Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov Čiovo

Autor karloss 
Re: Ostrov Čiovo
18. 07. 2009 11:52
Zdravím příznivce Jadranu. Právě se snažíme vzpamatovat z teplotního šoku po návratu domů. Byli jsme týden na Čiovu - Rastiči, týden v Promajně, takže každý týden naprosto odlišný.
Rastiči je jihozápadní okraj Okrug Gornji - u moře (betonová plata a malá obázková plážička) pár lidí, v noci úplný klid, hvězdy svítí a koukáte jak měsíc putuje nad ostrovy Brač a Šolta. Kdo chce v klidu odpočívat, ideální místo. V místě dvě rastaurace a malý obchod, jinak do centra Okrug Gornji s obchody, restauracemi a rušnou pláží se dá dojít procházkou za 15-20 minut. Jediné negativum celkem tradiční chorvatský nepořádek okolo kontejnerů, který vás vítá hned při příjezdu na místo.
Promajna, to je naprosto typické místo na "Makarské". Původně malá vesnička, ale všude nové stavby. Krásná široká oblázková pláž, ale ta hlavní je od rána přeplněná, trochu lepší je to někde stranou. Ke kladným dojmům patří spousta restaurací se slušnými cenami, ale to už patří do jiného vlákna.

Ještě si odpovím na otázku na konobu Duga na ostově Čiovo - je to místo na "konci světa" v zátoce naproti ostrůvku Sv. Fumija. Dá se tam dojet autem, ale posledních 500m je prašná cesta, kde se sotva vyhnou dvě auta. V restauraci hlavně rybí speciality, ceny trochu vyšší. Jistě vhodné na romantickou večeři ve dvou, pro rodinu s dětmi se najdou vhodnější místa.
Re: Ostrov Čiovo
19. 07. 2009 20:50
Zdravím všechny,

včera jsme se vrátili z dovolené na Čiovu - Okrug Gornji. Bydleli jsme cca 20 metrů od moře, na začátku hlavní pláže. V této části ostrova jsme byla poprvé a měla jsem obavy z toho jaké to tam bude. Dříve jsme bydleli 2x ve Slatině. Ale byla jsme mile překvapena. Vybavenost obce je na jedničku. Pláže super, jak jsem zde četla, že jsou neupravené a velké kameny ve vodě, tak skutečnost tomu neodpovídá. Vzhledem k tomu jak je pláž dlouhá se množství lidí co na ní je rozprostře rovnoměrně, takže bych ani neřekla, že jsou zaplněné. Pro mě naprostá spokojenost s touto lokalitou.
avatar Re: Ostrov Čiovo
19. 07. 2009 22:26
Dá sa z niektorej oblasti Čiova ísť večer peši do Trogiru?
Myslím,tak asi 20 minútová prechádzka,nie 5km túra.yawning smiley
Re: Ostrov Čiovo
19. 07. 2009 22:40
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (09. 11. 2009 17:12).
Re: Ostrov Čiovo
19. 07. 2009 22:56
Dada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dá sa z niektorej oblasti Čiova ísť večer peši do Trogiru?
> Myslím,tak asi 20 minútová prechádzka,nie 5km túra.yawning smiley


Předpokládám, že Trogirem je míněno centrum starého města. Za 20 minut večerní procházkou, to je max. 2km, by se dalo dojít někde od kempu Rožac (od recepce kempu na Trogirský most 1600m). Od kempu na jih už začínají pláže Okrug Gornji. Z centra Okrug Gornji (přístav) je to 2800m, to už by byla hodně rychlá procházka.
avatar Re: Ostrov Čiovo
20. 07. 2009 11:11
ďakujem!smiling smiley
Re: Ostrov Čiovo
25. 07. 2009 10:24
Dobrý den

Máte prosím na Gregoriho kontakt?Jestli ano tak mě zašlete na : blaha-karel@seznam.cz

Děkuji Bláha
Re: Ostrov Čiovo
10. 08. 2009 09:08
Ahoj všem a hlavně těm kdo se vrátili z Čiova. Nebyla by prosím přesnější in formace o požáru a co bylo vlastně zasaženo? Děkuji fšem navrátilcům.
Re: Ostrov Čiovo
10. 08. 2009 10:14
pacesol.....podle zprávy od bytného hořelo na západní straně ostrova,ale údajně nebyly zasaženy žádné usedlosti,ale ze snímků které mám, to vypadalo hodně zle.Likvidovalo to asi 8 letadel a zaplať pánbůh,že to měli za rohem.
Re: Ostrov Čiovo
10. 08. 2009 20:12
Tak mam rad že Vam se libi misto Okrug Gornji tadi na forumu su psali blbosti proto že sou bili nespokojeni v 6 mjesicu z počasi..Okrug Rivijera ma spoustui malih kaffe baru na plaži a plaž je pjekna..

Zdravim Pivo/Grigori Ostrov Čiovo
Re: Ostrov Čiovo
29. 08. 2009 20:53
Až budete někdo potřebovat na Grigoriho kontakt, tak se blbce zeptejte. Grigori promiň ale já jsem všem zájemcům tvoje číslo poslal a sám jsem přijel na Čiovo bez čísla. Jako naschvál nebyl doma nikdo, kdo by mi ho z počítače vylovil a heslo na forum si prostě nepamatuji. I tak bylo krásně jako každý rok. Jen jsem s manželkou konstatoval, že po 15-ti letech to chce změnu. Poraďte mi kam autem na dovolenou.
Re: Ostrov Čiovo
01. 09. 2009 13:57
Pacesol....dělal jsem co jsem mohl,abych Tě našel na pláži a nechtěl jsem k tomuto účelu použít hlásnou troubu vatrogaščů.Číslo na Grigoriho
jsem měl,rád bych vypomohl krajanovi v tísni.I já sdílím názor o změně.
Re: Ostrov Čiovo
04. 09. 2009 21:11
Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pacesol....dělal jsem co jsem mohl,abych Tě našel
> na pláži a nechtěl jsem k tomuto účelu použít
> hlásnou troubu vatrogaščů.Číslo na Grigoriho
> jsem měl,rád bych vypomohl krajanovi v tísni.I já
> sdílím názor o změně.

No Vašku já se tedy přiznám. Já jsem tě nehledal. Já hledal ty pětky.winking smiley Letos jsem už asi projel na ostrově i tu poslední neznámou cestičku a prozkoumal poslední útes pod kláštěrem. Nakonec jsem zjistil, že se vlastně o klášter nejedná ale je to signální domek pro zbloudilé rybáře. Pěšky jsem obešel celé východní pobřeží u Splitu a na západě si pořezal ruku v lomu o skály. Tímto definitivně na Čiovu končím a jdu hledat něco nového.
Re: Ostrov Čiovo
05. 09. 2009 13:34
Pacesol...... můžu Tě ujistit,že ty 5-6 jsem bral pokaždé sebou,protože jsem byl přesvědčen,že pro Tebe to bude lepší navigace než GPShot smiley.
Re: Ostrov Čiovo
07. 09. 2009 18:19
Moje čislo 00385 91 562 5452
Muj Mail grigori@...

je mi lito proto že ste rekli ze sa ozvete.. Dicki koncem sezoni je klid , neni moc praci tak bi Vam ukazal esce neco noveho..Nevadi,djekuji
a gdi neco za dva roku budete potrebovat he,he klidne mi napište nebo zavolejte..

djekuji,
Grigori
Re: Ostrov Čiovo
07. 09. 2009 18:20
... je to muj mail..
Re: Ostrov Čiovo
25. 10. 2009 19:34
Dobrý den,
četli jsme Váš příspěvěk z dovolené na Čiovu - Okrug Gornji,který nás zaujal.Zajímá nás zda je to tam vhodné pro rodiny s dětmi a jestli máte nějaký kontakt na dobré ubytování.Děkujeme za odpověď.S pozdravem Iva a Marek.
avatar Re: Ostrov Čiovo
25. 10. 2009 22:38
Marek a Iva , poslal jsem vám SZ.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
18. 11. 2009 13:56
Ak potrebujete informace na ostrov Čiovo klidne mi napište.. Stači u google napsat Suncokret Travel Trogir
Ja Vam dam vsehne informace na ubitovany a ceni na rok 2010,

djekuji,
Grigori
avatar Re: Ostrov Čiovo
19. 11. 2009 19:50
Vkládám foto pláží Slatine na ostrově Čiovo - Trogir od Grigori :



____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
19. 11. 2009 20:42
je to misto Slatinska Kava vifoceno 28.10.2009 Ak mate nejaki ptanji klidne mi napište,
djekuji Bomino,
Grigori
avatar Re: Ostrov Čiovo
28. 11. 2009 17:31
Nevím, jestli Ti to bude ještě platný, ale na konci Slatine doprava do kopce asi 1,5 km (cesta podél pobřeží končí u kamenolomu). Končí to malým parkovištěm a odsud pár set metrů ke klášteru. Aspoň tak to bylo před 3 lety.
Re: Ostrov Čiovo
01. 12. 2009 10:58
Ahoj
Tvůj popis sedí. Z parkoviště je kousek ke kláštěru. letos jsem tam byl a je zde nádherný výhled. Pokud se týká klášteru, ta asi jsme jeli stejnou lodí na fiš piknik. On to není klášter jak tvrdili průvodci ale nějaký strážní domek pro zbloudilé rybáře. popis místa je v Trogiru u nového mostu přes přístaviště u strážní věže. Letos to zde celé opravili a vypadá to velmi pěkně. Stezkou se dá projít až nad domek na hřeben ostrova. Při pěkném počasí je nádherný výhled na Šoltu a širé moře.
Re: Ostrov Čiovo
03. 12. 2009 10:46
Ted je udelana nova cesta pres Ciovo a z tom cestou je možne uplne jezdit pres Ciovo a taki mate perfektni Vihled na ostrov Soltu a Brac..
Grigori
Re: Ostrov Čiovo
31. 12. 2009 13:56
Vsehno Najlepši v roce 2010 preje Grigori..
Re: Ostrov Čiovo
04. 01. 2010 17:27
Dobrý den,můžete napsat někdo víc o letovisku Slatine na ostrově Čiovo? Zajímá mě, jak je to rušné nebo klidné místo. Lidé mi nevadí, ale vadila by mi rušná silnice. Vůbec nevím, jak je to velké letovisko, jsou tam obchody, restaurace apod? Máme malé dítě 1.5 roku, je to vhodné místo malé děcko? Uvítám vaše názory .
avatar Re: Ostrov Čiovo
06. 01. 2010 15:22
Bomiňo .. to tam sou takoví velcí slimáci ?? eye popping smiley .. obr. Nakis 117 thumbs up smiley hot smileyhot smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Ostrov Čiovo
06. 01. 2010 20:40
To je asi nějaký Mořský úhoř.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
07. 01. 2010 12:59
[forum.ihvar.cz] Mirus 29.10.2009 13:53 Papáničko (mořský úhoř).
Re: Ostrov Čiovo
13. 01. 2010 22:13
Letisko je zdalene 8 km a Ostrov ciovo ma klidne prostredi na dovolenku mužete se zeptat lidi kteri su tam bili a mali pjeknu dovolenku..
Slatine a misto Okrug Gornji su pjekne na dovolenku..Ak mate male djeti tak Slatine..
Grigori
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 90
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.