Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov Čiovo

Autor karloss 
Re: Ostrov Čiovo
23. 07. 2012 12:19
Dobri den,
Dicki pišu na te zacpi.. vsehnim turistima napišu.. nebo gdi pridu reknu davajte pozor gdi dete prič proto že v apartmanu mužete bivat do 10 hodin tak tam ste do 10 hodin,a potom fronta ja vim ale gdi se de kolem 7 hodin žadne fronta neni..
Restorace v Okrugu Gornji je:: Roko,Mali raj,Pizzeria Leonardo,Srdela tak si napište mena a skuste tam udelat večerat budete spokojeni.Nevim v kteri časti Mia mala apartman ale ten Okrug je velki taki negdo ma rad ten zažitek 2000 lidi na plaži negdo nema.. rad dicki doporučuji Slatine gdi mate rodinu.. ted moc turistu bilo,a velmi sou spokojeni,nevim každi ma rad neco ine.
Ja sem tadi na forumu zeptajte mnja gdi dete ja Vam napišu co djelat jak ste na Čiovje,doporučim jidlo,restorace,apartman gde sa nahazi minuli mjesic pan mal udelanu rezervace v Okrugu Donjem agentura mu tam napsala Okrug Gornji je to 5 km dal..
Zeptajte sa ja gdi mam čas napišusmiling smiley)
Zdravim z Čiova..
Mia
Re: Ostrov Čiovo
23. 07. 2012 12:52
Grigori, moja reakcia nebola namierená proti Čiovu ako takému - jednoducho mne len táto lokalita nesadla, to však neznamená, že inému sa nebude páčiť. Tvoju ochotu si veľmi vážim, ale ver mi, že by sa na mojich pocitoch nezmenilo nič ani vtedy, keby sme sa ťa viac popýtali. Každému skrátka vyhovuje čosi iné.

Máš pravdu, Okrug Gornji je skutočne veľký - čo by ani tak nevadilo - ale je príliš rozťahaný a hlavne príliš v kopcoch... Ako sme to tak prechádzali, zhodli sme sa, že vlastne ani nie je ideálna lokalita, kde tam bývať - ak by sme bývali blízko pri hlavnej pláži (ktorá bola mimochodom úplne preplnená), asi by sme si neužili ticha kvôli autám, motorkám a hlasnej hudbe z barov. A keď bývaš ďalej od tejto pláže, máš to zároveň ďalej za kúpaním a ešte navyše aj riadne do kopca. Naše ubytovanie bolo prekrásne, aj výhľad na more, a veľká výhoda - bolo to cca 5 min. k nádhernej Bjelej plaži, ktorá nám absolútne vyhovovala (bola nepreplnená, aj so základnými službami, čistá, fakt pekná). Ale, samozrejme, bolo to zasa ďaleko do centra mesta, a opäť s kopcami.

Takže vlastne - kde tam bývať, aby si to mal blízko na peknú pláž a zároveň sa nemusel šverať do kopcov v úmornom horku, keď si chcel ísť za ruchom niekam do centra či do baru na hlavnej pláži? Asi také miesto neexistuje, vždy je to nejaký kompromis :-).

Reštaurácie sme, samozrejme, mali napísané - tá, kde sme dlho čakali na obsluhu, a nakoniec to, čo mali v jedálnom lístku napísané, ani vôhec nemali, bola Maly raj. Reštauráciu Gajeta nám odporúčali v pekárni, vraj je super. Dostali sme surové mäso... Som presvedčená, že tieto skúsenosti sú výsledkom práve toho, že Okrug je veľký a je tam veľmi veľa ľudí. Podniky nestíhajú, snažia sa všertko rýchlo - rýchlo, a to je potom vidieť.

Na maličkú reštauráciu, ktorá hádam ani nemala meno (bola kúsok pod naším apartmánom na Put Diruna) nemôžem povedať ani jediné krivé slovo. Bol tam kľud, pohoda, na výber pizze a asi 6 ďalších jedál, a majiteľ by sa rozdal, taký bol ochotný.

Ešte raz opakujem, Okrug Gornji nie je vôbec zlé miesto, naopak, je tam pekne, veľa zelene, pekné more, čistá pláž, sú tam tiché lokality i hlučnejšie pre mladých, ale jednoducho sú veci, ktoré mi tam prekážali a preto tam jednoducho už viac ísť nemusím.
Mia
Re: Ostrov Čiovo
23. 07. 2012 12:55
Ešte k tým zácpam - ja som sa nesťažovala, len konštatovala :-). Vyjsť sme museli tak, aby sme boli do tej desiatej mimo mesta, lebo muž chcel dôjsť domov ešte za svetla (cca 10 hodin. cesta). A skôr sa vychystať, to tiež bol problém, lebo syn si rád pospí :-).
Re: Ostrov Čiovo
23. 07. 2012 13:09
to Mia - jenom malá technická poznámka k tomu tuňákovi, pravý steak z tuňáka je na povrchu prudce osmažený, a uvnitř téměř syrový. Tak to prostě podle kulinářských pravidel má být. Předpokladem je samozřejmě čerstvé a kvalitní maso, ne plátek z mrazáku.
Pokud by jste si dopředu přáli propečený, kuchař by to možná udělal, ale určitě by si myslel svoje...
[www.gurmanka.cz]
Mia
Re: Ostrov Čiovo
23. 07. 2012 14:43
Pedro66, my sme si aj potom hovorili, že sme asi mali povedať dopredu, že to chceme aspoň ,,médium", ale problém bol ten, že steak z tuniaka sme nejedli prvý raz (dávame si ho všade, kde v Chorvátsku sme, aj niekokoľkokrát za pobyt), a v takomto stave sme ho nedostali NIKDY, ale skutočne nikdy. Je mi jasné, ako sa robí akýkoľvek steak, ale toto mäso bolo úplne surové a navyše tvrdé, kľudne by som povedala, že ho robili z nejakého zmrazeného kusu. Nedalo sa to jesť.

Zaujímavé, že skutočne nikde sme nepotrebovali upozorňovať, aby nám to poriadne prepiekli, a vždy bol tak akurát,či to bol Šibenik, Ražanj, Drašnice, Trogir alebo Medulin...
Re: Ostrov Čiovo
23. 07. 2012 15:25
OK, o mase z mrazáku jsem psal, to by mohl být ten problém..?
Jinak když jsme byli na Čiovu, tak Gajeta byla stále plná, byl problém najít volné místo, bylo mi proto divné, že by tam tolik lidí chodilo na špatnou kuchyni a obsluhu. Třeba se něco změnilo, nebo jenom neměli svůj den.
Re: Ostrov Čiovo
23. 07. 2012 15:52
Ahojte,

tiez sme sa vratili v sobotu z Ciova, Slatine. Pekne kludne miestecko, byvali sme skoro na konci Slatine.

Vdaka patri Grigorimu za vybavenie slusneho ubytovania. Ubytovanie boli ciste a podla opisu - len z jednou zmenou - podla stranky sme mali byt v dome sami jeden apartman (poschodie) pricom domaci prenajimal aj druhy (prizemie). Mali sme stastie, spolubyvajuci boli prvy tyzden Poliaci a druhy tyzden ini Poliaci smiling smiley a boli slusni a tichi takze OK.

Plaz bola v norme, cista voda. Len ked fukalo od Splitu tak sa priplavili nejake igelitky a flase, ale bol som prijemne prekvapeny ze domaci to zbieral z vody.

Vyhrady mensieho charakteru by som mal k frekvencii dopravy na ceste popri plazi az dozadu k plazi slatinska kava, ktora bola najma cez vikend dost silna (cca. kazdu minutu auto). Kedze cesta je uzka a chodnik neexistuje, bol to niekedy vcelku slusny adrenalin a mensie deti by som tam same nepustal. Skoda ze nie je upraveny povrch celej cesty az ku "kave", ktora je neuveritelne prasna.

Ale celkove spokojnost, Trogirsky most treba proste pretrpiet. Ked sme odchadzali v sobotu cca. o 08:00 z apartmanu tak sme si pockali 40-45 minut.
Re: Ostrov Čiovo
23. 07. 2012 23:25
To Mia- presne tak ako pises jednoducho vam Okrug Gornji nesadol. Chodime tam každy rok ( tento rok po 7). Sme uplne spokojny, a zatial nemame dôvod menit. Je to urcite rozdiel, keď sme sami s manželkou, ako keď máš male deti. Páči sa nam tam, aj preto, že je tam všeko po ruke. Nákup berieme ako prechádzku s posedenim pri pive u Tomislava. Ale aj kopu iných veci nam plne vyhovuje. Inač do reštau. Mali Raj chodime sem tam na večeru a bolo Ok- tak neviem čo sa podrbalo. Most v Trogire beriem- " tu sme si všetci rovný". A to ho prejdem cez dovolenku aj niekoľko krát. Prajem Ti, aby si už takú dovolenku nezažila, ale aj ostatným. Každy si ide na dovolenku odychnuť, a nie aby mu bolo z nej na " grc".
Mia
Re: Ostrov Čiovo
24. 07. 2012 08:31
garybaldy, ale mne vôbec nebolo z dovolenky ,,na grc", naopak, oddýchla som si, načerpala sily. Ja neviem, či píšem nezrozumiteľne - tá dovolenka nebola vôbec žiadna katastrofa, len mi nesadlo miesto, mám radšej všetko blízko a minimum kopcov :-)). Jednoducho, sú lokality, kde sa nám páčilo viac. Ale inak, taký krásny apartmán sme ešte nemali, aj domáci bol super, a na čevabčiči z tej domácej malej reštaurácie sa mi ešte teraz zbiehajú slinky...

Pokiaľ ide o rešt. Maly raj, nič zlé sa nám tam nestalo, len bolo plno a obsluha nestíhala. A tak sme si tam trochu dlhšie posedeli, kým sme zistili, že to, kvôli čomu sme prišli, vlastne ani nemajú :-). Nepochybujem však, že jedlo tam majú výborné, videli sme, ako hosťom šmakovalo, a fakt mali zaplnené do posledného miesta.
Mia
Re: Ostrov Čiovo
24. 07. 2012 09:07
Ešte dodávam - ono je to vždy o preferenciách, momentálnych potrebách. My sme neboli s malým dieťaťom, ale so psíkom. A ísť s ním na prechádzku do centra bolo o držku - neustále uhýbanie autám, motorkám, kde má problém kamsi sa strčiť aj jeden človek, nieto ešte so psom.

Verím ale, že samotným dvojiciAm a najmä mladým to tam bude vyhovovať na 100%.

Pred rokmi sme boli napr. v komplexe Solaris pri Šibeniku. Mnohí sú týmto miestom nadšení, páčia sa im luxusnejšie služby, bohatá strava, bazény. Mne sa tam nepáčilo, strašne mi vadilo, že je to umelo vytvorené stredisko, že tam večer nie je kam ísť, len popri mori na tom istom chodníku, jednoducho mi chýbalo normálne mestzečko s typickou chorvátskou atmosférou... To ale neznamená, že je to miesto strašné, že by som nikomu neodporúčala tam ísť a pod. Nie, svojich priaznivcov si určite nájde.
Re: Ostrov Čiovo
24. 07. 2012 10:59
Ahoj, tak už tu Miu nechejte v klidusmiling smiley
Vždyť vám to tady pořád popisuje dokola, že na tom Čiovu není všechno špatné...smiling smiley
Já se přiznám, že to tam znám taky dobře...je to místo , kde teď vzáří jedeme počtvrté....
Jezdíme ale až do místa Bušinci, nahoru..pořád nahoru do kopce...máme ubytování 20m od moře u perfektních a hodných domácích...voda tím, že je to směr otevřené moře a ostrov Šolta...smaragdově modrá...čisťounka, že je vidět na 5 m pod sebe a i dál...
klid, .....žádní lidé, dobře nejsou tam oblázky,ale betonové plata, nám to ale vyhovuje....ráda plavu, potápím se...
zase tam je ale opravdu klid, žádní lidé....
rybáři tam mají své klece na ryby a chobotnice...držet chobotnici v ruce, je taky dobrý zážitek....thumbs up smiley
prostě klid....
Mia píše, že chodili na tu pláž dole na Okrug gornij....tam je to a ještě k tomu v sobotu a neděli opravdu jen pro pevné nervy, stačí mi , když tam kolem projíždíme...
tam bych si opravdu neodpočinula....
tak to jsou jen mé poznatky.....
jinak Trogír se všemi svými uličkami miluji!! čert vem most...to k tomu patří i ta nesmyslná doprava, kde mají přednost snad všichni....smiling smiley
Protože fotím....a fotím hlavně lidi, vždy se nezapomenu zastavit na tržnici a fotím své babičky, které tam prodávají pěkně silnou rakiji...eye popping smiley
zdravím všechny příznivce Chorvatska a už se těším na moře...hot smiley
Mia
Re: Ostrov Čiovo
24. 07. 2012 11:54
Danka, ďakujem :-)

Ale nechodili sme na tú hlavnú pláž v Okrug Gornji, tam sme boli len v plážovom bare - chodili sme na pláž nazvaná Bjela plaža, bolo to tiež na strane, kde je otvorené more, a tá pláž bola nádherná, nepreplnená, fakt vo všetkom skvelá...
Re: Ostrov Čiovo
24. 07. 2012 14:09
Dana to je napsane perfektnismiling smiley)
Mladi maji rad tu Plaž rivijeri Okrug Gornji tam je zabava spoustu kaffe baru,pari sem tam na plaži.. ale klideček ak hcete druha strana, Slatine,Bušinci,Mavarštica..nebo gdo ma rad taki nacpani plaži tak rivijera Okrug Gornji.Zkušenost z restoracami ak spravnje pišu sou dicki..V najlepši restorace sa muže špatnje večerat..Taki dicki se tam piše Okrug Gornji Okrug Gornji maji taki adresu Bušinci to je taki Okrug Gornji ale čast Bušinci,Mavarstica,bla,bla,bla Zacpi na mostu sou opravdu hruza ale zeptat sa domaciho gdi je najlepši vijet autem nejsu furd zacpi enom davat pozor gdi sou škaredi počasi tak vsehni hcu do Trogiru tak 1000 aut a mame problem!! tak lepši z lodi,nebo zostat na plaži more je 28 stupnjusmiling smiley) Tak ja dicki napišu us moc krat vsehno se zeptat domaciho on Vas rozumi enom musite pomalučki mluvitsmiling smiley)
zdravim z Čiovasmiling smiley)
Re: Ostrov Čiovo
26. 07. 2012 13:09
osobně dávám přednost Okrugu Gornji . Mně osobně lidé na dovolené nevadí, nikdy jsem si nestěžoval na plnou pláž, nebo že jsem potkal na pláži Čechy ( stejný nápad jed na dovolenou dostali i jiní lidé , to se dá o prázdinách celkem očekávat). Naopak ruch mně dělá dobře, děti měli kousek na zmrzlinu, palačinky . Já zase kousek na loď do Trogiru. Nebo se tam dalo ráno dojít i pěšky na rybí trh , ze Slatiny je to už z ruky. Letos jedu do Slatiny , tam jsem už byl taky, tak vím do čeho jdu. Moje chyba, pozdě jsem se rozhodl a už nebylo v Okrugu nic volného. Ale na všem zlém je něco dobré. Letos budeme chytat ryby a chobotnice tak na to bude Slatina vhodnější.
Mia
Re: Ostrov Čiovo
26. 07. 2012 14:59
to ablemenn:
a v ktorej časti Okrugu Gornji bývaš? Máš konkrétny apartmán?
Re: Ostrov Čiovo
29. 07. 2012 12:15
Mia: kdo chce psa bíti hůl si najde.confused smiley
Re: Ostrov Čiovo
31. 07. 2012 16:46
Tak, včera sme sa vrátili zo Slatine, z apartmánu Terezie Kovač. Chodíme každý rok na blint, ale toto ubytovanie bolo asi najbližšie k moru čo sme kedy mali. Perfektná, skoro súkromná pláž uprostred sezóny s minimom ľudí, ležadlá, slnečníky, súkromná sprcha, a to všetko 5 metrov od apartmánu. V noci kľud, len more bolo počuť. No paráda.
Len jedno malé mínus, chceli sme kúpiť od domácej olivový olej, ale keďže bol vlani slabý rok, tak nám nevedela zohnať. Nad nami bývali poliaci, a k nim chodil nejaký IVAN, ktorý ponúkal všetko možné od skútrov, cez rakiu, boat trip až po fish piknik a velkú chobotnicu. Tak tento týpek, ktorý sa celý deň vozil na skútry po Slatine a robil kšefty nám slúbil domáci olivový olej, len keď ho mal priniesť tak vždy akosi zabudol. Ešte posledný deň, sme sa ho pýtali či si ho máme kúpiť v Trogire, alebo nám ho prinesie, sľuboval že príde. Neprišiel. A tak sme tento rok bez oleja.
Re: Ostrov Čiovo
31. 07. 2012 19:50
tak já již sa 17 dnů do Slatine, ale mám tam hodně známých, tak se zase pomějemsmileys with beer
prt
Re: Ostrov Čiovo
01. 08. 2012 10:14
I já za 17 do slatine už počtvrté, chci objet kolem celého ostrova.
Re: Ostrov Čiovo
02. 08. 2012 13:17
Rado,,,teď už je pozdě bycha honit,proč jste si nekoupili olej na tržišti v Trogiru nebo ještě lépe na tržišti ve Splitu,já se každoročně zásobuju právě ze Splitu,tam dole v pravém rohu je malinký krámek,kde mimo uzenin prodává i domácí olej pod názvem ROKO a oslíkem na vinětě.Já ty prázdné láhve mu následující rok vezu nazpět,děda je z toho natěšený,ale na slovo popusk,jaksi nechce reagovat.Dokonce tam má vyvěšenou svoji fotografii,
na které jsem ho asi před třemi lety zvěčnil.Od domácích olej beru,od neznámých lidí ne.Jednak cena a jisté riziko....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (02. 08. 2012 14:58).
Re: Ostrov Čiovo
02. 08. 2012 13:28
Posledně jmenovaní,předejte prosím ode mne na dálku pozdrav tomuto koutu země zaslíbené,protože jisté důvody mi neumožňují letos po jedenácté
spatřit tento malebný ostrov.A jen nostalgicky dodám....Než mě andělé zavolají k sobě,chtěl bych ještě....
avatar Re: Ostrov Čiovo
02. 08. 2012 19:24
Vašku, to snad ne? Vždyť ještě před měsícem jsi byl natěšený,,,,Tělo velí asi jinak? V každém případě Ti přeji hodně zdraví a dá se jet i v září, no nééé?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
03. 08. 2012 15:32
no jo Vašku, škoda a tak se hlavně uzdrav. Já tvůj pozdrav předám tomu malému kousku země a připijem si s manželkou na Tvé zdraví při nočním posezením na pláži.
Re: Ostrov Čiovo
03. 08. 2012 16:33
Kamarádi Slatine ,tak to nebylo myšleno,já jen vycházím z data svého narození,jsem více méně skoro po všech stránkách použitelný,jen jsem dal v
v plac,že letos z jistých důvodů,ale nikoli zdravotních...atd,takže rád bych příští rok opět,ale jsem realista a i když si to nepřipouštím,co není dnes
může být zítra, tak tedy ...díky za každé nové ráno co mi jiného taky zbývá.Samozřejmě se mi stýská po noční jízdě,ráno hlava trochu otupělá následně totálně zblblá po smršti rakií,no nic.Mirku i já praktikuji večerní posezení na pláži s pohledem na světýlka tam na druhé straně na ten
majestát hor i když obývám stále stejný APT s balkonem a výhledem jako na dlani.Přeju vám všem ať se zadaří,hezký pobyt a hlavně šťastnou cestu.Ještě jednou díky za podporu a starost.
avatar Re: Ostrov Čiovo
03. 08. 2012 17:31
Vašku, slyšel jsi tu ránu? To mě spadl kámen ze srdce, To je dobře, že jsi OK. Slatine počká. Měj se.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
05. 08. 2012 07:16
Všem přeji dobrý den ze Slatine. Přijeli jsme v pátek a cesta byla super, bez jediného problému. Ve Slatine jsem ještě nikdy nebyl, ale vypadá to, že asi zakotvíme na více let. Je to něco nádherného. Hlavně ten klid.
Užívejte si všichni prázdniny.
Re: Ostrov Čiovo
05. 08. 2012 19:49
Rado tak si bidlel 200m od mojiho baraku,škoda mohli smo si dat pivečkosmiling smiley)
Re: Ostrov Čiovo
05. 08. 2012 20:02
ahoj Grigori, je blízko Nakira obchod s potravinami (Tomy) kde se dá platit kartou? Už se to blíží, 18.8 už budu spát u Nakira
Re: Ostrov Čiovo
05. 08. 2012 20:24
Tak jsem byl zase ve Slatině. Trochu jsem měl strach ze zácpy na mostě v Trogiru, ale já mám prostě štěstí. V pátek příjezd 14.30 do Trogiru a celá cesta přes mosty plynule na trojku , 20 vteřin na odbočce do Slatiny a bylo hotovo. Na cestě domů v 06.30 jsem byl na mostech taky sám . Ale je pravda, že přes týden k večeru byla fronta ze směru od Slatiny hodně hodně dlouhá. Auto jsem odstavil a došel pěšky. Hold je sezóna a restaurace v Trogiru jsou k večeru plné.
Re: Ostrov Čiovo
05. 08. 2012 22:16
grigori napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rado tak si bidlel 200m od mojiho baraku,škoda
> mohli smo si dat pivečkosmiling smiley)


Grišooo... kecaš...
Ved stale nemaš čas.....stale pracuješ...smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 181
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.