Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov RAB

Autor cvrlo 
Anonymní uživatel
Re: Ostrov RAB
28. 12. 2013 10:59
Funguje pouze trajektový přístav Stinica. V Jablanacu to bylo velmi stísněné a proto jako náhrada za něj byl vybudován přístav v Stinici.Doporučuji lokalitu Suha Punta, tamní bungalovy jsou v borovém háji, je tam slušně zásobený obchod a do Rabu jen kousek...
avatar Re: Ostrov RAB
28. 12. 2013 12:20
Tomme,

díky za info, jak je to s čekáním v tom novém přístavu? Taky kolony?

Jinak já vygooglil a objednal tohle:

ap.
place

Neznáš to tam? Je něco zajímavého poblíž? A co ta lokalita obecně?
Sorry za množství otázek, ale čím víc informací člověk má, tím je to lepší:-))

Díky
Re: Ostrov RAB
28. 12. 2013 16:12
Ten AP je v zátoke Gonar. Podľa mňa je to super miesto. Je tam relatívný kľud a veľa lodí. Sú tam na brehu nejaké dve reštaurácie. Konkrétne v zátoke Gonar nič iné nie je. Najbližší obchod je v Supetarskej Drage ca 1200 m, ale tá ranná prechádzka stojí zato. Kúpať sa dá všade, ale tá zátoka bude preplnená turistami čo sú viazaní k miestu, lebo nemajú čln. Lepšie miestá najdeš na brehu smer ostrov Maman. Na ostrov sa môžeš aj prebrodiť a kúpať sa na krásných pieskových plážach. Všade je plno naturistov a debilov, ktorí sa považujú za ne (nahatenie úplne všade a bez zábran).
Re: Ostrov RAB
04. 01. 2014 16:27
To Junglejuice: Môž mi prosím Ťa poslať kontakt, alebo Link na ten Apartman. Potgrebujem do zbierkysmiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Ostrov RAB
05. 01. 2014 16:52
To junglejuice: Tu zýtoku znám, chodili jsme do ní taky. Sám jsem bydlíval v Kamporu, naposled před devíti lety, pak jsem začal jezdit jižněji.
Čímž pádem nemám s novým trajektovým přístavem Stinici žádnou zkušenost, a s nostalgií vzpomínám na Jablanac.
avatar Re: Ostrov RAB
05. 01. 2014 22:14
junglejuice napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomme,
>
> díky za info, jak je to s čekáním v tom novém
> přístavu? Taky kolony?
>
> Jinak já vygooglil a objednal tohle:
>
> ap.
> place
>
> Neznáš to tam? Je něco zajímavého poblíž? A co ta
> lokalita obecně?
> Sorry za množství otázek, ale čím víc informací
> člověk má, tím je to lepší:-))
>
> Díky

Junglejuice,

kapacita tohoto přístavu je s Jablanacem nesrovnatelná. O celkové ploše nástupního parkoviště si můžeš udělat představu z tohoto obrázku nebo odkaz Trajektový přístav Stinica. V Jablanacu byl prakticky jenom jeden jízdní pruh podél příjezdové cesty a tady je obrovské parkoviště s mnoha pruhy. Fotka je ze začátku září, kdy pendlovaly dva trajekty a dobu čekání bych odhadoval cca na 20 min. Čekání bude záviset především na tom, kolik trajektů bude v provozu. Kromě těch dvou jsem viděl na Rabu kotvit ještě třetí.

Radim
avatar Re: Ostrov RAB
06. 01. 2014 21:42
To Tomm: A to jsem někde četl, že kdo jednou zkusí RAB už nechce jináč:-)

To Radim: Díky za info, docela se mi ulevilo. Vážně se mi nechtělo jet buď na noc a pak polehávat vedle auta, (po cestě chci spát v nějakém penzionu), nebo naopak jet přes den a pak x hodin popojíždět v kolonách.
Trochu si mě uklidnil:-)
avatar
mdr
Re: Ostrov RAB
07. 01. 2014 15:21
Ozzie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ten AP je v zátoke Gonar. Podľa mňa je to super
> miesto. Je tam relatívný kľud a veľa lodí. Sú tam
> na brehu nejaké dve reštaurácie. Konkrétne v
> zátoke Gonar nič iné nie je. Najbližší obchod je v
> Supetarskej Drage ca 1200 m, ale tá ranná
> prechádzka stojí zato. Kúpať sa dá všade, ale tá
> zátoka bude preplnená turistami čo sú viazaní k
> miestu, lebo nemajú čln. Lepšie miestá najdeš na
> brehu smer ostrov Maman. Na ostrov sa môžeš aj
> prebrodiť a kúpať sa na krásných pieskových
> plážach. Všade je plno naturistov a debilov, ktorí
> sa považujú za ne (nahatenie úplne všade a bez
> zábran).

Zaujímavá informácia. Doteraz som bol v tom, že naturistické pláže sú na Rabe len na polostrove Lopar a potom Kandarola na polostrove Frkanj. Predvlani sme bývali v Kampore a chodili sme na Frkanj.
Re: Ostrov RAB
07. 01. 2014 17:43
My chodíme do zátoky Supetarska Draga a nudistov je tam požehnane a všade. Kým tí zo západu od nás sa nahatia na svojich lodiach, podotýkam, že mne to nevadí! Tí našinci sú úplne odtrhnutí z reťaze. bežne sa robí, že namalujú na kus kartónu, že FKK a ajde. Len pre zaujímavosť jeden prípad: Chodili sme na maličký ostrov neďaleko od zátoky. Polovica ľudí tam boli bez hader. Mne to nevadí, ale keď vidím chlapa ktorí si prehadzuje a škrabká svoje guľe (varlata) a popri tom debatuje so svojou svokrou ( tá našťastie bola iba top less) tak neviem? asi som až moc konzervatívný. Raz sme sa vracali s člnom do našej zátoky a čo vidím, ten istý borec je tam vyviazaný so svojím člnom k cudzej bójke a veselo sa tam nahý opaluje. Vôbec ho netrápilo, že na brehu sú ľudia s detičkami a hrajú sa v plytkej vode. Bývali od tohto miesta poriadne ďaleko, no jednoducho jemu sa zachcelo práve tam sa opalovať. No neviemthumbs down Hádajte odkiaľ bol?
avatar Re: Ostrov RAB
08. 01. 2014 17:12
Zajímavé:-)
Tohle mi zaplaťpanbůh vůbec nevadí... Bývám top less každý rok na všech plážích:-))
(a přítelkyně taky) :-)
avatar Re: Ostrov RAB
08. 01. 2014 19:00
A teď si představ, že tam někdo dorazí top LESSY...grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Anonymní uživatel
Re: Ostrov RAB
09. 01. 2014 08:33
To junglejuice : Za vším hledej ženskou....
Re: Ostrov RAB
23. 04. 2014 11:57
to Junglejuice,
...tiež máme apartmán v zátoke Gonar,kúsok nad reštauráciou Gonar...dúfam,že sme vybrali dobre a bude sa nám páčiť spinning smiley sticking its tongue out
Bude to naša prvá návšteva Rabu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (23. 04. 2014 15:25).
avatar Re: Ostrov RAB
23. 04. 2014 14:50
My sme minuly rok chodili ako je kandalora ale nie na nu lebo kazdy den im platit 50kn sa mi zdalo trocha moc ale hned vedla ako koncila restauracia Iva Gusara tak ponize alebo vlavo sa da opalovat aj tak aj tak. Su tam aj deti topless smiling smiley a nezdalo sa mi, ze by mali s toho nejaku traumu.
Re: Ostrov RAB
08. 07. 2014 17:44
Dva roky jsme byli v kempu Padova III, ale už se nám nechce. Chceme se po delší době vrátit do apartmánu, ale nevím jak složité je najít na Rabu v oblasti Banjol, nebo Barbat, ubytování na blind. Mám z toho trochu obavu. Máte někdo nějaké info o obsazenosti apartmánů? Jedeme 3 (dva dospělí a 15 letá dcera) a v pondělí 28.7 ráno budeme na místě.
Zkoušel jsem psát emaily lidem, co mají kontakt na Webu, ale vše je v našem termínu obsazeno. Bohužel rozhodnutí , že pojedem na Rab, přišlo poněkud pozdě. Jedeme s lodí a nechtělo se mi platit za trajekt. Ale dcera rozhodla, že chce jet tam :-)
Pokud máte někdo kontakt na ubytko, tak uvítám. Pošlete na SZ.
Re: Ostrov RAB
09. 07. 2014 07:04
Tak Váš termín je dosť nešťastný pre pondelňajší nástup a pre hlavnú sezónu tiež. Ubytko určite nájdete, ale bude to o kompromisoch.
Čo to znamená že: "Jedeme s lodí"?
Trajekt stojí: 98.- Kuna za auto plus 17.- Kuna za každú dospelú osobu. lacnejšie Vás nepreveze nikto.
Re: Ostrov RAB
09. 07. 2014 22:22
Táhneme za autem loď a nechci jí jen tak někde nechat a jezdit po ubytování. Máme v ni většinou plno věcí. Za loď na trajektu platím dalších 210Kun. Pokud bych nic nenašel, tak se mi nebude chtít vracet na pevninu. Něco zkrátka musím sehnat.
Re: Ostrov RAB
10. 07. 2014 07:10
Jasné. Myslím si, že niečo určite nájdeš. Ja by som začal hľadať v marinách. Dojdeš do mariny, loď musíš niekde dať na vodu či už žeriavom, alebo na rampe. Vždy sú tam ľudia ktorí poznajú miestne pomery dokonale. Začni trebars V Banjole, Barbate a keď nič nenájdeš tak pokračuj.
Na Rab zabudni, ale Kampor môže byť zaujímavý. Prístav je aj v Supetarskej Drage, dokonca aj v hornej a dolnej. Niečo nájdeš určite. Mnoho zdaru a peknú dovolenku.
Re: Ostrov RAB
15. 07. 2014 09:39
Nevím jak to bude vypadat s obsazeností koncem července, ale teď jsme se vrátili z Barbatu, kde jsme byli od 30. - 13.7. a cedulí že tam mají zrovna volno, bylo na domech víc než dost.
Re: Ostrov RAB
15. 07. 2014 21:54
...sme na Rabe a potvrdzujem,je tu dosť domov volných...
Re: Ostrov RAB
21. 07. 2014 09:10
rena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Junglejuice,
> ...tiež máme apartmán v zátoke Gonar,kúsok nad
> reštauráciou Gonar...dúfam,že sme vybrali dobre a
> bude sa nám páčiť spinning smiley sticking its tongue out
> Bude to naša prvá návšteva Rabu...

Tak jak je na Rabu? Jak se vám líbí v Gonaru?
Re: Ostrov RAB
22. 07. 2014 08:54
...tak spočiatku manžel frflal,kde do čerta to vlastne ideme confused smiley...ale nakoniec sme boli nad mieru spokojníyawning smiley.Mali sme super dom s krásnou záhradou a milými domácimi....boli sme sa pozrieť v Lopare a boli sme radi,že sme vybrali Gonar.Pláž v Gonare je trocha divoká,ale má svoje čaro ...tak ako celý Gonar spinning smiley sticking its tongue out
Re: Ostrov RAB
13. 08. 2014 12:32
Tak jsme se vrátili. Ubytování jsem těsně před odjezdem sehnal tady, přes internet . Bylo za 55€, ale za 3 lidi, myslím si že dobrý. Kolem nás bylo dost volných apartmánů, určitě bych sehnal něco přímo tam. Počasí nám vyšlo parádně a pokutu za rychlost na lodi jsem letos nepaltil. Byla to zkrátka ideální dovolená. thumbs up smiley, Už se těším na další rok.
avatar
mdr
Re: Ostrov RAB
13. 08. 2014 13:48
Zeptám se znalců Rabu: kde se nejblíž tomuto místu [goo.gl] dají půjčit jízdní kola a za kolik? Už jsme tam byli, chystáme se zas, ale tentokrát by jsme chtěli na kolech prozkoumat trochu líp okolí, hlavně poloostrov Kalifront.
Re: Ostrov RAB
13. 08. 2014 14:03
Nejblížší půčovna o které vím je tady :
maps.google

cenu bohužel nevím
avatar
mdr
Re: Ostrov RAB
13. 08. 2014 15:10
Dík, já jsem našel toto: [www.rab-croatia.com] i s cenami, je to trochu dál
Re: Ostrov RAB
14. 08. 2014 14:41
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zeptám se znalců Rabu: kde se nejblíž tomuto místu
> [goo.gl] dají půjčit jízdní kola a
> za kolik? Už jsme tam byli, chystáme se zas, ale
> tentokrát by jsme chtěli na kolech prozkoumat
> trochu líp okolí, hlavně poloostrov Kalifront.


čauko,
myslím,že aj priamo v Kampore sa dajú požičať bicykle...aspon mi to tvrdil jeden majitel apartmánov eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (14. 08. 2014 14:44).
Re: Ostrov RAB
02. 08. 2015 14:57
Byljste letos někdo na Rabu? Co tam je nového?
Ostrov Rab
04. 07. 2018 23:03
Myslím, že tu trochu neprávem je opomíjen krásný ostrov Rab. Už jsem na něm 14 let nebyl, může někdo popsat, jak v současnosti na Rabu?
Re: Ostrov Rab
06. 07. 2018 06:51
Ako je tam? Pekne. Zlepšila sa preprava kompy, postavili sa nové cesty, kanalizácia. Pri stavbe kanalizácie sa opravili pobrežné chodníky, ktoré slúžia aj ako promenády a cyklocesta. Cez sezónu je tam celkom nával. Prevažujú nemeckí a rakúski turisti. Ale stretneš tam aj našinca. My chodíme už asi 10 rokov na to isté miesto a nejak sa nám nechce z Rabu. Potrebuješ nejakú konkrétnu informáciu?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.