Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov RAB

Autor cvrlo 
Re: Ostrov RAB
05. 07. 2010 20:27
Ahojte už ste sa niekto vrátili z Rabu? Ako bolo?
Re: Ostrov RAB
06. 07. 2010 21:54
Ahoj,vrátili jsme se v neděli z Rabu Suha Punta,bylo tam skvěle,klídek,hodně zeleně,počasí super,jen první dva dny bylo moře trošku chladnější.
Re: Ostrov RAB
08. 07. 2010 11:43
Ahoj, mozes napisat ake su tam obchody a ake su ceny potravin, aka je tam benzinka, ja idem tiez s detmi na Rab, tak ma zaujima vsetko o tomto ostrove.
avatar Re: Ostrov RAB
16. 07. 2010 09:33
Ahojte. Pro informaci..... Zdraví R.
Re: Ostrov RAB
20. 07. 2010 19:49
Na Suha Puntě je krásně! Je tam klid, pro děti kluzačky, skákací prkno, stín na spaní. Do Rabu jsme jeli jen dvakrát a pak rychle zpět na Suha Puntu. Nechápu, kam se všichni chodí koupat. Těch apartmanů je tam fakt hodně, ale pláže dost miniaturní. Zlatá Suha Punta. Ještě že ty staré bungalovy jsou prázdné a tim je oblast ještě prázdnější - mě to vůbec nevadí:-) Na nakupy to na Suha Puntě moc není, je tam jen malý market u hotelu Carolina, litr mléka i voda stojí kolem 7kn. Vodu jsme normálně pili a za celý týden nám nic nebylo. Lepší na nákupy je to v Rabu, robna kuča je na příjezdové cestě od trajektu. Tam se dá i dobře zaparkovat, když od tohoto marketu pojedete směr hotel Padova, tak vlevo jsou takové loučky, kde můžete zastavit. I ve střední ulici v Rabu je dobrá samoška, pití za 4kn.
Jinak pokud pojedete autem, vyplatí se naplánovat cestu tak, abyste tam byli po jedné hodině v noci (samozřejmě jak to vyjde) a pak se vyspat u auta a ráno jet prvním nebo druhým trajektem. První trajekt vyjíždí ve 4hodiny z Mišnjaku, z Jablanace kolem půl5. My byli v sobotu v půl6 na Suha Puntě a dospali jsme to na pláži než přišli první lidi. A obdobně jsme to aplikovali i na cestu zpět. V sobotu asi do pul7 jsme byli na pláži a pak se zašli podívat ještě do Rabu. Před 23 hodinou jsem si ustlal vedle auta u přístavu v Mišnjaku a ve 4 jsme jeli prvním raním trajektem na pevninu.

Jinak jsme objížděli slovinskou dálnici přes Feldbach, Bad Radkersburg, Ljutomer, Ormož, Varaždin a pak dálnice. Cesta super, málo aut, ale dost zatáček a obcí.
Tak si to všichni pěkně užijte, stojí to za to
Re: Ostrov RAB
21. 07. 2010 17:58
Ahoj, dakujem za info, pekne si to rozpisal, este by ma zaujimalo aky benzin sa kupuje bud eurosuper 95 alebo eurosuper bs95, a aka je benzinka na rabe alebo ci je lepsie kupit benzin este skor ako sa pride na rab niekde cestou..
Re: Ostrov RAB
22. 07. 2010 16:29
Ahoj lidi,
chystame se v od 14.8. na tyden na Rab, chteli jsme do Loparu, kvuli pisecnym plazim (mame dvoulety dvojcata), jen jsem to letos nejak podcenila a nemame sehnany ubytko dopredu a ted, kdyz jsem psala na ruzny apartmany, tak byly obsazeny. Hledame ap. s jednou loznici tak do 200m od more. Myslite, ze se nam podari sehnat neco (za rozumnou cenu, tak do 60 euro za ap/noc) v tomhle terminu, kdyz pojedeme naslepo? Nebo to radsi mame zkusit jinam? Moc se mi nechce podle toho, co pisete, na Rajskou plaz, tak uvidime. Diky
avatar Re: Ostrov RAB
22. 07. 2010 20:15
Ahoj,osobnú skúsenosť nemáme,ale manželov kolega s deckami bol minulý rok v auguste na blind a ubytko našiel až po pár hodinách.Apartmán,kde mali spoločnú kuchyňu s daľšími dvomi cudzími pármi.Bol však rád,že zohnal aspoň to,ostrov bol vyslovene prepchaný,dlhočizná rada na trajekt.Pravdou však je,že oni boli v Lopare pri Rajskej pláži,možno na iných miestach ostrova bolo voľnejšie.confused smiley
P.S.neviem,či by som to s tak malými deťmi riskla nablind,ale ja som zasa typ,čo má dovolenku objednanú už pred Vianocami.yawning smiley
Re: Ostrov RAB
22. 07. 2010 21:50
Dado,
moc diky. Ja prave taky vzdycky mivam objednano dlouho predem, a letos jsme se nemohli dohodnout, takze to dopadlo takhle. No, ja z toho ubytka mam taky obavy, takze jeste fakt uvidim.
avatar Re: Ostrov RAB
22. 07. 2010 22:55
Ak sa vám nepodarí nič objednať,možno by ste mohli skúsiť pobrežie-predsa len,ak bude plno,môžete ísť ďalej a nebudete ako na ostrove "v pasci" čakať zasa na trajekt späť.
Držím palce,aby Vám to vyšlo,my sme boli prvýkrát s dcérkou pri mori keď mala tiež dva roky ako Vaše detičky a bola to krásna dovolenka!
Potom napíšte,ako bolo-veľa šťastia!smiling smiley
Re: Ostrov RAB
23. 07. 2010 08:39
Taky jsem o tom premyslela, ze bysme zustali radsi nekde na pobrezi, nebo zkusili treba Vir, kam se da jet pres most. Chtela bych ale tu piscitou plaz, a tech na pobrezi moc neni, spis az niz. No kazdopadne moc diky a dam pak vedet :-)
Re: Ostrov RAB
31. 07. 2010 21:03
Uz len 6 dní do odchodu smer Rab - Lopar
Re: Ostrov RAB
15. 08. 2010 16:22
Dnes návrat z Rabu - Loparu, dovolenka úžasná, celý týždeň sme mali pekné počasie, teplota 30 stupňov, more takisto teplé
avatar Re: Ostrov RAB
19. 08. 2010 09:05
Ahojte,
prosím o doporučenie apartmánu v meste Rab-blízko zátoky(?) Padova pre 5 osôb+malý "maltezák".
Máme ubytovanie v hoteli Padova,ale psík do hotela nesmie,tak pre rodinu hľadám vhodný apartmán blízko hotela.
Prosím SZ,alebo mail.
Vopred ďakujem!smiling smiley
avatar Re: Ostrov RAB
10. 10. 2010 14:01
Rada by som sa podelila o zážitky z ostrova Rab,kde sme strávili 4 krásne dni v polovici septembra.
Už samotný príchod k pobrežiu cez Vratnik bol zážitkom-krása,aj keď vietor neskutočný!Prejazd od Senj do Jablanacu v pohode,aj keď sme sme videli "iné" Chorvátsko na aké sme zvyknutí-hlavne smerom od Splitu dole.Naozaj som bola šťastná,že som vybrala ubytovanie na ostrove,lebo keby sme mali ostať niekde na pevnine,tak neviem...Vietor a ešte raz vietor,skaly,skaly....Super poznámka jednej "účastníčky zájazdu"-To ideme na ten škaredý ostrov?"Nebolo mi všetko jedno,naozaj Rab nevyzeral od pevniny "exkluzívne".spinning smiley sticking its tongue out
Po príchode do prístavu nás "vítali" prevrátené TOI-TOI,more neskutočne rozbúrené,zasa to nevyzeralo na letnú dovolenku-ako minulý rok.thumbs up smiley
Po polhodine čakania a skutočnom zážitku na trajekte sme pristáli na Rabe a vybrali sa smerom do hlavného mesta,kde sme mali objednaný hotel.Už po prejazde na opačnú stranu ostrova som si vydýchla.Neskutočne krásne more,zeleň a hlavne slniečko!To nás sprevádzalo počas celého pobytu,ktorý sme si aj vďaka kvalitnému ubytovaniu naozaj užili.
Prešli sme celý ostrov,Lopar,kde sme spomínali na našu návštevu pred 5 rokmi bol veľmi veterný a Rajská pláž vyľudnená.Išli sme teda na Suha Puntu a to bolo iné "kafe".Nádherná príroda,čistá voda,borovice-malý raj.Pekné kúpanie s príjemnou reštauráciou sme objavili aj v zátoke Gožinka(vďaka 8 r. starému tlačenému sprievodcovi).Mestečko Rab má úžasnú atmosféru,uličky,parky,reštaurácie-nádhera.
Myslím,že ak sú aj ostatné kvarnerské ostrovy takéto krásne,určite stoja za návštevu-my sa sem teda v budúcnosti určite ešte chystáme.
avatar Re: Ostrov RAB
10. 10. 2010 19:11
... Dada ... ty nádherné mušle jsou taky vylovené na Vaší dovolené ... na Rabu ...? thumbs up
avatar Re: Ostrov RAB
10. 10. 2010 20:35
to Bessy-áno,priamo v zátoke Gožinka,bolo ich tam neúrekom(pre bratov Čechov "halda"-asi....)yawning smiley
Re: Ostrov RAB
06. 01. 2011 20:48
Ahojte všetci, chystá sa niekto túto sézónu na Rab do Loparu
Re: Ostrov RAB
07. 01. 2011 21:44
Ahoj kloda

Tohto roku planujeme opat po rocnej prestavke navstivit Lopar no presne kedy este neviem no malo by to byt niekedy v juli okolo 15 do asi 31 snad nam to vyjde je tam krasne tak dufame ze sa to tam nezmenilo
Re: Ostrov RAB
23. 01. 2011 20:23
Ahoj Stenly-KE
takže po ročnej prestávke opäť Lopar? My sa tam chystáme už tretiu sezónu po sebe, tretíkrát do toho istého apartmánu , blízko pláže, je tam fakt úžasne, vôbec sa tam nič nezmenilo, ale keď máš dobrú partiu, pekné počasie, super domáceho čo viac ešte môžeš chcieť, my odchádzame 5.8.2011 už sa veľmi tešíme.
Re: Ostrov RABangry smiley
23. 01. 2011 20:59
Ahoj kloda

Aby som pravdu povedal tak najlepšia dovolenka je keď človek ide sám, no vlani som urobil dobrý skutok a odporučil som Lopar a aj náš apartmán rodine moody smiley a bác tu to máš tohto roku chcú ísť len s nami. No už vážne, fakt je tam pekne - domáci super takže zbytočne budem špekulovať budúci týždeň chcem zarezervovať apartmán pre seba a aj pre ségru v termíne asi od 15.7. - do 31.7. Včul už len nech vyjde počasie . V podstate sa na dovolenku už tešíme od kedy sme sa vlani vrátili s Mljetu.smileys with beer
avatar Re: Ostrov RAB
08. 02. 2011 20:38
Ahojte,
takže pravdepodobne tento rok zavítam na tento ostrov. Klasicky som chcela ísť do Tučiep, ale moje osadenstvo to odmietlo s tým, že oni tam už raz boli ... a čo na tom, že ja by som tam išla už asi tak po 6-ti krát.... smiling smiley už tam poznám každý "šuter" a to mi vyhovuje ...
No tak ma teda zlomili, aby sme vyskúšali niečo nové. Som z toho nervozná, lebo keď niečo nemám viacmenej naplánované na 99% tak ma to štve. Poctivo teda študujem, čo ma čaká, kde budem platiť za čo (prvý krát pôjdem trajektom), kde mám zísť z diaľnice a tak ...
Ešte nemáme ubytovanie a to tiež neviem, že kde - chcela by som byť blízko Rabu - žeby Banjol - to mi tak prichádza najvhodnejšie - snáď sa dá večer prejsť aj peši odtiaľ /a nezabije nás tá prechádzka/ na nejakú disco do hl. mesta, aby bol aj nejaký market blízko. Alebo žeby pre mňa bolo najvhodnejšie priamo mesto Rab??? Fakt neviem a do toho ešte moje nešťastné "váhové" znamenie ...o bože môj smiling smiley
Určite chceme ísť pozrieť aj na tie pieskové pláže, čo ma osobne neláka (aby sa mi sypal piesok z plaviek - to fakt nemusím ... smiling smiley ). Ale tak pre dobre spolucestujúcich to rada urobím smileys with beer
Takže ak máte nejaké postrehy okrem tých ktoré tu boli už napísané - pretože tie už mám naštudované - budem veľmi rada. Ak sú typy na ubytovanie / bude nás pravdepodobne 5-7 ks/ rada ich uvítam na SZ, prípadne maily. Dúfam, že ho nemám skrytý smiling bouncing smiley
Tak dovolenke v lete 2011 zdar ... a snád 2012 opäť uvidím moje milované Tučepi
Re: Ostrov RAB
31. 03. 2011 20:10
Ahojte všetci, tak čo tento rok sa na Rab nikto nechystá, dáko sa o tomto ostrove málo diskutuje, nezdá sa Vám???confused smiley
Re: Ostrov RAB
31. 03. 2011 20:41
Ale samozrejme že sa chystáme. Ideme od 01.07. do 09.07. do Supetarskej Dragy do apartmánu Dumič. Je hneď pri vode a má vlastnú pláž a reštauráciu. Už sa nevieme dočkať. Ideme tam prvý krát, ale ja som tam už bol na dva dni s kamošmi pre loď, takže neideme do nepoznaného. Je to perfektné miesto, len už koncom júla a v auguste je tam dosť nával. Chceli sme ísť v júni, ale moja sestra ešte má školáčku a tak sme museli počkať na koniec školy. Sú tam perfektné piesočnaté pláže, bereme aj nafukovací motorový čln a tak sa dostaneme aj na tie najkrajšie miestá, ako Ciganka a Sahara. Chystám sa aj na ostrov Sv. Grgur, je to bývalá väznica a na ostrove žijú krotké jelene. Ten týždeň bude veľmi krátký.
To Luciask: keď sa Vám vydarý dovolenka na Rabe, tak na Tučepi zabudneš to si píš. Len to musíte dobre zorganizovať. Je najvyšší čas niečo si zarezervovať. Ja som rezervoval už v januári. Doporučujem Google earth, sú tam nádherné fotky a môžeš sa podrobne pozrieť na jednotlivé destinácie.
Re: Ostrov RAB
09. 06. 2011 20:57
Tak čo dovolenkári, už sa niekomu blíži termín odchodu, tešíte sa?
Re: Ostrov RAB
10. 06. 2011 08:01
Blíži sa ano, a Ty kedy ideš a kam?
Re: Ostrov RAB
10. 06. 2011 18:24
Ahoj Ozzie, my odchádzame 04.08.2011 na Rab, takže ešte 2 mesiace
Re: Ostrov RAB
10. 06. 2011 18:25
Ozzie dopľňam na Rab- Lopar
Re: Ostrov RAB
10. 06. 2011 19:24
No žial sa nestretneme, my ideme 01.07. do Supetarskej Dragy.
Re: Ostrov RAB
10. 06. 2011 21:30
No vidíš nestretneme sa....
A veď to máš čo chvíľa, tak ti prajem krásnu slnečnú dovolenku, uži si ju, a hlavne ti prajem šťastnú cestu, nie takú akú sme mali my vlani, hotová katastrofa, búrka celé Maďarsko, Chorvátsko až po trajekt, takú búrku som ešte nezažila, "zážitok" na celý život....
A po návrate domov daj vedieť ako bolo!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 112
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.