Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov Krk - Baška

Autor hribek 
Re: Ostrov Krk - Baška
23. 06. 2008 14:40
Ahojte lidi,
ještě jednou všem díky za info na tomto fóru. Jedu už v pátek, takže v neděli u tobogánu na pivku při finále.
Re: Ostrov Krk - Baška
26. 06. 2008 07:03
to lucka:
Vilky vypadají příjemně, žádný velký přepych, ale účelné (viděl jsem je pouze zvenku), k moři cca 60m, centrum to samé.

to all:
Hospoda u tobogánu už není co bývala, jsou tam nejvyšší ceny v celé Bašce (Karlovačko 17Kn, čevábo 55Kn atd.), pizzy jsou jak namočené do oleje, neskutečné čekání na jídlo,... V úterý jsme tam šli ve 20.30 na poslední večeři a byli tam úplně sami! Ale v plážové restauračce Tropica je také plátno a v každé hospůdce plazma, takže se dá.
lucka
Re: Ostrov Krk - Baška
28. 06. 2008 13:43
díky za odpověď.
Re: Ostrov Krk - Baška
30. 06. 2008 10:07
Přímo s vilkama ne, ale včera jsme se vrátili z Corinthie II/II a naprostá spokojenost. Ty vilky jsou tuším hned vedle. Počasí od 21.6 - 28.6 bez mráčku, 31 - 33°. Jediné co mě opravdu otrávilo, bylo mraky lidí na pláži. Byli jsem tam asi 4x. Ale vnitřní a venkovní bazén v Corinthii jsme navštěvovali dost hojně. Bylo tam méně lidí a taky v hotelu fungují animátoři, kteří se starali o program pro děti i dopělé. Téměř celý den. Strava bezchybná, co hrdlo ráčí.
Re: Ostrov Krk - Baška
14. 07. 2008 22:39
Mám dotaz na možnost použití inline bruslí v Bašce. Lze se tam někde prohánět i s dětmi na rozumně rovném asfaltu?
Respektive jestli jste tam někdo neviděl nějaké šílence na bruslích. Díky
Re: Ostrov Krk - Baška
16. 07. 2008 21:02
Je tam 2 km promenáda, viz. mnoho fotek tomhle webu, a za bývalým trajektem směr fkk kemp vcelku poklidná projížďka podél pobřeží... není to zcela pěší zóna, občas projede auto k přilehlým apartmánům, nebo skůtr, ale průjezdné to není tak moc aut tam není.. a nejsou tam žádné trháky, co by nešly ubrzdit na inlinech...
Re: Ostrov Krk - Baška
17. 07. 2008 16:33
Na hlavní promenádě bych to na inline rozhodně neviděl, lidí je tam v sezóně jako šlupek v podstatě od rána do večera. Možná ten kousek mezi kempem a centrem, cca 200m, ale pak začínají stánky a davy. Je tam i pár volných ulic k apartmánům, jsou ale trošku do kopce.
Re: Ostrov Krk - Baška
20. 07. 2008 21:08
Ahoj, ráda bych do Bašky vyrazila tento rok v září ale mám malé děti, je to s tím větrem a velkými vlnami skutečně tak zlé, jak někdo zmiňoval v předchozích příspěvcích?
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
20. 07. 2008 21:57
to Katerina:My sme boli v septembri s 2r. dcérkou v Baške,asi dva dni boli dosť veterné,vlny trošku väčšie,ale žiadne "tsunami".Kúpali sme sa stále,aj ona,aj ked pri mori bola prvýkrát a ešte si len zvykala.To tento rok na Hvare,boli parádne vlny,dobre sme sa vyšantili.Dcérka takisto-už má 5r.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Ostrov Krk - Baška
21. 07. 2008 07:07
Předloni 2x vlny do 0,5m, letos ani jednou. ANi vítr nás nikdy nezaskočil, ale možná je to náhoda.
Re: Ostrov Krk - Baška
21. 07. 2008 15:32
byli jsme tam v babim lete pred dvema ci tremi lety na prelomu rijna a listopadu a diky mimoradnemu pocasi to tenkrat nemelo chybu, dalo se koupat, v kempu se pasly ovce, inverze, uzasny
Re: Ostrov Krk - Baška
22. 07. 2008 15:28
Ahoj, byli jsme tam minulí rok, od 17.8 do 25.8 a moc se nam tam líbylo, i přes to že asi 4 nebo 5 dní sprchlo a 2x jsme tam měli bouřku, ale u moře jsme byli každý den.voda nádherná, ikdyž pláž byla vyloženě přecpaná, ale hned bych se tam vrátilsmileys with beer
Re: Ostrov Krk - Baška
22. 07. 2008 18:44
Ahoj příznivci a znalci Bašky,
chtěl bych se zeptat, jestli se dá v Bašce půjčit vodní skůtr, nebo třeba sea kajak? Popřípadě, jaké jsou možnosti aktivního vyžití u vody. Jedeme s partičkou poslední týden v srpnu a 1. týden v září. Bereme s sebou kola, budu rád, když mi někdo napíše nějaké zkušenosti s cyklistikou, mapky potěší smiling smiley . Takže pokud budete mít chuť uvidíme se na bááru smileys with beer
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
28. 10. 2008 18:19
připomínka cesty do městečka Krk na Krku smiling smiley



červen 2008



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 11. 2008 18:30).
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
23. 11. 2008 19:24
Hledám ubytování pro 9 lidí(6 dospělých a 3 děti),na internetu jsem toho moc nenašel. Pomozte mi najít nějaké ubytko v apartmánech na příští rok. Nechci přes ck ,pokud je to možné tak přímé odkazy. Děkuji předem.smileys with beer
Re: Ostrov Krk - Baška
25. 11. 2008 20:03
Kure, jestli chceš, ozvi se na dasa.svobo@seznam.cz
Nás taky jezdí jak od Hujerů, není lehké sehnat pěkné ubytování pro tolik lidí.
(Já už mám na příští rok Bašku zapykanou - hurá!!! Už je na co se těšit!!!)
Dáša
Re: Ostrov Krk - Baška
15. 01. 2012 18:32
Ahoj - kdo z vás dělal nějaké pěší túry v Bašce? Jaké jsou ty cesty do hor? Podle fotek mi to přijde strašně vyprahlé i tedy i jednotvárné. Různě se píše, že Baška je východištěm 80 km značených cest. Kam tak vedou? Jaké jsou? Dá se dojít pěšky přes kopec do Staré Bašky? Kdo jste tam byli v poslední době, napište něco o túrách, výletech, zajímavostech a tak. Díky!!!
Re: Ostrov Krk - Baška
15. 06. 2012 22:47
Minulý rok jsem byl na Krku(Njivice) v Bašce jsme navštívili akvarium s mořskými živočichy. Jestli jsi autem? Tak je na ostrově přístupná jeskyně jmenuje se Biserujka.
Re: Ostrov Krk - Baška
16. 06. 2012 09:51
Všechny stezky vedou po místních horách, i do Staré Bašky, i např.do zátok Vela Luka a Mala Luka. Jsou českého typu, dělal je Václav Tupý za podpory Klubu českých turistů, tedy rozcestníky jsou dovezeny z Česka.
Kdo už byl letos na ostrově Krk v Bašce?
17. 08. 2016 19:09
Ahoj, chystáme se za týden na Krk. Kdo jste letos byli, chci vás poprosit o tipy na místa, která je fajn navštívit, doporučení na ubytování, chceme jet na blind, tak se trošku obávám, abychom něco sehnali, pojedeme s dětma 5r. a 3r. Jak se tam ubytování pohybuje cenově a hlavně kudy jste na Krk jeli? Je lepší vyjet večer nebo brzy ráno... Prostě jakékoliv postřehy a rady, budu vděčná.
Re: Kdo už byl letos na ostrově Krk v Bašce?
17. 08. 2016 23:57
Zdravím,
ceny ubytování najdete na ubytovacích serverech, zadejte Baška Krk a vyjede jich několik, v reále se až tak neliší. Kudy jet doporučuji Ljubljana - Postojna - Rijeka, a pak mostem na Krk.
S ubytováním na blind s malými dětmi v tomto termínu....už nebude ten úplně vrcholový nával, ale Baška je Baška, vždy žádaná. Snad se zadaří.
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
16. 07. 2017 15:25
Tak tento rok sa nám zadarilo do Bašky na Krku, ale som sklamaný. Bývame v starom jadre mestečka, ani auto nemáme pri sebe, museli sme ho odparkovať asi pol hodiny pešky a tam zaplatiť každý deň po 3€ za parking. Čo sa týka mora, voda studená ako ľad, fúka silný vietor, robia sa vlny. Neviem, či voda je studená kvôli tomu vetru, ale je fakt studená. Na pláži mraky ľudí, ale vo vode len niekoľko otužilcov. A pritom je druhá dekáda júla. Žiadny prírodný tieň, slnko praží, nedá sa ukryť nikde, ani pod plážový stan, lebo ho vietor láme. Takže aj stan je nám nahoubi. No teda neviem, či aj ostatné miesta na Krku sú takéto, ale Baška... nikdy viac. thumbs down
Re: Ostrov Krk - Baška
16. 07. 2017 17:19
duje Bora, písali to aj iný, pozri teplotu mora v Dubrovníku

Temperatura mora (°C) na Jadranu za 16.07.2017. godine

Postaja \ Termin mjerenja (h) 07 08 11 14 15 17
Božava 23 24
Crikvenica 23.4 23.7 23.1 23.9 24.2
Dubrovnik 19.5 19.1 20.1 21.1 20.9
Hvar 23 23
Komiža 23 23
Krk 23 24
Malinska 23.5 23.5 23.4 23.1 23.0
Mali Lošinj 23.7 23.7 23.9 24.1 24.2
Mljet-otvoreno more 23.5 23.3 22.8 23.3 23.2
Mljet-Malo jezero 27.1 27.1 27.0 27.2 27.3
Pula 27
Rab 24 24
Rovinj-Sv.Ivan n/p 25
Split 23 24
Šibenik 23
Zadar 23.5 23.5 23.6 23.9 24.0
Re: Ostrov Krk - Baška
16. 07. 2017 19:46
Irenej....jsme momentálně také v Bašce v místní části Zarok. Zdá se mi, že to tady máme na pláži "klidnější"(chodíme až ke konci pláže jak jsou slaměné slunečníky). Voda dle včerejší tabule na promenádě měla 24 C, takže žádná sláva, ale dá se :-) Fouká šíleně, ale stan drží díky tomu, že nás chrání zídka a zatížíme fest kameny, doporučuji teda zajít z centra dále. Taky nejsme z masy lidí nadšení, ale očekávali jsme to, ale víckrát už zde nepojedeme, už jen proto, že je tolik dalších krásných míst v Chorvatsku-příště něco víc klidnějšího.
Dneska jsme sjeli do Staré Bašky na pláž, až za vesnici - lidí plno, ale místo jsme si našli-voda tam byla fakt dost studená :-O
Držím palce, ať se vám tady nakonec líbí....smileys with beer
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
16. 07. 2017 22:06
Libi, vďaka za povzbudenie. My bývame v Staroj jezgri, teda v starom meste, tu nie sú žiadne pláže, teda musíme chodiť trochu viac a asi na tú istú pláž ako ste vy. Po dnešnom dni som taký prefúkaný, ako fľaša od piva. No najviac mi chýba ten prírodný tieň, borovicový háj, kde si človek ľahne a polebedí hoci ani kúpať sa nemusí. Len dýchať ten píniový vánok. Žiaľ toto tu absentuje. Keby niekto vedel o nejakej krajšej pláži na Krku, nech dá typ.
Re: Ostrov Krk - Baška
17. 07. 2017 07:38
Když se dáte na druhou stranu Bašky než je Zarok, tak za FKK Bunculuka je několik pláží s borovicovým lesem. Můžete dojít až do Vela Luka.
Je to trochu turistika, ale je tam hezky. V sezóně jsem tam nikdy nebyl, mimo sezónu mnohokrát.
Za vstup na FKK se v sezóně platí, tak možná budete muset jít po turistické značce přes kopec, abyste kemp obešli.
Re: Ostrov Krk - Baška
17. 07. 2017 16:05
na vela luku i mala luku se dá nechat se odvezt Taxiboat ale v sezoně i tam bude hodně lidí. Baška je prostě v sezoně narvaná. proto tam jezdíme jedině červen a září a maximální spokojenost smiling smiley
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
18. 07. 2017 10:13
Ešte mi zdejší poradili plaž Vrženica, niekde neďaleko Bašky, smerom na Bunculuku. Pešo je to vraj nejaká hodina, a vodným taxi 10 minút, a platí sa 60 kn za osobu cesta tam aj späť. A prídu pre nás kedy im povieme. Tak snáď toto skúsime. Ale kvôli tomuto (pre nás) problému, Krk prvý a posledný krát.
Re: Ostrov Krk - Baška
21. 07. 2017 20:53
Já bych doporučil se podívat na mapu, kam jedu (jih ostrova), kde fouká prakticky pořád, a na windguru - kde jsou nejlepší informace. Pak bych asi šel prozkoumat okolí a neležel "ve městě". A poslední, co je třeba u "Krku" znát, že je to "nejbližší a první ostrov" pro Itálii, Německo, Rakousko. Taky se tam zastavují "všichni majetní cestovatelé, kteří jedou od někud někam". A z cestovek je dost oblíbená Baška především pro Slováky.
Suma sumárum tam na "pas blint" nejde sehnat ubytování v sezóně vůbec. Mimo seźona znamená červen (studenější moře), září (stejný nápor německých důchodců jako v červnu). Jinak je to opravdu velmi atraktivní ostrov pro svou polohu. Tudíž nezavrhovat, ale nastudovat a nebo objet si jej a zjistit jiná místa.
Na Vela Luku se dá pěšo (je to na déle) a nebo vlastní loďkou, pokud nechcete taxík.
Baška a její centrum bývá nacpaná i večer v sezóně, ale asi stejně jako Makarská nebo Gradac. Štrůdl doleva a doprava.
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
23. 07. 2017 19:39
couddy, práve preto Krk už "never more". Bol som, videl som, vyskúšal som a ... dovi-dopo. Ešte nikdy som z dovolenky neprišiel taký sklamaný ako teraz. A to som bol v Chorvátsku už x-krát. A navyše som teraz mal nemilú skúsenosť priamo v miestnej agentúre, ktorej názov začína na G., kde som zistil, že im ide iba o peniaze, a ľudskosť a nejaká spokojnosť hostí ide úplne bokom. Samozrejme, nechcem hádzať všetkých do jedného vreca. Teda česť výnimkám.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.