Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Živogošče - kemp Dole

Autor martas 
Re: Živogošče - kemp Dole
21. 07. 2010 10:09
Jak to vypadá v kempu s cestama, jsou vhodné na bruslení. Pokud jsou cesty asfaltové s dobrým povrchem a na rovině, tak bych je vzal dětem, ale zbytečně se mi s nima tahat nechce. A nějaké dětské hřiště v kempu je?
Re: Živogošče - kemp Dole
22. 07. 2010 15:08
Martos, jedeme tam ve stejný termín :-), máme mít zařízený stan. Už jsme tam jednou byli, stan jsem měli úplně u hráze - u moře, nádhera, doufáme, že letos to dopadne podobně. jedeme s Victorií.


už se nám to krátí

leguán
Re: Živogošče - kemp Dole
23. 07. 2010 09:53
Ahoj leguán. Letos sice do živogošče nejedu, ale nedá mi to reagovat, když čtu nové příspěvky. Byl jsem tam loni, poprvé v Chorvatsku. Od Victorie a přesně jak píšeš. Stan hned u vody.. nádhera. Když si vzpomenu jak jsem zajel na lehátku k bojce a podíval se na to nádherný pohoří, běhá mi mráz po zádech. Tak krásnej pohled, nepopsatelné. Byl jsem tam maximálně spokojen a závidím všem co se tam teď rochní na krásné pláži. Letos budu na "maltě" opravuju domek. Tak si tam všichni užijte tu nádheru !!
Karel
Re: Živogošče - kemp Dole
25. 04. 2011 12:44
Jedeme tam už po třetí a je to tam všechno ok smiling smiley Sprchy jsou čisté,ubytování super - sice žádný luxus ale co by jste chtěli za takovou cenu.Určitě to není místo pro nějaké lidi ,kteří by chtěli luxus atd.Nám se tam moc líbilo měli jsme stan hned u moře.Je tam klid žádné diskotéky , jen malý obchůdek s potravinami,nějaké stánky a opodál jsme měli hospůdku a restauraci.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
26. 04. 2011 15:47
Jedna z novinek pro milovníky AC Dole a AC Boban/vedle

(cituji) :
Pro maminky samoživitelky akce zdarma s dětmi předškolního věku v týdnu od 11.6. do 18.6. a děti školního věku do 12 let zdarma v týdnu od 20.8. do 27.8.2011

Pro seniory od 65 let sleva 20% na září 2011.smileys with beer
Re: Živogošče - kemp Dole
03. 06. 2013 15:33
Prosím může mi někdo poradit jak se dá z kempu cestovat autobusem po okolí? Jedeme tam autokarem. A na výlety bychom rádi využily místní autobusy. Jak často jezdí? Kam? Kolik cca stojí jízdné ? Jezdí načas? Kde najdu zastávku. apod.
Další dotaz mám k možnostem platby. Doporučujete měnit kuny doma, nebo brát eura a měnit tam.. či snad české koruny. Ideální by byl bankomat, ale je dostupný? ... Díky
Re: Živogošče - kemp Dole
04. 06. 2013 16:34
Ahoj bankomat je na recepci,karty berou,jizdní řad byl vylepen na recepci,bus ma stanici před kempem,ale nevím jak dodržuje řády.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
04. 06. 2013 16:36
S autobusy neporadím, ale zastávka tam není. Ohledně peněz - na recepci je směnárna a mají rádi i koruny smiling smiley, takže € nejsou až tak super nutná, v minulém roce měly kurzy standartní,asi jako u nás.

edit: čí bankomant je na recepci?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (04. 06. 2013 16:41).
Re: Živogošče - kemp Dole
04. 06. 2013 18:24
Zastávka je kousek dál u výjezdu z Blata na Google maps si můžeš projet silnici a ta betonová zastávka tam bude vidět
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
04. 06. 2013 20:12
Karel z HK má pravdu! Zde jsem ji našel smiling smiley
Re: Živogošče - kemp Dole
05. 06. 2013 09:36
Díky. Najde se někdo kdo těmi autobusy jezdil? Např. Na Korfu jsme jezdily autobusem úplně bez problémů za pár Eur. (odpadl problém s hledáním parkování ve městě) Jedeme s Viktorii. Jaké fakultativní zájezdy doporučíte ? Nebo je možnost nějakých zájezdů pořádaných místními agenturami. Např. loni v Bulharsku se jednotlivé stejné zájezdy lišily v ceně o pěkných pár procent.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
05. 06. 2013 10:08
Ještě taková maličkost..je tam zvykem, že na zastávce bus staví jen na zamávání. Výlet např. na Bačinska jezera, ale i do Dubrovniku vše je třeba předem doma nastudovat třeba zde [www.autobusni-kolodvor.com]
Re: Živogošče - kemp Dole
05. 06. 2013 10:09
Ahoj a bydlet budete v chatě,stanu čí mobildomku?V kempu je přímo delegát od CK,ten ti zájezd zajístí,ale je to dražší,já bych jel na vlastní pěst.Busem jsme jeli jednou z Drveniku zpátky, 2+dítě za 20 kun,zastavil nám přímo u kempu,lístky jsem nechtěl.
Re: Živogošče - kemp Dole
06. 06. 2013 10:02
Budeme v chatce. Viktoria má v nabídce tyto výlety Mostar + vodopády Kravica 200 HRK; Dubrovník 240 HRK; Biokovo 230 HRK; večerní Makarska mikrobusem 60 HRK – lodí 100 HRK; Pelješac lodí 160 HRK; Hvar 150 HRK; Brač 250 HRK; Korčula 250 HRK; rafting 230 HRK.
Nechce se mi dávat za 2 dospělé a 2 děti á 60 Kun (cca840 Kč )za výlet do Makarské !!
Re: Živogošče - kemp Dole
18. 06. 2013 17:36
Ahoj. Chci se zeptat, jestli je mezi kempy Dole a Boban ještě ta malá branka, kterou se dalo volně procházet.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
18. 06. 2013 17:40
Re: Živogošče - kemp Dole
06. 07. 2013 10:18
Zdravím,
začátkem srpna nás čeká dovolená s CK Victoria v kempu Dole. Ráda bych věděla pár věcí:
1.) Máme klimatizovanou chatičku u pláže s elektrickou přípojkou. Máte někdo zkušenost- je potřeba adaptér?
2.) Dá se dojít procházkou podél pláže do městečka Živogošče? Nebo musíme využít linkový autobus?
3.) Dají se v kempu nakoupit potraviny nebo je lepší si zajet někam do Supermarketu? Jsou ceny v kempu vyšší než jinde?
4.) Má někdo z vás zkušenost s výletem do Mostaru a na vodopády Kravica (či Krvavica-uvádí se oba názvy)? Je lepší využít fakultativního výletu, nabízeného cestovkou nebo se dá jet autobusem na vlastní pěst? Co vyjde finančně líp?
5.) Využil někdo z vás výlet na Hvar? Jak dlouho se pluje a odkud?

Zatím děkuji za případné odpovědi a určitě mě ještě něco napadne...smiling smiley
Pěkné léto vám všem!

acijka
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
06. 07. 2013 11:06
acijka Na pár otázek je s ?..neb je více možností k výběru a ne vše se jeví jednoznačné-srovnatelné, možná tu ještě někdo podá lepší info

1) Ne
2) Ano, ale za Blatem do M.Duby je vhodné kousek po silnici
3) Ano, dá se i v Blatu, potom asi nejblíže je 6 km do Marketů v Drveniku
4) Mostar s Kravicou některé CK spojují do jednodenního výletu..asi nejen z fin důvodů bych doporučil spíše jet s CK
5) Na Hvar i jinam (Korčulu-Brač) jezdí místní výletní lodě, nabízejí je po plážích i v kempu jejich agenti a je to většinou s hudbou i rybím piknikem. Jinak solo např.trajektem Drvenik-Sučuraj

Mimo dotaz bych ještě doporučil výlet na Bačinska jezera (loďky), některé cestovky poskytují i Medjugorje a další v okolí



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (06. 07. 2013 14:54).
Re: Živogošče - kemp Dole
11. 07. 2013 22:26
Díky za odpověď...smiling smiley
Re: Živogošče - kemp Dole
14. 07. 2013 22:53
Zdravím,
možná hloupá otázka, ale...jsou v kempu komáři? Musím se zeptat, protože syn má alergii na jejich bodnutí, toš abych věděla, jestli sebou brát repelenty.
Díky...
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
15. 07. 2013 07:14
acijka Rozhodně méně nebo vůbec než třeba v okolí Zadaru (Vransko jezero), Šibeniku i Bačinských jezer a kde místní na zalévání syslují dešťovou vodu v sudech..to ani v APT vyloučit nelze. Přibalil bych mastičku Fenistil, ale máme vyzkoušeno i potírání rozkrojenou půlkou cibule, to i na bodnutí vosy či včely dobře poslouží smileys with beer
Re: Živogošče - kemp Dole
15. 07. 2013 11:12
Re: Živogošče - kemp Dole
24. 07. 2013 19:21
Zldravím dnes jsme se byli podívat po 2 letech v kempu Dole a Boban.
V Dole postavene mobildomky je jich asi 25.Jinak kemp poloprázdný,pekařka českého puvodu si stěžovala že ubývají hosté,jinak se nic nezměnilo,vše při starém.
V Bobanu nacpáno,nepřehledno.
V obouch kempech není zatím volné připojení.30min-20kun.
Připadá mi že se v obouch kempech zastavil čas.
Pláž čistá,moře průzračné.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
25. 07. 2013 05:12
PEALPE napsal(a):
-------------------------------------------------------
"Zdravím dnes jsme se byli podívat po 2 letech v kempu Dole a Boban,jinak se nic nezměnilo,vše při starém. Pláž čistá,moře průzračné."

Apartmány a hotely jsou poslední desetiletí více IN a pokud si kdejaký kemp bude "žít" svým vlastním životem-příroda především, je pro skalní a tvrdošíjné kempaře myslím jen dobřesmileys with beer
Re: Živogošče - kemp Dole
26. 08. 2013 22:10
Zdravím všechny,
v kempu DOLE jsme byli s CK Victoria od 2.-11.8.2013 a naprostá spokojenost...2 rodiny: 4 dospělí a 3 děti (7,9,10 let). Chatky jsme měli v ideální poloze 20m od pláže, stačilo jen sejít pár schodků a libovolně se vyvalit, protože zde nebylo přetřískáno lidma. Vždycky jsme našli místo...Chytli jsme ty největší vedra, moře bylo teplé jako kafe a průzračné, prostě paráda, slunce jsme si užili, pěkně opálení jsme se vrátili...
Super byly animační programy pro děti 2 x denně a také se nám líbila spolupráce Viktorky s jinými cestovkami. Žádná rivalita. A tak naše děti pozvali na večerní promítání pohádek pod širým nebem z A21. smiling smiley Perfektně fungovaly i výlety, delegát se dobře staral, zařídil, prostě paráda.
V kempu jsme byli jako doma, měli jsme i klimatizaci, bez které v těch vedrech by se to nedalo. Jediná nevýhoda-a tu jsme měly jen my ženy: ve sprchách od 15-ti narváno, fronta a pak studená voda. Ale co, i to se dalo přežít. Sprcha byla ostatně i na pláži. smiling smiley
Rádi jsme chodili každý večer do Blata na zmrzku nebo na opačnou stranu do Bobana, kde hned zkraje stojí bistro "Bili Kuk". A kdo se nechce jen válet na pláži, doporučuji výšlap do vnitrozemí:
Vyrazit v 6 ráno, než začne pařit, podél plotu Dole-Boban, přejít magistrálu v restauraci Delfín. Kousek vpravo od ní vede úzká pěšinka strmě vzhůru, cca 300m. Dál vlevo po asfaltce 100m leží vesnice Strnj. Hned 1.dům patří vinaři p.Gradimirovi. Kdo chcete přivézt rodině chutné víno či likéry, neváhejte k němu vyšlápnout. Udělá vám ochutnávku cca 20-ti druhů likérů (nej je citronovica, višňovica a prošek). To jsem trochu odbočila...smiling smiley
Projít vsí k rozcestníku a vystoupat ke kapli Sv.Petar. Je to skála, tyčící se nad vsí a je z ní nádherný výhled na okolní ostrovy (Hvar, Korčula), atd. Krásný pohled na kemp a Blato z ptačí perspektivy. Stojí za námahu sem vyšlápnout! smiling smiley
Z výletů doporučuji Mostar-Kravitza a některý z lodních výletů. My jsme pluli z Drvenika na Pelješac (Duba)-Hvar (Sučuraj) a zpět. Krásná místa s koupáním...smiling smiley
Snad někomu pomohu v rozhodování, kdyžtak se ptejte. smiling smiley
Pěknou dovolenou všem!
Re: Živogošče - kemp Dole
23. 10. 2013 18:25
Ahoj kempařům z DOLE. Mám v sekci OSTATNÍ ve vláknu ukažte vaše auto ostatním fotky mýho stanu. Neviděli jste mě?
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
08. 11. 2013 11:27
Asi ano, chodíval jsem z Bobanu téměř denně kolem do marketu pro chléb..mimochodem jeden druh, takový menší kulatý bochánek byl obvzláště nadýchaný a stejnoměrně propečený. Nevím jestli jde o snahu přiblížit se tomu "našemu", ale dost se místní pekaři s kvalitou pečiva zlepšili, byl jak čerstvý ještě druhý den večer drinking smiley
Re: Živogošče - kemp Dole
01. 06. 2014 20:12
Ahoj všichni,
chceme se zeptat na kemp Boban v Živogošči,někde jsem tu četl ,že i přesto že je textilní tak lze v něm chodit i bez-máte tuto zkušenost?.Jsme se ženou nudisti a rádi jezdíme do FKK kempů,ale v této oblasti kromě FKK pláží takový není.Asi před 4 lety jsme byli v kempu Dole a víme že se dá nahotit skoro všude a nikdo nic nenamítal a to i přímo v kempu na pláži.
Děkujemsmiling smiley
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
02. 06. 2014 17:19
Asi bych takto neriskoval pohoršení ostatních.Bez vršku dámy jen na pláži a to pouze některé odvážnější,stejně jak v Dole.Do vody si vrch dávaly.Osobně přímo v kempu jsem nikoho takto FKK neviděl.V okolí na plážičkách je to běžné.Je to kemp textilní.Máte pravdu,že v okolí žádný FKK kemp není.

MirekŠi
Re: Živogošče - kemp Dole
02. 06. 2014 18:50
To bývalo na těch plážičkách jak se jde k Blatu. Ale loni tam naháněli nudisty a tak soused co bydlel vedle vztekle odjel.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.