Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dalešice

Autor JirkaPetr 
Dalešice
31. 05. 2009 18:26
Ahoj jsem tu poprvé. Neporadí mi někdo kde je nejlepší sjezd do vody na Dalešicích a příjezd k němu? Mám gumák 340 s 20 Mercury a vozím jej v nafouknutém stavu na přívěsu. Jak tam moc kontrolují rychlost? Je tam někde problém s hloubkou? Děkuji Jirka
Re: Dalešice
31. 05. 2009 19:21
Jedine u hraze tj.pred mostem od Kramolina do prava. Foto
Letos jsem tam kontrolu jeste nevidel a to jsem tam byl 3× .V loni jsem videl policii jen parkrat, ale spise kontroluji rybare.Pred loni me i kontrolovala dalesicka hlidka a to je vse.Ja tam jezdim vcelku rychle 30km/h max.vsak a to jen vyjimecne 45km/h ono to ani jinak nejde...prece nepojedu 10km/h ve vytlaku pak uz mam skluz:-) Ani nevim jak a jestli tam meri rychlost.Proste jezdit tak abych nikoho neohrozoval.
Je tam povolena rychlost 25km/h ve vytlaku, ale stejne temer vsechny gumaky jezdi ve skluzu...ono jak jsem psal to jinak ani nejde.
Hloubka podel skalnateho brehu je velka, ale zde si presto davej vzdy pozor.
Re: Dalešice
11. 06. 2009 06:12
Stando díky za rady,byli jsme tam v sobotu a bylo to super. Jen škoda že to je z Olomouce takový kus, ale naposledy jsme tam určitě nebyli. Fakt super svezení a krásné okolíthumbs up. Chtěl bych tento týden na Žermanice nevý běkdo kde tam najdu dobrý sjezd? Díky za odpovědi i rady
Re: Dalešice
11. 06. 2009 07:44
to JirkaPetr:
take jsem se tam chyslal, ale nevyslo to, tak aspon ted o vykendu.

P.S. asi jsi me dnes psal ohledne te plachty.... dobra nahoda
Re: Dalešice
11. 06. 2009 16:42
Jojo jsem to já máš pravdu. Možná se tam tento týden potkáme. Jirka
Re: Dalešice
11. 06. 2009 16:51
ja to tusil :-) zbytek davam do emalu.
prt
Re: Dalešice
26. 03. 2012 15:54
Protože na moře je ještě brzo, tak jsem zkušebně vytáhnul svůj gumák 25.3.2012 v neděli na Dalešice. Sice foukalo a dělaly se vlnky, jinak to jezdilo dobře(4m, 20hp), dojel jsem od hráze až k zastávce Koněšín. najeto necelých 30 km. Nejdříve jsem si myslel, a manželka to říkala na hlas, že jsme jediní blázni co jdem v březnu na člun, ale nakonec jsem potkal ještě tři lodě a i nový provozovatel lodní dopravy měl odpoledne jízdu. Nějak mi ty Dalešice už začínají být malé, asi letos zkusím něco v Čechách.
Re: Dalešice
26. 03. 2012 23:59
na moře je akorát,při dnešních teplotách?Mne zase ty Dalešky začínají bejt vzázný............thumbs updrinking smileyhot smileysmileys with beerhot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (27. 03. 2012 10:31).
Re: Dalešice
28. 03. 2012 09:28
bud rad, ze mas 20HP, ja onehda kvedlal vodu 2,3HP a 5HP motorem a byla to nehorazna nuda
pak motor 15HP + skluz a parada a jak pises zacne byt "mala"
priste to vem az na Vladislav, ale zde to uz neni tak pekne
nevim jake to je na jinych prehradach, ale zde na Deleskach me hooodne ser... rybari, kteri berou sve misto za teritorium :-)

Ale more je more, to je hlavni duvod proc si porizovat clun a tuzemsko pak kompenzuje zbytek "leta"
prt
Re: Dalešice
28. 03. 2012 13:44
Já stando samozřejmě dalešice dobře znám, kousek za ohyb u vladislavi jsem už párkrát dojel, ale bojím se tam uvíznutí v bahně.
Aspoň že na dalešice se dá jezdit s motorem, jinak byto stálo za prd.
Re: Dalešice
30. 03. 2012 12:20
jj, nema cenu riskovat. Kdyby se nedalo jezdit, tak nic poradnyho ci vubec v okoli neni
prt
Re: Dalešice
27. 06. 2012 11:42
Byl jsem vířit vodu v sobotu 23.6. na Dalešicích, a ejhle koho jsem na vodě nepotkal, poprvé policii ČR, už mají spravený motor na člunu, tak vyjeli kontrolovat a to doklady a rychlost, respektive jízdu v kluzu. Motali se tam celý odpoledne a rozdali pár pokut. Začínají nám dalešice pěkně zelenat. všude bylo dost lidí, hlavně v kempu. Na sjezdu plno, tak jsem to radši zaparkoval nahoře na parkovišti. Někteří umělci pak jezdili ve výtlaku tak, že vlny od nich by překotily pramičku jedna dvě, někteří vůdcové jsou ...., pokud vidím malou loďku s pětikoněm nebo kanoi s veslem, tak zpomalím, popřípadě minu v dostatečné vzdálenosti a ne, že jedu kolem nich výtlakem s metrovýma vlnama a ještě pět metrů od nich. Já na větším gumáku jsem v pohodě, maximálně nadskočím na vlně, ale ty plně obsazené lodičky to zalije.
Re: Dalešice
09. 09. 2012 18:52
Docela by mě zajímalo jaké to je na té dalešické přehradě.Dovolena je za náma ale ještě víkend na vodě bych si dal.Pokud chci jet na vodu tak nejbliší místo je Lysá nad labem a jezdím od komory ke komoře než mě proplavěj.Nevíte někdo o ubytování abych tam mohl rozbalit člun a dát na vodu.Nevím jak to chodí na přehradách naposled jsem byl na Slapech to už je dávno-DÍK
Re: Dalešice
17. 01. 2013 22:54
Neví někdo o nějaké chatce u přehrady na víkend aby jsme si mohly zajezdit na přehradě.Dík
prt
Re: Dalešice
25. 01. 2013 23:15
to bude asi trochu problem, na daleškách je jen pár soukromých chat a sehnat pronájem bude asi trochu problém, jedinou možnost vidím do kempu wilsonka tam chatky jsou, ale je to dost daleko od vody. jinak dalešice jsou malé stačí ti na projetí bohatě jeden den, takže jeden den cesta a prohlídka cílů kolem a druhý celý den si zajezdit´, pak sbalit člun přespat a další den v klidu domů.
Re: Dalešice
26. 01. 2013 13:54
Ja jsem si myslel tak na víkendovou akci to by stacilo
avatar Re: Dalešice
26. 01. 2013 15:29
mirek b napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja jsem si myslel tak na víkendovou akci to by
> stacilo


Na víkendovou akci jsou lepší ty chatky Zrůbek. Je to hned u vody a motor si můžeš na noc hodit do chatky. Jsou na Slapech. Ty Dalešice také odkládáme. Právě z toho důvodu ubytka.
Re: Dalešice
26. 01. 2013 20:04
Já si snad ten Zrůbek nechám patentovat grinning smiley
avatar Re: Dalešice
26. 01. 2013 20:45
Už jsem přemýšlel, že si koupím karavan. S tím máš víc volnosti.
Re: Dalešice
28. 01. 2013 07:31
Mate nějaky typ na chatku na Slapech člun budu pouštět na vodu z vozíku takže ho k večeru klídně vytáhnu a k chatce dovezu.Skoda že toho ubytka u Dalešic moc není.
Re: Dalešice
07. 02. 2013 19:33
stenly.stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už jsem přemýšlel, že si koupím karavan. S tím máš
> víc volnosti.


Hm, vidíš. Dobrý nápad. Podle mne se dá klidně přespat i nedaleko hráze na levém břehu, nad sjezdem do vody (myslím na tom place nahoře, ne na cestě dolů do vody, tam už bych se asi s karavanem neotočil a plavat asi moc nebude ...). U nás naštěstí není žádný zákon nařizující kempovat jen v kempech. Vzít windsurfing a karavan a na 2 dny mám zábavu.

Pavel.
Re: Dalešice
13. 02. 2013 13:51
Zdravím.Kde plujete na našich tocích jsou místa kde se da vozíkem zajet do vody abych schodil člun.Našel jsem dvě místa na Labi co mě poradily na forku a na Vltavě před Davlema nema někdo ještě typ na Labi to bylo kousíček za Mělníkem.Dík moc
avatar Re: Dalešice
13. 02. 2013 15:25
Ahoj Mirku

zahajskej ti poradí , a je to tu někde i popsano na foru, já to znám okolo Kolína a Slapy.

bob
prt
Re: Dalešice
15. 04. 2013 11:32
Včera jsem se byl podívat na Dalešicích a byl jsem nemile překvapen, na sjezdu u hráze stojí parník Horácko a má rozkuchanou obšívku a nevypadá, že by byl velmi rychle na vodě. Zabírá celý sjezd a dá se kolem něho jen projít, případně pronést malý gumák s pětikoněm. Ještě, že jsem nebyl s člunem, dost bych nadával. sjezd v kempu stojí za starou bačkoru, tak uvidíme jak dlouho jim to bude trvat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.