Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poprvé do kempu

Autor bambinna 
Poprvé do kempu
17. 08. 2008 17:05
Zdravím, za týden bychom chtěli s přítelem jet někam na Istrii do kempu. Dosud jsme vždy jezdili do apartmánu. Vůbec nevím jak to chodí… Zajímalo by mě do kolika hodin je možné ubytovat se. Chceme vyrazit brzy ráno, abychom tam navečer byli. Na netu jsem si vyhlédla několik kempů. Jaký je rozdíl mezi Pitch standard….. a Place with electric power?
Nevím, zda je lepší si vzít elektriku nebo ne. Přečetla jsem si zde v příspěvcích, že je nutné s sebou si vzít velmi dlouhou prodlužovačku a redukci.
A jak řešíte stravování? V případě vlastního vaření, na čem a co si vaříte?
Díky za rady.
Re: Poprvé do kempu
17. 08. 2008 17:55
Pokud chceš do kempu, tak je nejjednodušší si to objednat od nějaké cestovky. Protože když si to spočítáš, tak tě to vyjde nastejno a navíc už je ve stanu a nebo chatce vybavení a nemusíš nic vozit. Momentálně je plno last minutes za výhodné ceny.
Re: Poprvé do kempu
17. 08. 2008 18:22
Díky za radu, ale raději jezdíme na vlastní pěst. Je to větší dobrodružství smiling bouncing smiley Chceme jet jen na pár dní se svým stanem a vyzkoušet jaká dovča je pod stanem v Chorvatsku.
avatar Re: Poprvé do kempu
17. 08. 2008 19:31
to je jednoduchý, objednavat předem nepotřebuješ, přijedeš, najdeš plac pro stan, postavíš stan, rozložíš stoleček a židličky, vybalíš vařič a jídlo. Jídlo z konzervy, třebas hovězí ve vlastní šťávě, nebo párky. Pak si dáš pivo, ještě je teplý z auta. Potom deš spát, ale spát hned nemůžeš, páč tě tlačí šutr a vedle zpívá skupinka mladejch....
Re: Poprvé do kempu
17. 08. 2008 23:28
Ono to zas tak jednoduchý není. Sháním informace od zkušených "kempařů" jak si vaří, jak je v kempech s elekřinou atd.
Na chalupě mám jednoplotýnkový el. vařič a miniledničku, co se dá použít doma i v autě. Nechci to zbytečně tahat, abych pak zjistila, že je to tam s elektrikou na prd. To si tedy zajdu do nějakého outdoorového obchůku a koupím si takový ten turistický vařič, náhradní PB bombičku, ešusy, svítilnu na baterky.....
Re: Poprvé do kempu
18. 08. 2008 06:52
lednicka je zaklad:-) nekde maji mraz.boxy,ale jistota je...vzit si ji sebou
rozvod el. je snad uz vsude proto je vhodna jak pises prodluzka a redukce,ale i ta redukce se da v kempu pujcit
pak je lepsi vzit el. varic

"Place with electric power" v prekladu "misto s elektrikou"
na jidlo bych sebou bral pouze jen nutne veci..na co je clovek zvykly nebo se neda v HR koupit
nekdo treba ji pouze kureci, tak trochu masa ve sklenici neskodi:-)

jak pises jezdis do apartmanu, tak bych to resil stejne jak jsi zvykla

ceny v obchodech celkem jdou takze se da vse koupit

ja take znam apartman i chatku i stan a co rozhodne nikdy nezapomenu je abych mel lednicku at svoji nebo soucasti ubytovani
avatar Re: Poprvé do kempu
18. 08. 2008 11:18
lednicku vem, varic je lepci plynovy, protoze jej muzes pouzit kdekoliv, nemusi se hned spat v kempu, zejo. Pokud neminis nejak vyvarovat, bude ti stacit malej, vahoda je nezabere tolik mista. Ja byl s takovym i treba 10dni. Je treba mit vyzkouseno na jak dlouho vydrzi napln a nezapomenout na nejakej vetrolam, jinak se toho moc neuvari. Klasickej sroubovaci dvojvaric na 2kg propanbutan lahev taky nejni spatnej. Co i schorel poridil jsem tohle, dvojvaric a muze se i grilovat.


Anonymní uživatel
Re: Poprvé do kempu
18. 08. 2008 11:31
Ondra T2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> lednicku vem, varic je lepci plynovy, protoze jej
> muzes pouzit kdekoliv, nemusi se hned spat v
> kempu, zejo. Pokud neminis nejak vyvarovat, bude
> ti stacit malej, vahoda je nezabere tolik mista.
> Ja byl s takovym i treba 10dni. Je treba mit
> vyzkouseno na jak dlouho vydrzi napln a
> nezapomenout na nejakej vetrolam, jinak se toho
> moc neuvari. Klasickej sroubovaci dvojvaric na 2kg
> propanbutan lahev taky nejni spatnej. Co i schorel
> poridil jsem tohle, dvojvaric a muze se i
> grilovat.
>
> [web.telecom.cz]
> g


Proboha, nešlo by to napsat česky?
avatar Re: Poprvé do kempu
18. 08. 2008 11:44
pardon, nešlo, pač mi do toho svítí slunce a sem línej
Re: Poprvé do kempu
18. 08. 2008 11:51
Trošku k té elektrice píšete že chcete jet na Istrii a netuším kam jezdí Standa ale na severozápadě Istrie většinou cena za el. není v ceně parcely natož obyčejného místa a protože pronájem frigo boxu stojí stejně jako vlastní připojka je lepší vlastní připojka a investovat do do kabelu a ledničky a mužete vařit svitit nabijet foto i mobil a používat mnoho dalších věcí na zpřijemnění dovolené.
Re: Poprvé do kempu
21. 08. 2008 21:12
to Baminna
Kempuji již od roku 1974, to byla děcka ještě malá. V dnešních kempech už to vypadá trochu jinak, všechny jsou vybaveny
rozvaděči pro připojení. Někde je to v ceně, někde to účtují zvlášť. Vyplatí se varná konvice. Já vozím plyn. vařič, ale na kafe
a čaj je konvice rychlejší a pohodlnější.
Re: Poprvé do kempu
10. 07. 2010 09:19
Ahoj lidičky,prosím,jaký je Váš názor na používání vlastního grilu na dřevěné uhlí v menších kempech?Do kempu jedeme poprvé,nerad bych si kazil dovolenou dohady o kouři a otevřeném ohni...V apartmánu sousedi většinou slintali než nadávali.Díky.

Karel
Re: Poprvé do kempu
10. 07. 2010 16:55
Ahoj.
Tak tedy jeden dotaz úplného troubínka. moody smiley
Do Hr jezdím asi 15 let a letos poprve jsem se rozhodl pro kombi pobyt. Mám 7 dní v Podace a chci se podívat ještě do Poreče a Puly. Tak jsem si naplánoval odjezd dříve s tím, že apartmán na 2 dny někde těžko seženu. Volba padla na stan a trochu dobrodružství. Dotaz 1. Který kemp mi u Poreče doporučíte? Zelena Laguna, Bijela Uvala, Materada?? Dotaz 2. Tady jsem ještě odhalil záludnost ceníku a to je Osoba-5,00, Místo v kempu/parcela-9,70 - 13,80. Co vlastně platím za osobu i za místo?? nebo místo/parcela je za karavan?? Kolik stojí parkování auta?? Dotaz 3 Každé dobré upozornění, na co si dát pozor přivítám.
Re: Poprvé do kempu
12. 07. 2010 07:44
Jak se ptal zakladatel tematu - do HR jezdíme do kempů mnoho let, s dětmi i bez nich. Brát stan od cestovky je podle mě totální pitomost, prodávají to so-so, člověk se nemůže pohnout nikam dál, musí tam tejden dřepět a pak ve špičce vyrazit dom (a stát v Rakousku). Jenzdím s vlastním stanem, normálka přijedu (někde vjezd od půlnoci zavírají, někde ne - tam kde ne se projede závorou kdykoli postaví stan a formality vyřídí ráno, nicméně lepší je dojíždět nějak lidsky a ne v půlnoci...), vybalím se což trvá ne déle než hoďku, tj. postavím stan, nafouknu takovou tu moderní velikou matraci, vytáhnu vařič stolek židličky zabalím auto do plachty ať není samá smůla z borovice a jde k vodě. Vaříme z potravin nakupovaných v HR, vařič máme 2kg PB dvojvařič, elektřinu nikdy nebereme a do krámu docházíme často tj. lednici nepotřebujeme. Můžem přejíždět kdy chceme kam chceme, za hoďku jsme připraveni k odjezdu i s dětma. Dýlku pobytu volíme jak nás napadne. Mám adaptér 220V do autozapalovače, telefony a foťák si vždy nabijeme v autě, příp. to jde v umývárkách. Cena kterou účtují za proud do stanu by se mi vyplatila, kdybych snad měl s sebou svářečku. Na nabíjení telefonů je to neskutečnej přepych...

Tipy ke kempování:
- vybrat si místo ve stínu a zvážit, kudy půjde slunce po obloze (tj. kde bude stín v poledne a kde večer)
- přijíždět mimo klasický střídací časy (víkendy), dá se lepší najít ideální místo
- nechodit blízko k umývárkám, lampám apod, svítí to celou noc a couraj se lidi
- nespoléhat na karimatky, na šutrech se blbě leží. Nafukovací matrace (ty nový takový semišový) je luxus (proti proleženýmu pelechu v apartmánci)
- uvážit, kde bude stát voda pokud by nedejbože přišla průtrž. Vznikne-li jezero v mým stanu, nebude to ono...
- vzít si pořádný kolíky na stan, prodávají se extra a jdou zatlouct i do skály (v HR se občas hodí) + kladivo
- vzít si různý šňůry na vyhrazení místa + na sušení prádla
- na auto plachtu + folii na čelní sklo, ale i tak vyhledávat stín
- dobrý jsou startovací kabely (nebo libovolnej drát, tím to jde taky). Už jsem viděl čecha jak s mámou furt courali do auta a když chtěli jet, nejelo to. Přijel hrvat Pomoč na cesti s plechovkou, vytáh kabel, auto natočil, vzal dvesta kůna a zmizel. Kdyby ten chudák řek, natočil jsem ho taky a mohl jít na večeři. Nu což...
- vařič + nádobí + proviant jak je komu libo, ale elektrický věci jsou asi vážně omezující. PB je svoboda, to vaří i na parkovišti...
- jezdit dolů do Dalmácie, moře hezčí, kempy levnější, lidí míň, počasí stálejší. Na Istrii jsem byl v Biela Uvala a pak už vždy jezdil na jih
- platí se za osobu podle počtu lidí a pak buď za parcelu (tím chápou třeba dvojice stan+auto) nebo je to seskládaný po položkách, tj. člověk, auto, stan, dítě, proud, lednička, pojištění (to většinou povinně v minimální položce). Takže si naporoučím co chci a oni to sesčítají.
Re: Poprvé do kempu
12. 07. 2010 11:47
Antilop děkuji za rady. Matrace mne nenapadla. Pevné kolíky bych asi také podcenil a kladivo bych si asi půjčoval. Jinak stravování řeším v restauraci. Manželka má také dovolenoua proč by měla vařit. Jedu jen na dva dny, takže extra výbavu nebudu potřebovat. Chci jen složit hlavu na noc a zavřít oko. Ovšem u hajzlíků nebo pod lampou by to nešlo. S výběrem místa si dám práci. Ještě jednou dík i za osvětlení cen. Asi bude nejlepší se nachystat na nejvyšší součet a potom udiveně zírat na vrácený bakšiš.Asi jsem se rozhodl pro Materadu a u té jsem našel na různých forech a stránkách 3 různé ceníky pro rok 2010. Chci mít kemp jen jako základnu pro výlety do Pořeče a Puly. Byl jsem tady v roce 1976 a chci se jen podívat na stará místa. Jinak jezdím na jih na Čiovo.
avatar Re: Poprvé do kempu
12. 07. 2010 17:09
---->antilop
krásný a hodnotný příspěvek... thumbs upthumbs up
akorát, kde chladíš pivo confused smiley
Re: Poprvé do kempu
12. 07. 2010 17:54
Macku tak to jsem třeba já vyřešil už v roce 1996. smoking smiley Chodím na točené :!)-smileys with beerthumbs up smileyD Je ale pravda, že Duje je speciální konobar. Točí pivo do předem vychlazených půllitrů a pivo má za 12 Kn. Potom není co řešit. spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pacesol (12. 07. 2010 17:55).
Re: Poprvé do kempu
12. 07. 2010 21:24
Mack
To je přece velmi jednoduché.Když není točené zavěsíš plechovku do sítky, případně plastovou pivní lahev na lano a spustíš do moře.Samozřejmě se zátěží, jinak hrozí příbojem proražení.Přímo u vody chlazené k okamžitému použítí.smileys with beer
Jen pro přeplněné pláže se moc nehodí.yawning smiley
avatar Re: Poprvé do kempu
13. 07. 2010 09:48
Souhlasím s "antilop", přesně takhle jsme jezdili dříve s dětmi také. ALE, berte prosím jen jako mou zkušenost a ne radu...s přibývajícími léty (nad 60) opět stan nebo karavan, kde je větší prostor a lepší výbava (hlavně lednice), ale i pohodlná lehátka, sezení venku i třeba el.gril pro přípravu našich zbožňovaných ryb - hlavně sardinek (děláme je téměř denně). Neméně důležitá je i priorita, být co nejblíže k moři, pokud možno ve stínu a s jistotou, že taková místa budou před příjezdem ještě volná (což v sezoně bývá nemalý problém)...tedy volba spíše s CK - CA yawning smiley
Re: Poprvé do kempu
14. 07. 2010 21:07
Ahojky,

vrátili jsme se z kemlu Bijela Uvala. Platili jsme za dva lidi, auto a stan denně 28 euro.Neměli jsem parcelu, ale místo ú parcela je dražší/. Chytli jsme ho přímo u moře.Kemp byl super, sociální zařízení nemělo chybu.Platila jsem většinou kartou a dávalo mě to kurz 3,55 za kunu. Kemp byl suprovej a příští rok tam pojedu znova.
Re: Poprvé do kempu
14. 07. 2010 21:16
Uvedu ceny z Bijela Uvala- osoba je jasná .Pak je parcela, tam je cena o něco vyšší než kempové místo. To kempové místo je i s autem a je jedno jestli stan nebo karavan.To samé je parcela. Osoba je vždy zvlášt. Jak jsem psala před týdnem jsme chytli místo přímo u moře / na cenu to nemělo oproti jiným kempům vliv./
Re: Poprvé do kempu
14. 07. 2010 22:41
Lidé, co vás táhne do kempů ? Kousek výš někdo píše 28 Euro za dva lidi, stan a auto denně. Já platím v normálním apartmanu 4 metry od moře 40 denně, samozřejmě i s autem a kimatizací..
avatar Re: Poprvé do kempu
15. 07. 2010 10:52
fargas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lidé, co vás táhne do kempů ? Kousek výš někdo
> píše 28 Euro za dva lidi, stan a auto denně. Já
> platím v normálním apartmanu 4 metry od moře 40
> denně, samozřejmě i s autem a kimatizací..
A co tě táhne do apartmánu ????
Přece každý má jiný styl trávení dovolené.Ne,že by chtěl ušetřit,ale prostě kontakt s přírodou,romantika,možnost kdykoliv se sbalit a jet jinam,nemusím nic řešit,rezervovat,být upnutý celou dobu na jednom místě atd. Kdyby byl jen jeden způsob trávení dovolené tak by nemusely být kempy,apartmány,cimry a stačily by jen hotely,kde by se po týdnu všichni střídali,jak na běžícím páse. Tak se tomu nediv confused smiley

MirekŠi
Re: Poprvé do kempu
16. 07. 2010 09:01
Jo :-) A navíc těch 28 EUR odpovídá Istrii v sezoně. K tomu naopak 40 Eur v apartmánu zas příliš neladí, buď je to jiný místo (myslím úplně jiná oblast - třeba až někde pod Splitem) nebo jiná doba. Protože pokud pojedu dolů, zaplatím v kempu asi tak nějakých 500-600 Kč na naše za stejný obsazení a to i v sezoně. Pokud bych se vydal 2. září, pak ještě míň :-)
Re: Poprvé do kempu
18. 07. 2010 17:06
fargas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lidé, co vás táhne do kempů ? Kousek výš někdo
> píše 28 Euro za dva lidi, stan a auto denně. Já
> platím v normálním apartmanu 4 metry od moře 40
> denně, samozřejmě i s autem a kimatizací..

To tazko pochopi niekto, kto nikdy nebol v prijemnom kempe.
Re: Poprvé do kempu
29. 07. 2010 00:16
Před týdnem jsem se vrátil z Vrsaru -kemp Orsera na Istrii. Vždycky tam jezdím do karavanu známého, ale letos nám to nějak nevyšlo, tak jsme jeli poprvé pod stan. Parcelu jsme měli super, hned vedle karavanu, kde byli známí, vodu přímo u nás i přípojka na elektro, Před stanem jsme měli šapito 6x3 metry s dvouplotýnkovým vařičem, mrazáčkem a ledničkou, velký plastový stúl a dva malé campinuové. Měli jsme všechno co jsme potřebovali, ale také jsme to "všechno" museli přivést, včetně dvou kol a větráku. To znamenalo vozík navíc, nižší rychlost, vyšší spotřeba atd. Přiznám se, že i když to byla příjemná dovolená, tak zřejmě už pod stan pojedu do Chorvatska těžko, i když - když manželka zavelí, tak asi velice lehko, ale nerad. Stavění mě tak nevadilo, ale balení před odjezdem pro mě bylo utrpení. Od rána do čtyř odpoledne, hrůza eye rolling smiley, a potom ještě řídit domů. Fakt, ale je že cesta byla pohodová, jeli jsme v pátek, přes Vídeň, nikde zdržení ani zácpa a v Mladý Boleslavi jsme byl za 10 a půl hodiny i se zastávkama a nebyl jsem moc unavenej (oproti jindy).
Takže, kdo chce pod stan, nemá se čeho bát, jen se musí řádně vybavit a hlavně by neměl zapomenout na větrák, aby si mohl po obědě příjemně schrupnout ! smoking smiley
Re: Poprvé do kempu
09. 08. 2010 17:59
Nazdar kempařům
tak mám za sebou první kemp v HR. Děkuji fšem za rady ale na jedno jste zapomněli fšichni. ZIMA. Kua já jsem první noc mrznul že až. Takovou noc ani domácí nepamatují. Jinak kemp Materada u Poreče je totální hnus. Kdo nezažil neví. Toalety v dezolátním stavebním i hygienickém stavu, přístup do moře jedno velké zero, no ujeli jsme ihned po příjezdu. Biela Uvala je něco jiného. Sice mraveniště ale organizované, čisté a o něčem jiném. Děkuji za plodné rady. Jinak jedna rada ode mne pro začínající. Než si postavíte stan, tak si zpod stanu, to je míta kam budete skládat hlavu vyhažte všechny šutry a klacky aby jste jako já v noci nemuseli podobný bordel lovit pod stanem mezi lopatlama.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Poprvé do kempu
10. 08. 2010 06:35
gabaz - antilop - tvsat i pacesol...taktéž souhlasím s vašimi názory, kdo si nevychutnal v souznění tento příjemný pobyt přímo u moře i jako nezapomenutelný a poučný pobyt pro děti, těžko se mu vysvětluje. O penězích to ale rozhodně není, tento styl je i zároveň fenoménem být co nejblíže a v kontaktu s přírodou, jak už tu bylo výše napsáno. yawning smiley
Re: Poprvé do kempu
10. 08. 2010 09:00
Po letošní zkušenosti s kempem (vlastní stan) je to pro mě jednoznačná volba i do budoucna. Pobyt hned u moře, což bych v apartmánu jednak draze zaplatil, ale hlavně pro děti je to naprosto ideální. Můžu je bez obav nechat pobíhat po kempu a přesto je mám vlastně neustále na očích. Celková atmosféra je úplně jiná, taková svobodnější. Navíc když vidím lidi co se musí někam šplhat do apartmánu, leckdy přes magistrálu, pak sedí někde na balkóně (v lepším případě na terase), tak to ani náhodou.
Re: Poprvé do kempu
15. 08. 2010 09:56
Jen jedna nemilá příhoda při placení v kempu. Biela Uvala mi počítá za dva dny pobytu j3 dny. Když jsem se ohradil, tak mi vysvětlil, že jsem přijel ráno. a odjíždím až třetí ráno. Pokud bych se ubytoval odpoledně, tak by to bylo jen za dva dny. Dokonce mi na přístě doporučil, abych si šel zaplatit, pokud přijedu rádo, večer a ráno jen zabalil a jel. Holt to neznám. Byl jsem tam fakticky 2,5 dne. Stálo mne to tedy možná víc než apartman. Druhé zdražení jesm zjistil o 500 km dál, když jsem chtěl telefonovat domů. Stan byl cca 7 let old a s návratem domů ani nepočítal. Ovšem telefon v kapse stanu byl nový a s návratem určitě počítal. Společně se stanem leží někde na Chorvatské skládce u Poreče, bo jsem je společně vyhodil. Poučení zní, že i starý nepotřebný stan může obsahovat nové potřebné věci.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.