Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatsko - ostrovy se psy

Autor KRS 
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
21. 03. 2009 17:35
To vše co tu píšete je pravda, ale víte v kom to je????V nás lidech a ne ve psech.Pokud ten Váš mazel udělá hovinko tak já se musím ohnout a to h... zvadnout a vyhodit,pokud jsem prase tak ho tam nechám a na druhý den může do toho šlápnout a přitáhnout si to domů.
Taky by mi to vadilo, kdyby mi hosti řekli, že u mě nebudou bydlet protože mám kolém domu hovna.
Co se týka cvičených psů, tak těch výcviků je více, záleží na tom ke kterému postižení pes půjde. Náš pejsek je cvičený k dětem, které jsou po mozkových příhodách, jsou po obrně atd. Děti které leží na zemi a vydávají různé zvuky mají problém s malým mozečkem / to je pohyb /, ale přitom myšlení mají stéjné jako děti v jejich věku, s pejskem komudikují i tím, že se děti sním mazlí, leží na něm a dávají mu patřičnou lásku. Pes je olizuje, hlídá je, aby se neporanili a je v blízkém kontaktu, pro psych. dítěte je to velké plus. Mohla bych o tom dlouho psát, ale to určitě není pro lidi, které nemají postižené dítě asi nijak důležité. Pro moji dceru je náš pes jako její sourozonec a náš pes ani neví, že je pes. Chci dodat, že moje dcera tímto postižením netrpí, jen si prošla škaredou nemocí a potřebovala pomoc, ale děti v jejím okolí bohužel takové štěstí namají.
Máme Ameriského staforda / AST / a rozhodně ho nemáme za bojové plemeno a už vůbec ne za psa, který napadá lidi.
I já mám dnes jiný vztah k psům a taký vím, že jaký je pániček tak takový je i pes.
Proto, mi nevadí psy v apartmánu, ale musí mít dobré páničky. A když se psem někdo dojede, až k nám do Chorvatska tak ho mají určitě rádi.
Každý si to přeberte jak chcete.
avatar Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
22. 03. 2009 12:03
Říká se,jaký pán takový pes .
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
22. 03. 2009 13:26
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> je to srdceryvné, nemocné děti je jedna z
> nejsmutnějších věcí, co člověka potká....
> ale jsem trochu zmaten, jak do toho zapadá pejsek
> ?...na co je cvičen ?
> což to trochu vysvětlit ?
> confused smiley


Zbytecnost, pro nechapavce a tupce jako jste vy, je zbytecnost neco vysvetlovat.nemate rad psy a tak lezete na tema o psechthumbs up smiley
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
22. 03. 2009 13:39
Věra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobré téma, aspoň se dozvím, kam psi smějí a těmto
> plážím se vyhnu obloukem. Stačí mi psí výkaly a
> štěkot přes rok ve městě, abych s nimi ještě měla
> trávit dovolenou, to fakt ne.


Lepsi potkat na dovce lidi se psem, nez nesnasenlive zoufalce jako jste vyyawning smiley jinak, ja treba psa do chorvatska neberu, na sidlisti nebydlim, ale zvirata mam rada. i kdyz respektuji ze kazdy psy rad mit nemusi, tak pro hlupaky typu mack a vera kterym vadi i jenom pes na dovoleny pochopeni nemam.asi si budete muset zvyknout, ze si psy lidi na dovcu berou a rozhodne ne jenom cesi,ale treba a v chorvatsku hodne i nemci.ale jinak, proc sem vlastne prispivate??aby kazdy vedel, ze vy psy radi nemate?no, pochybuju ze by to nekoho ovlivnilo pri rozhodovani vzit ci nevzit psa sebou,ze jsou lidi jako vy.a ja jsem teda lidi se psy na plazi, kde by bylo hodne lidi nikdy nevidela,vetsinou si je brali dal od lidi, aby nikoho nerusili, takze nevim oc vam jde.otravujete vic vy,nez lidi co maji psy eye popping smiley
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
22. 03. 2009 13:50
Myslím si, že to není o tom kdo má a nemá rád psy, spíš je hondě lidí kteří se s tímto nasetkávají a neví co pes dokáže.

Snažila jsem se vysvětlit v táto diskusi ne jenom proč v Chorvatsku jsou lidi proti psům, ale i to, že to je vše v nás lidech.
Já osobně jsem byla pokousaná v 7 letech psem a než mě potkala ta nepříjemnost s dcerou také jsem k tomuto tématu měla jiný názor.

Proto jsem psala paní Věře, aby i ona jednou nepotřebovala pomoc tohoto psa. Dostane mozkovou mrtvici / př. / a třeba bude částečně ochrnuta /
tak by hned pochopile na co je tento pes cvičen. Jo a to kdyby chtěla jet na dovolenou do Chorvatska, protože koupání v moři je dobrá rehabilitace ne pohybová ústrojí a byla by potřaba mít tohoto psa u sebe, protože jí pomáhá z vody, podá jí ručník, boty atd.... a lidi by ji hnali z pláže protože mají stájný názor jako dnes paní Věra.

Omlouvám se za špatnou češtinu, ale i já mám po letech v HR výpadky slovíček se slovníku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vuinac (22. 03. 2009 21:38).
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
22. 03. 2009 20:00
Nepřál bych Denise, aby se na dovolené (u Umagu) potkala se dvěma šarplaninskými ovčáky, kteří panince utekli, když jim čistila volieru, a jeden se jí zakousl do stehna. Pak by dalších šest týdnů ztrávila na Bulovce a doufala, že vzteklina předčasně neukončí její pozemskou pouť.
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
22. 03. 2009 20:44
Chose napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepřál bych Denise, aby se na dovolené (u Umagu)
> potkala se dvěma šarplaninskými ovčáky, kteří
> panince utekli, když jim čistila volieru, a jeden
> se jí zakousl do stehna. Pak by dalších šest týdnů
> ztrávila na Bulovce a doufala, že vzteklina
> předčasně neukončí její pozemskou pouť.


Vis Chose, tohle je druhy extrem,neco jako ty dva.Nemej o me strachyawning smiley.Ja nerikam ze jsou vsichni majitele psu svati, ale taky nevim, proc bych mela byt nesnasenliva.Asi takyawning smiley
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
22. 03. 2009 21:50
Vidím, že toto téma začíná mít ohlas, je dobře znát obě strany názoru. Jeden příjde ke psovi a říká, můžu si ho pohladit a čeká co na to majitel psa a ta druhá strana křičí držte si toho zabíjáka nebo mě pokouše a pániček se psem projde a vůbec na tohoto člověka nereaguje. A teď se Vás zeptám kdo koho vlastně napadnul???
S tímto se setkávám každý den a vezměte si kolik lidí máme v sezoně na dovolené. Často se mi stane, že turisti / hlavně češi / příjdou mi až před dům na zahradu a zečnou mi obírat fíky, granátové jabka nebo trhají květiny aniž by jim bylo jak koliv trapně. Můj pes jako pan domácí k těmto lidem příjde a zašne je očuchávat / není vůbac zlá díky výcviku / a tito lidé začnou na mě křičet, že si mám psa odtáhnou a vyhrožují, že ne mě zavolají policii. To je odvaha dnešních turistů, to by jste se divili.
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
23. 03. 2009 09:10
Taky přispěji máme 6 dětí a vždy jsme měli psa manžel cvičil německé ovčáky a nikdy našim dětem nic neudělali a to se po nich váleli a vše si nechali líbit opravdu je to ve výchově a v páničkovi dcerka má rotvajlera pořidili si ho a ktomu i miminko moc se milují.
avatar Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
23. 03. 2009 10:01
vuinac napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S tímto se setkávám každý den a vezměte si kolik
> lidí máme v sezoně na dovolené. Často se mi stane,
> že turisti / hlavně češi / příjdou mi až před dům
> na zahradu a zečnou mi obírat fíky, granátové
> jabka nebo trhají květiny
aniž by jim bylo jak
> koliv trapně. Můj pes jako pan domácí k těmto
> lidem příjde a zašne je očuchávat / není vůbac zlá
> díky výcviku / a tito lidé začnou na mě křičet, že
> si mám psa odtáhnou a vyhrožují, že ne mě
> zavolají policii.
To je odvaha dnešních turistů,
> to by jste se divili.

tak, zloději (hlavně Češi) ti kradou každý den na zahradě a když k nim přiběhne tvůj hodný pejsek, tak vyhrožují, že na tebe zavolají policii ? confused smileyconfused smiley
v Čechách se tomu slušně říká - čůrat někomu na nohy...
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
23. 03. 2009 14:00
Ten výraz neznám,.........ale určitě jsem tím nechtěla říct nic proti čechům, taky jsem češka a peníze vydělávám díku čechům, ale prostě jsme víc otrkaní než jiní cizinci. Proč né aspoň se nikde nestratí.
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
23. 03. 2009 16:09
Zdá sa mi, že debata sa dosť vzdialila od pôvodnej témy, ktorou bolo odporučiť miesto na nejakom chorvátskom ostrove, ktoré by bolo vhodné na dovolenku so psami sad smiley Ale nevadí, svoju pravdu má jedna aj druhá strana. Majitelia psov sú len ľudia a tí sú rôzni. Psi nemôžu za to, akých majú majiteľov. Ja po svojich psoch vždy upracem a vždy ma dokáže vytočiť, keď pri tejto činnosti stúpim do hovna nejakého iného psa angry smiley

Ale aby sme sa aspoň čiastočne vrátili k téme. V dňoch 23. - 26.07.2009 sa v Splite konajú štyri výstavy psov. Chceli by sme si urobiť taký týždenný výlet spojený s účasťou na nich a tak zháňame nejaké ubytovanie, kde by nás vzali aj so štyrmi psami. Buď priamo v Splite, alebo niekde neďaleko. Sme štyria (dvaja dospelí a dve deti) Psiská sú tri krátkosrsté kólie a jedno Lhasa apso. Nemá niekto z vás kontakt na také ubytovanie?
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
23. 03. 2009 22:18
Já osobně Vám asi neporadím, Split je od nás 90 km a to je pro Vás asi dost daleko.Najděte si tady ve forum třema KAŠTEL to je Split / ves / tam možná něco najdete.
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
25. 06. 2009 08:02
Hele Chose nemít rád hafany kvůli tomu, že Tě v minulosti pokousali ... to je už pryč.
Mě, když bylo nějakých deset let, tak na mě skočila doga. Pokousala mi obě nohy. A doma jsem s tim určitě neležela.
Ve všem jsou lidi. Jednalo se o dogu, která se potulovala po naší vesnici. Prostě jí nějaká lidská svině vyhodila. Ten pes byl tak vystrašený, že se bál i o svuj život.
A co myslíš, že se s tímto psíkem stalo? Představ si, že jsme jí měli ještě několik let doma - nedavno nám umřela. A nikdo a nic na světě by mě tak nechránilo jako byla ona. Dala by za mě život.
Nyní máme jiného mazlíčka, kterej by za nás i dýchal.
A představ si, že kdyby jsi měl v té době, kdy tě ten pes pokousal svého psa, tak by se do tebe ten cizí pes v životě nepusitl. Buď z toho důvodu, že by Tě bránil a dal by za tebe svuj život nebo by si Tě ten cizí pes vůbec nevšiml právě kvůli tomu, že máš u sebe jiného psa.
Mia
Re: Chorvatsko - ostrovy se psy
29. 08. 2009 15:51
Tak sme sa vrátili z našej prvej dovolenky so psom. Neboli sme na ostrove, ale na pevnine, konkrétne v Ražanji. Možno vám i tak pomôžu moje postrehy:
Ražanj je pekná tichá dedinka, viacerí ju odporúčali ako ideálnu pre psíčkara. I keď nám tam bolo fajn, určité výhrady mám.
1. Typická krajina, ktorá je krásna, nie je veľmi vhodná na ,,venčenie" - nie je tam klasická zeleň, trávnik, takže psovi nezostáva iné, len ocikávať kamenné múry budov a chodníky.
2. Zbieranie exkrementov - ochotne sme sa naň podujali, ale ejha, nikde sme nenašli žiaden odpadkový kôš! Ako sa ukázalo, smetné nádoby (kontajnery) sú za dedinou, a veru skladovať hovienka v mikroténovom sáčku celý deň vonku na terase, než sme sa dostali ku kontajnerom, nebolo veľmi príjemné. Okrem toho - nie každý si po svojom psovi pozbieral, a dokonca sme videli i to, ako na to kašlal miestny majiteľ havina.
3. Najväčšie sklamanie - pláž, i keď to určite nebude sklamanie pre každého. Pláž totiž pozostáva z malých betónových plát a asi dvoch maličkých kamienkových plážičiek. Kto je dobrý plavec a nevadí mu veľká hĺbka mora, mohol sa rozložiť prakticky aj so psom na niektorej betónovej pláži. U nás bol problém, že nie sme zdatní plavci a potrebujeme pozvoľný vstup do mora, na takejto kamienkovej plážičke však bolo každý deň veľa ľudí a so psom sa tam tým pádom nedalo. Raz sme sa tam vybrali skoro ráno, keď tam nebola ani noha, ale nejaký miestny nám pohrozil, a tak sme to viac neskúšali. Iní boli otrlejší, lebo sme zaregistrovali na tej istej kamienkovej pláži vyvádzať raz večer springeršpaniela a raz sa s nami priamo počas dňa kúpal jeden jazvečík - tí však mali to šťastie, že hroziaci Chorvát nebol nablízku... :-)

Záver: problematické venčenie, problematické zberanie exkrementov a problematické kúpanie. Vynahradilo nám to však skvelé ubytovanie s nádhernou veľkou terasou nad morom, kde náš pes spokojne preležal celý deň (terasa bola v chládku a bola fakt skvelá) a na nezaplatenie bol i božský kľud, ktorým sa dedinka vyznačuje.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.