Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Re: Koupě člunu
13. 09. 2010 09:20
StandaM: registrovaná je SPS v Praze, ale technická končila loni.Když jsem tam volala, tak mi tu vyhlášku potvrdili a řekli, že technickou na tom už nikdo neudělá. Když jsem řekla, že to je "fajn" a co s tím jako máme dělat, tak mi řek, že motor můžu klidně použít jako kotvu !!angry smiley .. tak to moc nepotěšil. Proto bych to ráda zkusila prodat pryč z ČR.
avatar Re: Koupě člunu
13. 09. 2010 19:44
Tak sem prosím vrzněte alespoň jednu fotku. Ať máme představu o co jde. Teď když víme že motor nemá hodnotu, tak se kouknem alespoň na loď. Třeba to nějakého nadšence zaujme.
Re: Koupě člunu
14. 09. 2010 17:47
co takto zkusit prodej na Slovensko? mám pocit, že tam mají předpisy volnější.. například:www.avízo.sk
Re: Koupě člunu
14. 09. 2010 19:36
to VeraCB:
tak to se omlouvam, mel jsem za to, ze se to vztahuje jen k nove registraci na SPS
pokud je to hooodne stary motor nema valnou hodnotu k lodi bych ho dal jako bonus
Re: Koupě člunu
14. 09. 2010 20:04
fotku bych dala, ale už je to dlouho, co jsem je sem dávala a už to neumím confused smiley, vím, že jsem to dávala přes rajce, ale to je asi tak všechno.
avatar Re: Koupě člunu
14. 09. 2010 20:49
Re: Koupě člunu
15. 09. 2010 08:20
Zdravím pánové, říká vám něco značka člunů WILDLAKE? Prodává je pan Vrána z Prostějova. Vzhledem k tomu, že to mám pomalu na opačný konec republiky, tak rád uslyším nějaké reference, než se tam vypravím.
avatar Re: Koupě člunu
15. 09. 2010 21:43
Wildlake jeto čína ,ale to je dnes skoro každej člun asi bych se toho nebál pokud to budeš používat pouze o dovolené a dobře se oto starat tak se tomu nemá co stát teda pokud seto nerozlépí smiling smiley Já osobně mám skušenost s čluny SUZUMAR jeto taky čína a vždy v pohodě a vypadá mnohem líp a cena stejná . vždy na moři 14 dnu vroce už 4 rokem a žadnej problem .
Re: Koupě člunu
23. 09. 2010 22:39
Vše tu asi už bylo řečeno ale jakou tedy preferovat u gumáku asi 3 metrového podlahu (kýl) , aby to šlo složit do auta. Laminátová tedy asi nepřipadá v úvahu. dík
Re: Koupě člunu
24. 09. 2010 06:14
kyl, urcite. Jsou gumaky i bez kylu. Jak laminatova, tak hlinikova podlaha je skladaci(3 a vice dilu) a tyto cluny maji naf. kyl, takze vse se prodava ve slozenem stavu a tim padem to lze slozit i do kufru auta.
Re: Koupě člunu
24. 09. 2010 15:12
Můžeš prosím nějaký odkaz jak to vypadá.V příspěvcích výše se psalo že laminátová jedině na vozíku a jak vypadá nafukovací kýl to už vůbec nevím. dík
avatar Re: Koupě člunu
24. 09. 2010 16:12
Tady je na ukázku můj nafukovací kýl. Je vyfouklej. V momentě kdy ho nafouknu, tak podél černé výstuhy, která vede středem lodi se nafoukne komora válcového tvaru. Od špice až po zrcadlo. Komora má v průměru cca 15cm. Je uložena mezi dnem lodi a podlahou. Dno lodi vytvoří profil V a to je nafukovací kýl.



Na této druhé fotce je vydět jakým způsobem je konstruovaná dřevěná podlaha. Je z jednotlivých dílů, které jsou osazené hliníkovým pero/drážka. Perfektně zapadají do sebe. Po bocích jsou ještě zpevněná nasazením hliníkových profilů. Díly jsou očíslované a jen těžko zaměnitelné. Zkušenost mám pouze s touto podlahou, ale předpokládám že v případě hliníkových desek bude technologie provedení stejná.



Píšeš o laminátovém dnu. To jsou čluny RIB a na ty musí být speciální vozík. Např. toto



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stenly.stenly (24. 09. 2010 16:14).
Re: Koupě člunu
24. 09. 2010 16:58
díky, chápu.
avatar Re: Koupě člunu
14. 04. 2011 19:25
ahoj

nevěděl kam to dát... tak třeba sem

[www.lodenavode.cz]

bob
avatar Re: Koupě člunu
07. 05. 2011 22:19
Ahoj

ted jsem se rozhodl, že prodám naši lod, je to Bayliner 195 BR , s brzděným přívěsem, motor 3,0l, vestavěný, rok výr. 2004.
Loni technická na SPS a přívěs STK.
Najeto cca 220 motor hodin. Super stav, řekl bych excelentní.
Možnost uplně nové bimini a přepravní plachta.
Samozřejmě garážovaný , (loni jsme nebyli u moře.)
K dispozici 3 týden v červenci, bud na Jadranu a nebo v čr. V případě zájmu můžete i na mail.

bob
avatar Re: Koupě člunu
12. 01. 2012 20:11
Trosečník se nám ani nepochlubil ,že koupil na Jadran novej gumák Už ho testoval a já fotil...


Re: Koupě člunu
26. 07. 2012 13:57
Prosím vlastníky člunů s nafukovací podlahou o zkušennosti. Moje kocábka půjde pravděpodobně do světa a uvažuji, co koupit dál. Na tuto podlahu jsou rozporuplné reference. Někdo haní, někdo chválí. Nemám na mysli podlahu VIB (nafukovací do V), ale s nafukovací "deskou".
Re: Koupě člunu
26. 07. 2012 17:26
Mynule som videl Zodiac s nafukovacou "deskou" a podľa mňa je to super čln. Výhoda je nižšia váha. Nevýhod je viac: Potrebuješ špeciálnú pumpu na nafúkanie dosky, menšia hĺbka v člne, ten čln je drahší, dosku keď prepichneš doma asi neopravíš.
Ja mám Zodiac Cadet Solid 340 s drevenou podlahou. Podlahu zložím na 9 cm hrubý balík! V pohode som to dal na dno kufra v aute. Nedá sa to porovnať s hliníkovou podlahou. Ten hliník z Hondy 300 zaberal dvakrát toľko miesta a nebol vôbec lahký. Neviem okrem Zodiacu kto robí ešte také člny? Ale na nejaké šmejdy zabudni. Keď nafukovacie dno, tak ja by som si kúpil jedine Bombard Aerotec.
avatar Re: Koupě člunu
26. 07. 2012 19:17
Ahoj, zkušenosti s touto podlahou nemám. Mám dřevěnou podlahu s nafukovacím kýlem. Délka člunu 380. Když jsem ve třech chlapech rozvášnil ten náš patnáctikůň, tak podlaha pracovala jako prase. Vlnila se a praskalo v tom, že jsem se bál, abych nezlomil loď vejpůl. Pokud bych chtěl postoupit někam dál, tak bych šel určitě do RIB.
Vím co řeknete je to zase další starost, ale stejně už teď to musím vozit na vozejku.
Když koukneš na tu cenu za ten bombard, tak se daj sehnat za stejný prachy i RIB.
A nemá třeba někdo půjčovnu s tímto dnem. Třeba by se to dalo na jeden den půjčit a zkusit.
Re: Koupě člunu
26. 07. 2012 20:44
Neviem čo to máš za gumák, ale môj Zodiac je v pohode aj na vlnách, mám tiež Suzuki 15 DF. Dnes vyrába už každý gumáky, ale väčšinou sú to Čínské, alebo Ukrajinské plavidlá, ktoré sa iba podobajú na osvedčené značky. Sú vyrábané podľa fotiek, bez vývoja, skúseností a velakrát v podradnej kvalite. Sú ale k mání za ľudovú cenu. Takže stým RIB-om pozor. Nemusí to dopadnúť dobre keď sa kúpíš RIB za skvelých 1500 EUR. Je skoro isté, že skvelá bude len cena, ale iba do vyskúšania.
Re: Koupě člunu
27. 07. 2012 07:52
S dřevěnou podlahou mám teď, desky dám taky na dno kufru auta. Mě jde hlavně o to, že už teď, když naložím vše do auta na cestu do HR, tahám výfuk po silnici. Chci jít do silnějšího motoru a tím bych jeho váhu vykompenzoval lehčím člunem. Zajímá mne, jak je ta podlaha tuhá a zda není náchylná na poškození.
avatar Re: Koupě člunu
27. 07. 2012 11:30
Mám Ukrajinský člun Kolibri. Dřevěná podlaha je v poho, ale jen jsem tím chtěl říct, že další krok by měl být RIB. Myslím, že nafukovací podlaha je krok zpět. Ještě k tomu když přejde z 5HP na 10 nebo 15HP. To bude ta podlaha pracovat ještě víc.
Ale jsou to jen moje úvahy. Já nemám s těma podlahama zkušenosti. Také chápu že se snaží ušetřit místo a váhu.
prt
Re: Koupě člunu
28. 07. 2012 23:51
sam jsi si odpověděl, ano nafukovačka je lehčí, je míň tužší než dřevo, je náchylnější k poškození, kámoš co s ním jezdím má zodiac fastroller 3,20 je to celunofukovačka s rovnou podlanou a nafukovacím kýlem, má na tom 4takt tohatsu 1O koní a když tomu dá ceres tak se podlaha vlní, není to sice nic tragického, ale je to míň stabilní než dřevo, Podle mě ušetříš tak max 30 kilo,
Re: Koupě člunu
29. 07. 2012 08:15
Rozdiel vo váhe je zanedbatelný: Zodiac Fastroller ACTI-V 325 váží 38 kg, Zodiac Cadet 310 s drevenou podlahou 42 kg.
Fastroller ACTI-V 360 váží 44 kg, Cadet 340 s drevenou podlahou váží 52 kg. Pre 4-8 kg rozdiel by som Fastroller určite nekupoval a navyše sú ešte o 400-500 EUR drahšie ako Zodiac Cadet. Tú nafukovaciu podlahu musíš tiež zbaliť a prepravovať. Ten rozdiel váhy je asi vďaka nafukovacej podlahy. Mne ako píšem vyššie sa Cadet s drevenou podlahou osvedčil. Samozrejme bral by som nejaký kvalitný RIB, ale nechcem čln ťahať na prívese. Nechcem platiť poistku a vybavovať STK za vec ktorú používam párkrát za rok. 3,5 m RIB člny väčšinou vážia okolo 90 kg a to už je problém nakladať a prevážať na streche. Zatiaľ ostáva Cadet Solid 340 a potom uvidím.
Re: Koupě člunu
29. 07. 2012 17:55
Chlapi poskytne mě někdo radu.Mam nafukovcí člun bush skate 410 skládací laminátová podlaha.Za jízdy mě rozčiluje takové nepříjemné praskání,nebo rupání v podlaze,nejhorší to je když jsou takové rozmlácené vlnky a podobně.Chtěl bych skusit podlahu vyztužit nabo sešroubovat jecklem ze zhora a opřít do toho ještě lavičky.Nevím jestli se to vyztužuje celé dno a nebo jestli se nechává podlážka na přídi pohyblivá.Kdysi když jsem prohlížel inzeráty tak jsem našel jeden gumák na kterým byla tato váztuha na obou bocích.Bohužel inzerát už jsem nenašel.Nemá z vás s tím někdo zkušenosti nebo nějaký nazor na to.Dík
Re: Koupě člunu
29. 07. 2012 20:38
Kúp si 10 metrovú jachtu a tá nebude praskať smiling smiley Ale bez srandy, na vlnách každý gumák vrzgá a praská. Na pohodovú jazdu by si potreboval min 6 metrový čln, ktorý "preskočí" z jednej vlny na druhú. Je to ako s autami, rýchlosť musíš prispôsobiť povahe vozovky. Keď to nebudeš rešpektovať, nebude s tebou jazdiť nikto a budeš mať rozbité gule a prehrýznutý jazyk. Vystužovať je blbosť. Jednoducho keď sú vlny treba ísť pomalšie.
Re: Koupě člunu
30. 07. 2012 09:44
Člun s pevnou podlahou (RIcool smiley je samozřejmě řešení, ale pokud na to máš peníze a máš to kam uskladnit.
Člun s nafukovací podlahou není zas až tak o moc dražší než s překližkovou, u některých značek je v akci cena stejná. I váhové rozdíly mezi překližkou a foukanou jsou u různých značek jiné, u některých i více jak deset kilo. proto koukám i po 2T patnáctce, protože je o více jak 15 kilo lehčí. Plus rozdíl ve váze člunu a už je z toho minimálně 25 kg. A do auta naloženého do HR je každé kilo navíc už znát. Hlavně jsem se na patnáctku 4T kouknul na vlastní oči a je to obluda jak hrom. Teda ve srovnání s mou současnou 2T pětkou.
Ptal jsem se jednoho prodejce na nafukovací podlahu, co on na to. Jeho odpověď byla, že většina "nedorozumění" vzniká chybou majitele. S pumpu, která je dodávaná ke člunu, není možné nafouknout podlahu na předepsaných 0,8, maximálně 0,6. A tak to majitelé nafoukají na tolik, kolik se jim to povede. Pak se samozřejmě podlaha vlní, nemá tu tuhost.
Anonymní uživatel
Re: Koupě člunu
31. 07. 2012 10:14
Michale, ale je otáýzkou, zda 2T patnáctikoňový motor Ti plavební správa vůbec přihláší...
Re: Koupě člunu
31. 07. 2012 11:25
Tomme vím, předpokladem je, že 2T patnácku prodávající už má přihlášenou na SPS. Pak přehlásit jde. Neregistrovaný motor bych si moh samozřejmě maximálně vystavit, nebo používat jako kotvu.
prt
Re: Koupě člunu
31. 07. 2012 14:53
Na základě svých zkušeností, kdy sedlám už 4 nafukovák, tak jakýkoli další člun co si koupím, chci vyzkoušet na vlastní kůži a v plném zatížení,pak teprve budu kupovat. zatím mi stačí moje 20 hp a čtyřmetrovka gumák se skládací dřevěnou podlahou. Je to maximum co naložím s pomocí dětí do auta a na auto, další stadium lodní nemoci už bude vozík.
Zahajskej - na tu nafukovačku se vyprdni, budeš nadávat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 109
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.