Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brodarica - Šibenik

Autor Jana* 
Brodarica - Šibenik
22. 05. 2008 14:04
Ahojky, nejedete někdo náhodou do této oblasti v červenci???smileys with beer
rob
Re: Brodarica - Šibenik
23. 05. 2008 08:59
Čauky,já jedu 11.července do Brodarici,a Ty???
Re: Brodarica - Šibenik
23. 05. 2008 09:18
My vyrážíme 12.7. a zpět 25.7. Už se nemůžu dočkat. Těším se na klídek a pohodičku :-)
rob
Re: Brodarica - Šibenik
24. 05. 2008 14:43
Jedete na blind,nebo přes CK?My jedeme do Brodarici poprvé,jedeme busem jen já a 7letý syn,přes CK.
Brodaricu jsem si vybrala,protože je to prý klidné městečko jsem zvědavá.MÓÓÓÓC SE TĚŠÍME,A NEMŮŽEM SE DOČKAT!!!!!!!
Čauky.
Re: Brodarica - Šibenik
27. 05. 2008 09:42
My už tam jedeme potřetí. Dvakrát jsme jeli na blind a vždy jsme sehnali ubytování u moře (nemuseli jsme přes silnici) a letos jsem si našla ubytování přes internet (komunikace přímo s majitelem). Je to taky hned u moře. V Brodarice je klídek a do města je to kousek. Myslím, že pro rodiny s dětmi a ty co nemusejí moc ruchu je to ideální.
rob
Re: Brodarica - Šibenik
28. 05. 2008 20:36
Zdravím,já ani nevím jestli budeme ubytovaní hned u moře,v katalogu píšou 100m,ale psát můžou že,realita může být jiná.
Majitel má motorový člun,tak si uděláme vyjížďku na ostrov Krapanj,byla jsi tam někdy a co je tam k vidění?
Jsou na pláži sprchy?Je někde kousek dál od hlavní pláže skalnatá pláž,pro šnorchlování?
My jedeme do apartmánu Galeb.
Hezký den,čauky.
Re: Brodarica - Šibenik
29. 05. 2008 11:32
Ahojda, tak když jsme tam byli naposledy, tak tam sprchy nebyly, ale podle posledních info prý už jsou (na té větší, vzdálenější). My budeme ubytovaný hned u té menší plážičky, ale tam jsme i tak chodili radši, protože tam jsou drobný kamínky, něco jako štěrk a jde se dát jít do vody i bez bot. Na ostrově jsme se podívat nebyly, jen jsme kolem něj kroužili. A na šnorchlování je úplná paráda jet autem dál níž směrem na Primošten a my jsme jednou zastavili hned u silnice, tam jsme nechali auto a šly jsme dolů na skály. Nikde ani živáčka a super moře. Jen ten výlez byl horší (manžel mě tahal z vody jak pytel brambor, protože jsme se bála stoupnout na dno - prostě posera, no). eye popping smiley
rob
Re: Brodarica - Šibenik
29. 05. 2008 18:30
AHOJKY,jedeme busem tak se asi k Primoštenu na skalnaté pláže nedostanem,ale možná tam bude jezdit jejich autobus.
Ještě bych se chtěla podívat do Šibeniku,byli jste tam?
Zachvilku budu mít nákupní horečku taky,jak píšou jiní ve vlákně.
S tím šnorchlováním my pomalu jsme začátečníci,představovala bych si pláž s většími oblázky,sem tam kámen,prostě aby tam byly vidět rybky i z kraje.
Re: Brodarica - Šibenik
30. 05. 2008 07:56
Jo, tak to určitě rybky uvidíte. Stačí plavat kousek dál a je to. Voda je tam čistá. Šibenik je kousíček, takže jsme tam jezdili na nákupy i se jen tak cournout. Jsou tam nádherný uličky (takový ty starý, dlážděný, uzoučký....). Prošli jsme ho několikrát a určitě tam zase pojedeme. To samý Split - je to taky moc hezký město. Stojí za to ho vidět.
avatar Re: Brodarica - Šibenik
30. 05. 2008 09:04
Všechny tyto staré města na Jadranu mají toto kouzlo.Není snad města co by mne zklamala,od Puly až po Cavtat

MirekŠi
rob
Re: Brodarica - Šibenik
31. 05. 2008 20:53
Co říkáte na to jídlo???Tak já určitě něco zkusím provézt,sýrý,máslo,konzervy.
ČAUKY.
Re: Brodarica - Šibenik
31. 05. 2008 21:47
Já myslím, že to s tím jídlem nebude tak horké. Už v loni vyhrožovali a nakonec nic moc. Totálně tento zákaz ignoruji a pokud to nevyjde na hranicích tak se jednoduše otočím a zkusím jiné, ale jídlo jim nedám. Myslím že takhle to udělá více čechů a oni budou mít v tom bordel. Chorvaté na to příjdou sami až se jim sníží navštěvnost, vždyť jsou na tom závyslí. To se netýká jen nás, ale také poláků, slováků, maďarů, němců i rakušáků.
To: rob
Šibeník je krásné město určitě bych navštívíl katedrálu sv. Jakuba nebo pevnost sv. Anny je to krásna vyhlídka na celé město a okolí. Do této oblasti jězdim už dlouho tak to tam celkem znám.Ty míthumbs upsta k šnorchlováni jak psala Jana jsou mezi Brodaricí a Žabořicí taky tam jezdím s dětmi se potápět.
jose
Re: Brodarica - Šibenik
02. 06. 2008 20:39
My jezdíme do Brodarice 5 let a neměnili bysme.Letos jedeme 11.7 do 25.7 a už se moc těšíme.Je tam klídek není tam moc rušno,velice ochotní lidičky.Ubytování taky není moc drahé,není to žádné turistické centrum.Na protější ostrov Krapanj i zpět (cca 2Kn na osobu)se dá dostat každou hodinu lodí z malé pláže(pod obchodem).Na druhé straně toho ostrova se dá skvěle šnorchlovat je se na co dívat.V Brodarici je spousta restaurací,skvělá pizzerie,celkem dobré ceny,směnárna i disko.Do Šibeniku jsou to 3Km.Z Brodarice jezdí autobus.Je to nádherné mesto a v supermarketech a na tržišti se dá docela levně nakoupit.Myslím,kdo tam jedete poprvé,že budete spokojeni.
rob
Re: Brodarica - Šibenik
05. 06. 2008 09:24
Čau,nemáte fotky BRODARICI?????Pošlete my je ráda se podívám,díky moc.
Re: Brodarica - Šibenik
13. 06. 2008 21:28
prosím o nějaké fotky z brodarici, jedeme tam 8.7. a rádi bychom viděli něco od tamtad, díky
rob
Re: Brodarica - Šibenik
16. 06. 2008 09:49
ČAUKY,tak co má někdo fotky z BRODARICI!!! už se to blíží za 26 DNÍ jedu jupííííííí.
rob
Re: Brodarica - Šibenik
25. 06. 2008 17:55
AHOJKY,nezná někdo v BRODARICE Restauraci ZLATNA RIBICA?? Jak a co tam vaří,mají tam Pizzu,Olihně na žaru,čevabčiči,zeleninové saláty,atd....????A jak je to cenově??Máte vyzkoušený nějaký dobrý jídlo??
DÍKY za odpověď.
Re: Brodarica - Šibenik
26. 06. 2008 16:47
Tak tady je malá ochutnávka Brodarici :
Přístav v Brodarici
[img3chybny-odkaz-rajced3]
Přístav na Krpanji
[img3chybny-odkaz-rajced3]
Nábřeží na Krpanji
[img3chybny-odkaz-rajced3]
Západ slunce v Grebaštici
[img2chybny-odkaz-rajced2]
A pro pobavení : "chudý" maďarský asfaltér se svým domem, dvěma kousky Ferari včetně Ferari plachet přes auto, a před domem zřídil i veřejnou fontánu - v noci osvětlenou
[img2chybny-odkaz-rajced2]
Jezdím tam již po 4, moje žínka už nadává že "nikdy více" a další rok jedeme zase.
A ještě : kousek za Brodarici, směrem na Split, most a pod ním krásné koupání - stačí pod něj sejít
[img1chybny-odkaz-rajced1]
rob
Re: Brodarica - Šibenik
26. 06. 2008 17:18
AHOJ,Mikin pěkný fotky,přístav a most,a co ta Restaurace byli jste tam??Díky.
Re: Brodarica - Šibenik
26. 06. 2008 18:23
AHOJ, ROBe. Jídlo jsem tam nezkoušel . Ale určitě nic nezkazíš když dáš rybu na žaru.
Re: Brodarica - Šibenik
27. 06. 2008 21:11
Ahoj, jezdíme do apartmánu 50m od Zlatne Ribice. Je to luxusní restaurace při hotelu. Vaří výborně, ale ceny jsou trochu nad naše poměry. Zajdem tam tak 1x za dovču. Naproti přes ulici je ale Pzzerie, kvalitní a za rozumné ceny.
Nejraději ale jezdíme vlastním člunem na protější ostrov Krapanj. V přístavu je zaplivaná konoba kam chodí domorodci, ale udělají vám ryby za dobrou cenu a ta atmosféra stojí zato.
Šnorchlování si v Brodarici opravdu neužijete. Proto vozíme gumový člun a jezdíme po okolních ostrůvkách, kde je to fakt nádhera. Jinak jediná možnost pod zmiňovaný most, je to kousek. Dal bych i foto, ale nevím jak vložit - jsem přes moderní techniku blbej.
Tak ať se vám tam líbí, my tam jedeme od 18.7.
Re: Brodarica - Šibenik
27. 06. 2008 22:09
Tak pod tím mostem toho moc nenašnorchluješ já to tam zkoušel a jde to rychle do hloubky je to spíš taková soutězthumbs upka.Ale vedle toho mostu je odpočívadlo a když pujdeš kousek dal směrem k Zabořiči tak sejdež dolů k vodě a tam se da něco našnorchlovat já tam chodím taky protože člun nemám.
Re: Brodarica - Šibenik
27. 06. 2008 22:59
Valdez má pravdu s tou "Zlatnou Ribicou". Pravda je však taká , že táto reštaurácia so svojou ponukou a vinotékou sa už 20 rokov zaradzuje pravidelne v súťaži medzi 10 najlepších reštaurácii na Jadrane , čo sa prirodzene odráža aj v cenových reláciách.
avatar Re: Brodarica - Šibenik
28. 06. 2008 12:02
Ahoj Všem okolo Šibeniku budu zhruba 10-15.7. v kempu Solaris v maríně.Potřebuji odvést na Krk do Punatu abych převezl auto cca 250km jedna cesta /tam a zpět 6h/ pochopitelně všechno hradím a na oplátku nabízím výlet na motorové jachtičce v oblasti Solarisu jsem již domluven s kolegou jachtařem,který je ovšem odkázán na počasí a to je pro mne rysk děkuji Standa

rob
Re: Brodarica - Šibenik
28. 06. 2008 20:48
Čauky,děkuji za odpovědi skrz restauraci,je v Brodarice ještě nějaká restauračka kromě te Zlata Ribica,levnější.
My odjíždíme 11.7.,už se těším jak si pochutnám na rybičce.
Všem příjemnou dovolenou,a slunečné počasí.
Re: Brodarica - Šibenik
30. 06. 2008 21:09
Ahoj, no nějaká restaurace je ještě na druhém konci Brodarice, blíž k Šibeniku, nebo u hlavní silnice. Celkově je to ale v Brodarici s restauracemi slabé. Ona je to spíš vesnice. My jíme vté pizzerii naproti - můžu doporučit. Ryby je líp koupit v rybí tržnici v Šibeniku a udělat si je doma, nejlíp na grilu. Kilo ryb vyjde levněji, než jedna porce v restauraci a gril je k dispozici u většiny apartmánů. Pokud to budete zkoušet, doporučuji nekupovat úhoře. Je sice levný, ale je to podřadná ryba. S úhořem kterého známe u nás nemá nic společného. Všechno ostatní klidně kupujte. Dobré jsou i makrely (12 - 15 Kn/kg) na grilu. Z dražších ryb zejména Zubatac a Brancin.
Také doporučuji zkusit jiné potvory z moře vytažené. My milujeme vařené škeble - slávky (10Kn/kg).
Ještě upozornění: na rybím trhu je nejdráž ráno. Kolem 11. když balí, prodají mnohem laciněji. Ovšem lepší druhy už nemusí mít.

Tak dobrou chuť.
Re: Brodarica - Šibenik
01. 07. 2008 13:57
Jeeeeej my to mame za par smer Sibenik, Solaris ideme len na 8 noci ale celkom ste ma navnadili aj na tu Brodaricu, mozno tam rpedsa ostaneme dlhsie a najdeme si aj tam miesto..vyzera to tam byt krasne thumbs up
rob
Re: Brodarica - Šibenik
02. 07. 2008 08:14
ČAUKY,my jedem též za pár za 9,na BRODARICU už se moc těším a počasí nám snad výjde.
Re: Brodarica - Šibenik
02. 07. 2008 14:47
A pro pobavení : "chudý" maďarský asfaltér se svým domem, dvěma kousky Ferari včetně Ferari plachet přes auto, a před domem zřídil i veřejnou fontánu - v noci osvětlenou
[img2.rajce.idnes.cz]
Ale tá fontána svieti len keď je maďar tam, tento víkend nebol. Grebaštica je super, boli sme tam teraz druhý krát a narok sa už neviem dočkať.Kľud, pohoda a všade blízko(Primošten, Trogir, Šibenik...)
Re: Brodarica - Šibenik
02. 07. 2008 21:39
I my letos jedeme do Grebaštice už po páté a nemůžem se dočkat. Ta fontána od toho chudého asfaltéra je super , jen ten jeho barák moc razí a nehodí se k jejich kultůře, prostě vyniká a místnim se to moc nelíbí. Jedem 9.08. kdo tam bude?hot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.