Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

MARUŠIČI

Autor kukosh 
MARUŠIČI
31. 01. 2008 16:45
Ahoj všem.
Snažím se na tomhle fóru sehnat co možná nejvíce informací o Marušiči na Omišské riviéře, ale moc příspěvků tu není.Jedu sice letos do HR už podvanácté, ale pokaždé někam jinam a tak se snažím získat vždy co možná nejvíce info o tom daném místě.Jestli máte někdo osobní zkušenost(je jedno jakou) , dejte ji k dispozici.Popřípadě i fotky a odkazy .
Mějte se a ať už je sakra létosmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kukosh (31. 01. 2008 16:46).
yawning smileysmiling smileyRe: MARUŠIČI
31. 01. 2008 19:31
kukosh: hledam taky informace o Marušiči. Hlavne jestli tam je nejaky obchod,potraviny nebo neco podobného.
Anonymní návštěvník
Re: MARUŠIČI
01. 02. 2008 00:34
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil podgoranin (18. 02. 2008 16:35).
seny
Re: MARUŠIČI
01. 02. 2008 10:32
Ahojte, když si na tomto vláknu najdete MIMICE tak je to skoro to samé.............Marušiči je hned za Mimicemi směrem na Makarskou, navíc v příspěvcích o Mimicích se zmiňují i Marušiči...................
avatar Re: MARUŠIČI
06. 02. 2008 17:46
V Marušiči jsme byli předloni.Je to vesnička kterou protíná magistrála.Cesta k vodě je poměrně svažitá,takže od některých apartmánů je to celkem hezký olympijský výkon.My jsme bydleli sice 50m od moře-ale i přesto jsme chodili po velmi prudkých schodech ,takže cesta k moři byla s dětma celkem zajímavá(malá měla dva a půl roku)Jinak pláže jsou tam malé-spíše kamenité ale zase si můžete najít své soukromí.Obchod je v Marušiči jeden u magistrály(aspoň tedy jsme jiný nehledali-protože jsme nakupovali v Omiši a městech kolem)Je tam u magistrály i restaurace a pizzerie.Jinak skoro celé Marušiči je opravdu jenom roztroušené v prudkém kopci.
Vpodtstatě je pravda že všecky vesničky pod Omiší směrem na Makarskou se celkem podobají-alespoň co se týká svahu a magistrály.
Pokud budete ubytovaní POD magistrálou-hluk téměř neuslyšíte.Bohužel NAD magistrálou budete přítomnost aut vnímat více a také cesta k moři je celkem úmorná.

My jsme z vesniček pod Omiší vyzkoušeli Mimice,Marušiči a Staniči(čelina zavode)Nejvíc se nám asi líbilo loni ve Staniči-a dá se říct že marušiči nás zase až tak moc nezaujalo-protože se tam celkem opravdu nedalo nic dělat a pro děti byl svažitý terén celkem nebezpečný i kolem samotného apartmánu.
Samozřejmě záleží na typu a umístění ubytování-a taky na tom co kdo od toho očekává.Rozhodně pokud máte raději rušnější dovolenou-vyrazte jinam-vesničky pod Omiší jsou krásné-ale pro lidi co opravdu upřednostnují klid a nechybí jim obchody,restaurace a promenády.

Já osobně ale za sebe můžu říct-že Omiš a jeho okolí je pro nás tak trochu srdeční záležitost a i letos jedem na stejné místo jako loni.
Re: MARUŠIČI
06. 02. 2008 18:19
Díky za postřehy.
V podstatě jsem vyzjistil to samé.My máme rádi klid a soukromí s přáteli.Děti budou v tu dobu mít 9 a 6 (holka, kluk), takže si myslím, že to bude ok (už jsem šlapal i 100 schodů a s golfáčem a malým v něm ke vší smůleyawning smiley) Dětem ještě noční život nic neříká a je to dobře.Dcera má slíbenou projížďku na koni na Ranči u p.Prgometa na cestě k vrcholku Sv. Jure a já se těším na ten nádherný rozhled z vrcholku hory smoking smiley.Už se všichni těšíme.Díky a naschle u jadranu
Re: MARUŠIČI
07. 02. 2008 21:19
Byli jsme se podívat v Marušiči loni a také nás to moc nezaujalo, spíše bych volil Pisak.
Re: MARUŠIČI
09. 02. 2008 09:56
Chce to dobrý zdravotní stav protože v 35 st.vedru šlapat schody nahoru je slušnej záhul.Naše 5 letá dcera nahoru pokaždý s brekem.Pláž hodně malá takže narváno.Jsou rozhodně lepší místa.Vzpomínám akorát na oslavu narozenin sousedky domácí živá hudba mandolína fakt super.Už bych tam nejel.
zb
Re: MARUŠIČI
19. 02. 2008 18:50
Byli jsme7/2007 v podstatě souhlasím s ivetaa, obchůdek u magistrály pečivo,ovoce, zelenina,drogerie, v podstatě taková vesnická pultová prodeja jako u nás na menší vesnici.Platili jsme v ní vždy kartou. Moře perfektně čisté pouze jedno odpoledne připlavala malinká pěna(po cca 1hodině se rozpustila) V Bašce Vodě nebo v Makarké byla voda o hodně horší.Je to pruký svah takže krásný výhled ale k chození si přibalit cepín.(jediné rovné místo byl balkón a a pojmu rovina se lehce přibližoval i plácek na parking).Jo a do svahu dobré brzdy a hlavně spojku.
Bydleli jsme pod magistrálou takže bez hluku.Díky svahu vás přejdou chutě na jakékoliv procházky, my jsme večer vždy jeli někam do okolí(Omiš,Baška Voda,Makarska).Večer klid a mrtvo - až na tu bandu Ostravaku v tym třetim štokuthumbs up smiley
----nějake fotky mužu poslat---
Re: MARUŠIČI
19. 02. 2008 22:35
Ahojky, Marušiči je nádherná vesnička, bydleli jsme nad magistrálou ve vile Růža. Pravdou je, že k moři je cesta dost náročná ( pro hodně malé děti a starší lidi nevhodné), ale vždy nás "dole" čekalo přenádherné moře, s křišťálově čistou vodou, úžasné šnorchlování (stačilo dva kroky do moře a už bylo pod hladinou co k vidění). Pár metrů od břehu je útes, ke kterému doplavou v pohodě i méně zdatní plavci, a u něj se potápět a šnorchlovat, to bylo prostě báječné. Hlavní pláž je opravdu docela malá, ale my tam byli ve druhé půli července a přesto na ní nebyla hlava na hlavě. My jsme ale chodili od té pláže doprava, kde je nádherné skalnaté rozervané pobřeží. Tam jsou malé plážičky a soukromí. Byli jsme na mnoha plážích od Splitu po Živogošč, ale upřimně- z Makarské jsme utekli - nevím, co tam ty lidičky láká. Mám spoustu nádherných fotek vesničky a pobřeží pod Marušiči. Zájemcům ráda pošlu. Kdo má rád přírodu,klid a ne davové šílenství, tak si musí vychutnat atmosféru Marušiči a přenádherného pobřeží v této lokalitě. Dalším plusem je blízkost krásného městečka Omiš. Rafting na řece Cetině je úžasný, koupání ve studené a průzračně čisté řece bylo super. Gábina
Re: MARUŠIČI
20. 02. 2008 18:10
Díky moc za info ZB.Už jsem pomalu myslel, že to tu nějak umřelo.Jestli je možno poslat nějaké fotky ( pokud možno jiné než na Webu), tak budu moc rád a vděčen.E-mail: m.cizmar@seznam.cz
Re: MARUŠIČI
20. 02. 2008 18:23
Ahoj Gábino, i Tobě děkuji za povzbuzující info.Dovolená už je zaplacená, tak ať vím na co se mám připravit.Budeme bydlet ve vile Antun a podle dostupných informací je to skoro na konci marušiči měr jih, samozřejmě pod magistrálou.Já i moje žena s dětmi trávíme maximum času ve vodě šnorchlováním, takže už se těším.Máme sebou člun( pálava), tak si to pěkně obrazíme.Jen mám trochu strach s toho vláčení člunu, ale měli jme ho i v Male Dubě a musím uznat, že je to velká výhoda ho m ít sebouyawning smileyVždy se snažím mít večer klid, s přáteli něco ugrilovat a poplkat.Noční život na Makarské nám nic neříká.Byli jsme v Bašce Vodě dvakrát a stačilo.: Jedeme 12.7. do 22.7. takže uvidíme kolik se nás vejde na plážsmoking smileyPošli mi prosím na můj e-mail ( m.cizmar@seznam.cz) nějaké fotky, Budu velmi rád.Díky a na Jadranu naschle



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kukosh (20. 02. 2008 18:25).
Re: MARUŠIČI
20. 02. 2008 19:56
Ahoj kukosh, když půjde všechno podle plánu, budu od 9.7. v sousedním Pisaku. Můžeš se stavit na panáka. Taky máme radi klid a tlachání na terase. A na člunu je to kousek.hot smileyhot smileyhot smiley
jíra
Re: MARUŠIČI
20. 02. 2008 20:05
Ahoj Hulčo.
Zrovna jsem myslel na to, kde jsou staří dopisovatelé jako Hulča, Ivetaa a pod.
Je to príma, když se veteráni ozvou.
Re: MARUŠIČI
20. 02. 2008 21:35
Jíro, čtu fórum pravidelně každý den, ale když vidím, jak někteří se tu neustále napadají a kolikrát píšou nesmyslné příspěvky mimo téma (jako já právě teďgrinning smiley), tak kolikrát ani nemám chuť reagovat. Když ale vidím, že hrozí potencionální setkání s někým s fóra, viz. třeba kukosh z nedaleké Marušiči, tak to je samozřejmě jináhot smileyhot smileyhot smiley
Re: MARUŠIČI
21. 02. 2008 18:11
Ahoj Hulčo.Díky za pozvánku na panáka.Vezmu ploskaňu a okoštujemedrinking smileyMusíme to ale kdyžtak doladit, času je ještě docela dost.I já sleduju tohle fórum asi tři roky a musím uznat, že někdy je to dost mimo téma a nechutné.Myslím, že to vzniklo proto, aby si lidi pomáhali ne?Až letos jsem si dodal odvahu se přihlásit (ono je to taky kvůli tomu, že jsem doma konečně online).Takže teď mi nezbývá, než se semo tamo taky ozvat a pomoctsmileys with beer
Zatím se měj a páček
Re: MARUŠIČI
21. 02. 2008 18:30
Jo, jo to doladíme. Já jsem včera psal domácímu a tak čekám na potvrzení termínu. Doufám, že to klapne. A když to klapne, budeme tam docela hustá parta, takže když připluješ a okoštujeme, zpátky jdeš po svejch.thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
Re: MARUŠIČI
22. 02. 2008 08:42
Nazdárek Hulčo.To vidím, že budu muset vzít k moři aspoň o litr víc té naší pravé valašské slivovicedrinking smileyČlun je pro dva, tak vezmu svého parťáka co jedou s nama (on je to můj svědek) a vychlazenou slivku a dorazíme.Doufám jen, že ho tam u vás někde schovám, když pújdeme pěškythumbs up smiley
Zatím zdarec Mára
Re: MARUŠIČI
22. 02. 2008 11:39
Máro, termín je potvrzen, takže už můžeš chladit. Litr bude asi málo, my jak ucejtíme líh, jsme jak urvaní z řetězuthumbs upthumbs up smileythumbs up smileythumbs up smileyhot smiley
Ahoj, Petr
Re: MARUŠIČI
22. 02. 2008 11:42
Jo a ten člun můžeš u nás nechat, místa máme dost ( a třeba i parťákagrinning smiley).
MD
Re: MARUŠIČI
14. 03. 2008 18:25
Asi po páte za sebou jezdme s rodinou do vesničky Mimice.Jsme ubytovaný na konci vesnice kde začínají Marušici.

Marušici jsem několikáte navštívil a je to krásné a hlavně klidné místo.Malé plážičky,kde je klid,čistá voda.Nějakéatrakce
zde nečekejte za těma si budete muset zajet třeba do Bašky Vody.Jediná nevíhoda je zde strmý přístup k vodě.Já chodím 298 schodů,Na to si snadno zvyknete.protože pohled z vody na skalní masív je nádherný.Jestli mate možnost si půjčit u nás doma motorový člun o výkonu do 5k a delce do 4m tak to udělejte.Z kotvením není problém. Krásné projíždky při pobřeží směr Brela jsou fantastické, Ještě k čistotě vody.Voda je zde velmi čistá díky stálemu proudění směr Split,žádné velké lodě zde nejezdí.Hloubka zde dosahuje 42m.Tak se máte na co těšit.Přejinkrásný pobyt
avatar Re: MARUŠIČI
23. 03. 2008 22:41
Dobrý večer,taky trochu přispěju.
Byli jsme v Marušiči loni, kousek od místního kiosku.Okolí Marušiči,Pisak,Brela,Omiš - podle mě nejkrásnější místo v Chorvatsku.
Byli jsme tam tři rodiny , ubytované v jednom velkém apartmánu nad magistrálou.Je sice pravda že přístup k moři je horší, to je pravda, ale zase ta krása stojí za to.Ale zase není takoví problém sednout do auta a sjet asi 3 km směr Omiš a hned za malím tunelem vlevo je nádherná pláž.Nebo jet na druhou stranu, pár km a sjet dole do Pisaku.
Samozřejmě jsme byli i na Makarské, ale co bylo tam, to se nedá,,jak říkal náš domácí (glava na gláve), hned po koupání a pivu jsme radši prchli do klidného Marušiči.Je sice pravda že celkem nic tam neni,žádné disko ani atrakce,ale zato ten klid a nádherná krajina.
Posílám pár fotek:
sestup k moři
neni to krása
pohled zespodu
Re: MARUŠIČI
27. 03. 2008 14:59
Zdravím všechny přispěvatele a velice děkuji za všechny postřehy , rady a fotky.Teď jsem byl nějaký čas mimo a řešil zapeklité věci, takže jsem neměl moc času na návštěvu těchto stránek.Zrovna včera večer ale přišla tak nějak řeč o dovolené a hned jsem se vrhnul stránky chorvatska a moc mě těší, že nejenom na tomto vlákně ale i jinde rostou příspěvky geometrickou řadou.Zdravím teda všechny fajn lidi co milují jadran.Marek
Re: MARUŠIČI
23. 04. 2008 11:28
Zdárek všichni co máte rádi klídek a krásnou, průzračnou vodu se spoustou ůtesů a života kolem nich, jedu do téhle vesničky už po čtvrté, s některýma domorodcema už se tam fakt známe a dobře, víme kam pro víno, kdo ti naloví rybi na večerní grilování, kdo má dobrou rakiji, prostě super a klid, i ten malej krámeček u silnice ouplně stačí, ráno maj čerstvé pečivo a co víc vlastně potřebuješ, pro ostatní si zajedeš na trh, bud do Omiše nebo do Brely, popřípadě do Bašky, je to na obě strany 13 km, takže kousek.
Jezdíme pravidelně poslední týden v srpnu a ani letos to nebude jinak, takže jestli tam někdo budete od 25.srpna na další dva týdny, rád vás poznáme, jedeme s manželkou a dcera s přítelem, můžeme vypít nějakou tu dobrou sklenku vína a večer posedět u grilu Jedeme na apartmán Vila Peka.
Zatím nazdárek a jestli má někdo zájem o fotečky, máme jich už spousty, můžu poslat.Honza
avatar Re: MARUŠIČI
24. 04. 2008 12:47
nEMÁTE NAHODOU KONTAKT NA MAJITELE OBĚKTU?
V MARUŠIČI JSME BYLI LONI A MOC SE NAM TAM LÍBILO.
Re: MARUŠIČI
28. 04. 2008 21:51
mám kontakt na dva majitele v Marušiči, jestli máte zájem napište mi na můj mail, znah@centrum.cz, pošlu vám jeden nebo oba, jestli že se jedná o Vilu Peka, tak by měl mít volno už snad jedině v termínu co jedeme mi, to jest od 25 srpna, ale můžete to zkusit
petrc
Re: MARUŠIČI
28. 04. 2008 22:49
ahoj já jsem tyto na vilu peka v Marušiči koukal na stánkách pana vávry je to stejný dům jako máš kontakt ty ?
Znah
Re: MARUŠIČI
29. 04. 2008 10:10
ano mám kontakt přímo na Mato Semrena a na jeho ženu, dá se s nimi domluvit ve více jazycích, můžu doporučit je to tam fakt super a hlavně nové a jako jeden z mála má i velké parkovací místo přímo u apartmánu
Hana
Re: MARUŠIČI
07. 05. 2008 21:54
ahoj, nevíte náhodou, jestli je penzion Ariston pod nebo nad magistrálou? Moc děkuju
Re: MARUŠIČI
09. 05. 2008 07:58
pro Hana:
penzion Ariston je pod magistrálou, je k němu docela prudký sjezd. Byli jsme tam v záři 2006, to se ještě jmenoval Angelika.
Pokud máte zájem o další info a fotky, napiště mail. Zdenka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.