Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
avatar Re: Koupě člunu
31. 07. 2012 16:29
prt napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na základě svých zkušeností, kdy sedlám už 4
> nafukovák, tak jakýkoli další člun co si koupím,
> chci vyzkoušet na vlastní kůži a v plném
> zatížení,pak teprve budu kupovat. zatím mi stačí
> moje 20 hp a čtyřmetrovka gumák se skládací
> dřevěnou podlahou. Je to maximum co naložím s
> pomocí dětí do auta a na auto, další stadium lodní
> nemoci už bude vozík.
> Zahajskej - na tu nafukovačku se vyprdni, budeš
> nadávat.

Můžu se zeptat co máš za auto? Já mám fobii combi a když to dám do auta, tak už se mi tam nic nevejde. Do HR je absolutně nemožné se bez vozíku dostat.
avatar Re: Koupě člunu
31. 07. 2012 16:35
Jo ještě jedna důležitá věc. Dneska se mi narodil syn. Hned jak jsem ho vyděl, tak bylo jasné, že zněj bude kapitán. Hned jak se manželka trochu oklepe, tak jí musím vysvětlit, že teď potřebujem RIBdno.
Re: Koupě člunu
31. 07. 2012 18:51
Gratulujem, ja by som na kúpu RIB-u využil neprítomnosť manželkysmileys with beer
Re: Koupě člunu
01. 08. 2012 06:28
Naložení auta na dovču je pekelná záležitost.Mam Zafiru,takže člun na střechu do rakve+vesty a lehké kraviny.Motor 20.příčně trocu našikmo do kufru.Podlážky pod motor a nad.Nad motorem v kufru zhotoven neco jako stoleček a na něm zbytek věcí hadry a podobně.Je to narvaný po strop.
Re: Koupě člunu
01. 08. 2012 06:45
Tohto roku idem na dovolenku tiež so Zafirou (2007, 1,9 Diesel). Nemám skúsenosti s pakovaním do tohto auta, ale uvidím. Čln + motor cca 100 kg chcem naložiť do auta, lebo nemám strešný nosič. Ideme iba traja tak budem môcť pakovať aj na zadné sedačky. Uvažoval som, že si kúpím strešný nosič na prevoz sit on top kajaku. Ako je to s váhou? Naložené bude asi 380 kg živej a neživej "hmoty". Aké sú jazdné vlastnosti naloženého auta?
Re: Koupě člunu
01. 08. 2012 08:40
Povolené zatížení střechy je 75kg.Vzhledem k tomu že to je 7.mistné auto tak se s vahou nějak nezabejvám.Na střechu dam člun asi 40kg a vesty a jiné kraviny.Do kufru motor ten je něco kolem 50kg je tam akorát na příč a podlážky ty maj taky docela dost.Živá váha je asi300kg člun s motorem a dalkovým řízením asi 140kg a taky nějaké to žrádlo to je taky nějaké to kilo ale to nevim kolik .kompletně živá a neživá bude pár desitek kilo přes pul tuny.
Re: Koupě člunu
01. 08. 2012 08:46
Jo ještě k vlastnostem řízení.Ja mam předělanou zafiru na plyn je to přímý vstřik do válcu rozeznat benzín -plyn je neznatelný.Do těch tahlej kopcu trochu strácím výkon ale na rovině se vše rozhoupe sedí to jak přibitý.Jezdím svižnejší jízdu a cestu si trochu snažim užit než to začne bejt otravné a nudné.Vubec z toho neměj strach budeš spokojený
prt
Re: Koupě člunu
01. 08. 2012 09:05
> Můžu se zeptat co máš za auto? Já mám fobii combi
> a když to dám do auta, tak už se mi tam nic
> nevejde. Do HR je absolutně nemožné se bez vozíku
> dostat.

Mám chevrolet orlando, balím stejně jako mirek b, on má stejnou sestavu jako já, ještě má navíc konzolu řízení, což já nemám.
balím tak, že sedadlo 6a7 ven na dno podlážky, na ty motor, kolem všechny možný krámy ke člunu a další věci, na střechu nosič, na nosič dva spodky od nosičů kol na to člun, a vedle úzká rakev na lehký krámy, naštěstí je nosnost střechy 100 kg. je to až po střechu.
avatar Re: Koupě člunu
01. 08. 2012 09:41
Jj, tak teď už to chápu. Máte všichni velký auta.
prt
Re: Koupě člunu
01. 08. 2012 09:43
ukazka
fotky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prt (01. 08. 2012 09:50).
Re: Koupě člunu
01. 08. 2012 10:31
To Stenly: doteraz som mal Toyotu Auris 5 dverový. Čln išiel na strechu, motor na zadnú sedačku (jedno operadlo vyhodené)nohou do kufra. V kufri podlaha a ostatné veci. Ten voz mal nosnosť iba max 420 kg , tak sme boli nabalený vždy na doraz. Jazdilo to ale v pohode. Ako každá Toyota.
Re: Koupě člunu
01. 08. 2012 10:49
Já mám olejničku, jak tady někdo toto vozítko nazval, neboli Xsaru Pikačů. Letos jsem měl člun mezi předníma a zadníma sedačkama na podlaze, výhoda tohoto auta, že ji má rovnou, bez tunelu. Mladej ho má jako podložku pod nohy. Podlážky na dno kufru, na to motor, pětikoňák se mi vejde napříč. A to zarovnám po plato. K tomu ještě 300L box na střeše. A je to tak tak. Motor jen 66kW, takže občas z koníků stříká pot a útrpně řehtaj, než to vystrkaj někam na kopec.
Jinak Stando gratulace, už má malej koupený pruhovaný tričko?
Re: Koupě člunu
03. 08. 2012 13:46
Hlavně že tě tam jak tomu říkaš olejnička doveze o nic jiného nejde.Je to pech to balení ale stojí to pak za to pamatuju si dni když jsem koukal stále z pevniny na moře a ted jsou dny kdy koukám z moře na pevninu.Letos jak jsem byl na Hvaru v zatoce Sviračině tak jsem pluli do Starého Gradu na zmrzku v tom městě jsem byl nespočetně krát a nikdy mě nenapadlo že si tam zajedu člunem.Je to pěkný pocit.Ještě že se na ten Hvar jedu podivat i v srpnu.Jednou je málo.Zajel bych se taky podívat na pevninu někde se ubytovat okolo primoštenu nebo tak nějak.Ale zatim jsem nic nesehnal žadná samota.CHlapi a Děvčata kdy někdo o něčem věděl skuste písnout.CHtěl bych to zkusit jednou bez trajektu.Když nic nebude taky neva Hvar je pěkej ostrov.
Re: Koupě člunu
09. 09. 2012 18:05
Námořníci myslíte že za 20.hp pujdou tahat lyže a pokud ano jestli utáhne 101,5 žívé váhy na lyžích.Tahal jsem deti a zenu na kruhu jelo to celkem slušně nemaj ski vetší odpor.Zena se ptá jak moc to je na těch lyžích složité.DÍK
avatar Re: Koupě člunu
12. 09. 2012 15:03
pánové zeptám se na zkušenost. prodal jsem svůj gumák 3m a motor 5HP a koukám po něčem větším. Tedy myšlenou o kousek větším. Člun tak 3,3-3,6m a motor ......no a to je právě ta ozázka thumbs up smiley Kolik bych měl mít motor, abych se ve třech lidech ( celkově cca 220kg ) dostal do skluzu? Víc nás ve člunu určitě nebude.Asi by to měla být 15HP, ale nevím jestli by nestačila i 10HP. Zkušenosti,názory....??? confused smiley
Anonymní uživatel
Re: Koupě člunu
12. 09. 2012 19:35
Trosečníku, myslím, že hodně se dozvíš na www.jachting.info, je tam část věnovaná gumákům. A vůbec, je to v podstatě monotematické forum, a je tam spousta lidí opravdu znalých. Doporučuju- zkus to.
avatar Re: Koupě člunu
12. 09. 2012 19:42
no já mám celkem prostudováno včetně uvedeného fóra. Bohužel jsou tam většinou jen všeobecné názory jako zde...tzn. 15HP lepší než 10HP....,je to jistota....., budeš to jen lechtat....,je to skoro za stejné peníze tak proč ne rovnou 15HP.....atd. Prohlédl jsem i spoustu videí na netu s motory 10 a 15HP. Háček je v tom, že u videa z 99% sedí ve člunu jen jeden a předvídí, jak to parádně jede. Video kde by bylo vidět jízdu s určitým motorem a přiměřeným zatížením abys pohledal.
Nicméně Tomm díky yawning smiley
Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 09:45
Ještě si Trosečníku zapoměl napsat, že k těm třem lidem vezeš ještě metrák proviantu a zpět navíc půl metráku mušlí grinning smiley
avatar Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 10:18
kušuj ty hubo nevymáchaná thumbs up smiley Hele od tý doby co jsem tu za mušle dostal po čuni, tak sbírám kamínky což sám dobře víš.No soudek rumu a ty tři bagetky na den...... to je snad normál ne? Co kdybych někde ztroskotal drinking smiley
Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 10:36
S rumem máš teď útrum. Jedině že bys ho měl jako PHM do motoru.
Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 13:21
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S rumem máš teď útrum. Jedině že bys ho měl jako
> PHM do motoru.
S rumem ne. S tuzemákem.
avatar Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 15:45
Tady soused prodává člun Zodiak cca3m a motor 30kobylek a řikal že to utáhne i lyžníka :-) za 65 tisíc repase nohy za 21 tisíc asi to prodává komplet s vlekem což je super
avatar Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 16:20
já bych teda celkem rád viděl třímetrovej člun Zodiak co se na něj dá dát takovej motor. Jinak já osobně mám nepřekonatelnej blok tahat za sebou něco k moři. Jinak Marťas těm uvedeným cenám moc nerozumím, ale jakmile uvolníš takovýhle peníze, tak si můžeš celkem vybírat.Dávej hlavně bacha na stáří motoru !!
avatar Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 19:26
Já zatím neřeším mám jiné výdaje :-) jen sleduju
Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 19:35
To bude pěkná vykopávka, za ty prachy i s vozejkem. A 3m člun s 30HP motorem? Volajaké čudné.
avatar Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 20:31
Ahoj,
Trosečníku, nad tím motorem vůbec nepřemešlej. 15HP a 10HP je minimální rozdíl. Jak váha, tak velikost. Loď 3-3,3 pomaže s 15HP jako sviňa.
Jinak jak už jsem jednou nabízel. Udělejme nějakej třeba jednodení sraz. Můžeš si to zkusit s naší lodí.
avatar Re: Koupě člunu
13. 09. 2012 21:57
no a tady Standa je zrovna ten případ co tady o kus výše píšu .....prej minimální rozdíl vem 15HP thumbs up smiley Stando já jsem zrovna teď bez GUMY a nemám tam s čím jet. Teda některejm to neva, ale já bez GUMY na srazu ani ránu thumbs up smiley. S tou tvou 15kou je jasný že to jede, ale mne by moc zajímalo, jak to jede s tou desítkou. Stejně to asi spadne na tu 15HP, ale jsou důvody, proč bych možná raději tu 10HP. Jen si pak nechci nadávat až to nepojede, že jsem to vůbec zkoušel.
Re: Koupě člunu
15. 09. 2012 15:27
Trosečníku jestli ti to pomůže tak já mám 20Hp a když jsem tady řešil jakej mám koupit tak jsem dostal radu abych pořídil 15 ctku že mi to na gumák bude stačit nevěřil jsem a koupil tu dvacítku (říkal jsem si radši a´t je rezerva) jenže u gumáku to není jak u auta, teď můžu s klidem říct že by mi 15 stačila on ten potenciál dvacítky na moři nejde skoro využít na vlnách tam skáču jak veverka ! Jedině když jedeme dvě rodiny tak to jde normálně s tou dvacítkou do skluzu to jo ale většinou jezdíme ve 4 a jak jsou vlnky ! stačí malý tak musím ubrat ! Ještě jedině když jedu sám tak jedu na plnej knedlík sednu na podlahu a to pak lítá to jo, ale to jezdim jen chvilku vyblbnout se, většinou ráno prostě moře musí být klidný jinak je to skákačka. Takže moje rada 10tku nebrat mohla by bejt na 4 lidi slabá vem 15Hp a budeš max. spokojenej.
Re: Koupě člunu
15. 09. 2012 21:19
Do pozornosti: Suzuki ponúka nové motory s elektronickým vstrekovaním paliva 15 a 20 HP. Tieto motory majú skvelý výkon a malú spotrebu.
Váha je priamo úžasná, okolo 45 kg. Keby som nemal už Suzuki 15 DF, tak okamžite berem. Cena okolo 3000 EURO.
10 HP zo žiadnej značky nebrať na gumák! Je to málo!
Re: Koupě člunu
16. 09. 2012 07:44
Takže si Ozzie 10HP motor měl. Na jak dlouhém člunu? V kolika lidech jste jezdili?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.