Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Živogošče-Blatodrinking smiley

avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
21. 02. 2009 20:29
No vidíš kolisto, celkem dobrá informace a zase jsi dostal červenou. Asi tě tu někdo nemá rád a nejen tebe. Pročítám fórum skoro denně, pokud mě něco zaujme pročtu to pozorně, pokud ne, "přecházím" jinam.... A i když mě to tvoje "nářečí" zrovna nebere, nemusím hned klikat na červenou.... Chce to trochu tolerance, každý jsme nějaký ....
avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
21. 02. 2009 20:46
Vinný sklep a posezení ve Strnji...ale když jsme tam byli ve všední den kolem 18:30hod my, tak nás tam bylo všeho všudy sedm..nevím to jistě, ale tam se objednává místa a menu přes CK Brajkovič..jsem se neptal..dali sme si tam víno, v jednom baráku jsme koupili citronovou rakiju a zase šmatlali dolů do Blata







Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (21. 02. 2009 20:52).
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
22. 02. 2009 13:16
vuinac napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bobkový list se opravdu řekne spisovně lovorov
> list, ale říká se mu u nás ještě jinak, ale nemůžu
> si momentálně vzpomenout.
> Jak mi to naskočí tak to napíšu.

Ahoj Edit,

nemáš na mysli náhodou "vavrín"?
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
22. 02. 2009 20:07
Jo, spáva se na vavřínech, teď nás zase někdo může sprdnout co řešíme. Ale, to nevadí ke mě dojtěte na bobkáč, já budu vědět co chcete.
A opravdu u Tea Brajkoviče se musíte objednat večeři ve Strnju.
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
23. 02. 2009 14:15
Pro kabinet 302 Já nepsala, že je v Žatci jeden centimetr sněhu a myslím si, že když tu někdo píše, že je bobkový list v Blatu a kde se nachází, tak to je k tématu a mě to zrovna zajímá také. Jinak by i fotka se sněhem v Blatu musela být mimo téma, nemyslíš kabinete 302??
avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
23. 02. 2009 14:36
kdo chcete na Tea Brajkoviče kontakt na WWW stránky písněte na SZ nebo mejl
avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
23. 02. 2009 14:39
4Dajabenova..fotka ze sněhem je asi 4km od Blata v Drveniku..ale to se počítá do tohoto témata taky, když v Blatě webkamerka nenísmileys with beer takže s tebou souhlas..thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (23. 02. 2009 14:40).
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
23. 02. 2009 17:17
Na Blatě je stejně sněhu jako v Drveníku. Doufám, že sousedí dělají foto, ať máme nějakou tu památku. Musím říct, že pár takových zážitků se sněhem už na Blatě máme. Nejvíc trpí domy, protože domy namají centrální vytápění. Já budu muset větrat celý měsíc než do domu pustím první hosty. No a ten bobkáč nám může třeba zmrznout.
avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
23. 02. 2009 17:32
Edit...a jak topíte..to by mě zajímalo..ti co majou klimatizace tak klimou, ale ti co nemajou?..tak čím pak..nejspíš asi elektrikou nee?
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
24. 02. 2009 18:59
Tak to se ani neptej, to je jedne z věcí, proč nemůžu v zimě žít na Blatě. Teď je tam 100% vlhkost. Vzhledem k tomu, že tam není centrální topení je dům celý vlhký. Pokud je tam klima nebo cokoliv na el. je to jen v jedné místnosti a to koukají jak se hodiny protáčejí. Někdo má krb a to smrdíš jak na chatě. A když jdeš ne wc tak děláš vše jen aby jsi tam neumrzl. Proto kuchyň je vždy spojený s obyvákem a topí se vařením a pečením v troubě. Vždycky jsem měla dojem, že venku je větší teplo než v baráku. Tak zlatá česká zima a teplo domova.
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
24. 02. 2009 20:16
Edit to topení se dá udělat přeci dohromady s klimou ,dejte místo normální klimatizace Tepelné čerpadlo a to hlavně v létě chladí a v zimě hřeje a udělat rozvod centrální do všech pokoju a bude to Ok yawning smiley ale na druhou stranu 100 pr. vlhkost to nebude asi moc dobré právě přes tu zimu ,sice nevím co stojí KW/h v Chorvatsku a docela by mě to zajímalo ale u nás já platím ted 2.38 kč/kw a letošní zima mě zatím stála cca 12 000 a já zatím šetřím ohledně plynu aspon 10 000 kč -mám to od podzimku ,tak bych to tedy řešil já kdybych tam bydlel smoking smiley
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
24. 02. 2009 20:37
Tady je dobře videt jak byl ohěn docela blízko rok 2007 nad Brajkovičem směr velká duba smoking smiley
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
26. 02. 2009 18:19
Elektrika se pletí zlatem. Já jen vím, že každý rok mám větší a větší spotřebu a platí se majlant. Cenu ti, ale neřeknu. Musím se přiznet, že nevím kolik stojí el. v ČR. Jen vím, že každý rok doplácím. Snažim se mít v domě plyn a bombe stojí 70 kun. / 250 kč / Ta vydrží na 3 měcíce při normálním vaření.
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
27. 02. 2009 18:08


25.júla2007 16:00:46



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rado (27. 02. 2009 18:10).
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
27. 02. 2009 20:17
Nestraš lidi, letos to tam určitě nebude. sad smiley
avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
27. 02. 2009 20:30
Tenkrát hořelo na více místech.Šli jsme se z DOLE podívat do Blata na požár a než jsme došli tak zase hořelo mezi Bobanem a Čistem.A než jsme se vrátili do kempu tak zase kousek dál:Všude spousta hasičů,vodu tahali přímo z moře.Prostě podle slov to snad schválně zapalovali Srbové??? Nebylo to nic příjemného když začne hořet blízko vás kde máte vše včetně auta a přívěsu.Ale vše zvládli na 100%.Horší to bylo u Dubrovníku,Molunatu a Grebaščice.Tam to hořelo mnohem víc.Tam to bylo o život.Vždy je ale vinen člověk,ačkoliv v loni na Makarské to zapálila příroda ??

MirekŠi
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
27. 02. 2009 22:06
Rado .Hezký no spíše ne ale určitě to není ten hlavní požár na Blatu ,já slyšel že se tam lidi i s autama sjížděli až k moři ale to byl asi rok cca 2001 ? Já to nevím přesně ,snad EDIT by mohla vědět něco více smoking smiley nebo někdo zde yawning smiley rád bych to tam viděl jak to dopadlo ale tenhle požár já pamatuji -spíš ten rok ,já jezdím až v srpnu
avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
28. 02. 2009 10:47
v roce 2001 horelo cele makarske pobrezi uz od Omise a muselo se i na ceste par hodin cekat,nez byl uhasen ohen na magistrale kolem Omise smerem na Makarskou.Podle chorvatu to byl tenkrat ten nejhorsi pozar! V loni v cervenci to nebylo tak zle,jako v zari kdy horelo kolem Omise,Makarske, Krvavica,Tucepi...20.9.2008













toto je fotka z okoli Omise z roku 2001 po tech pozarech






okoli Makarske 22.9.2008



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (28. 02. 2009 10:56).
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
28. 02. 2009 11:24
To jsou strašné záběry já to loni viděl na Makarské na vlastní oči a smekám před těmi lidmi co se tomu ohni postavili
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
28. 02. 2009 16:06
Hm, vy mi dáváte. smoking smiley Pěkný vyhlídky. Nechcete posílat lepší fotky? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
28. 02. 2009 19:24
Nikdo se nebojí tak požáru jako my domácí v sezoně. Těch jsem tam opravdu už pár zažila, hlavně ten co tam byl před pěti roky. Tenkrá nám tam šlo o život a díky tomu, že okolo nás nebyly žádné požáry měli požárníci volné letadla k hašení.Vodu nám lili přímo na hlavy. hasilo to 200 hasičů dobrovolníků z ololí. Tenkrát tam bylo 1400 turystů, kteří se museli všichni shromáždit na molo v Blatě i s auty. Tu paniku, která tam byla si neumíte ani představit. Jeden můj host skočil v plavkách do auta nechal celou rodinu v baráku a ujel k Drveníku, který už taky začal hořet tak zůstal až do noci někde na cestě v autě bez dokladů.Potom nám dva dny nešla elektrika ani voda. Prostě dost nepříjemná věc.I letošní požáry byly dost nepříjemné. Musím říct, že každý rok se požáry začaly opakovat a, proto se to tam pořád hlídá. Tak žádný strach.
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
01. 03. 2009 00:26
Čauky Edit yawning smiley To je přesně ono co jsem myslel ,já tam ještě v tý době nebyl ,ale vím o tom ,že se to tam stalo a vím o těch uprchajících lidech .
Sice to není nic příjemného ,ale už to je cca 5 let za námi a doufám že to tam nebude dalších 150 let smoking smiley Tak se mějte všichni rádi hot smiley
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
01. 03. 2009 00:39
Pro Detien yawning smiley neboj se .ted už je tam zase nádherně tak jako všude kde tak hořelo yawning smiley

avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
02. 03. 2009 08:21
No prej v tem roce 2004 zhořel borovej les nad magistrálou..od mé domácí Ivanky mám video z r.2002 a je tam vidět hustý borový les a v součastnosti teprve zárodky



tady sem nějak ofotil monitor teho videa, kde je vidět ten les z r.2002 ..je to asi 100m před vjezdem do Blata
je to špatná kvalita fotky tak se omlouvám


avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
02. 03. 2009 10:56
počasí až na 15 dní pro Makarskou
[translate.google.cz]

počasí až na 10 a další odkaz na 15dní pro Podgoru..tak si to někde uložte

[translate.google.cz]

[translate.google.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (16. 03. 2009 09:19).
avatar Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
08. 03. 2009 10:45
odkaz na nějaké fotečky z Blata a kempu Dole z r. 2004
[www.zivogosce.kvalitne.cz]

Pláž Velká Duba z loděma



a stezka z Blata kudy se tam dojde





Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (08. 03. 2009 11:02).
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
09. 03. 2009 17:36
Taky přidávám par fotek z malé duby.


[honzin33chybny-odkaz-rajcezivogosce-mala_duba]
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
13. 03. 2009 09:42
Zdravím všechny! Nemáte náhodnou někdo zkušenost s hotelem Nimfa - jak to tam vypadá koncem června, jestli je volněji nebo už hlava na hlavě?
Díky za info
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
13. 03. 2009 10:49
Koncem června, 22. je svátek a je to pondělí, takže sobota až pondělí budou jatka, hodně lidí z BiH a 25.června další svátek. Takže předpoklad je, že celej tento týden bude pořádný maso. Jednou jsem to již zažil a tak se tomuto termínu nejraději vyhýbám.
Re: Živogošče-Blatodrinking smiley
13. 03. 2009 11:38
Díky moc za cennou informaci,
Věra
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 295
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.