Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Re: Koupě člunu
16. 09. 2012 09:29
10 HP som nemal, ale mám 15 HP na Zodiac Cadet Solid 340. Vypisujem presné označenie gumáka, aby ste to nemýlili so Zoom -om od zodiacu, čo je úplne iný čln. tento rok som mal čas na Rabe pozorovať a aj nafotiť tie lacnejšie gumáky. Plavebné vlastnosti sa nedajú porovnať so značkopvými. Tá moja súprava jazdí optimálne s 3- mi dospelými. V obsadení so 4-mi luďmi už nechce do sklzu.
Re: Koupě člunu
16. 09. 2012 11:42
Když si 10HP neměl, jak můžeš tvrdit, že je to málo? Jo, každý se snaží radit a kecat do všeho, ale odpovědět na dotaz, to néééé.
Re: Koupě člunu
16. 09. 2012 14:40
10 Hp je málo, vezmi 15 !! Taky jsem 10Hp nikdy neměl ale mám 2O z toho odhaduju že 15 by mi musela stačit ale desítka určitě ne.
nevěřim ale oziimu že 15 hp neuveze 4 lidi ve skluzu.
Re: Koupě člunu
16. 09. 2012 16:13
Som netvrdil že neuveze, ale je problém to dostať do sklzu. A tiež nie jedno koľko vážia tí ludia.
Zahajský: ja nekecám, len píšem svoje skúsenosti. Jeden koník dostane do sklzu max ca. 30 kg. Môžeš vypočítať aký motor potrebuješ. 10HP je optimum pre 3 metrový RIB. Po 5 HP čo je nanič, nekúpil by som desinku, ale to je čisto moje stanovisko. Nevšímaj si ho!grinning smiley
avatar Re: Koupě člunu
16. 09. 2012 17:41
jo Suzuko DF15S se dneska prodává za necelých 60 000,- Kč, ale to je na moje možnosti furt moc. Musím koupit něco trochu jetého za rozumější cenu. Rozumná cena je zase třeba u Selvy Naxose 15HP, která výží jen nějakých 30kg, ale tam je to zas asi o něčem jiném s kvalitou. I když ...když jsem ten motor viděl na videu uvnitř, tak tam mimo motoru a karburátoru asi už nic jiného není. Ostatní motory proti tomu vypadaj jak raketoplán proti větroni. No a kde nic není, není co by se pos.... thumbs up smiley
Re: Koupě člunu
16. 09. 2012 22:33
Daj se za 15 nabo 20 tahat lyže i s človičkem okolo 100kg
Re: Koupě člunu
17. 09. 2012 06:05
Trosečník-dal jsem si tu poradit a koupil 15hp suzuki a 380bush ,je to pohoda pro 3dospělí a dvě děti.Rychlost 34km.Video je na yout...pod (orlík suzuki 15hp) jedem tam 2+1 ale já mám 115kg tak zaberu trochu víc váhy.
Re: Koupě člunu
17. 09. 2012 08:17
Měl jsem člun 298cm a motor Yamaha 9,9HP. Než se motor podělal, tak jsme většinou jezdili 2 + 1 a bylo to úplně dostačující.
Teď mám 380cm a 25HP a myslím, že by se dal 100kg lyžař táhnout. Nikdy jsem to ale nezkoušel.
avatar Re: Koupě člunu
17. 09. 2012 16:07
Voda... zapomněl jsi na zdánlivě nedůležitého člena posádky. Nebejt ve špici ten raťafák, tak jste nevyvážený thumbs up smiley. Jede to hezky a motor si na videu hezky přede. Takhle si na moři zajezdím jedině ráno, když je voda jak zrcadlo. Pak už mám naklepaný sedací svaly thumbs up smiley. Tak to asi vyhraje ta 15HP. Teď už jen co bude trochu jetého v nabídce, nebo se budu muset zbláznit a koupit tu Selvu Naxos.eye rolling smiley
Re: Koupě člunu
17. 09. 2012 18:06
Takže ty peníze bych mohl objetovat na koupy lyží.
avatar Re: Koupě člunu
18. 09. 2012 20:22
voda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Trosečník-dal jsem si tu poradit a koupil 15hp
> suzuki a 380bush ,je to pohoda pro 3dospělí a dvě
> děti.Rychlost 34km.Video je na yout...pod (orlík
> suzuki 15hp) jedem tam 2+1 ale já mám 115kg tak
> zaberu trochu víc váhy.


Tak to je hodně podobná sestava jakou mám já. Dle mého úsudku a zkoumání je to to nejoptimálnější co může v této kategorii být. To video je perfektní. Přesně takhle jsem tam brázdil v červnu. Suzuki je dobrej motor. Tak si ho užij.

Trosečníku, už přestaň přemýšlet nad tím 10hp. 15hp můžeš použít na více lodí. Jak rib, tak gumák a nebo jako pračku ve vaně.
Re: Koupě člunu
02. 10. 2012 18:37
Nazdarek.Nemate někdo zkušenosti s nafukovacímy čluny kolibri nejlépe ty s laminatovým kýlem rib nebo co by jste doporučily za gumak rib asi do 470cm.Dik
Re: Koupě člunu
03. 10. 2012 16:56
No nevim taky jsem uvažoval o RIBu ale je to přeci jen guma a když už něco táhnout tak to už je lepší laminát ale zas ta otrava s tím vlečením za autem to tě předjede i kamion :-)
Re: Koupě člunu
04. 10. 2012 07:59
Vlečení za autem je to nejmenší (pokud to tedy není Fabie). Měl jsem Octavii kombi 1,6 benzín cca 75kW (podruhé už takovou chybu neudělám, jedině naftový motor) a tahal jsem laminátový člun. Vůbec to nebyl problém a spotřeba o necelé 2 litry větší.
Spíš byl problém dostat člun do a z vody. Zdá se mi, že v HR ruší sjezdy do vody - asi aby více vydělali. Takže pak zbývá jeřáb. Třeba za 200 kun tam a 200 kun ven. Ne že by to v ceně dovolené hrálo roli, ale štve mě to.
Pak jsem se zase vrátil ke gumáku (380cm / 25HP) co se mi vejde do kufru. Ale jestli se podaří ho prodat, tak bych taky rád šel do RIB člunu.
Re: Koupě člunu
05. 10. 2012 19:43
Honzo ja jezdím gumakem busch 410 a hondu 20koní vozím to v Oplu Zafiře jezdí tři dospělí jedno sviště je to tam umění ne 14dní srovnat.Tahle sestava na moři jezdí perfektně ale pokud je moře rozfoukane už to takový zážitek a relax není.Z tohoto duvodu bych radši koupil gumák s laminátovým kýlem a něco kolem 40.konských sil rád bych vyzkoušel lyže.A taky by se mě na dovču trochu lépe balilo tak proto bych radši volil něco tahnout za autem.
Re: Koupě člunu
05. 10. 2012 21:34
Tento rok sme išli na dovolenku tiež so Zafirou. . Zafira vôbec nie je velké auto. Všimol som si to na parkovisku, keď stáli vedľa iné autá. To že má 7 sedačiek, pre mňa je skôr nevýhoda (nemá rezervné koleso). Navyše tá moja nemá ani strešné lyžiny, tak som nemal možnosť prepravovať niečo na streche( 4 ročné služobné auto a nechcem investovať do nosiča). Traja dospelí + batožina + Zodiac 340 Cadet Solid + Suzuki 15 DF boli sme napakovaní až až. Poškuľujem po VW Caddy, alebo nové Renault Kangoo. Ťahať nechcem nič. Platiť ďalšiu poistku + STK za vozík čo použijem 3 krát za rok považujem za nenormálné.
Re: Koupě člunu
05. 10. 2012 22:16
Tahat něco za sebou ca 1000km musí bejt strašnej vopruz a i několik s tim spojenech problémů od vyšších poplatků za benzín (naftu), dálničních poplatků stk za vozejk, je pak problém i kam s vozejkem v HR někde to fakt není kam dát, zaparkovat a pod dost problém může i nastat pokud se auto po cestě do HR po*ere tak pak je i následnej odtah auta i s přívěsem náležitě oceněn... z těchto důvodů na tahaní člunu kašlu a radši složim gumák do auta.
Re: Koupě člunu
06. 10. 2012 22:39
Nevim ale myslím si že nemusí být tahání člunu tak strašný.Nebo ano
avatar Re: Koupě člunu
07. 10. 2012 15:23
Ahoj

prošel jsem tady vším o čem je tady řeč a ted máme 19 laminát s vestavěným motorem a tím pádem vlek.
Samozřejmě by se nám líbila ještě větší... to je jasné.
Gumák s rib mi vyhovoval uplně nejméně, jeden z důvodů bylo málo místa v lodi. A musí být vlek.
Můj názor je, když už táhnout vlek, tak k tomu laminátovou lod. Máme obyčejnou octavku, a naše cesta k moři je 950km.
Dokonce jedeme přes noc z důvodu malého prcka a už několik cest máme za sebou. Vopruz to není. :-)
Spotřeba trošku vyleze s vlekem, ale to je i s rakví když ji máš, letos si ani nepamatuji kolik , myslím něco kolem 8,5 litru, to jde ne?
A nejedeme 80...:-) Vjezd do moře se taky najde. a když to podtrhneme a sečteme není to žádný problém.
Naopak těch zážitku a krásné dovolené, doprčic už bych jel znova. :-). A v čechách jsme na Labi a na Slapech. Sjezdy taky jsou.
Takže v rámci možností doporučuji laminat a lod kolem 10-13metráků.
bob
avatar Re: Koupě člunu
07. 10. 2012 18:25
jo Bobe to se to jezdí, když ti plavčík Bertík se člunem pomůže thumbs up smiley . Prej prcek.... na svůj věk je to machr. yawning smiley
Jinak já jako panelákový nemaje kde parkovat přívěs a jako majitel sklípku do kterého by laminát nenacpal ani kouzelník Kožíšek, se kloním k názoru Ttoma.
avatar Re: Koupě člunu
07. 10. 2012 23:15
Trosečníku

až koupíš pořádné necky tak ti je u sebe někde zaparkuji. :-))) to je jasné.

bob
avatar Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 08:02
jéé Bobe ...prosím písemně...s kolkem..podepsat od rodičů...10 kopií thumbs up smiley
A já jdu hned kupovat hot smiley
To by ses divil až bych to přitáhl. [www.celysvet.cz] Konečně se vyspím a nebude mne nic tlačit ve slamníku spinning smiley sticking its tongue out
Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 15:20
Ahoj všem přítomným. Moc rád bych se vás zeptal na pár otázek. Jsem začátečník a letos jsem koupit člun + motor yamaha 5hp.. Vše teď prodávám a jdu do většího a silnějšího. Mám zálusk na Bombard typhoon 360 + Suzuki DF15A. Co mě trochu tíží je že motor DF20A je úplně ten samej motor stejně těžkej jen je otevřenej kdežto ta 15 je přiškrcená..rozdíl 10 000,- Ale znáte to nejdřív máte limit 50tis pak 80 tis a teď jsem na 100 tis s tou 15hp. Jasně že mě žere ,že bych přidal 10 000 a měl 20HP -nevím co mám dělat !!!! Je to pro mě hromada peněz a přemýšlím i třeba kvůli pojistce v HR na 15 nepotřebuju na 20 už jo. Budem jezdi převážne ve dvou. Já a přítelkyně -- 150kg. Potom moc prosím jaké máte zkušenosti s nandaváním tahle težkého motoru ?? Zvládnu to třeba s pomocí přítelkyně ? Nejsem žádný párátko ,ale záda mám taky jenom jedny.Vlek neplánuju. Máme Oktávku a budu sklapovat zadní sedadla a musím všechno narvat tam . Díky za jakýkoliv info
Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 15:58
Prvně, pojistka je od 15kW, ne od 15HP. Z 15HP později snadno 20HP neuděláš, není to jen naladěním motoru, ale je jiná vačka plus další díly, do budoucna zvýšení výkonu by stálo více jak 10 tisíc. Váží stejně. Proč do toho nejít?
Jinak, chtěl bych hrozně rád řešit stejnej problém. Já teď prodávám stávající sestavu s 5HP motorem a dumám, kde vzít na něco silnějšího s dělším člunem. smoking smiley
Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 16:40
To Kenty.t: skús si niečo prečítať tu:
[www.jachting.info]
Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 16:43
A ešte k tým cenám: ten rozdiel neni až tak velký. Keďže ide o motor s elektronický vstrikovaním paliva (bez akumulátora) doma to určite "neotvoríš na 20 HP.
[www.aussenborder-markt.de]
Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 18:01
Včera jsem psal dotaz na tento německý obchod a zatim se nikdo nevyjádřil. Psal jsem anglicky tak nevím jestli někdo napíše. Zajimala mě dorava a jak je to potom se zárukou a servisem. Nevim jestli bych chtěl aby mi motor vezla nějaká pošta. A jinak je ten obchod je celkem daleko ale ceny maj super. Kdyby měl někdo zkušenosti budu rád za jakýkoliv info
Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 18:32
Za tú cenu by som ten motor priviezol sám. Čo je to ďaleko? Do Chorvátska neni Ďaleko? Mineš stovku za benzín a máš to doma. Nemci Ti ten motor pripravia, vyskúšajú a keď sa s nimi dohodneš trošku aj zabehnú v sude a urobia aj prvý servis. Tuto na fóre Ti nepomôže nikto. Budete tu vypisovať, ochkať a nakoniec si kúpiš Parsuna v "superakcii". Cenu vieš, adresu poznáš, rozhodnúť musíš sám. Nemôžeš mať všetko, dobrú cenu, dopravu za babku a servis v susednej ulici. Vela zdarusmiling smiley
avatar Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 19:28
Nejsem si jistý, ale suzuki 20hp nedělá. To ta desítka je přiškrcená. A patnáctka otevřená. Ale jistý si nejsem. Pokud přemýšlíš mezi 15 a 20, tak určitě dvacet.
Pokud ty sedačky sklopíš, tak to odvezeš v poho. Loni jsme takhle byli s našima na Pelješaci. Já jel s rodinou a naši v koktě s lodí a motorem. Až se rozmnožíte, tak si přiděláš rakev a odvezeš to taky.
Re: Koupě člunu
08. 10. 2012 19:42
Suzuki právě začíná dělat nový motory df15A a df20a s přímým vstřikováním. Jsou to identické motory oba stejná hmotnost 44kg a stejný obsah válců 327ccm. jeden cena 72000,- druhý 82000,-
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 187
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.