Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov Krk - Baška

Autor hribek 
Ostrov Krk - Baška
16. 03. 2008 11:09
Ahojte všichni, můžete mě někdo napsat nějaké informace o Bašce na ostrově Krk ? Jedeme tam letos poprvé a rád bych znal nějaké nezaujaté názory. Dík. Miloš
Re: Ostrov Krk - Baška
16. 03. 2008 19:35
Už tu bylo napsáno dost, ale taky jsem to nenašel. Takže: my jezdíme do Bašky až v září a je to super. Nedokážu si to ale představit, když jsou plné kempy a všechno ostatní ubytování. To musí být maso. Možná to ale někomu vyhovuje.
Jestli máš nějaké konkrétní dotazy, tak ti tady určitě někdo odpoví.
Re: Ostrov Krk - Baška
17. 03. 2008 15:56
Pro hribek a snad ostatní - v Bašce na Krku jsem byl v první dekádě září 2004. Moje názory: I na to, že bylo po sezoně, tak pláž byla dosti plná a to i na svoji velikost. Je skutečně krásná, otevřená do podkovy, asi 2 km dlouhá, písčito - oblázková, ale otevřená přímému slunci, prakticky bez stromů, čili nutnost slunečníku, hlavně pro děti. Během pobytu neustále foukal od pevniny větřík (někdy i vítr), takže na moři byly dost velké vlny, jeden den byl dokonce problém se dostat do vody. Slyšel jsem, že větrno je tam poměrně často. V červenci a srpnu tam skutečně musí být plno.
Městečko, jako takové je malé, starobylé s úzkými uličkami, příjemné pro večerní procházky, promenáda prakticky kolem celé pláže, plná stánků, většinou se zbožím jak na vietnamském tržišti ( akorát ti ťamani tam nejsou), ale to je nepodstatné. Hotely tuším Corinthia I - III, Zvonimír, pak kemp, ale většina je na volném place, no a spousta apartmánů a soukromého ubytování v různých cenových relacích, blíže či dále k moři. Kvůli klidu jsme bydleli dále od moře - na pláži v té době bývaly celonoční diskotéky. Vedle Bašky je i nuda kemp, snad Buculuka.
Baška leží na konci ostrova, v širokém údolí, obklopené kopci, takže i na turistiku je tam poměrně pěkný terén, cesty jsou značeny turistickými značkami, stejně jako u nás ( v meziválečném období je prý označil čeští turisté) a tak je obnovují. Pokud by byl nějaký dotaz, rád odpovím.
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
17. 03. 2008 23:25
Loni jsem byl na přelomu července a srpna ve městě Krk a v Bašce jsme se byli na jeden den podívat.Bohužel nám došly baterky ve foťáku a tak mam jen pár fotek,které sem dávám,Ta pláž je opravdu krásná,vlny tam prý bývají dost velké a těch lidí je tam vážně hlava na hlavě.V sezóně bych tam vážně nejel.














Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel.k77 (08. 05. 2011 15:52).
Re: Ostrov Krk - Baška
18. 03. 2008 06:58
Pro mě je Baška asi to nejlepší co Kvarner nabízí, ovšem mimo hlavní sezonu. Vše při ruce a pláž připomínající Makarskou, krom té zmíněné absenci stínu, ale slunečník to řeší dokonale. Zkraje června výborná volba, samozřejmě pokud se vydaří počasí.
Hříbek
Re: Ostrov Krk - Baška
18. 03. 2008 17:10
Díky všem za info. Jedu tam koncem června, tak snad tam ještě hlava na hlavě nebude smiling smiley
Re: Ostrov Krk - Baška
19. 03. 2008 07:14
Když napíšeš svůj mail, můžu ti poslat pár fotek z pláže cca 20.6.2006.
Re: Ostrov Krk - Baška
19. 03. 2008 12:41
Mohu Vás poprosit o konkrétní kontakt na ubytovatele ? Nedaří se mi nic kloudného najít. Předem děkuji.
Lenka
Re: Ostrov Krk - Baška
19. 03. 2008 12:55
mám pouze kontakt na ubytování přes cestovku (včera jsem to řešil a objednal)
Re: Ostrov Krk - Baška
19. 03. 2008 13:04
Můžeš mi poradit přes kterou a za kolik. Díky případně www stránky. Díky Lenka
Re: Ostrov Krk - Baška
19. 03. 2008 13:08
Minulý rok jsme bydleli v super ubytování v prdelce jménem Pineziči. Co se týče ubytování super ale koupání není moc hezké, našli jsme si perfektní pláž u "transformátoru, ale jediný problémek byl v tom, že se muselo po svých a dost daleko. Stálo to ovšem za to, protože manžel lovil denně jednu chobotnici a paní domácí nám ji pekla na sto způsobů. Teď jedeme, ale s babčou, proto chceme do Bašky. Byli jsme se tam podívat a strašně se nám tam líbilo. Pokusím se vložit foto. Lenka
Re: Ostrov Krk - Baška
19. 03. 2008 13:12
Tak se mi nedaří foto vložit, kdyby měl někdo zájem pošlu na email. Pa Lenka
Re: Ostrov Krk - Baška
19. 03. 2008 14:09
bral jsem to přes victorku www.victoria-ck.cz/
Re: Ostrov Krk - Baška
19. 03. 2008 19:30
Jedeme do apartmánu Juras, viz odkaz:
[www.jadranapartman.cz]

Ubytování nabízí přes víc agentur, já jsem psal přímo majiteli:
nada.juras@ck.t-com.hr
Re: Ostrov Krk - Baška
19. 03. 2008 19:35
Pokud někdo máte fotky z Bašky, pošlete prosím nějaké na můj mail. Dík

milos@iceshop.cz
Re: Ostrov Krk - Baška
21. 03. 2008 12:51
Díky. Lenka
Re: Ostrov Krk - Baška
15. 04. 2008 09:06
Na Bašku už jezdíme 5.rokem.Moc se nám tam líbí.Byli jsme na hodně místech v Chorvatsku, ale tady je opravdu nejčistší voda a pláž! jezdíme přelom červen červenec, lidí je sice dost,ale nám to nevadí. Jenom Bašku doporučuji.
Re: Ostrov Krk - Baška
15. 04. 2008 14:21
Tak mě zase ty příšerné davy lidí na plážích i v městečku naprosto znechutily. Do Bašky na Krku už bych jel jedině zcela mimo sezonu - na hezkou vycházku.
Dagmarka
Re: Ostrov Krk - Baška
20. 04. 2008 22:06
V Bašce jsme byli vloni na 14 dní na přelomu června a července. Bylo to tam super jak všichni píšete,
akorát ty vlny jsme nikdy velké neměli. Možná se tam Hříbku potkáme - pro velký úspěch jedeme zase.
Nejezdím přes české cestovky, ale přes chorvatské agentury. Mají pěkně udělané mapky - vzdálenost od moře.
Lidí tam bylo docela dost, to je pravda, ale kolegyně byla v září a říkala, že taky byly pláže dost plné.
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
21. 04. 2008 22:05
ahojte,prvý septembrový týždeň 2006 sme strávili s rodinou absolútne perfektnú dovolenku v Baške v hoteli Corinthia.Hlavne nám vyšlo počasie(pršalo len raz podvečer-asi 20min.)Boli sme s 2r. dcérkou,pláž bola nádherná,aj ked trochu väčšie vlny,prvé dva dni vliezla do vody výhradne iba babine na rukách.Potom sa osmelila a užívala si.Voda mala max.22 stupňov a žiadny problém.Mali sme šťastie aj na ponuku od cestovky,týždeň s PP nás vyšiel na 4200sk!Hlavne,ked iná cestovka ho mala v ponuke v tom istom termíne za 13500sk!!! smiling bouncing smileyUbytovanie slušné,strava bola vynikajúca,personál ochotný.Výborné je aj wellnes centrum,vonkajší aj vnútorný a detský bazén,vírivka.My sme ho využili iba raz,more je more!Ale pri zlom počasí určite zachráni situáciu-hlavne deckám.Fascinovala nás promenáda,vždy sme mali kam ísť,kde posedieť.Tiež výhľad z kopca na d Baškou je krásny,stojí za to ho vyšľapať.Výlety do hlavného mesta,do Loparu na Rajskú pláž.To všetko sme absolvovali za týždeň,bez auta ,len mestskou dopravou a trajektom.Iba ma mrzí,že sme nestihli Vrbnik,možno nabudúce.
P.s.tento rok je septembrový pobyt v ponuke za 6500sk-deti do 7r. zdarma.yawning smiley
Lori
Re: Ostrov Krk - Baška
22. 04. 2008 21:47
Ahoj,zaujal mě Váš příspěvek. Chtěl bych vědět od jaký cestovky jste jeli. Dík.smiling smiley
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
22. 04. 2008 22:21
ahoj,je to Satur -oprava ceny 6.9.08.-14.09.08-5990sk.Vítkovice tours -ten istý termín-13190skeye popping smileyAle asi už bude vypredaný,my sme si objednávali vtedy dovolenku 3.01.,kvôli first moment zľave.
Lori
Re: Ostrov Krk - Baška
23. 04. 2008 16:42
Díky. Kouknem na to. Třeba tam bude i něco jinéhothumbs up
Re: Ostrov Krk - Baška
17. 06. 2008 15:18
Ahojte znalci Bašky, v pátek odjíždíme do Corinthie :-) a už se těšíme. Jen bych měl dotaz ohledně plážiček v okolí. Jsou přístupné autem? nebou pouze lodí. A co nějaký lodní výlet z Bašky? Díky za Tipy
Re: Ostrov Krk - Baška
17. 06. 2008 16:21
Pokud vím, pak na levé straně je FKK kemp a zprava končí Baška skalnatým pobřežím vhodným pro šnorchlování, ale prošli jsme ho asi 300m a o plážích se nedá mluvit. Pokud člověk není turista a má chuť se několik desítek minut sápat po kopcích, je potřeba člun. Viděl jsme několik fotek nádherných pláží, ale dojít se mi na ně nepodařilo. P.S.: Přijď na pivo k tobogánu, my jedem zítra smiling smiley
Dagmarka
Re: Ostrov Krk - Baška
17. 06. 2008 19:13
Ahojky, plážičky v okolí jsou přístupné pouze pěšky - turistika na Vela Luka - ještě za FKK
vloni tam byli známí - ale to se člověk moc zpotí - je to samej kopec, a to není dovolená, viď, Aldo, nebo
tam jezdí taxík - taková bárka. Letos bysme to chtěli zkusit.
Jinak k tobogánu na pivko přijdeme taky. Vyrážíme v sobotu navečer.
avatar Re: Ostrov Krk - Baška
17. 06. 2008 20:54
To Jaky:V Baške na pláži ponúkajú klasický fischpiknik po okolitých ostrovoch.My sme išli trajektom na ostrov Rab,do Loparu,asi hodinová plavba.Polhodinku trvá peši z prístavu na Rajskú pláž v Lopare,piesková pláž vhodná pre decká.Ak idete do Bašky autom,určite ho zoberte aj na Rab.Od Loparu je do hlavného mesta Rab asi 14km,určite stojí za pozretie,my sme to nestihli,boli sme bez auta.Myslím,že pekný celodenný výlet.Tak si užite!hot smileyDada
Re: Ostrov Krk - Baška
17. 06. 2008 21:05
Díky za info. K tobogánu se určitě stavíme, na fotbálek a pivko :-)
Re: Ostrov Krk - Baška
18. 06. 2008 05:45
Pravda, nějaký lodní taxík tam opravdu jezdí, ale my bydleli v Zaroku a přístav je na opačné straně a tak jsme jen vorvanili na hlavní pláži. Spíš jsem přemýšlel, že bychom si letos půjčili šlapadlo a zkusili zajet za to FKK, ale je to docela štreka, tak uvidíme (taky bych nerad vypadal jako šmírákeye popping smiley )
lucka
Re: Ostrov Krk - Baška
22. 06. 2008 09:10
ahoj, nemáte někdo zkušenost s ubytováním ve vilkách, patřících k hotelu Corinthia? smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr , PH
Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.