Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

památky na Istrii

Autor leguán 
památky na Istrii
06. 07. 2008 15:29
Ahoj.
POkud vše vyjde podle plánu, tak se letos podíváme na Istrii a pořádně ji projedeme. bohužel jsem nenašla pro mě dostačující info, tak žádám o rady.

1. byl jste někdo v Savudriji na majáku? - je otevřený stále, pouští se tam, jaké tam je vstupné?
2. Buje - jak je to s památkami? Čtu, že jich tam má být spousta, ale nikde jsem nenašla mapu, nebo jejich "seznam".
3. Kousek od Buje má být Momjan, hrad - na mapě jsem ho nenašla, jaké jsou otevíračky a jaké je vstupé?
4. Motovun- mapa, vstupné, zkušenosti - podle popisu na webu je to pěkné starobylé město
5. Je něco historicky zajímavého v Umagu?
6. město Tar - jeho památky a jeskyně- našla jsem, že má být vstupné 80 KN, což se mi nějak nezdá...
7. Hum a Roč - hlaholská cesta - dá se jet autem? případně když necháme auto v jedné vesnici, tak musíme jít stejnou cestou zpět? jede bus?
8. Poreč - vstupné do baziliky, případně do jiných památek
9. jeskyně Baredine - našla jsem otevíračky, ne vstupné
10. město Pazin - byl tam někdo? líbilo se město - hrad vypadá podle oficiálních stránek pěkně.
11.Beram - hlaholské památky, měly by být přístupné u nějaké rodiny, máte zkušenost?
12. klášter Sveti Petar u Šumi - stojí za to? je přístupný?
13. Vrsar - něco zajímavého, co není v průvodcích?
14. Rovinj - co navštívit?
15. Bale - zámek - je přístupný, nebo soukromý?
16. Fažana - kostel sv. Kosmy a Damiána - je přístupný volně?
17. Valtura (vizače - nesactium - nezakcij)- údajně velký archeologický areál - vstup, otevíračky,...
18. Labin
19. Pomer
20. Plomin
21. Brseč
22. Opatia - jsou tam památky? buď špatně hledám, nebo jsem slepá, kolik času si na ni máme nechat?
23. Rijeka -to samé - kolik času je na Rijeku potřeba?


BUdu ráda za každou odpověď.

leguán
avatar Re: památky na Istrii
06. 07. 2008 16:50
...doporučuji Rovinj...staré město...ostrov Katarina...nebo Červený ostrov...
...Pula, ...Arena, nábřeží , Porta Aurea...
...Labin...starou část nad městem...nepopsatelné...nádherné...
Rijeka je velké přístavní město...námořní průmysl ... bydliště JIRKYzRI
Opatija krásné město...lázeňské...hotely...hotely...
...když pojedeš z Rabacu po pobřeží na Rijeku mnoho krásných vyhlídek na moře...
ostatní neznám...smiling smiley
Re: památky na Istrii
07. 07. 2008 13:33
Doporučuju vyjet na Učku (1400m.n.m.) parádní výhled na Kvarner...
avatar Re: památky na Istrii
07. 07. 2008 13:51
...Pula...

...Arena

...Porta Aurea...

...Rovinj...

...uplakaná promenáda...

...Opatija...

...hotely...hotely...hotely...

...Rijeka...

...hrad...
Re: památky na Istrii
08. 07. 2008 19:12
díkyspinning smiley sticking its tongue out.
tu učku jsem zvažovala. tam se dá i autem? pesky mi to prijde docela brutalni v srpnu. my sli na konci srpna na kaplicku v horách za kempem Dole a bylo to šílené, vycházeli jsme v 6 ráno a na hoře jsem umírali horkem...
Re: památky na Istrii
26. 07. 2008 07:03
Máte, prosím, někdo nějaké dobré tipy na parkování v Pule a Rovinji poblíž historického centra? Díky.
avatar Re: památky na Istrii
26. 07. 2008 13:59
..Pavla66...v Pule přímo před Arenou...nějak tam zaparkuješ, nebo v okolí...při nejhorším párkrát zakroužit kolem, někdo vyjede...
...když v Rovinji vyjedeš od nábřeží ( ze vzdálenější strany od kostela) nahoru mezi domky a bytovky...pak do nějaké uličky do prava...cca 200 až 300 metrů od nábřeží...vlevo je market...v pravo hospůdka 10 metrů od křižovatky...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 07. 2008 14:03).
Re: památky na Istrii
26. 07. 2008 15:31
Bessy díky. Jen doufám, že nebudeme kroužit moc dlouho, neboť to manžel nemá rád.smiling smiley Přijde mi, že je těch uliček v Rovinji docela hodně.
avatar Re: památky na Istrii
26. 07. 2008 19:00
...Pavlo66...za sebou mám pobřežní promenádu s chrámem...přede mnou je konec promenády v Rovinji...tak na tom konci...je výjezd do leva nahoru...a cca 250 až 300 metrů je market a hospůdka...tam se dá parkovat bez problému...dole parking na promenádě...ten vidíš...bývá v sezóně plný...ahoj...




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 07. 2008 22:09).
Re: památky na Istrii
26. 07. 2008 20:09
Tak to je opravdu vyčerpávající informace. thumbs up To už musí najít každý. smiling smiley Díky moc.
avatar Re: památky na Istrii
26. 07. 2008 22:08
Pavla66...ještě ukázka výše zmíněného...smiling smiley

parkování v Rovinji...kousek nad hospůdkou na růžku...(mimochodem dobré ceny a jídlo...)


no a když se v Pule zadaří...


a u předchozího příspěvku s promenádou v Rovinji jsem to musel opravit...odbočka je správně...do leva nahoru...(do prava by bylo do moře)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 07. 2008 22:11).
Re: památky na Istrii
27. 07. 2008 07:37
Opět super Bessy!thumbs up Máš prostě vše hezky zdokumentované. Na mapě to opravdu vypadá doleva logičtější. Ještě jednou dík.
Re: památky na Istrii
27. 07. 2008 18:15
Ad.7 Hum - hlaholská cesta se dá jet autem, HUM - parkování přímo u města (myslím, že 16 obyvatel), bez poplatku, v blízkosti KOTLI - mlýn, řeka, vodopády - bohužel nyní bez vody
Re: památky na Istrii
28. 07. 2008 19:14
Zdravím Bessy,

ještě mi tam od Tebe chybí fotky např. "...chorvatský talíř...", " 12 st. Rabacké....", "...u nás plevel...u moře je krásná kytka... "

Porta Aurea ? Až se naučím vkládat fotky do zprávy, rád se pochlubím svým "Portarata".

No a ta "plastika" opřeného pána ? Nevím, matně si vzpomínám, kde byla.
Vážila celkem dost.

No nic, gratuluji. Mě se to nepodařilo vyfotit na své zahradě ...... :-)


Hezký den

JIK
avatar Re: památky na Istrii
28. 07. 2008 22:16
...Jiky...v levým dolním rohu chrámu...smiling smiley

...ty fotky Ti chybí ...kde...?...yawning smiley





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 07. 2008 22:17).
Re: památky na Istrii
29. 07. 2008 07:55
Zdravím Bessy,

ještě loni tam ta "plastika" byla :-)

Já mám letos zálusk na "morový sloup" svého apartmánu :-)




Možná si to ale ještě rozmyslím, protože Sauron a Saruman mají jiný názor .....







Hezký den

JIK



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIKY (29. 07. 2008 14:57).
Re: památky na Istrii
29. 07. 2008 08:59
.... a málem bych zapomněl.

V jiném vláknu se hovořilo o pavoučcích na Istrii....

Já jsem s juniorem potkal tučnáka a krokodýla.
Na první pohled šok, ale ve vodě jsme velcí kamarádi


Hezký den

JIK


avatar Re: památky na Istrii
29. 07. 2008 21:36
...Jiky ta plastika tam ale je...opřena zleva od dveří chrámu...smiling smiley
Re: památky na Istrii
18. 08. 2008 13:18
Moc se o tom nikde nepíše, ale mezi Perojem a Barbarigou je archeologický areál z římského období. Je to hned u moře. Areál je ohrazený zeleným plotem - hned u cesty. Ale žádné větší upozornění tam není. Najdete tam zbytky zdiva a trochu i podlahy. Zbytky zdí jsou nahoře polité betonem - asi aby to nespadlo. Taky je tam jeden větší kvádr s vytesaným nápisem. Vedle se můžete jít hned vykoupat.
Jinak samozřejmě města Pula i Rovinj - velmi pěkné.
Re: památky na Istrii
20. 08. 2008 11:46
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Jiky ta plastika tam ale je...opřena zleva od
> dveří chrámu...smiling smiley


Zdravím Bessy,

tam už tu plastiku mám doma....
Chvilku to trvalo, to víš než natáhneš kabel ke sbíječce, vyklidíš blízkou radnici.....
Ale nakonec se podařilo :-)




Musel jsem ale nalepit oznámení a prý tam bylo hodně "gramatyckích chip".
Napsal jsem tam jen, že po dobu rekonstrukce je vstup do arény zdarma :-)


Hezký den

JIK
avatar Re: památky na Istrii
20. 08. 2008 17:44
...JIKY...je mi to strašně líto...ale originál mají ve Splitském muzeu...s tou sádrou si se nemusel tak namáhat...smoking smiley
avatar Re: památky na Istrii
15. 02. 2009 11:28
...pár kilometrů od Rabacu ve vnitrozemí...okouzlující Art republica...Labin....(Alboa)smiling smiley



Re: památky na Istrii
01. 04. 2009 08:32
děkuji moc za odpovědi. Bohužel to letos nevyšlo... (nebo spíš loni), ale pořád spřádám plány, jak to bude vypadat např. za rok :-D...
Re: památky na Istrii
02. 05. 2009 19:45
Byl, prosím, někdo v kostele Sv. Blažeje ve Vodnjanu a viděl ty mumie? Je tam volný přístup? Díky.
Re: památky na Istrii
10. 05. 2009 09:03
Nevíte, prosím, zda je volný přístup k rak.-uher. opevnění u moře kousek nad Barbarigou? Díky.
Re: památky na Istrii
11. 05. 2009 07:19
leguán

Už si nepamatuji, kolik to tenkrát stálo, ale myslím si, že pro 2 dospělé a tři děti do 10 let (bylo to v roce 1997) jsme zaplatili dohromady něco okolo 80 kun? Samozřejmě že tenkrát to bylo krát asi 5 Kč. Určitě bych se ale zeptal mejlem. Něco malinko je na mých už dávno neaktualizovaných stránkách http://kalla.webpark.cz/uvod.html, další informace jsou přímo na chorvatských

[www.baredine.com]
e-mail: jama-baredine@pu.t-com.hr
Re: památky na Istrii
25. 06. 2010 16:15
letos se opět chystáme na Istrii a zaujal mě dotaz na kostel s mumiemi, byl tam někdo? díky
Re: památky na Istrii
31. 08. 2012 08:50
vytahuji vlákno, protože konečně je Istrie aktuální, pojedema na 17 dní, tentokrát i s dvouročními dvojčaty :-D

máme vybraný kemp Fažana...

prý je teď ve Funtale (tak nějak) otevřen dinopark, byli jste tam někdy?

případně nějaké tipy na něco, co bude moje predátory bavit?
Re: památky na Istrii
31. 08. 2012 10:38
Ahoj,taky bychom šli mrknout na mumie.:-) kdo jste tam byl nebo víte,jaké je vstupné,otevírací hodiny atd.,napište prosím.
Předem děkuji,D.
Re: památky na Istrii
01. 09. 2012 20:35
Kostel sv. Blažeje ve Vodnjanu jsme navštívili v roce 2009, mumie svatých jsme viděli. Byli jsme tam v odpoledních hodinách, ale jaké byly otevírací hodiny, to nevím. Vstupné do kotela se neplatí. Poblíž oltáře se pak platil nějaký menší poplatek za vstup do zadní části - k mumiím. Tam si můžete poslechnout nahrávku. Je tam sbírka relikvií a nějaká malá historická výstavka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.