 HP. Nedokážú to nijak a ani sa o to nebudú snažiť.
Prečo by rýpali keď ten motor má 5 koní? Majú aj inú robotu než buzerovať za také smiešné veci.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 171
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.