Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov Čiovo

Autor karloss 
Re: Ostrov Čiovo
22. 06. 2012 08:31
Ne ne, není to kámen jako skála, jsou to větší ne zrovna oblázky, ale takové mnohotvaré šutry. Na karimatce bez problému. Vstup je super i bez bot, ježci v nedohlednu. Jeden dospělák z naší party je neplavec a vyloženě si tam chrochtal. Když mi dáš mail (i do SZ), pošlu ti nějaké fotky pláže i cesty.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (22. 06. 2012 08:50).
Re: Ostrov Čiovo
23. 06. 2012 21:56
Úplně náhodou jsem narazil na tyto videa z Čiova.Kdo se na ostrov chystá,možná si je rád prohlédne. Karel Kliknout na YouTube na videu.



Re: Ostrov Čiovo
25. 06. 2012 20:08
Letos jedeme na Čiovo do kempu Rožac..
Nevíte prosím někdo,jestli je na ostrově nějaká půjčovna loděk s motorem, aby jsme se mohli podívat někam dál i jinak než autem..?
Re: Ostrov Čiovo
26. 06. 2012 13:12
Dobrý den, chystáme se za měsíc do Arbanije, poletíme do Splitu a pak se snad nějak dostaneme do Arbanije. Jak je to nejvhodnější? Plánovali jsme ze Splitu autobusem a z Trogiru pak taxíkem... Bude to možné?

A jak to vypadá v Arbaniji? Ještě nemám přesnou adresu, kde budeme, ale je to tohle. Máme malé dítě, jak to vypadá okolo? Ze zdejších popisů nemám moc dobrý pocit, ale snad to bude dobré...

Pokud by se našel někdo s radou, děkuji yawning smiley
Re: Ostrov Čiovo
26. 06. 2012 15:54
ano, možná varianta to je. Taxíky stojí kousek od autobusového nádraží a odtud potom cca 4 km. Podle fotek to tipuji někde u blízko přístaviště a bude to po pravá straně nad cesto vedoucí kolem pobřeží. Doporučuji nakupovat v marketu TOMY, dá se výhodně platit kartou /nižší kurs, než vyměníte doma/. Já jedu o kousek dál do Slatine, v Arbaniji jsem byl loni.
Re: Ostrov Čiovo
26. 06. 2012 16:43
Díky moc za odpověď. A jak to vypadá v té Arbaniji, je tam pozvolná pláž vhodná pro dítě, u našeho domu se píše, že od pláže pro děti a neplavce je to asi 200m, jinak 120m vzdušnou čarou od moře a 150 od nejbližší pláže. Tak snad budeme spokojeni.
Vybírala jsem severní část ostrova kvůli většímu klidu, rádi bychom prozkoumali spíše odlehlejší pláže, než být v centru městečka.
Re: Ostrov Čiovo
26. 06. 2012 19:55
asi nebudete zklamáni, kde jsou betonové desky, tak je většinou trošku víc vody, ale kde jsou oblázky, tak to je pozvolné. My byli s vnukem, u moře oslavil tři roky a pohoda. Měli jsme ubytování přímo u moře a tak jen obešel fíkovník a byl na pláži. na této části je moře klidné, jediné vlnky jsou když projede loď. Na výlet do Trogiru použijte místní lodní linku, někde pod váma je malé přístaviště. Jezdí každou hodinu a plavba je super. Na autobusy ne nehrňte, ony vlastně jedou jak to vychází a většinou pak stojí před mostem do Trogiru v koloně.winking smiley
Re: Ostrov Čiovo
28. 06. 2012 12:07
Za rohem kampa mate pučovnu lodi,
zdravim z Čiova,
Grigori
Re: Ostrov Čiovo
28. 06. 2012 12:09
Dobri den,
ktera čast Arbanije proto že Arbanija začina gde je krasni kostel ,a tam je hotelova pjekna plaž.napište adresu ja Vam napišu
Grigori
Re: Ostrov Čiovo
28. 06. 2012 12:10
Pjekna Čast Ostrova otočena smjerem ostrova Drvenik Mali a Velki perfektni čiste more krasni vihledsmiling smiley))
Re: Ostrov Čiovo
28. 06. 2012 20:52
Grigori děkuji, ale adresu právě nevím, řeknou mi jí prý na pobočce cestovky na místě, až zaplatíme zbytek peněz za ubytovánígrinning smiley Snad ta pobočka bude někde na letišti, protože jinak nevím, jak se tam dostaneme.... Je to cestovní kancelář Adrialin...
Re: Ostrov Čiovo
29. 06. 2012 15:04
Jdu taky udělat reklamu Grigorimu. smiling smiley
Díky za zprostředkování ubytka ve Slatine teď v červnu, bylo to prvotřídní.
Re: Ostrov Čiovo
29. 06. 2012 17:42
Djekuji moc ,taki počasi bili nadhera more,slunkosmiling smiley) Zdravim z Čiovasmiling smiley)
avatar Re: Ostrov Čiovo
29. 06. 2012 19:25
Chci poděkovat Grigorimu za krásné místo. Na Čiovu - Okrug Gornji - jsme byli poprvé a určitě ne naposled.
Re: Ostrov Čiovo
29. 06. 2012 22:09
Djekuji Luis ten zub mnja zabil inak bi to bilo lepši..Beru praški nemužu si večer dat pivečko to neni možni uš sem zblaznil ,sezona vsehni prinašaji najlepši pivo na svjete ,a ja čulim do te plehovki jak beran ale ešče mam 5 dni potom sem zas Grigori
Mia
Re: Ostrov Čiovo
30. 06. 2012 09:10
Grigori, chcem Ťa poprosiť ešte o radu - budeme v tom apartmáne Nina - kde sa tam dá venčiť psík? Na záhrade asi nie, tam majú domáci svojho psa, ale neviem,aké sú tam uličky, či je kúsok trávy, zelene, kde sa psík môže vyvenčiť... Ďakujem.
Re: Ostrov Čiovo
30. 06. 2012 13:19
Dobri večer,
najlepši se ptat maitela ak ma peska tam je hodnje ulički ale taki je tam blisko les mislim kolem 400m tak nejak nebo ulički gdi mužete z peskom večer gdi neni horko,ale večer je hruza horko ja mam peska tak muj je enom rano na plaži nebo večer je mu horko to vite,
Grigori
v3s
Re: Ostrov Čiovo
05. 07. 2012 09:57




Leto 2011



Upraveno 1krát. Naposledy upravil v3s (05. 07. 2012 09:58).
Re: Ostrov Čiovo
17. 07. 2012 14:08
gdo sa hista do Chorvatska počasi Trogir-Čiovo
[www.mojkvart.hr]
zdravim z Čiova
Re: Ostrov Čiovo
17. 07. 2012 20:24
ahoj Gigori
já se ještě nechystám, jedu až 17. 8. a tak mám čas. Předevčírem jsem se vrátil od Stutgartu a včera jsem byl v Polsku na obrátku, tak můžu říct, že trénuji na dovolenou.
Re: Ostrov Čiovo
20. 07. 2012 21:11
ahoj Grigori 27.7. jedu do Slatiny někam vedle tebe. Včera to s tebou řešila moje manželka , protože já nejsem ještě v čr a tak se chci zeptat , jak je to s chytáním ryb ? Když si děcka vezmou udici a budou chytat , podle mapy jsme až na konci světa. Hrozí nám nějaké problémy? Dá někdo pokutu 9 letému děcku? A ještě jedna otázka, kam jezdí lodě ze Slatiny? jen Split nebo i Trogir?
Re: Ostrov Čiovo
21. 07. 2012 07:05
lodě ze Slatiny jezdí do Splitu i Trogiru, je to stejná linka. Z Arbanije jezdí malá loď velmi často, ale jen Trogir
Mia
Re: Ostrov Čiovo
21. 07. 2012 14:00
Tak sme sa včera šťastne vrátili z Okrugu Gornji. Popravde, toto letovisko na mojom zozname TOP nebude, a to najmä z troch dôvodov:
- neskutočná premávka motoriek a áut spolu s chýbajúcimi chodníkmi - s niečím takým som sa zatiaľ nikde inde v Chorvátsku nestretla
- na mňa veľmi rozložitá obec - to, že som to mala pomerne ďaleko do centra, by mi nevadilo, ale tie kopce pre mňa fakt neboli (horku ich vyšlapať mi dalo zabrať a neviem si predstaviť, ako by to zvládli napr. moji rodičia) :-)
- všadeprítomné komáre nám nedali pokoja, a nezabrali ani prípravky do zásuvky a repelenty

Na druhej strane musím povedať, že negatíva vyvážilo krásne ubytovanie a skvelí domáci. Prekrásna bola aj Bjela plaža, pozitívne hodnotím, že hoci išlo o ,,divokú pláž", boli tu aj nejaké tie základné služby - občerstvenie, požičiavanie lehátok.

Dúfam, že milovníci Okrugu Gornji sa za toto moje hodnotenie nenahnevajú - hold každému vyhovuje čosi iné, a tak to má byť... :-)
Mia
Re: Ostrov Čiovo
21. 07. 2012 22:07
Re: Ostrov Čiovo
22. 07. 2012 06:44
Chtěl bych se zeptat jaká je situace s přejezdem přes zdvihací most.
Byl jsem tam v roce 2001 a vždycky jsem stál frontu tam i zpět.

Jinak přesně souhlasím s hodnocením, vše nám ale vynahradil Trogir
a výborná zmrzlina.
Re: Ostrov Čiovo
22. 07. 2012 07:33
To Mlok situace je proti roku jak uvádíš 2001 podstatně a nesrovnatelně horší.Až na skutečně velkou náhodu,nebo noc,je nutno počítat s frontama.
Mia
Re: Ostrov Čiovo
22. 07. 2012 10:33
to Mlok:
Áno, presne, na to hlavné som zabudla - Trogir!!! Je úžasný, nadchol ma, je to mesto s atmosférou, a určite sa sem ešte vrátim.

Pokiaľ ide o dopravnú situáciu - tam sme prišli v sobotu o cca 15-tej hodine a žiadna fronta nebola, prejazd cez most bol úplne plynulý a bezproblémový. Hovorili sme si - toto má byť tá katastrofa? Takže keď sme išli späť, s ničím nepríjemným sme nerátali :-). No a tou frontou sme boli šokovaní. Z Okrugu Gornji sme vychádzali v sobotu ráno o 9. hodine, a Trogir sme opúšťali o 10-tej, takže v rade sme sa posúvali hodinu. Rad začínal kus pred prvým mostom.
Mia
Re: Ostrov Čiovo
22. 07. 2012 10:49
Oprava: späť sme išli v PIATOK, nie v sobotu :-)
Re: Ostrov Čiovo
22. 07. 2012 19:51
My jsme přijížděli taxíkem ve středu po 15. hodině a taky nebyla žádná fronta. Pak jsme šli okolo ve čtvrtek dopoledne a to už bylo trochu horší. Nazpátek na letiště plánujeme jet autobusem do Trogiru, tak doufám, že pokud by to bylo ucpané, tak nás třeba před mostem vypustí, abychom na aut. nádraží došli pěšky...

Jinak souhlasím s hodnocením, my jsme právě v Mastrince a ta silnice je hrozná... S kočárkem se to nedá už vůbec, to mám strach, že nás ty auta sejmou, naštěstí dítě můžu nosit na zádech. A místní pláže také nic moc, třímetrový proužek pod silnicí.... ale zas tu není tak narváno a je tu místy i stín, náhodou zrovna u nás pod domem. Dneska jsme šli asi tři km až na kraj Slatine a tam jsme objevili na kraji pláže takový divočejší kus - je tam bezva šnorchlování yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kacous (22. 07. 2012 20:00).
Mia
Re: Ostrov Čiovo
22. 07. 2012 20:37
Ešte malý poznatok k stravovaniu. Neviem, či je to tým veľkým množstvom ľudí v Okrugu Gornji, ale boli sme veľmi sklamaní. Prvý raz sme išli do reštaurácie na večeru v prvom kopci nad hlavnou plážou - bol voľný práve jeden stôl. Čašníčka behala, fakt makala, ale nestíhala, prešla okolo nás asi 3x, zakaždým sa ospravedlnila, že hneď to bude, že už príde, že ešte minútku... Čakali sme cca 8 minút, keď konečne dorazila. Chceli sme si dať steak z tuniaka - nemali. Skoro nás trafil šľak, lebo nám mohla priniesť aspoň niečo na pitie, za tých 8 minút nám v tom horku riadne vysmädlo.

Druhý raz sme išli do reštaurácie Gajeta. Na toho tuniaka. Voľné mali dva stoly - jeden menší, ale s totálne špinavým obrusom, pooblievaným a smradľavým, druhý väčší - sadli sme si k nemu, hoci sme boli ,,len" traja. Po nejakej chvíli prišlo asi 5 mladých báb, a čašník, ktorý si nás dovtedy nejako nevšímal, sa dievčat okamžite ujal . Podišiel k nám a požiadal nás, aby sme si presadli k menšiemu stolu. Dievčatá hovorili nemecky. Nie sme asi veľmi asertívni, presadli sme si. Ďalších 5 minút sme čakali, kým si čašník všimol, že sedíme pri zaprasenom stole - namiesto výmeny obrusu nám ho len utrel rovnako smradlavou handrou.

Najväčšie prekvapenie nastalo, keď nám priniesli spomínaného tuniaka. Porcie krásne, veľké, ale... tuniak zvrchu opečený, ale vnútri totálne surový. Nedalo sa to jesť. Keď prišlo na platenie, povedali sme čašníkovi, že tuniak je surový, a ukázali mu to. Povedal len ,,sorry" a tým to haslo.

Ďalšie večery sme jedli už len v maličkom rodinnom podniku pod naším apartmánom, kde síce nemali veľký výber, ale boli neskutočne milí, mali priaznivé ceny, a robili dobrú pizzu v peci.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 266
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.